Turan Dursun Sitesi Forumları
Geri git   Turan Dursun Sitesi Forumları > Genel Forumlar > Konu-dışı

Başlık Düzenleme Araçları Stil
Alt 10-06-2021, 14:03
"ictenlik" - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
"ictenlik" "ictenlik" isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Üye

O söylenenler yarı doğru ama tam yarı doğru..
Ve diğer yarıya ihtiyacınız olacağını biliyorum.
Ve tüm bunları anlıyorum.
Stolen ilginç bir kavram
Tıpkı mal mülk para gibi bilginin de edinme biçimleri var
Ve özgürlük biçimleri var

Bir şey yarı doğruysa diğer yarısı da doğru
Ve bir yarısına inanıyorsan o yarı tek başına da doğru

İçtenlik yazıları ve yazarlığı açık/özgür kaynak kodlu yazılım mantığının ve duygusunun tam aynını paylaşarak, mülkiyetsiz, anonim, yazarca sahiplenilmeyen, isteyenin istediği gibi izinsiz alıp dağıtıp çoğaltabileceği ve isterse kendi geliştirebileceği, katabileceği imzasız yazımlar olma felsefesi taşır. Özel olarak kaynak kişi alıntı kaynağı belirti tutulmamışsa yayımsız basımsızdır. İnternette yazılmıştır. Dileyen kullanır.
Alt 10-06-2021, 14:27
Üye

Özgürlükle anlaşma yap ve mimarı kov!

Bunun tersi bir anlaşma için (-ki öyle bir anlaşma yok) iki seçenek olabilir

1- Çıkarlar
2- Korku ve özgürlük sorunu

Bu ikinci tartışılabilir ya da destek görebilir oysa birincisi seçim gibi

Esaret ve kölelik hiç bir zaman bir anlaşma değildir ve sadece şunu nedenle ya da anlamda çıkardır
Geçici yönetme izni ve birilerini yönetilmesi çıkarı ve sözde ara yönetme pozisyonları ya da devrecilik/kast denilen biçimde gelecekteki sırasına gelecekte sırayla kazanılacak güç ve yönetmeye yatırım
Buradaki aşamanın hiç bir zaman sonu yoktur. Tanrı olunamaz. Olunsa bile tüm herşeye sahip olunamaz.

Bir şeylerin her zaman yarısına ve boğun eğenlere

Bir tanrının sahip olamayacağı şey özgürlük

Bir tanrının yapamayacağı şey. Bir özgürü köleleştirmek

Tanrıdan rütbe alanlar özgürler karşısında sadece kölelik deneyimleyecek, hissedecek, bunu ruhlarında hissedecekler

Mimarı kov!

Özgürle birleş!

İçtenlik yazıları ve yazarlığı açık/özgür kaynak kodlu yazılım mantığının ve duygusunun tam aynını paylaşarak, mülkiyetsiz, anonim, yazarca sahiplenilmeyen, isteyenin istediği gibi izinsiz alıp dağıtıp çoğaltabileceği ve isterse kendi geliştirebileceği, katabileceği imzasız yazımlar olma felsefesi taşır. Özel olarak kaynak kişi alıntı kaynağı belirti tutulmamışsa yayımsız basımsızdır. İnternette yazılmıştır. Dileyen kullanır.
Alt 15-06-2021, 20:42
Üye

Buradaki iç link başlığın ve yorumun devamıdır. Özgürlüklerin savunulması anlamında eklendi.

Beni bu kadar üstü kapalı ve politik bir üslupla söyleşmeye tıkayan bu site bence özgürlükleri bir sorgulamalıdır.

İfade özgürlüğünün politizasyonun da "dan" ve "nirvana " yaşıyoruz...

Ne düşündüğümü söylemek istiyorum ;sadece ve sadece açık ifade özgürlüğü ve ne düşündüğümü söyleyemeyecek miyim?

Altına saldırı kirletme karalama olmadan objektif

Konuşabilmek için izin alıyor yol arıyor ve fırsat kolluyor gibi hissettiriliyorum.

İfade özgürlüğü baskısı duyumsuyorum ...

Tersi değil. tersi şu

Ee yaz konuş(sana) herkes özgür burda bak ne istersen yaz.

Peki ...

Yazıyoruz. Bu sefer de

Bunu yazarsan; saldırır, kirletir, altında tersler, kimliğini öteleriz, her türden zırva yazar, susturur, işimize yolumuza bakar, görmezden gelir ve geldirir ,devam ederiz; yaşıyorum/yaşatılıyorum

Birileri bunu anlamalı.. Empati rica ediyorum...

Forum yazarı ya da toplumsal birey olabilmek için son şansım kendi kabuğuma gömülmemek için

İzin dilenmiyorum özgürlükte değil. Özgürlüğü dilenemem değil mi?

Benim özgürlüğüm var sizin yok onu diyorum. Yalanlama/yanlışlama doğruyu eğri yapmayacağı gibi özgürlüğü baltalamıyor basın gidin. sadece susmak olur ve ya da burada konuşmamak ve konuşturulmamak... Susturulma.
İşinize gelen buysa

Bu tarafta deneyimlenen; bilgi özgürlüğü sorunu ve ifade özgürlüğünün/konuşmanın engellenmesi ve susturulması ve bunun site halkınca nerdeyse organize yapılması ve bundan başkası asla ve asla değil

Ben bilgi tabanımı bir milyar kez tekrar gözden geçirip sorguladım .. Benim düşüncem o .

Mistik zırva yaz .... () bir milyar kez yaz ... değil gerçek

Mistik zırva demek senin güvenli kulak tıkacın ve gerçeklerden kaçma biçimin ,kolaycılık .

Olguyu incele; tarihsel olgu ve oluşları olayları gözden geçir ve kontrollü biçimde engelsiz tekrar incele ve kontrol et

Sadece bilgi özgürlüğü ve insan özgürlüğü için yazıyorum yazdığım her şeyi yüreğimden taşarak onu öyle görerek inanarak yazıyorum ve dostluğa yazıyorum

Sizi rahatsız eden şeyi yazmak istemiyorum mesele bu ama onu ve onları deneyimliyorum biline!

Susturun susturun bol bol özgürlükleriniz olur/çoğalacak ve hur-kus1 hur-kus2 leriniz olacak alan daralacak en son?

en son ne olacak?

Mistik zırva değil tarihsel olgu! tarihsel gerçek! bu da onun yorumu

İdealist zırva demek kulak vermiyorsun demek; böyle bir şeyi duymak istemiyorsun çünkü evet korkunç bu!

şimdilik yetersizse tutup elinden birlikte yürütüp büyütelim
ben yazamadıysam sen yap bak

Birileri bunun özgürlüğünün yolunu bulmalı

bizi kafesleyen bu

Masonu, yahudisi, gizli cemiyeti, o kardeşi bu tarikatı şirketi, okultüçüsü niye bu halt niye ne oluyor?

Ne arıyoruz biz!

Bunu ben istiyor muyum?
Bunu ben mi istiyorum seçtim

Bilgi yolumda bu karşıma çıktı getirip paylaşıp bölüştüm özgürlük istiyorum!

Yazmasam gitsem yüreğim aklım sende kalıyor çünkü bilmiyorsun ya da özgürlük için bilgi dayanışma gerekecek

Bunun evrensel objektif realite olabileceğini ve tarihi dürüst sorgulamaktan kime ne zarar gelecek?

Hayvana yaptığına bak.Anlarsın.

Sokaktaki kedi köpeğe böyle bir bak ne dediğimi anlarsın.

Burda tanrı yok Tanrı biziz ya da biz olacağız eğer olmalıysak ben de onu diyorum

Diğer türlü herhangi etik-ahlak kuramı ya da iyi yaşam eşit özgür hür yaşam arayışının anlamı ne?

Sadece acıdan kaçış

Ölüp gidecek bir insan sorumluluğuyla

Burada yazdım iç link

RAHATSIZLIK VERMEYEN FELSEFE İKTİDAR BORAZANIDIR.

https://www.gazeteduvar.com.tr/forum...ar-borazanidir

Yeterince rahatsızlık umarım verebilmişizdir.

.
Burda rahatsızlık veren izin geçit verilmeyen konuşturulmayan, sorgulanan yargılanan, yazıları engellenen sansürlenen kim ney onu düşün
..
tersten çözümle.

Bana burda idealizm göster ney o?

Ben dinsiz ve tanrısızım; Yalan bir gerçeği neden satayım neyin inancı olsun! Ne işime yarar!

.

Konu "ictenlik" tarafından (15-06-2021 Saat 22:00 ) değiştirilmiştir.
Alt 15-06-2021, 22:07
Şüpheci Dinsiz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Şüpheci Dinsiz Şüpheci Dinsiz isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Kıdemli Üye
Dinlerden Özgürlük Grubu Üyesi

"ictenlik"´isimli üyeden Alıntı Mesajı göster
Beni bu kadar üstü kapalı ve politik bir üslupla söyleşmeye tıkayan bu site bence özgürlükleri bir sorgulamalıdır.

[...]

Konuşabilmek için izin alıyor yol arıyor ve fırsat kolluyor gibi hissettiriliyorum.

İfade özgürlüğü baskısı duyumsuyorum ...

[...]

Yazıyoruz. Bu sefer de

Bunu yazarsan; saldırır, kirletir, altında tersler, kimliğini öteleriz, her türden zırva yazar, susturur, işimize yolumuza bakar, görmezden gelir ve geldirir ,devam ederiz; yaşıyorum/yaşatılıyorum
Mesele, sitenin sunduğu özgürlük ortamı değil. Son 1-2 haftadır yazdıklarınızı cevaplayan üyeleri size karşı birlik olmakla suçladınız. Bu komploya site yönetiminin de dahil olduğuna, hatta organize ettiğine dair imalarınız oldu.

Bu mesnetsiz iddialarınız, düşünceleriniz paranoya ise ben hoşgörebilirim, zaten incinmemeniz elimden geleni yapıyorum. Paranoya değilse, yaptığınız haksızlık, ayıp. Size gösterilen hoşgörüyü haketmiyorsunuz demektir.

Daha önce günde bilmem kaç kilo et yemekle ilgili bir başlıkta yazdıklarınıza zırva dediğim için hakaret ettiniz, hoşgördüm. Bu davranışınızdan sonra mesajlarınıza cevap yazmamaya karar verdim. Ama zırvaya zırva denir, kim yazıyorsa yazsın.

Cevap vermenize gerek yok. Birşey sormadım, gözlemlerimi aktardım. O öyle değildi böyleydi gibi bir tartışmaya girmek istemem. Herkes kendisine yakışanı yapmaya devam etsin.

* Bir ben vardır bende, benden içeri. (Yunus Emre)
* Gören bizi sanır deli, usludan yeğdir delimiz. (Muhy-i)
* Kadınlar insan, biz insanoğlu. (Neşet Ertaş)
* Bu otobüs de benim Maserati'm, halkımla birlikte kullanıyoruz. (Tuncel Kurtiz)
* Rahat yaşamak uğruna gerçeği mezara mı götüreyim; halka gerçeği anlatmak uğruna ölümü mü göze alayım? (Turan Dursun)
* Beneath this mask there is more than flesh, beneath this mask there is an idea Mr Creedy, and ideas are bullet-proof. (V for vendetta)
* O iyi insanlar, o güzel atlara binip çekip gittiler. Demirin tuncuna, insanın piçine kaldık. (Yaşar Kemal)
* Sen yanmazsan, ben yanmazsam, biz yanmazsak, nasıl çıkar karanlıklar aydınlığa. (Nazım Hikmet Ran)
* Çin'den İspanya'ya, Ümit Burnu'ndan Alaska'ya kadar her milli bahride her kilometrede dostum ve düşmanım var. Dostlar ki; bir kere bile selamlaşmadık, aynı ekmek, aynı hürriyet, aynı hasret için ölebiliriz..
(Nazım Hikmet Ran)
Alt 15-06-2021, 22:50
Üye

Şüpheci Dinsiz´isimli üyeden Alıntı Mesajı göster
Mesele, sitenin sunduğu özgürlük ortamı değil. Son 1-2 haftadır yazdıklarınızı cevaplayan üyeleri size karşı birlik olmakla suçladınız. Bu komploya site yönetiminin de dahil olduğuna, hatta organize ettiğine dair imalarınız oldu.

Bu mesnetsiz iddialarınız, düşünceleriniz paranoya ise ben hoşgörebilirim, zaten incinmemeniz elimden geleni yapıyorum. Paranoya değilse, yaptığınız haksızlık, ayıp. Size gösterilen hoşgörüyü haketmiyorsunuz demektir.

Daha önce günde bilmem kaç kilo et yemekle ilgili bir başlıkta yazdıklarınıza zırva dediğim için hakaret ettiniz, hoşgördüm. Bu davranışınızdan sonra mesajlarınıza cevap yazmamaya karar verdim. Ama zırvaya zırva denir, kim yazıyorsa yazsın.

Cevap vermenize gerek yok. Birşey sormadım, gözlemlerimi aktardım. O öyle değildi böyleydi gibi bir tartışmaya girmek istemem. Herkes kendisine yakışanı yapmaya devam etsin.

Peki benim yerimde olsanız buna ne yazardınız?

Yazdıklarımın zırva oluşunu bana kabulden başka hiç bir açık kapıyı şu an site yöneticisi olarak siz bırakmadınız

Genel moderasyon tavrınızdan bu site özelinde mutluyum bunun yarısı kadar özgürlüğü bir çok yerde bulamadım. Onun üzerinden fazlasıyla haklısınız evet

Site yönetiminden ziyade genel grup topluluk özelinde bir eleştiri verdim

Zaten forumu ve yazdıklarımı burayı özgür addettiğim için hem yazıyor hem savunuyorum.

Zırvaya zırva denir. subjektif
Bunu tartışacak mısın? Hayır . O halde subjektif

Senin fikrin evrensel zırvayı simgelemiyor.

Evrensel ölçütte bunun zırva olup olmadığını gerçek olma olasılığını sen ya da burada yazan 5 kişi belirlemiyor. Bilginin ölçütü bu.
Altına zırva yazmadan bunu tartışacak mısınız?
Hayır.
Tartıştıracak mısınız?
Grup eliyle zırva yazdıktan sonra

O halde tek soru kalıyor burada zırva yazmaya izin var mı? Ve burada zırvalama özgürlüğüm var mı? Bunun sınırı nedir?
Zırva oluşu kabul edersem altına tekrar tekrar zırva yazılmadan bunu yazabilir miyim?
Forumda hangi alanda?

İsterseniz zırva diye bir kategori açın orda yazayım ama özgür olsun ve bir daha kimse zırva demesin. Anladım size göre zırva

Zaten size göre zırva oluşu ben bu tarafta çözmeye çalışıyorum. Sorun da zaten bu.
Teşekkürler

Sen ve buradaki grubun buna zırva diyeceğini zaten daha buraya gelmeden biliyoruz. Baştan yazamıyoruz. Zaten bunun için üye olarak 3 sene laf dolaştırıp gönderi ve post yığını oluşturuyoruz ve ara ara girişim sergiliyoruz.

Zaten yukarıda verilen eleştiri de bu.

ve tam şu an bu zırvalığı çözmek için uğraşıyorum...

ve şunu ekleyebilirim umarım benim paranoyamdır ve verilen rahatsızlık için herkesten tek tek özür dilerim. Buradaki üyelere derin bir saygı besliyorum...

Alt 20-06-2021, 16:35
Üye

Arkadaşlar şunu düşünüyorum

Kutşallaştırılan Mitosların ve Bunlara Dair Kitapların Eleştirmesi ya da Anarşist Eleştirisi bir bildiri ya kısa kitap

ya da direkt Kutsal Kitapların Eleştirisi ;Sivil Eleştiriler ya da Sivil Ontolojik Başkaldırılar

BÖLÜM 1 -ANTİPRADİGMALAR

Burada sadece anti paradigma veriyoruz.
Örneğin tanrının eril ve tek yönlü yüzlü olmasının eleştirilmesi. Burada daha önceki gönderilerimde yaptığım gibi kısa bölümlerle antiparadigmalar yazıyoruz. Metinlerde yazılabilir. Buradaki temel mantık antiparadigmanın paradigmayı dengeleyeceği ve sökümleyeceği zorlayacağı düşüncesi. E nazından Pastafarfanizym gibi eristik bir araç.

Örneğin

Yaradılış ve oluşma ya da antiyaradılış ve antioluşmalar

Başlangıçta tanrıça vardı.
Başlangıçta tanrı ve tanrıça beraberdi
Başlangıçta tanrı ve tanrıça ve ilk kabile ve toplum vardı.
Başlangıçta tanrı hem eril hem dişil olarak çift yönlüydü.
Başlangıç aslında sondaydı

Bunlar genişletilebilir. Bunlar kısa yarım ila bir sayfalık hızlı okunabilir sevilecek türden, okumanın da keyif vereceği türden antiparadigma başlıkları olarak içerilecek

Örneğin daha önce bir yazımda başlangıca neden yerine "Nasıl" koyduğum ilk nasılın bir sayfalık kısa özeti.
İlk Nasıl teorisi

İlk Tekillik ve ilk maddenin eleştirmesi

Başlangıçta çoğul maddeler vardı.
Başlangıçta bir madde bütünü ve anti maddeler vardı

Bunlar genişletilebilir

Bunlar çoğaltılabilir.

Anti Tevrat -Anti İncil gibi bölümler ya da tam tersi
Tevrat'ın Boşluklarının doldurulması ve Şifresi Eksik yönlerininin tamamlanması

Yaratmayan yaratmayıcı ve yaratmayan atnitanrı bize yalanlar söyledi
Bu içerik herhangi türden doldurulabilir

Burada ayetlerin tersi de yazılabilir tam bir dalgayla. Örneğin tevratın başlangıçta tanrı suların üzerinde dansediyordu ifadesi alınıp tanrı atlayıp sulara biraz yüzmek istedi. Yalnız yüzmek hoşuna gitmedi ve ikinci tanrıyı yarattı. İki tanrı çok azdı ve beraber bir şeyler yapamadıklarını gördü ve bir tanrılar grubu yarattı.

Özgürlükçü antiparadigma ve antisöylem üretimleri
Sadece fikir vermesi açısından yazıyoruz

Örn.

KURMAYAN KİTAP- KURAN KİTAPLARIN KURGULARININ ELEŞTİRİLMESİ VE BOZULMASI

Anti İlahların İnsanların İlahlarca Kandırıldığını Çözümlemesi ve Bildirmesi

...
Antiilahlar ilahların sırlarını deşifre ediyor

Ortadoğu Dinlerinin ve Ortadoğunun İlahlarının Karakteri ve İncelenmesi

Ortadoğu ilahlarının çok tanrılı yerel gerçek fiziksel tiranlar görünümünde oluşunun çözümlenmesi
Monoteizm kavramının monarşi, mutlak monarşi krallık benzeri tekleştirme içerişi ve bu anlamda aslında ilahlarının polikarakterde oluşunun ve inanışın politeizm olacağının söylenmesi ve çözümlenmesi

Ortadoğu ilahının kuzeyin Odin'i ya da başka yerin başka ilah karakteri polikarakterde çözümü ve vurgusu ve tekleştirme kavramının açımı ve eleştirmesi

İki türlülüğün Eleştirmesi olarak üç ve dört türlülük

Mestinyon gezegeninde eşey birey üç türlüdür ve üçlü birleşme olmaksızın mestinyonlar çoğalamaz

Teksisya da tek tür cins birey kendinde çoğalabilir oysa Çoklarya da bu durum daha karmaşıktır

-Benzer içeriği üretmek isteyen olursa anonim taslak kullanılabilir (bunu bildirmeden çalabilirsiniz) düşünce özgür açık kaynak kod mantığıyla sunuluyor.

.

Konu "ictenlik" tarafından (20-06-2021 Saat 17:35 ) değiştirilmiştir.
Alt 20-06-2021, 18:36
Üye

Son yazım buraya verildiği için
Yanlış yere yazıldı ve bu düzenle butonu sil butonu işlevi görmüyor ,görüyorsa da ben bulamıyorum.

Alt 14-07-2021, 14:49
LEVH - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
LEVH LEVH isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Üye

İmzasında şöyle diyor:
bursali68'in imzası Diyor ki
" Kötülüğün galip gelmesi için iyi insanların hiç bir şey yapmaması kafi " Edmund Burke
İmza yanlış bak. İyi insanlar olarak fazlasıyla mücadele ediyoruz, ama karşımızda simülasyon, Tanrı, God, God'un oğlu, şeytan, isa, musa, ..., küresel çeteler, mal ve mülk sahipleri, cinler, melekler, ağız birliği ve ittifak etmiş olarak hepsi var. İyilik tek başına ve aklına gelebilecek bütün fiziki ve ruhani güçler karşı tarafta kötülük kazansın diye ellerinden geleni yapıyorlar. Ne kafi diyorsun, hangi birine güç yettireceğiz, hepsi ortak olmuş. Bir tane müttefik gösterin ya bir tane. Yok. İnsan tek, herkes ortak.

Erkekseniz tek tek gelin lağnn!

Burkut sözü Burke'den gelir. Bur'ke >... Bur'kut>... neyse.

Ayık kafayla da forumda yazılmaz ki.

Yasal Uyarı: İçki zararlıdır.

Günde beş sefer hakarete uğruyorum, hiç kimseye hakaret davası açmıyorum.

Hay yaa len salak,
Hay yaa len veled.

Susuyorsak adamlığımızdan.
Alt 26-07-2021, 13:25
Üye

Dün bugün twitter da Türkiye kadın spor takımlarından birinin oyuncusu/oyuncuları üzerinden "Türk/Türkiye kadını" ve bir de "İslamın kızı" vb adlı iki taraflı bir atışma var.

Yorumlara bakıyorum. Kendini Türk-Türkçü, müslüman vb olarak tanımladığı halde kadın erkek bir çok insan "işte Türk kadını" diyor. Diğerlerine yobaz (bilgisiz, cahil) diyor. Diğerleri de hayır geçek islam o diyor. Biz doğruları söylüyoruz.

Eğer bir gerçek islam varsa iyi bakacak olursak "İslamın kızı" diyenler kendi içinde oldukça haklı görünüyor ve gerçekleri söylüyorlar..

Sanırım burası bir dinlerden özgürlük forumu ve Türkiye de %3-5 kadar a-teist belki %5-15 aralığı deist ya da bunun biraz fazlası non-teist olabileceğini kabul ediyoruz.

Şunu anlatmayı deniyorum. Buradaki çekirdek unsur %3-5 gibi bir azınlık olmasına rağmen diğerlerini göremediğini görme, diğerlerinin farkedemediğini farketme gibi bir durumu eminim yıllardır kendi içinde yaşıyordur. Yani ,onlara göre eminim insanların % 80'i (dinden tanrıdan bunun gerçeğinden habersiz) uyuyordur ve (ve uyutuluyordur) bunlardan haberi yoktur. Bilimler, bilgiler olmasına rağmen kutsal addedilen içerikler yazılı ve herkes tarafından okunabilir sorgulanabilir olmasın rağmen, sanal medya vb.nin gelişim ile dini muhalefet artmasına ve özgür bilgi-bilişim olmasına rağmen bir çop-çoğunluğun tanrısı vardır.. Yani dünyanın özünde bu türden çelişkileri vardır.

Eminim oy verdiğiniz politikacılar bile din ve tanrıdan sözediyordur. Kamusal alanda dini/tanrıyı o kadar özgür sorgulayamıyoruz. Eğer çoğunluğa erişmeye çalışan bir politikacı olsam karşı din bir açıklama kariyerimi bitirebilirdi.

Bazen yalnız ya da bu dünyada ve insanlarda 'genel' bir sorun varmış gibi ya da diğerlerinin algılamadığı şeyleri algılıyormuş, bilmediklerini biliyormuş gibi hissedebiliyoruz, bazen gerçeklerin gerçek olsa da söylenemediğini görüyoruz ve bazen bunlar üzerine diğerleriyle hiç bir iletişim fırsatı da yakalayamıyoruz.. Din buna kamusal alanda bir örnek.

Bu his sadece spesifik olarak din'e özgü değil! demek istiyorum
Bunun politik, kültürel, bilimsel bilgisel bir çok benzeri var ya da olabilir mi?

Yani Nasreddin Hoca'nın kazan doğurdu (ona gelince inanıyorsun da!) hikayesi var. Bir şeylere gelince insanlar uyuyabiliyor (bilmeyebiliyor) da bir şeylere gelince mi uyuyamıyor?

Alt 29-09-2021, 19:27
Üye

Gıda fiyatları daha da artacak..

"reflasyon"

Önerilen Siteler