Turan Dursun Sitesi Forumları
Geri git   Turan Dursun Sitesi Forumları > İbrahimi Dinler > İslam > Kur'an'da Mucize Yoktur

Başlık Düzenleme Araçları Stil
Alt 27-07-2014, 17:46
Burak92 Burak92 isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Üye

cenkvarol´isimli üyeden Alıntı Mesajı göster
yeme şimdi beni Kamil )...

55:20:

bahreyni:الْبَحْرَيْنِ
berzahun:بَرْزَخٌ

25:53:

bahreyni:الْبَحْرَيْنِ
berzahan:بَرْزَخًا

ayet numaralarına yapışıp kalınca işte böyle oluyor, başka ayete geçtin ve sırf ayet numarası değişti diye kelimelere yeni anlamlar uydurmak zorunda kalıyorsun.

ister Baltık de ister Basra, susuzluğu gideren tatlı su hangisi?

EL insanına güven olmaz. EL=YABANCI demek
EL-im yandı. EL=UZUV

bılmem farkında mısın ama cumledekı el anlama gore sekılleniyor EL kelımesı bu yuzden bana anlam uyduruyorsun dersen sana sadece güler arapçadan önce türkçeye bir bak ıstersen derim )

berzah engel manasına gelir coğrafyacılar tanım olarak DİL olarak nıtelendırır o denlı kara parçasını bılmem bu sana bırsey ıfade edıyor mu ?
Alt 27-07-2014, 17:55
Üye

mrdragon´isimli üyeden Alıntı Mesajı göster
Bakın; kuran algoritması basittir. Tüm yukarıdaki ayetler yani rahman 19-20
furkan 53 ve fatr 12 aynı olayı anlatıyor.

Ele aldığınız rahmanı bağımsız göstermek isteseler de;

İki deniz birbirine kavuşuyor işte burayı ihlal ediyorsunuz. Kuran apaçık bir kitaptır ya oradaki insanlara seslenirken onlar burada ne dendiğini anlıyorlar.

İşte bu engel kısmını yorumlayanlar sıkıntı duyuyor. Oysa tüm ayetlerde aynı olgu anlatılıyor zaten hemen arkasından

Bu ayet geliyor. Yani oradaki insanlar tarafından netlikle bilinen bir olguyu anlattığını bunun büyük bir nimet olduğunu nasıl yalanlayabileceklerini soruyor.

Nedir bu tatlı su- tuzlu su olayı ve karışmama?

Nehirler ve denizler bu kadar net. Neresi net bunun? Tekrarlı kuran adına, birinin suyu tatlıdır birinin suyu acıdır. Ama asırlar boyunca orada oturan araplar, nehir suyunun acılaştığını görmediler dinlemediler bilmediler. Aynı şekilde denizin nimetleri de aynıydı tatlılaşmadı. Onca nehir denize döküldü ama bu değişmedi. Aynısı nehirler içinde geçerli.

Dedik ya, oturup kuranı okumazlar, kuran psikolojisi nettir. Empati kurup orada bu ayetleri dinleyen birinin yerine geçseniz iş bitecek.

Ama yok ben illa mucize çıkartacağım eziklik var Muhammed'e bahane üreten tanrı elbetteki, mucizeler ile dolu bir kitap ortaya koymalı diyorsanız da;

Efendim baltık denizini araştıralım biz peki araştıralım dedik;

19-20 ve 55 koordinatlarına gidip bakma zahmetine bile girmeden sağdan soldan copy paste ile hareket ettiniz ve delilli dediniz siz.

Bende size sordum. rahman 19 iki deniz diyor. Biri baltık denizi ise diğeri kim?

Diğer deniz 9-12 arasında ancak benden söylemesi. Ayetlerin yerini karıştırmış mı diyelim sevimli tanrı?

Yani efendim tuz oranı düşükmüş güzel anladıkta anca diğer deniz ile etkileşim olursa sorun olmaz dedik.

İtaatkar düşünceden uzak robotik insan modeli olarak, ikinci denizi yuttunuz. Hala şansınız var yoksa ben işaretleyip buraya koyacağım resmi.; Gidin google map koordinatlardan enlem ve boylamları girin.

İşte o zaman şunu göreceksiniz, bu denizin bağlantı yerlerinde diyen gerizekalı mucizatör arkadaşın bağlantı yerlerinden ne kadar uzakta koordinat verdiğini.

Hadi o gerizekalı ve bilinciniz ile alay ediyor diyelim? Siz neden koyun olmayı seçiyorsunuz onu söyleyin.

Kaç km sekme yaptığını hesaplayalım dilerseniz tanrının: 800-1000km arası bir sapma yapmış ne acı değil mi?

O yüzden ayetleri 11-12. sıraya koyması gerekirdi.

Ben size diyorum ki, boş boş akıldan uzak copy pasteler ile uğraşacağınıza, birazcık ama azıcık aklınıza odaklanın madem böyle absürd şeylere inanç duymaya başladınız ve yardımı bizden bekliyorsunuz, karşınıza çıkartıp durmaktan sıkıldım.

Atlayın bir uçağa, tam polonya sahillerinde biraz açıkta o karışmayan denizleri arayın bulun resimleyin gelin.

Ya da en iyisi mi siz masallar diyarında yaşamaya ve ben de akıl yok demeye devam edin. Böylece bir güzel sizi, ve sizin gibi milyonları kekleyip duranlar türesin. Aklınız ile dalga geçip dursunlar.

İşte bunu anlayamadığınız için, bir kere daha söylüyorum bu düşünce kilitleri ve eksik bilgileriniz ile neyi tartışmayı deneyeceksiniz? Daha önünüze konulan verileri araştırmaktan acizsiniz.

Bu arada eklemeden edemeyeceğim eski mucize ile yenisini karıştırdınız. Katar-Bahreyn nere Baltık nere, adamlar artık nereden enayi yakalarsam dedikleri için olan bilinci ve bilgi seviyesi daha yerine oturmamış yurdumun insanına oluyor. Size tek tavsiyem var. Aklınızı esir edeceğiniz yerde, araştırma bilincine ulaşın sorgulamanın tadını çıkartın bol bol okuyun bilgi sahibi olun...

sen 55 19 20 e baktın baltık denızı gosterıyor sonra dıyorsun kı dıger denız nerde harıtayı uzaklastırıpta bır bak ıstersen bakalım dıger denız dedıgın nerde 800 km uzakta mı yoksa dıbınde mı ??

http://www.entas.com.tr/tur_res/d879...cb21e82a49.jpg

baltık denızı yazıyor sol tarafta danımarkanın dıbınde de ılgınctır kı kuzey denızı var bır arastır aralarında kı tuzluluk farklarını bırlestıklerı noktada 800 km falan degıl sıddetlı ters akımların neye sebep oldugunu farkındaysan baltık denızı neredeyse kapalı havza yerı tek bır acık notası var oda kuzey denızı ıle baglantılı 1.deniz BALTIK 2.deniz KUZEY sana ıkı denızıde gosterdım sen hala o noktadan bu noktaya gıbı 800 km gıbı sallamasyon bır mesafeyle gelırsen bu işi sabote etmiş olursun sadece olan bıten bu olur.
Alt 27-07-2014, 21:41
AerA - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
AerA AerA isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Kıdemli Üye

Burak92´isimli üyeden Alıntı Mesajı göster
ayetı zorlamayla cebelıtarık ıcın uyarlanmaya calısılmıstır fakat dogrusu ıstedıgınız gıbı arastırın baltık denızı cıkmaktadır karısmadıgını ıspatıda vardır isteyen arkadas istediğini sorabilir her yönüyle ispatı acıktır...
Toplumsal geriliklerimizin sebebi suların birbirine karışmayacağını düşünen kişiler ve buna öncülük eden fikirlerdir..

Millet 50 yıl önce aya gitti yahu. Hiçmi utanma yok sende...

Teoloji gece yarısı, karanlık bir mahsende, orada olmayan kara kediyi aramaktır. Robert A. Heinlein
Alt 28-07-2014, 00:59
mrdragon mrdragon isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Üye

Burak92 Diyor ki
baltık denızı yazıyor sol tarafta danımarkanın dıbınde de ılgınctır kı kuzey denızı var bır arastır aralarında kı tuzluluk farklarını bırlestıklerı noktada 800 km falan degıl sıddetlı ters akımların neye sebep oldugunu farkındaysan baltık denızı neredeyse kapalı havza yerı tek bır acık notası var oda kuzey denızı ıle baglantılı 1.deniz BALTIK 2.deniz KUZEY sana ıkı denızıde gosterdım sen hala o noktadan bu noktaya gıbı 800 km gıbı sallamasyon bır mesafeyle gelırsen bu işi sabote etmiş olursun sadece olan bıten bu olur.

Burak92,gerçekten sıkmaya başladın ama. Bir insan bu kadar cahil ve sözlere kanacak kadar aklını inkar etmez. Ben özellikle ben getirmeyim git araştır dedim. Sen bana siteden örnek vermeyi deniyorsun komedi.

Adamlar gerizekalılık etmiş açık açık söyledim, sen de onlara katılmak istiyorsun anlaşılan.

Yahu elinde internet var, google var. tüm koordinatları dilediğin gibi araştırabilirsin. Kaldı ki, sana o koordinatların polonya açığına geldiğini söyledik; danimarka ile aradaki mesafe 19'a göre minimum 777km'dir. 20'ye göre de 888 km'dir.

Yani boylam 12-11-10-9'da yırtabilirdiniz de, şayet tanrı bu kadar sapma yapacaksa, sabote eden ben olmuyorum. boylam 20'de kıyının dibidir.

Neymiş efendim, sevgili tanrı bu karışmayan denizlerin engelini 800 km hata ile tutturmuş. Olacak o kadar canım sende, bizim Hamdi abi'den iyi en azından sevimli arap putumuz.

Sizler neden bu kadar komiksiniz onu iyice düşünün. Aşağıdaki resime bakıp, bir de boylam bilgisi edinip sırıtın. Olmadı harita üzerinden mesafe hesaplayan programlara sarılın. İşlem yapın, hesap yapın araştırma yapın diyoruz ama sürekli ben o beyni kullanmayı çoktan unuttum diyorsunuz.

Bir kenara da not edin. Ben sallamasyon işlem yapmam. O mucizatör arkadaşların işidir. 33. harfi saymayı da bilemeyen arkadaşlar elbetteki koordinatların denk geldiği yerde iki denizi bulamayınca, birini bulduk diğeri için 800 km kulaç atarız diyebilirler. Dilerlerse tanrının sırtına binip balık niyetine kullanıpta gidebilirler, ne de olsa gariban tanrılarının gıkı çıkmıyor....

Alt 28-07-2014, 01:53
Üye

Ben kendime de sırıtayım bu arada, boylama göre hesap yapma kriteri koordinatlara göre açıya bağlı olduğundan, enlem gibi değil.

19. enlem'e göre; 371 ile 742 km arası artık hangi girişi kabul ederseniz bu mesafeler açığa çıkıyor
Alt 28-07-2014, 03:51
Üye

Ben kendime de sırıtayım bu arada, boylama göre hesap yapma kriteri koordinatlara göre açıya bağlı olduğundan, enlem gibi değil.

19. enlem'e göre; 371 ile 742 km arası artık hangi girişi kabul ederseniz bu mesafeler açığa çıkıyor

uzaya cıkan ılk rus kozmonot gagarın dunyada ılk o cıkmıstır uzaya bunun uzerıne dogduyu yere adı verılmıstır
kuranda gecen ayet rahman 55:33
Ey insan ve cin topluluğu! Semaların ve arzın kuturlarından (çaplarından) nüfuz etmeye (çıkıp gitmeye) eğer gücünüz yetiyorsa, haydi nüfuz edin (geçip, çıkın)! Bir sultan (bir mürşid) olmaksızın nüfuz edemezsiniz (geçip çıkamazsınız).

buradakı sultan kelımenın guc ıktıdar oldugunu anlıyorsunuzdur bu guc ve ıktıdar olmaksınız cıkılamayacagını soyluyor rusya o donemın SULTANI bu konuda... ve tesaduftur kı 55 enlem 33 boylam rus kozmonotun dogduyu sehre denk gelmektedir bu kesınlıkle bır tesaduftur bence bılınclı bır sekılde olması sacmadır
sonucta ALLAH sana gore 800 km hata yapmıstır bu sefer yapmamıs demek ki )) buna ne dıyeceksın cok merak edıyorum buna bırsey bulamazsan 800 km ıle bastırmaya calısma hatanın farkına varırsın belkı ??
Alt 28-07-2014, 05:28
Üye

Burak92´isimli üyeden Alıntı Mesajı göster
uzaya cıkan ılk rus kozmonot gagarın dunyada ılk o cıkmıstır uzaya bunun uzerıne dogduyu yere adı verılmıstır
kuranda gecen ayet rahman 55:33
Ey insan ve cin topluluğu! Semaların ve arzın kuturlarından (çaplarından) nüfuz etmeye (çıkıp gitmeye) eğer gücünüz yetiyorsa, haydi nüfuz edin (geçip, çıkın)! Bir sultan (bir mürşid) olmaksızın nüfuz edemezsiniz (geçip çıkamazsınız).

buradakı sultan kelımenın guc ıktıdar oldugunu anlıyorsunuzdur bu guc ve ıktıdar olmaksınız cıkılamayacagını soyluyor rusya o donemın SULTANI bu konuda... ve tesaduftur kı 55 enlem 33 boylam rus kozmonotun dogduyu sehre denk gelmektedir bu kesınlıkle bır tesaduftur bence bılınclı bır sekılde olması sacmadır
sonucta ALLAH sana gore 800 km hata yapmıstır bu sefer yapmamıs demek ki )) buna ne dıyeceksın cok merak edıyorum buna bırsey bulamazsan 800 km ıle bastırmaya calısma hatanın farkına varırsın belkı ??
hay hay;

Öncelikle rahman 55:33 tanrısal güçten bahseder. Kuran ile aranız çok yok anladık. Aynı zamanda kıyamet anında kaçış olmayacağı üzerine kuruludur.

Nimet yalan tekrarından sonra gelen ayet size durumu izah eder;

55.35 - Üstünüze ateşten yalın bir alevle kıpkızıl bir duman gönderilir de kendinizi koruyamazsınız.

Yuriye ne oldu? Hani cizye verene kadar onlar savaşmanız söylenen hristiyan Gagarin kardeşimiz demek ki, doğru yolda.

55.37 - Gök bir yarılıp oluverdi mi bir gül, yağ gibi eriyen, kızaran yanan
55.39 - İşte o gün ne insana, ne cine günahı sorulmayacak.

Kuran anlatıyor kıyamet senaryosunu ve kaçışın olmayacağını, cinleri de dahil ediyor. Ama siz yurinin yanında bir de cinlere uzay mekiği fırlattırdıysanız o başka.

Bakınız, cin suresinden 2 ayette size durumu izah ediyor.

72.8 - "Kuşkusuz biz göğe ulaşmak istedik, fakat onu çetin bekçilerle ve yakıcı ışıklarla dolu bulduk."
72.9 - "Hâlbuki biz, (daha önce) göğün bazı yerlerinde gayb haberlerini dinlemek için otururduk. Fakat şimdi her kim dinlemeye kalkacak olursa, kendini gözetleyen yakıcı bir ışık bulur."

Ama biz gelelim hristiyan gagarin abimizin doğduğu yere...

Şehre adını bile vermişler hemen google'a koordinatları giriyoruz. 55 ve 33 evet yine olmadı. gagarin şehrinin bugünkü büyük halini daire içine alsakta, 55.33 ile 70 km ötede ormanlık alanın ortasına gidiyoruz.

En azından bir önceki gibi 7-8 ayetlik sapma yok, sadece 1 ayetçik. Bu sayılar ile oyun oynarken, hani olsun en azından yaklaştık mantığı ile, tanrıyı kusurlu yapmaktaki ısrarlarınız takdire şayandır.
Alt 28-07-2014, 05:31
vartor - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
vartor vartor isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Kıdemli Üye
Dinlerden Özgürlük Grubu Üyesi

Onur Üyeliği 

Bence Burak, muhammedin atla cennete, allahin huzuruna ciktigina bile inaniyordur. Iman iste, insani bu hallere sokar da ruhu bile duymaz. Hangi uckagitci din alimi, bu insanlara salakliklari mucize diye yutturuyorsa, helal olsun, bu kafayla baska turlusunu de anlayamiyacaklari asikar. Dogru durust yazi yazmasini bilemeyenlere, Buyuk bir marifetmis gibi, anlamadiklari mevzularda olmayan mucizeler uydurup, koordinatmis, karismayan denizmis, Yuri Gagarin'in eviymis filanla, ellerindeki uc kurusu da almalarini amacladiklarina bahse girerim.

Iman, ask gibidir,gozleri koreltir,beyni muhurler.
Alt 28-07-2014, 10:41
Üye

hay hay;

Öncelikle rahman 55:33 tanrısal güçten bahseder. Kuran ile aranız çok yok anladık. Aynı zamanda kıyamet anında kaçış olmayacağı üzerine kuruludur.

Nimet yalan tekrarından sonra gelen ayet size durumu izah eder;

55.35 - Üstünüze ateşten yalın bir alevle kıpkızıl bir duman gönderilir de kendinizi koruyamazsınız.

Yuriye ne oldu? Hani cizye verene kadar onlar savaşmanız söylenen hristiyan Gagarin kardeşimiz demek ki, doğru yolda.

55.37 - Gök bir yarılıp oluverdi mi bir gül, yağ gibi eriyen, kızaran yanan
55.39 - İşte o gün ne insana, ne cine günahı sorulmayacak.

Kuran anlatıyor kıyamet senaryosunu ve kaçışın olmayacağını, cinleri de dahil ediyor. Ama siz yurinin yanında bir de cinlere uzay mekiği fırlattırdıysanız o başka.

Bakınız, cin suresinden 2 ayette size durumu izah ediyor.

72.8 - "Kuşkusuz biz göğe ulaşmak istedik, fakat onu çetin bekçilerle ve yakıcı ışıklarla dolu bulduk."
72.9 - "Hâlbuki biz, (daha önce) göğün bazı yerlerinde gayb haberlerini dinlemek için otururduk. Fakat şimdi her kim dinlemeye kalkacak olursa, kendini gözetleyen yakıcı bir ışık bulur."

Ama biz gelelim hristiyan gagarin abimizin doğduğu yere...

Şehre adını bile vermişler hemen google'a koordinatları giriyoruz. 55 ve 33 evet yine olmadı. gagarin şehrinin bugünkü büyük halini daire içine alsakta, 55.33 ile 70 km ötede ormanlık alanın ortasına gidiyoruz.

En azından bir önceki gibi 7-8 ayetlik sapma yok, sadece 1 ayetçik. Bu sayılar ile oyun oynarken, hani olsun en azından yaklaştık mantığı ile, tanrıyı kusurlu yapmaktaki ısrarlarınız takdire şayandır.

dedıgın gıbı en azından yaklasmısız kı cember alıyoruz ama ormanlık alana denk gelıyor falan yasadıgın ssehır neresı bılmıyorumda atıyorum ankaradasın ve kecıorende oturuyorsun koordınat gırıyorsun ve kecıorenın ıcınde bır yer yanı burası komple kecı oren oluyor ama ınanmamak ınkar etmek ıcın hemde donmus 70 km sapma var dıyorsun ama sımdı ınsaflısın 800 degıl
kıyametten kacacak yer yok dıyorsun SULTAN olmadan gecemezsınız dıyor ayette madem kıyametten kacıs yok son o nasıl oluyorda ALLAH kendı gucuyle kacıracagını soyluyor ? mantık hatasını sız yapıpta burda mantık hatası var dıyorsunuz ve butun bunu kurana yapıyorsunuz. sen kecıorenı ısaret etmesınden tatmın olmayıpta kecıorende ormanlık alan orası dersen ölünün dırıldıgını gorsen bunun sebebı yuksek adrenalın dersın kendınce yıne ınanmazsın...
Alt 28-07-2014, 10:46
Üye

vartor´isimli üyeden Alıntı Mesajı göster
Bence Burak, muhammedin atla cennete, allahin huzuruna ciktigina bile inaniyordur. Iman iste, insani bu hallere sokar da ruhu bile duymaz. Hangi uckagitci din alimi, bu insanlara salakliklari mucize diye yutturuyorsa, helal olsun, bu kafayla baska turlusunu de anlayamiyacaklari asikar. Dogru durust yazi yazmasini bilemeyenlere, Buyuk bir marifetmis gibi, anlamadiklari mevzularda olmayan mucizeler uydurup, koordinatmis, karismayan denizmis, Yuri Gagarin'in eviymis filanla, ellerindeki uc kurusu da almalarini amacladiklarina bahse girerim.
tam adamına soyledın Peygaberımın bınıp ALLAHIN katına cıkarken kı bınegın adıdır BURAK... Benım ruhum duydugu ıcın bu haldeyım ruhsuz olsaydım ınanmayan olurdum kör olurdum yalanlamak ıcın bırseyler arar dururdum... kımsenınde benı kandırıp paramı aldıgı yok ben vıcdanım geregı yardım edebıldıgım kadar ınsanlara maddı manevı destek aoluyorum donup bakıyorum benım dınımde bunu emredıyor o yuzden celısmemı gerektırcek bırsey kesınlıkle yok vıcdan pusulası ıman pusulası dogru yonde bırı saptımı kulda sapar akılda sapar kalpte sapar. su ayetı hatırlayım sana
O, kimi dilerse doğru yola iletir... burda dıleyen ALLAH degıl kulldur bunuda farklı yerlere cekıp zaten bız ıstesekte saptırılıyoruz dıye kacıs yolu arayanlar cok olmustur bunun tek bır sebebı vardır korkmak eger kabul edersenız bız mahvolduk ne yapacagız demekten hayatınızı yasayamaz hale gelırsınız korkma ALLAH cok bagıslayan çok affedendir...

Önerilen Siteler

Başlık Düzenleme Araçları
Stil