Turan Dursun Sitesi Forumları
Geri git   Turan Dursun Sitesi Forumları > Genel Forumlar > Politika

Başlık Düzenleme Araçları Stil
Alt 12-01-2014, 18:51
marcos - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
marcos marcos isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Üye

Yahu sosyalizme komünizme karşı olupta sosyalist komünist hareketler hakkında fetva verenleri anlamak çok güç.

Öfkemi nefretmi nedir bunun nedeni.Sizden olmayanların neyden olduklarından sizene.

http://bizimsokagincocuklari.com/wp-...EMES%C4%B0.pdf

" Şüphesiz eğer ki hayvanların dini olsaydı, şeytanı insan şeklinde hayal ederdi." / W. Ralph Inge
Alt 13-01-2014, 00:29
ShahanRum ShahanRum isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Aday Üye

Sosyalizm veya komünizme karşı olduğum nereden çıktı ki? Velev ki karşıyım, söz hakkım olmaması ne kadar mantıklı? Ateistler de teizm hakkında yorum yapmasın o zaman, ya da ne bileyim, komünistler nazileri eleştirmesin, sol sağa laf çakmasın...

Yahu ortada çok bariz bir gerçek var, bu adamların Güneydoğu'daki konuşmalarına bakınca da ayan beyan görülüyor durum. Hani çok esaslı bir tespit değil ki bu, adamlar Kürt milliyetçisi. Peki olamazlar mı? Herhalde olabilirler, bunda yanlış bir şey yok ki; adamlar Kürt, Kürtçe konuşuyorlar (gerçi burası tartışılabilir), uzun yıllar ezilip baskı altında kaldıkları için cumhuriyetin ilk yıllarındaki Türkçülüğü aratmayan bir reaksiyon gösteriyorlar ve kimse kusura bakmasın ama 2014 senesi için gülünç gelen tezlerle millet bilinci aşılamaya çalışıyorlar, özetle bunlar açık net Kürt milliyetçileri, bir kısmı fazla romantik. Bu ülkede Türk-İslam sentezcilerinden tut da Atsızcı çılgın Türk milliyetçileri olmadı mı? Oldu. E bunların Kürt versiyonları yasak elma mı? Niye Kürtler milliyetçi olamasın? Kürt hareketine, PKK'ya, BDP'ye sempati duyabilirsiniz ama ideolojinize göre kendinizi tatmin etmeyin.

Ha bu kadar milliyetçilik karşıtı insanların, halkların kardeşliği deyip halkları bölenlere destek verenlerin, JİTEM terörüne lanet edip PKK'ya sempati duyanların, asimilasyonu ağzından düşürmeyip Zazacayı kabul etmeyenleri milliyetçi değil de "devrimci" görenlerin içine düştüğü ironi çukuru beni şaşırtmıyor mu? Şaşırtıyor; en nihayetinde BDP dediğiniz Sovyetler'in MHP'sidir, anlayana...
Alt 13-01-2014, 00:38
spartacus - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
spartacus spartacus isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Kıdemli Üye
Dinlerden Özgürlük Grubu Üyesi

Onur Üyeliği 

marcos´isimli üyeden Alıntı Mesajı göster
Hocam kusura bakmayın PKK hakkında bir şey bilmiyorsunuz.Sosyalizmi komünizmide Leninin Parti taassubu ile karıştırıyorsunuz.
Sevgili Marcos

Bu benim bilip, bilmemden bağımsızdır ne yazık ki. Lenin ile de alakası yok.

Yada haklısın, bilmediğimiz bir sosyalizm var...

Sersemler akıllıların 7 yılda cevaplandıramayacağı soruları 1 günde sorarlar.
-------
İnsan korktuğuna ya da arzuladığına çok kolay inanır. La Fontaine
-------
Öküz tahta çıkarsa padişah olmaz, saray ahır olur. Çerkes Atasözü
-------
Akıllı bizi arayıp sormaz, aptal bacadan akar.
------
Su dağları kemirir, vadileri doldurur.
------
Aslanlar kendi tarihçilerine kavuşuncaya kadar kitaplar avcıyı övecektir.
------
Hürriyet, başkalarına vermedikçe alamayacağımız tek şeydir. William Allen White
------
Belki söylendi herşey,/ belki de gece bekleniyor/ yazılsın diye aynı cümle. Tüm nedenleri yeryüzünün/ bir çakıltaşına takılıp kaldı. Esteban
------
Sıradan insan kendini evrenin merkezi yapmanın yolunu arar; bilge kişinin evreni onun merkezindedir. Lao Tzu
Alt 13-01-2014, 00:43
Üye

Ortadoğunun kendi koşulları vardır.Bu koşullardan bağımsız kopyalayıcı hareketlerle sonuç alınamaz.Sosyalizm toplulukların taleplerinden bağımsız olamaz.Kürt hareketide bundan muaf değildir.Kürt hareketi milli bir harekettir.Ama PKK sosyalist bir harekettir.

" Şüphesiz eğer ki hayvanların dini olsaydı, şeytanı insan şeklinde hayal ederdi." / W. Ralph Inge
Alt 13-01-2014, 00:49
Üye

Tartışmalar zaten vardır.

Aydınlatıcı olacaktır.Bu tarz tartışmaları Kürtçü sitelerde bulabilirsiniz.On yıllardır yapılan tartışmalardır.

http://www.ufkumuz.com/bolsevik-devl...ler_m7379.html

Alt 13-01-2014, 00:55
Audaz Audaz isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Üye

Halkların Kardeşliği buraya kadarmış.Ee tabi Farsi bir halk olan Kürtler Zagros dağlarından gelip diğer müslümanlarla beraber Ermenilerin anayurduna çökmüş o toprakları müstakbel Osmanlı ile birlikte müslümanlaştırmış , 1915'de Türkler , Çerkezler vesaire diğer müslüman halklarla beraber Ermenileri kesmiş...Bu yüzden bu açıklamaya Kürtlerden çok büyük tepki gelmemesi garip karşılanmamalı.
Alt 13-01-2014, 00:59
Üye

PKK nin ve liderinin düşüncesi açıktır.Özelde Anadolu ve Mezepotamyada Cumhuriyetler Birliği genelde Anadolu-Mezepotamya-Kafkaslar ve Ortadoğuda.

Tabi bu hayaldir.Bunun gerçekleşmesi yada gerçekleşmeye yakın olması için bölge ülkerinde hiç olmazsa liberal bir kültür olmalıdır.Bölge ülkeleri burjuva demokrasisini ayaklar altına aldığı totaliter tarzda ısrar ettiği sürece olmayacaktır.

Bu nedenle rahat olmak gerekir.Sosyalist Kürdistanda Sosyalist Türkiyede hayaldır.Anca Ertuğrul meclis kürsüsünde kendini tatmin eder.

Alt 13-01-2014, 01:04
Üye

Hatalı oldu.

https://www.google.com.tr/url?sa=t&r...59026428,d.bGE

Alt 13-01-2014, 01:16
Üye

Audaz´isimli üyeden Alıntı Mesajı göster
Halkların Kardeşliği buraya kadarmış.Ee tabi Farsi bir halk olan Kürtler Zagros dağlarından gelip diğer müslümanlarla beraber Ermenilerin anayurduna çökmüş o toprakları müstakbel Osmanlı ile birlikte müslümanlaştırmış , 1915'de Türkler , Çerkezler vesaire diğer müslüman halklarla beraber Ermenileri kesmiş...Bu yüzden bu açıklamaya Kürtlerden çok büyük tepki gelmemesi garip karşılanmamalı.
Açıklamaya Kürtlerden büyük tepki geldi.Daha önce de Abdullah ÖCALAN tarafından benzer açıklamalar ara ara yapılmış ona da tepki gelmişti.Ama konumundan dolayı açıktan karşı çıkış yapılamamıştı.

PKK/KCK nın açıklamasında ki MİLLİYETÇİ sıfatı atlanmadan bakılırsa olay anlaşılır.

Alt 13-01-2014, 01:17
postalmarx postalmarx isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Yasaklandı

ShahanRum´isimli üyeden Alıntı Mesajı göster
Sosyalizm veya komünizme karşı olduğum nereden çıktı ki? Velev ki karşıyım, söz hakkım olmaması ne kadar mantıklı? Ateistler de teizm hakkında yorum yapmasın o zaman, ya da ne bileyim, komünistler nazileri eleştirmesin, sol sağa laf çakmasın...

Yahu ortada çok bariz bir gerçek var, bu adamların Güneydoğu'daki konuşmalarına bakınca da ayan beyan görülüyor durum. Hani çok esaslı bir tespit değil ki bu, adamlar Kürt milliyetçisi. Peki olamazlar mı? Herhalde olabilirler, bunda yanlış bir şey yok ki; adamlar Kürt, Kürtçe konuşuyorlar (gerçi burası tartışılabilir), uzun yıllar ezilip baskı altında kaldıkları için cumhuriyetin ilk yıllarındaki Türkçülüğü aratmayan bir reaksiyon gösteriyorlar ve kimse kusura bakmasın ama 2014 senesi için gülünç gelen tezlerle millet bilinci aşılamaya çalışıyorlar, özetle bunlar açık net Kürt milliyetçileri, bir kısmı fazla romantik. Bu ülkede Türk-İslam sentezcilerinden tut da Atsızcı çılgın Türk milliyetçileri olmadı mı? Oldu. E bunların Kürt versiyonları yasak elma mı? Niye Kürtler milliyetçi olamasın? Kürt hareketine, PKK'ya, BDP'ye sempati duyabilirsiniz ama ideolojinize göre kendinizi tatmin etmeyin.

Ha bu kadar milliyetçilik karşıtı insanların, halkların kardeşliği deyip halkları bölenlere destek verenlerin, JİTEM terörüne lanet edip PKK'ya sempati duyanların, asimilasyonu ağzından düşürmeyip Zazacayı kabul etmeyenleri milliyetçi değil de "devrimci" görenlerin içine düştüğü ironi çukuru beni şaşırtmıyor mu? Şaşırtıyor; en nihayetinde BDP dediğiniz Sovyetler'in MHP'sidir, anlayana...
İlk defa Kürtçülüğe karşı makul eleştiriler yapanı gördüm. Teşekkür ediyorum. Genelde insanların %90'ı bu konuda saçmalıyor, hezeyanlardan bahsediyor veya sadece sığ bir Kürt düşmanlığı yapıyor.

Kürt milliyetçiliğinin anakronik olduğu fikrinize katılamıyorum maalesef. Türkiyeci bir insan Kürtlerin "milli bilince" sahip olmasını istemez, doğru. Ama bu demek değildir ki bu konuya uzaktan bakıp adını koyarken gerçekleri konuşmayalım. En azından kendi aramızda. Merak etme, internetin kenar köşesinde edilen bir iki gerçekçi tespit Kürtler'e milli bilinç kazandırmaz. Sadece burada forumdaşlar olarak birbirimizin aklına hakaret etmemiş, saygı göstermiş oluruz.

Kürtlerin 2014 itibariyle milliyetçilik yapmaları komik veya anormal değildir. Zamanında ulus-devletler heryerde kurulurken bunu kuramadılar diye "haklarını kaybettiler" gibi bir kural da olamayacağına göre... Burada işin gerçeğini konuşmak lazım.

Kürtler dört ülkede toplam 33 milyon insandır. Bugün tüm dünyada kendi ulus-devletine sahip olmayan nüfus olarak en büyük etnik gruptur. Norveç bile 4 milyonluk bir ulus-devletken, İsrail 6 milyonluk ulus-devleti için dünyayı yıkarken, Kıbrıs'ın kuzeyinde bir avuç insan için bile ulus-devlet hakkını tüm dünyaya bastıran bir Türkiye varken, kalkıp 33 milyon nüfusluk bir etnik grubun, hem de Saddam'ın elinde kimyasal silahlardan ölen, Türkiye'de kaçakçılığının cezasını F-16'larla paramparça edilerek ödeyen ve sonra da "parası neyse veririz" tavrına maruz kalan bir etnik grubun onur haysiyet ve hayatta kalmak uğruna milliyetçilik ve bağımsızlık peşinde koşması nasıl anormal olabilir? Bir halk ne diye kendi kaderini kendisine kendi "öz" vatandaşları kadar değer vermeyen başka halkların vicdanına bıraksın? Hangi gerizekalı bunu yapar ki?

Gönül ister ki biz Türkiye olarak bir ve beraber kalalım. Ama ben de bir tarafı Kürt olan bir Türkiyeli olarak diyorum ki bu Türkçüleri susturun. Türk bayrağını Türkiye'yi Kürtler'in Kürt olarak kendi bayrağı ve devleti olarak benimsemesine engel olacak şekilde Türkçü olarak tanımlamaya çalışan hasta adamlara engel olun, onları susturun. Çünkü bu tarz bir tavrın Kürt zihninde oluşturduğu sadece şudur: "Madem bu devlet ve bayrak benim değil de orta-asya kökenli bir ırkınmış ve benim olamazmış, o zaman ben de kendi devletimi kendi bayrağımı kurayım da kimsenin ağız kokusunu çekmeyeyim."

Ben kendimdem örnek veriyorum. Yeri geliyor Türkiyeci oluyorum. Yeri geliyor Türkçü tipler yüzünden kendimi "siz" "biz" diye konuşur buluyorum. Yeri geliyor Türk bayrağını sahiplenemiyorum çünkü onu sahiplenen hastalıklı güruh kendi "ırk" tanımlarına göre beni dışlıyor. Halbuki bu ülkeyi herkes kadar ben de seviyorum.

Bu ülkedeki asıl bölücülüğün kaynağını ve mesullerini görmek lazım. Bunlara dur demeden PKK'yı eleştirmek bir yere varmaz. PKK zaten baştan kopmuş gitmiş, Mao'cu köklerden geliyor. Biz aklı başında insanlar olarak aklıselimi aramalıyız.

Şunu bilin ki PKK Türkiyeli Kürtleri temsil etmiyor. O kadar tehdit ve propaganda imkanlarına rağmen Türkiyeli Kürtlerin BDP'ye verdiği oy %40 civarında kalıyor. Kürtler'in %60'ı Türkiyeci demektir bu. Ama bunun değerini bilmek, kırılganlığını anlamak ve bunu kazanmak lazım. Türkçülük, Heparcılık, yok soykırımcı, Atsızcı, genel bir cahilce Kürt düşmanlığı, bu aymaz ayrımcılık ve dışlama bu %60'ı da yavaş yavaş öbür tarafa yaklaştıracak ve Kürt milliyetçiliğini körükleyecektir. Bak kendimden örnek vererek bunu sana samimi olarak söylüyorum. Aklı başında herkes bu aşırıcı Türkçüleri susturmalıdır ve Kürtlere bu bayrağın ve ülkenin onların bayrağı ve ülkesi olduğunu söylemelidir. Tayyip bunu yapıyor işte. O yüzden Diyarbakır'da mitingde yüzbinleri toplayabiliyor. BDP'nin bölgedeki tek rakibi. Bu yüzden Tayyip büyük insan. Bu ülkeyi bölünmekten o kurtaracak. Ondan en çok nefret edenlerin başında da nedense tuzukuru Kürt düşmanları geliyor. Buna iyi dikkat edin.

Türkçü güruha karşı Anadoluculuk öne çıkartılmalıdır. "Türk" denilen insanların aslen Anadolu'nun kâdim halklarının İslamlaşmış ve Türkleşmiş halkları olduğu ve Kürtlerle yakın akraba olduğu vurgulanmalıdır. Zaten gerçek de budur. Türkiye'de kimse Moğol'a benzememektedir. Aynı toprakta yaşayan insanlar farklı dil de konuşsalar genetik olarak yakın akraba olmaları gayet de beklenen bir durumdur. Keza Türkiye'de yaşıyan bir kimsenin tipine bakarak nereli olduğunu bazen tahmin edebilsek bile bazı durumlarda Türk sandığımız bir kişinin Kürt, Kürt sandığımız bir kişinin Türk çıktığına hepimiz şahit oluyoruz. Türk ve Kürt birbirinden farklı ırklar değildir.

Bu yüzden Türkçü bölücülüğe karşı Anadoluculuk öne çıkartılmalıdır. Aklı başında herkes bunu konuşmalıdır. "Ortak paydamız İslam" diyen AK Partinin sunduğu birleştirici öğe fikrinden çok daha sağlam, çok daha doğru ve çok daha faydalı bir fikirdir. Vesselam.

Önerilen Siteler

Başlık Düzenleme Araçları
Stil