Turan Dursun Sitesi Forumları
Geri git   Turan Dursun Sitesi Forumları > Bilim > Biyoloji > Evrim

Başlık Düzenleme Araçları Stil
Alt 10-10-2008, 17:02
simson simson isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Üye

Standart darwin ateistlere karşı

1. “Bir insan hem Tanrıya hem de evrim fikrine inanabilir. Bundan şüphe edilmesi bana saçma geliyor.” (John Fordyce’e mektubu, 7 Mayıs 1879)

2. “Din ve bilimin birbirinden ayrı tutulmasını pek anlayamıyorum. Ama şundan eminim ki bu iki ekolün birbirine bu kadar acımasızca saldırması için hiçbir sebep yoktur.” ( J. Brodie Innes’e mektup, 27 Kasım 1878)

3. “En aykırı fikirleri savunduğum zamanlarda bile, Tanrının varlığını inkar edecek bir ateist olmadım” (John Fordyce’e mektubu, 7 Mayıs 1879)

4. [Ateist Edward Aveling ile 1881 tarihli bir konuşmasında] “Niçin bu kadar agresifsiniz? Bu yeni fikirleri insanlığa zorla dayatmaktan bir kazancınız mı var?” (Edward Aveling’in yazdığı 1883 tarihli ‘Charles Darwin’in Dinsel Görüşleri’ adlı kitaptan)

5. “Bir maymunun aklından çıkan şeylere güvenebilecek biri var mıdır, eğer bir maymunun aklından bir şey çıkacak olsaydı bile?” (Graham William’a mektubu, 3 Temmuz 1881)

6. "Benim dinsel inancım belirsiz ama Evrenin körlemesine bir şansın eseriymiş gibi bakamıyorum.
Alt 10-10-2008, 17:47
frodo - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
frodo frodo isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Kıdemli Üye
Dinlerden Özgürlük Grubu Üyesi

Onur Üyeliği 

Eklektik düşüncelerle bir şeyleri savunmaya çalışmak kadar tuhaf bir durum yok. Arkadaşımız mal bulmuş mağribi hesabı ateizmi Darwin'le telef etmeye karar vermiş ama ufak tefek kopyalama hataları yapmış Simpson'un yazısı(ki
kırmızı olan bölüm) şöyle devam etmeliydi;

6. "Benim dinsel inancım belirsiz ama Evrenin körlemesine bir şansın eseriymiş gibi bakamıyorum,ama ‘akıllı bir tasarım’ olduğuna dair bir delil de göremiyorum.” (Joseph Hooker’a mektup, 12 Temmuz 1870)

Ve şunu da ilave edebilme yürekliliğini göstermesi gerekiyordu diye düşünmeden de edemiyorum :

“İnsanın içinden gelen bir imanla Tanrı veya Ezeli Sebep olması gerektiğine inanıyor olmasının nasıl olup da ‘gerçekten güvenilir bir delil’ olabileceğine bir türlü aklım ermiyor. (Francis Abbot’a mektup, 6 Eylül 1871)

İnsani olan her şey kabûlüm.
Alt 10-10-2008, 19:56
dilaver - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
dilaver dilaver isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Kıdemli Üye

Onur Üyeliği Başarı Ödülü Başarı Ödülü 

frodo

arkadaşın kusuruna bakmamak lazım. Kaynak HY olunca ve amaç da sadece açık yakalamak olunca kendi kendini rezil etmek kaçınılmaz oluyor.

Bu arkadaşım daha evrim teorisinin ne olduguna dair bir adet bile bilimsel makale okumamıştır, tahminen. Ne yapalım malzeme bu biz de bununla idare edecegiz, sıkıcı da olsa gerçek bu.

Kaldı ki Darwin'in ne oldugu hiç de önemli degil. Ama bir peygambere inanacak kadar kendini imana kaptırmış olan bir zihniyet bizlerin de aynı şekilde düşünebilecegini zannediyor. Evrim teorisinin hala tanrı ile bir alıp vereceginin olmadıgını kavramakta zorlanıyor bu arkadaşlar.

saygılarımla

Çin'den İspanya'ya, Ümit Burnu'ndan Alaska'ya kadar
her mili bahride her kilometrede dostum ve düşmanım var
Dostlar, ki bir kere bile selamlaşmadık
aynı ekmek, aynı hürriyet, aynı hasret için ölebiliriz...

Nazım Hikmet

www.dilaverkom.blogcu.com
Alt 17-10-2008, 22:41
simson simson isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Üye

dilaver bana söyler misin milyonlarca ara fosil neden yok?
ayrıca bana söyler misin neden soyu tükenmiş bir canlı türünün evrim geçirmiş olduğu savunuluyor?
ayrıca bana söyler misin biizim ilerde uçabileceğimize inanıyor musun kollarımızın birer kanata dönüşeceğine? evrim geçirirsek bir sonraki aşama ne olabilir sence?
Alt 17-10-2008, 22:53
AKHENATON
Üye Değil

simson´isimli üyeden Alıntı Mesajı göster
dilaver bana söyler misin milyonlarca ara fosil neden yok?
Asıl sorgulanması gereken bu değil ,

asıl sorgulanması gereken " ya bu dünyanın tarihi bir mit, ve biz bu mitten geriye kalanları yaşıyorsak "

kaldıki , dünya üzerinde saklanan ve ne bilimin nede dinin açıklayamadığı dağlar kadar kalıntı mevcut.

mesela gözlerden sürekli kaçırılmak istenen ;

http://www.pacal.de/yonaguni_en.html
Alt 17-10-2008, 23:00
dilaver - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
dilaver dilaver isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Kıdemli Üye

Onur Üyeliği Başarı Ödülü Başarı Ödülü 

homo habilis, homo erectus, homo aferensis insana ait ara fosil örnekleridir. Senin ve sana akıl verenlerin anlamadıkları da budur. Sen şimdi dogadaki formlara bakıyorsun ve düşünüyorsun ki evrim bunların birbirine dönüşümü olmalı. Kuşların kanadını mükemmel görüyorsun ve insanların da bu mükemmellige ulaşabilmek için evrim geçireceklerini düşünüyorsun.

Evrim kafamızdaki kalıba uymaz ve evrim iradi bir dönüşüm degildir. Öncelikle bunu kavramak gerekiyor.

İkinci olarak evrimsel dönüşümde bir mutasyonun baskın hale gelebilmesi için türün yaşaması için tek seçenegin o olması gerekiyor. Yoksa şartlar zorlaştı hadi ben kanat yapayım diye bir iradi tercihi yok evrimin.

Düşün ki bir popülasyon var ve bu populasyonda şu an için normalüstü görünen bir mutasyon oluştu. Örnegin o populasyonun çok az bir bireyinde iki akçiger oluştu. Normal şartlarda bu bireyler hayata kalmaz, fakat bir de öyle şartlar düşün ki, herhangi bir cografi, iklim degişikligi vs sonucu dünyada artık tek akcigerle yaşama şansı kalmadı ve tek akcigerliler ölmeye başladı. O zaman tek akcigerli olan bireyler teker teker ölürken çift akcigerli bireyler yaşamaya devam edecekler ve çift akciger avantaj olacak ve bir süre sonra hayatta kalan çift akcigerliler az da olsa o türün tek popülasyonunu oluşturacaklar. İşte evrim böyle işler.

Şimdi burada populasyon tamamen de yok olabilirdi, o zaman o türden bahsedilemezdi. Fakat şayet çift akcigerliler yaşam avantajını kazandılarsa tek akcigerliler yok olacaklardır, yok olmaya mahkumdurlar. Aynen dinazorların yok olması gibi.

Sen belki farkında olmayabilirsin ama biz zaten evrim geçiriyoruz. Bizim evrimimiz beyinsel bir evrim oluyor ve her geçen gün dogayı daha çok kavrıyoruz.

saygılarımla

Çin'den İspanya'ya, Ümit Burnu'ndan Alaska'ya kadar
her mili bahride her kilometrede dostum ve düşmanım var
Dostlar, ki bir kere bile selamlaşmadık
aynı ekmek, aynı hürriyet, aynı hasret için ölebiliriz...

Nazım Hikmet

www.dilaverkom.blogcu.com
Alt 18-10-2008, 11:56
Nautilus Nautilus isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Aday Üye

Ara fosil örneklerinin bulunmadığından bahsetmişsin.Science dergisinin makalelerine bakmıyor musun arkadaşım? Ara türlere ait bulunan fosil sayısı oldukça fazla. Bilim adamlarının her fosil bulduklarında Darwin karşıtlarına bağıra bağıra "İşte İŞTE fosil bulduk naber ?" diye bir üsluba bürüneceklerini falan düşünmüyorsun herhalde. Siz ve çevreniz bilim dünyasınca umursanmıyor bile.Takip etmeyince güncel bilim haberlerini böyle fosil yok diye ortalarda dolaşıyorsun.

"Homo habilis türüne ait 4 ayak kemiği Johannesburg şehri yakınlarında,Güney Afrika'da çıkarıldı." -Science Dergisi 28 Temmuz 1995,Makale no: 269
// http://www.sciencemag.org/cgi/conten...t/269/5223/521

Konu Nautilus tarafından (18-10-2008 Saat 12:22 ) değiştirilmiştir.
Alt 18-10-2008, 17:10
prometheus4517 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
prometheus4517 prometheus4517 isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Kıdemli Üye

prometheus4517 - İCQ üzeri Mesaj gönder prometheus4517 - MSN üzeri Mesaj gönder prometheus4517 - YAHOO üzeri Mesaj gönder

arif olan yüce varlığın seyrine dalar

cahil onda günah sevap arar

deniz deniz olduğu için dalgalanır

çöpe sor, hep onun içindir dalgalar...

simson arkadaş, ünlü düşünür ibrahim tatlıses bu şiirde ne demek istemiş olabilir?
Alt 18-10-2008, 17:37
AKHENATON
Üye Değil

dilaver´isimli üyeden Alıntı Mesajı göster
homo habilis, homo erectus, homo aferensis insana ait ara fosil örnekleridir. Senin ve sana akıl verenlerin anlamadıkları da budur.

saygılarımla
bakınız sayın dilaver ayet gibi yazı yazıyorsunuz , ben itiraz ediyorum sonra kızıyorsunuz.

Öncelikle akraba ve ata kavramlarını birbirine karıştırmayalım hani akşama kadar HY çarpıtma yapıyor diyoruzya işte bu noktadada siz yapıyorsunuz.

Dünyanın bulamadığı Eksik halkaya ayet gibi yazı yazıp çarpıtma yapıyorsunuz. sonrada tutuyorsnuz bana kızıyorsunuz,

yazmış olduğunuz yazıya somutlama getirirsek , siz eşşeği katırın atası sayıyorsunuz fakat bu genetik olarak mümkün değildir, erectusu bir gecede cevirip sonta atası bu diyorsunuz,

eynı şekilde insan tarımı buldu diyorsunuz, tohuma genetik olarak müdahale etmeden evrim yoluyla tarımın olması mümkün dahi değilidir.

bunlar bilim dünyasının muaammalarıdır , gerçekçi olmakta fayda var.düşüncelerinizi inançlarınızla değerlendiriyorsunuz, arap dinine düşman olmanız gözlerinizi karartmış.
Alt 18-10-2008, 18:29
yucemanitu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
yucemanitu yucemanitu isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Kıdemli Üye

Sadece homo habilis homo erectus gibi insana ait ara fosiller değil başka türlerin de evrimine dair fosiller var. Üç toynaklı at fosili geçenlerde Türkiye'de bulundu Hürriyet'te de yazdı. Hatta sitede iki forum başlığında linki var. HY'nin (ya da müritlerinin) yazılarında taktik hep aynı söylenenlerin yarısını alıp çarpıtmak. Bir de ara fosiller bulunduğu halde "yoktur yoktur" demek. İyi demekle oluyorsa şu an karşımda bir bilgisayar yoktur. Bir şey madde olarak varsa görüntüsü sesi ya da ısısı vardır. Sert ya da yumuşak düz ya da pürüzlüdür duyulabilir hissedilebilir görülebilir. Görmediği şeye inananlar gözleriyle gördüklerine nasıl inanmıyorlar akıl almaz bir şey doğrusu.

Önerilen Siteler

Başlık Düzenleme Araçları
Stil