Turan Dursun Sitesi Forumları
Geri git   Turan Dursun Sitesi Forumları > İbrahimi Dinler > İslam

Başlık Düzenleme Araçları Stil
Alt 06-02-2006, 12:42
Mutezile - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Mutezile Mutezile isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Üye
Dinlerden Özgürlük Grubu Üyesi

Standart İslamdan Uzak Duranlar ''Cennetliktir''

Şamil İslam Ans'den:

* ."Bugün dininizi sizin için ikmâl edip üzerinize nimetimi tamamladım ve din olarak size İslâm'ı seçtim" (el-Mâide, 5/3). Kendi devirlerindeki toplum ihtiyaçlarını karşılayan önceki semâvî dinler İslâm'ın gelişiyle yürürlükten kaldırılmış ve İslâm onların da yerini almıştır.

* "Bir zaman Rabbi ona: "İslâm ol" dediğinde, İbrahim: "Alemlerin Rabbi olan Allah'a teslim oldum" demişti. İbrahim İslâm ümmetinden olmayı oğullarına da vasiyet etti. Ya'kub da onu tavsiye ederek: "Oğullarım! Allah sizin için bu dini seçti. O halde sizler sadece müslümanlar olarak can verin" dedi. Yoksa siz Yakub'a ölüm geldiği sırada yanında mı bulunuyordunuz? O zaman o, oğullarına: "Benden sonra neye tapacaksınız?" demiş, oğulları da:"Senin ve ataların İbrahim, İsmail ve İshak'ın ilâhı olan tek ilâha kulluk edeceğiz. Bizler O'na teslim olduk" demişlerdi" (el-Bakara, 2/131-133).

Demek ki islam, son tahlilde ''Allaha teslimiyet'' imiş.

O; yarattığı kullarına ''İslam'ı seçmiş'' imiş..Evrenin bir köşesinden diğer köşesin bakınırken, gözüne dünya adı verilen zerre ebadında bir gezegen takılmış. Bu gezegenle ilgili bazı öngörüleri vardı. Rab Teala derhal işe koyuldu:

''Araf/7:54. Şüphesiz ki Rabbiniz, gökleri ve yeri altı günde yaratan, sonra Arş'a istivâ eden, geceyi, durmadan kendisini kovalayan gündüze bürüyüp örten; güneşi, ayı ve yıldızları emrine boyun eğmiş durumda yaratan Allah'tır. Bilesiniz ki, yaratmak da emretmek de O'na mahsustur. Alemlerin Rabbi Allah ne yücedir!''

Kozmik zaman/mekan kavramı içinde insancıkların ileride kullanacağı ''G ü n'' adlı zaman birimini kullanması; Ol! diyerek oldurmak varken neden bu işe a l t ı d ü n y a g ü n ü n ü harcaması akla takılabilir..

Bu gibi Şirk sualler hep kafirlerden gelir. Onlar da hep kaybedenlerden olacaktır...

Elhamdü lillâhi rabbil-àlemîn... Hamden kesîran tayyiben mübâreken fîhi alâ külli hâlin ve fî kulli hîn... Kemâ yenbagî licelâli vechihî ve liazîmi sultànih, ves-salâtü ves-selâmü alâ seyyidinâ, ve tâci ruûsina, ve kurreti a'yuninâ muhammedinil-mustafâ ve alâ âlihî ve sahbihî ve men tebiahû bi-ihsânin ilâ yevmil-cezâ. Emmâ ba'd;

Neyse biz konumuza dönelim....

Fussilet/41:9. De ki: Gerçekten siz, yeri iki günde yaratanı inkâr edip O'na ortaklar mı koşuyorsunuz? O, âlemlerin Rabbidir.

Fussilet/41:10. O, yeryüzüne sabit dağlar yerleştirdi. Orada bereketler yarattı ve orada tam dört günde isteyenler için fark gözetmeden gıdalar takdir etti.

Fussilet/41:12. Böylece onları, iki günde yedi gök olarak yarattı ve her göğe görevini vahyetti. Ve biz, yakın semâyı kandillerle donattık, bozulmaktan da koruduk. İşte bu, azîz, alîm Allah'ın takdiridir.

Yine gün toplam adedleri arasında bir çelişki var gibi gözükse de; bu çelişki zahiridir. Zira Kuranda çelişki yoktur. Olduğu söyleyen Müşrik ve Kafirler Nar-ı cehennemin y a ğ l ı k ü t ü k l e r i d i r..

Konudan ayrılmayalım, ok.

Bu gezegnin boş olması öngörülmüş değildi. Öyle ise ''kendi suretinden'' canlılarla donattı: Sözü O'na Zat-ı Zül Celale verelim:

(Vemâ halaktül-cinne vel-inse illâ liya'budûn.) "İnsanları ve cinleri ben sadece ve sadece bana ibadet etsinler diye yarattım; başka bir maksatla yaratmadım, bana güzel ibadet etsinler diye yarattım."
buyuruyor.

Öykünün kısaca özeti bu... Evrenin en kıytırık galaxilerinden, en kıytırık güneş sistemini seçip; bunun da içinde bir uydusu bulunan bir gezegeni seçip oraya Adem'i sevkeder (bazı badirelerden sonra)...

Ve görev tevdii eder: Bana Kulluk görevini aksatanın vay haline!

Onlara bir de Di n beğenir: İslam..

120 000 - 140 000 civarında peygamber ile 3 Kitab + Mezmurları gönderir de gönderir.. Fakat bu Ademoğlu sandığından daha inatçı çıkmıştır. 2006 A. D. Müslüman adedi hala İnsanlığın 1/4'ünden azdır..

Bak-i Zül Celal ne yazık ki, çok acıdır ki bu Ademoğlu sergüzeştine başlamadan Ö N C E Ümmü'l-Kitab olan Levh-i Mahfuza bir göz atmayı unutmuştur..

Eğer vakti zamanında Kuranın üzerindeki kitab olan bütün ilahi bilgilerin kaynağı Levh-i mahfuza baksa idi, bu İnsanoğlundan a d a m olmayacağını 2006 A.D sayfasında okuyabilirdi..Yav bunlara 140 000 peygamber ile o 3 kitabı göndermeye ne hacet. Bunlar laf anlamıyorlar..Ne yazık ki Levh-i Mahfuza baştan bakmamıştır.

Son peygamberi Muhammed Mustafa'nın dünyalığını Ganaim ayetleri ile (Humus, Ayetnip, Ganimet vs) 1/5 lerle güvence altına aldıysa da; Muhammedin hakka yürümesinden hemen sonra Ehlibeytten Fatıma'nın geçimliğini düşünemediğinden Fatıma Ebubekir ile papaz olmak, ve ölünceye kadar küsmek; selamı sabahı kesmek durumunda kalmıştır..
Bu gibi problemlerin de kaynağı Levh-i mahfuzu yeri geldikçe açıp okumamakta yatmaktadır.

Ayetüs-Seyf / Ayetü'l-Kıtal Cihad, Fütuhat, Recm, Mukatele, Maide 38, Nisa 34 vs ile İnsanların bu islamdan pek hazzetmeyeceklerini;

İnsanları Kafir, Zındık, Münafık, Müşrik, Mürted - Mümin diye ayıran bir dinin Hoşgörü ve barış Dini olamayacağını Allah C.C. m u h a k k a k önceden öngörmüş idi..

Sanırım Dünya hayatının Sınavı da bu. Bakalım bütün bu ilginçliklere, Cidal'e, Şiddete rağmen k i m İslama teslim olacak, kim olmayacak..?

[b]İslamı doğru okuyan, anlayan ve bu İnancı r e d d e d e n tüm akıl sahiplerinin Adn Cennetlerine alınacağını Kuran'a doğaldır ki, yazmamıştır.[/B]

Bu safsataları g ö z g ö r e g ö r e içine sindirmeye çalışan, Takıyye yapan arpacık soğanlarını olasıdır ki
''Memeleri yeni tomurcuklanmış, yaşıt; Bikir'leri izale olmayan Huriler'' yerine; orada Zebani ve diğer cehennem ahalisi dört gözle beklemektedir..

Allah Celle Cellali Hü boşuna demiyor: '' (Men kâne fî hâzihî a'mâ fehüve fil-âhireti a'mâ) Dünyadayken kör olan, ahirette de kördür. (ve edallü sebîlâ) Daha çok şaşırmış olacak, cennetin yolunu bulamayacak orda... ''

İslam'dan uzak durmayı başaran, Dinleri ve her türlü taasubu elinin tersiyle reddeden, akıllı, sağduyulu insanları yürekten kutlamak lazım. Onlar Cennet Ehli'dir. Kör bağnazlık ve cehaletten itizal etmeyi başarmışlardır....

Onlar muhakkak ödüllendirilecektir; zira ''Tufaya düşmemişlerdir''..

Hamiş: ''Büyüklere Masallar ve Ninniler'' adlı yazılmamış bir kitaptan
Alt 06-02-2006, 13:11
dirilis dirilis isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Üye

islamdan uzak durmak cennete sebepse tamam o zaman cennetliksin sen de ben de merak etme

Zamanın Çağdaş firavunlarına,yine zamanın çağdaş kılıcları yetecektir.Ve Hak yola konulan dikenlerle zalimler kendilerini kendileri yenecektir...
Alt 06-02-2006, 13:19
Mutezile - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Mutezile Mutezile isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Üye
Dinlerden Özgürlük Grubu Üyesi

Yazının bütün İnanç sistemini sarakaya aldığını görmek lazım.

Cennetler, Huriler, Kevserler... ne güzel düşler..
Alt 06-02-2006, 20:12
6sa6to6 6sa6to6 isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Üye

cennette ne olacak erkekler hurilerle yatarken, nuriler bana tecavuz mu edecek? kadının sehvet hakkı yok İslam da (gerci ne hakkı var ki ) neyse nurilerle tepişecegimi umup namaz kılmak yerine, Dinlere kafa yorup (at gözlüklerini çıkarıp) incelemek daha mantıklı gelior.. neyse biz burdan size 3-5 gerceklik sunmaya calısalım varsın biz yine yanalım cehennemlerde..
Alt 07-02-2006, 01:52
Tugce Tugce isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Üye

Memeleri yeni tomurcuklanmış, yaşıt; Bikir'leri izale olmayan Huriler
Arapçam oldukça zayıf. Yukarıda geçen "Bikir'leri izale olmayan" ne demek acaba?

Ayrıca cennet konusunu irdeleyen arkadaşlardan bir ricam olacak. "Nuri" lerden nerde bahsediliyor ve fiziksel özellikleri nasıl?

Eğer pis sakallı, gül yağı kokulularsa cehennemde olmak daha steril geliyor bana.

"Bir ara ateist olmak istedim ama sonra vazgeçtim... Hiç tatilleri yok ki." ~ Henny Youngman
Alt 07-02-2006, 02:00
agnostic agnostic isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Üye

tugce Diyor ki
Arapçam oldukça zayıf. Yukarıda geçen "Bikir'leri izale olmayan" ne demek acaba?
kız oolan kız demek
hep ööle kalacaklar demek
yani her ilişkiden sonra tekrar bakire olacaklarmış
ne gerek varsa
tugce Diyor ki
Ayrıca cennet konusunu irdeleyen arkadaşlardan bir ricam olacak. "Nuri" lerden nerde bahsediliyor ve fiziksel özellikleri nasıl?
Nuri duymadım ama Gılmanlar varmış
çok yakışıklıymışlar

bilmiyorum
bilip bilemeyeceğimi de bilmiyorum
Alt 07-02-2006, 17:00
Üye

gılman; batman, heman, superman, spiderman gibi birşey mi? arap agzıyla söylenmis türkce ise "gıl-man" = "kıl-man" pekde hoş görünmedi sterilizasyon rLz
Alt 07-02-2006, 17:01
Üye

gılman; batman, heman, superman, spiderman gibi birşey mi? arap agzıyla söylenmis türkce ise "gıl-man" = "kıl-man" pekde hoş görünmedi sterilizasyon rLz neyse bugun başım oldukca agrıyo yorum yapmayacagım bugun

güvende kalın..
Alt 07-02-2006, 18:10
Üye Değil

Mutezile bizi cennete gönderiyorsun, teşekkürler
Ancak ben dünyevi zevkleri dünyada, uhrevi zevkleri (ne demekse) öbür tarafta tatmayı daha mantıklı buluyorum.

Yani, öldükten sonra diriliş vs varsa, cennete gidip sübyancılık yapmaktansa, evrensel bilgilere sahip olmak bana daha çekici geliyor.

Böyle bir seçim yapma imkanımız var mı?

Huriler, nuriler (gılmanlar) zombilerle (ölüp dirilmiş insanlarla) teşviki mesaide bulunacaklarına bu işi aralarında halletmeleri daha mantıklı duruyor. Gerçi, Marx ile Lenin (cennet cehennem farketmez), çoktan örgütlemişlerdir oradaki köleleri (huriler ile nurileri). Cennet cehennem komünizmle yönetiliyordur. İnanan arkadaşların efendilik, rüyaları boş gidecek gibi duruyor.
Alt 08-02-2006, 02:24
Tugce Tugce isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Üye

agnostic Diyor ki
kız oolan kız demek
hep ööle kalacaklar demek
yani her ilişkiden sonra tekrar bakire olacaklarmış
ne gerek varsa
Şaşırmadım.

9 yaşındaki (ilkokul 3!) bir kız çocuğu ile cinsel ilişkiye girmeyi arzulayan/gerçekleştiren hangi sapığa sorarsanız, cennete huriler nasıl olsun diye, sanırım hepsi bu tanımı yaparlar.

"Bir ara ateist olmak istedim ama sonra vazgeçtim... Hiç tatilleri yok ki." ~ Henny Youngman

Önerilen Siteler

Başlık Düzenleme Araçları
Stil