Turan Dursun Sitesi Forumları
Geri git   Turan Dursun Sitesi Forumları > İbrahimi Dinler > İslam

Başlık Düzenleme Araçları Stil
Alt 10-05-2018, 18:15
upuaut - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
upuaut upuaut isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Kıdemli Üye
Dinlerden Özgürlük Grubu Üyesi

Standart Fransa'ya misilleme!

O bölümler kapatılıyor!

YÖK, Türkiye’deki yükseköğretim kurumları bünyesinde yer alan Fransız dili ve edebiyatı ve Fransızca öğretmenliği bölümlerine yeni bir karar alınıncaya kadar öğrenci alınmamasına karar verdi.

10.05.2018 10:35. Yükseköğretim Kurulu Başkanlığı (YÖK), Türkiye’deki yükseköğretim kurumları bünyesinde yer alan ve henüz öğrencisi olmayan Fransız dili ve edebiyatı ve Fransızca öğretmenliği bölümlerine yeni bir karar alınıncaya kadar öğrenci alınmamasına karar verdi.

YÖK’ten edinilen bilgiye göre, bu kısıtlama kararının alınmasında özellikle “mezun-istihdam ilişkisi” ve Fransa ile "mütekabiliyet” hususu etkili oldu. Kararda Fransa’da hiçbir üniversitede lisans düzeyinde eğitim veren Türk dili ve edebiyatı/Türkoloji bölümleri bulunmaması ve Fransa’da yayımlanan bildirinin etkili olduğu ileri sürüldü.

YÖK yetkilileri, Türkiye’de henüz öğrenci almaya başlamamış olan Fransız dili ve edebiyatı ve Fransızca öğretmenliği bölümü/programı sayısının 16 olduğunu belirtti. Yükseköğretim sisteminde öğrencisi olan ve eğitim öğretimi sürdüren toplam 19 Fransız dili ve edebiyatı ve Fransızca öğretmenliği bölümü/programı bulunuyor. Öğrenci alan mevcut bölümler eğitim öğretimlerine hiçbir aksama olmaksızın devam edecek olup, henüz öğrenci almamış olan Fransız dili ve edebiyatı ile Fransızca öğretmenliği bölümleri bu karar kapsamında yer alacak.

AKHENATON döneminde II. RAMSES'in Anılması

7. Yusuf babası Yakup'u getirip Firavun AKHENATON'un huzuruna çıkardı ve Yakup AKHENATON'u kutsadı.

8. Firavun AKHENATON, Yakup'a, "Kaç yaşındasın?" diye sordu.

9. Yakup, "Gurbet yıllarım 130 yılı buldu" diye yanıtladı, "Ama yıllar çabuk ve zorlu geçti. Atalarımın gurbet yılları kadar uzun sürmedi."

10. Sonra AKHENATON'u kutsayıp huzurundan ayrıldı.

11. Yusuf babasıyla kardeşlerini Mısır'a yerleştirdi; AKHENATON'un buyruğu uyarınca onlara ülkenin en iyi yerinde, Ramses bölgesinde mülk verdi.
Alt 10-05-2018, 18:26
bursali68 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
bursali68 bursali68 isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Üye

Merhaba,

YÖK'ün bu kararı da Fransa'nın çok da umurunda olacağını düşünmüyorum...Kendi eğitim sistemimizdeki SİYASİ hamlelerden biri ve son derece yanlış bir hamle...Kontenjan azdır veya gereksinim yoktur, o ayrı mesele...Ama sırf göze-göz mantığıyla eğitim bir yere varamaz...

Fransa eğitim sisteminde, Türk Dili ve Edebiyatı / Türkoloji bölümü ille de olmak zorunda olduğunu düşünmüyorum...Devletler, eğitim branşlarını kendi toplumlarının ihtiyaçlarına, gereksinimlerine göre belirler...Böyle bir alana ihtiyacı yok ise o bölümü açmak zorunda değil hiçbir devlet...

Sağlıcakla kalınız...

" Kötülüğün galip gelmesi için iyi insanların hiç bir şey yapmaması kafi " Edmund Burke
Alt 10-05-2018, 18:41
kartopu kartopu isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Üye

bursali68´isimli üyeden Alıntı Mesajı göster
Merhaba,

Mesele bu değil, gelişmeye neyin engel olup olmadığı, neyin yanlış olup olmadığı değil özellikle benim mesajım..

Asıl önemli olan " referans " olarak bilinen bir kaynağı " DEĞİŞTİRMEK "
Bende diyorum ki referans İnsandır ve değişebilir. Nasıl ki tarih değişebiliyorsa o da değişir.
Sonunda yazan insan değiştirecek olan yine insan.

İşte bak bu iş YÖK ü niçin ilgilendiriyor da karar almak diye bir zorunluluk hissediyor.

10.05.2018 10:35. Yükseköğretim Kurulu Başkanlığı (YÖK), Türkiye’deki yükseköğretim kurumları bünyesinde yer alan ve henüz öğrencisi olmayan Fransız dili ve edebiyatı ve Fransızca öğretmenliği bölümlerine yeni bir karar alınıncaya kadar öğrenci alınmamasına karar verdi.
Alt 10-05-2018, 19:06
Ahlaksız - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Ahlaksız Ahlaksız isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Üye

bursali68´isimli üyeden Alıntı Mesajı göster
Merhaba,

YÖK'ün bu kararı da Fransa'nın çok da umurunda olacağını düşünmüyorum...Kendi eğitim sistemimizdeki SİYASİ hamlelerden biri ve son derece yanlış bir hamle...Kontenjan azdır veya gereksinim yoktur, o ayrı mesele...Ama sırf göze-göz mantığıyla eğitim bir yere varamaz...

Fransa eğitim sisteminde, Türk Dili ve Edebiyatı / Türkoloji bölümü ille de olmak zorunda olduğunu düşünmüyorum...Devletler, eğitim branşlarını kendi toplumlarının ihtiyaçlarına, gereksinimlerine göre belirler...Böyle bir alana ihtiyacı yok ise o bölümü açmak zorunda değil hiçbir devlet...

Sağlıcakla kalınız...
Aynen katılıyorum..
Fransa'daki birkaç kişinin gerizekalı bir hamlesi yüzünden,tüm Fransa'ya ve Fransa ile ilgili herşeye düşmanlık beslemek,zeki insanların yapacağı bir şey değil..
Alt 10-05-2018, 19:17
ilahimasal ilahimasal isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Üye

Vay be çok etkeyici bir hamle . Fransız dili falan filan .

5 ocak 2018....... çokta uzun bir süre olmamış. HAYDİ IPTAL EDELIM.

Hadi bunları ne yapacaksınız.??

Fransa ile Türkiye arasında 3 anlaşma
Cumhurbaşkanı Erdoğan ile Fransa Cumhurbaşkanı Macron basın toplantısı öncesinde Türkiye ve Fransa arasında üç anlaşma imzalandı

Bir iki üç dört T A M A M . Yeni şafağa da dayanamam .

https://www.google.com.tr/amp/s/www....nlasma-2992158
Alt 10-05-2018, 20:01
Üye

Devlet gov tr.

Türkiye-Fransa İlişkileri
Fransa, beş asırlık köklü ilişkilerimiz temelinde, önemli bir ticari ve ekonomik ortağımız ve nufüsu yaklaşık 700 bin olan Türk toplumunun yaşadığı önde gelen bir müttefikimizdir
http://www.mfa.gov.tr/turkiye-fransa...skileri.tr.mfa

Alt 10-05-2018, 20:10
Üye

Diyanet işleri başkanı
Diyanet İşleri Başkanı Erbaş: Önce siz kendi kitabınıza bakın bakalım
http://www.hurriyet.com.tr/amp/gunde...kalim-40831474
Benmi yanlış biliyorum ! İmanın şartlarından birisi kitaplara inanmak değilmiydi ?

Başkan dinden çıktı diyebilirmiyiz ?
Alt 10-05-2018, 20:32
Tengrizm Tengrizm isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Üyeliğini Sonlandırmış

Fransa islam konusunda sonuna kadar haklı.Kuranda vahşi ve antisemitizm var.Yahudiler ve hristiyanları dost edinmeyin,cizye alıncaya kadar savaşın,yeryüzünde bozgunculuk çıkaranların elleri ve ayakları çapraz olarak kesin,haram aylar çıkınca müşrikleri öldüren diyen Tanrı profili karşımıza çıkıyor.Dolayısıyla islam hem yahudi düşmanı,hemde savaşı destekleyen ilkel bir semavi dindir.
Alt 10-05-2018, 21:14
Ahlaksız - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Ahlaksız Ahlaksız isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Üye

Fabula´isimli üyeden Alıntı Mesajı göster
Diyanet işleri başkanı

Benmi yanlış biliyorum ! İmanın şartlarından birisi kitaplara inanmak değilmiydi ?

Başkan dinden çıktı diyebilirmiyiz ?
Başkan,sıradan bir imam gibi açıklama yapmış..Daha iyisini yapabilirdi..Mesela ben diyanet işleri başkanıyım diyelim..Şöyle derim;

''Kuran,Allah kelamıdır..Biz Müslümanların kutsal kitabıdır..Kuran salt Müslümanlara da hitap etmez,tüm insanlığa hitap eder..Kuran'a insanların müdahale etmesi mümkün değildir..Bunun farkında olmayan bazı gayrimüslimlerin,İslam düşmanlığı adı altında Kuran'a müdahale edilmesini talep etmeleri doğru değildir..Şık da değildir..''
Budur..Zor mu böyle cümleler kurmak?Zor değil ama kurmuyorlar..
''Senin kitabında da şunlar var ama''
Baba,bu ne ya?
Bu söylem,yapılan eylemi haklı kılmıyor mu?
Fabula,dediğin gibi kitaplara iman konusu var ama takmıyorlar işte..Yeni ahit hakkında,bir din adamı olarak,imâlı da olsa,nasıl kötü bir söz söylersin?
Kuran açıkça yeni ahiti tanır..Allah tanıyor,Allah ama gel de anlat bu dindarlara..!
Alt 10-05-2018, 22:28
Üye

Ahlaksız

Bu diyanet başkanı islam inancının gereği olan kitaplara imanı dibine kadar biliyordur. Bundan en ufak şüphem yok. Yokta bu adamın bu şekilde konuşmasının altında muhakkak bir sebep vardır. İmam hatiplerde ki durum gibi deist hatta ateist bile olabilir.

Adam zaten siz kendi kitabınıza bakın derken bile , kuranda ki iddia edilen durumları aleni KABUL ediyorum diyor... red etmiyor ki !

Bu durumları islam sempatizanlarının değilde bizim fark etmemiz islamcıların ne derece taptıkları dinden kopuk olduğunu gösteriyor.

Önerilen Siteler

Başlık Düzenleme Araçları
Stil