Turan Dursun Sitesi Forumları
Geri git   Turan Dursun Sitesi Forumları > Genel Forumlar > Politika

Başlık Düzenleme Araçları Stil
Alt 17-12-2010, 01:46
trepxe trepxe isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Üye

Standart sultan wafa

keşke herkes bu kadar cesur olabilse,keşke herkes gerçekler karşısında bu kadar kararlı durabilse

Alt 22-07-2011, 08:20
larathian larathian isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Üye

Standart İslam Bu Wafa Sultan (Bir Suriyeli...)

arkadaşlar kadını bütün yüreğimle tebrik ediyorum en çok da şu kısmı hoşuma gitti..
Bıktım usandım, batıdaki insanların, mesajımı biraz yumuşatmamı istemesinden
Bıktım usandım bana gelip de sen 1.3 milyar insanı değiştirmeyi mi deniyorsun demesinden
Evet deniyorum,
Evet
Sadece denemiyorum değiştireceğim..
Değiştireceğim..

Seneca(MS.65 ö) ''Din sıradan insanlar için gerçek , aydınlar için yalan , iktidarlar içinse kullanışlıdır''
Alt 22-07-2011, 09:45
düşünsel düşünsel isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Üye

bu kadın bir mollayı da rezil etmişti canlı yayında molla sadece sus pus kalmıştı
Alt 22-07-2011, 11:29
larathian larathian isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Üye

evet onu da izledim kadın içinde ne varsa kusmuş helal olsun

Seneca(MS.65 ö) ''Din sıradan insanlar için gerçek , aydınlar için yalan , iktidarlar içinse kullanışlıdır''
Alt 11-08-2011, 06:50
Neva - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Neva Neva isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Kıdemli Üye
Dinlerden Özgürlük Grubu Üyesi

Başarı Ödülü 

Yurekli kadinmis. Bravo.
Alt 11-08-2011, 09:47
AlbatrosS AlbatrosS isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Kıdemli Üye

* islam'a gelen her eleştiriyi ''afferin, güzel söylemiş, bravo'' demeden önce o sözlerin zamanı ve zeminini iyi değerlendirin. bu röportaj ikinci ırak saldırısı sırasında, 11 eylül bağlamında verilmiştir.

* amerikalılarla amerikalı propagandası yapılmasının sebebi hikmetini lütfen biri izah etsin? laiklik ve cinsel özgürlüğün epeydir kökleştiği bir toplumda ''lütfen milli değerlerinizi koruyun'' cümlesini birkaç dakika öncesinde söylenen ''terörizmin kökeni islam'' cümlesi ve 11 eylül bağlamında düşündüğümüzde neyi meşrulaştırıyor?

* iyi, güzel, peki koruyalım; ama nasıl? cevap sakın ''ırak'' olmasın? cevap sakın afganistan olmasın?

* time dergisine kapak olmuş burnu kesik küçük kızı hatırlayanlar vardır... ''hayvan, vahşi, barbar taliban'' nidaları eşliğinde bir savaşın propagandası böyle yapıldı. sonradan wikileaks belgelerinde bunun da bir ''savaş propagandası'' olduğu, dahası bu kızın ''taliban'ın değil kendi kardeşlerinin kurbanı'' olduğu ortaya çıktı.

* islam'ı radikal bir direniş simgesi ve anti-modernizm bağlamına oturtan batının baskıcı ve emperyal politikalarıdır. 50 sene öncesinde ortadoğu dahil hiç bir ülkede radikal akımlar bu derece yaygın ve egemen değildi.

* ortadoğunun hemen her ülkesinde radikal siyasal akımlar, ulusal-laik-sol akımlara karşı tampon olarak desteklendi; yahut, kendi uydularındaki diktatörler desteklendi.

* bıktım artık birilerinin ''terörist islam'' güzellemelerinden. terörizmin kökeni islam'sa, norveç'te yaşanan barbarlığı biri bana izah etsin. kafatasçı bile olmayan ortalama aşırı sağcı biriydi o adam. alimallah, bir de bu adamların ülkeleri işgal altında, her gün birkaç çocuk işgal güçlerinin psikopat askerlerince öldürülüyor, siviller aşağılanıyor vs olsun? ne olurdu acaba?

* islami teamüller bağlamında hak paradigmasını düşünmek ve bunu eril ahlak üzerinden eleştirmekle; bir dini ''terörizme eşitlemek'' arasındaki farkı anlamak gerekiyor. örneğin tc'deki nurcu gelenek üzerlerindeki tüm baskılara rağmen ''şiddet'' yolunu seçmemiştir. şiddeti bir araç olarak dışlamıştır. elbette, farklı bağlamlarda, hakim/egemen devlet şiddetini olumladığı, destekledikleri olmuştur(örneğin kürtlerle savaş)

* fakat, kendi idealleri için örgütlenmiş bir şiddete meyletmemişlerdir.

* daha bunun gibi birçok örnek verilebilir.

* unutmayalım: afganistan savaşı ''yaşam tarzımızı savunalım,özgürlüğümüzü savunalım'' yaygaraları etrafında kotarılmıştır. paranoyakça bir ''yaşam tarzım tehlikede'' algısı yaratılmıştır.

* oysa, abd'de islam'dan daha yaygın ve reel bir tehlike aşırı sağcı, muhafazakar ve evanjelist kitlelerdir. kürtaja, zinaya, cinsel özgürlüğe karşı hristiyan akımlar islam'dan daha yaygındır.

* abd'deki bireysel silahlanma ve şahsi suçlar da terörizmden daha yaygın ve acil bir tehlikedir örneğin. her yıl adi suçlardan ölenlerin toplamı, terörizmi katbekat aşar.

* toplumsal-ekonomik eşitsizlikler ve şiddeti bir biçimde meşrulaştıran toplumsal desteklerle birlikte ortaya çıkan şiddet döngüsü terörizmden daha reel bir tehlikedir.

* şeytanın avukatlığı adına bunları söylemek zorundayız...
Alt 11-08-2011, 11:01
Neva - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Neva Neva isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Kıdemli Üye

Başarı Ödülü 

AlbatrosS´isimli üyeden Alıntı Mesajı göster
* islam'a gelen her eleştiriyi ''afferin, güzel söylemiş, bravo'' demeden önce o sözlerin zamanı ve zeminini iyi değerlendirin. bu röportaj ikinci ırak saldırısı sırasında, 11 eylül bağlamında verilmiştir.
Sayin AlbatrosS ;

Sozlerin zaman ve zeminini cok da fazla degerlendirme geregi duymuyorum. Amerika veya benzer ulkeleri matah bir cografya olarak da algilamiyorum. Ancak insana/kadina verilen deger baglaminda onemsiyorum.

11 Eylul baglami disinda verilseydi farkli mi olacakti?

Pedofili mi yok olacak? Kadina deger verilmeyisi mi ortadan kalkacak? Cok eslilik mi ortadan kalkacak? El kesme veya recm mi yok olacak?

Siz sadece kendi yasadiginiz ulke ve onun rejimi baglaminda ele almayin Islam'i, yanilirsiniz.

Hatta alabilirsiniz de.. Escinsellere saldiri ile ilgili topiginizi hatirlatirim.

AlbatrosS´isimli üyeden Alıntı Mesajı göster
http://gundem.milliyet.com.tr/traves...72/default.htm

* ramazan'da oruç tutmayanlara bile saldıran insanlık müsvettelerini düşündüğümde translara nefreti anlıyorum...

* islam uğruna binlercesinin nasıl katır katır kesildiğini merak eden varsa bir zahmet zavallı transların linkteki fotolarına baksın...

* ahlakın ve dinin insanı nasıl sapıklaştırdığını merak eden varsa baksın...

* bu derece ''hayvanlık''ın üstüne hala ''güzel dinim, sevgi dinim'' diye yalan söyleyecek olan varsa lutfen baksın!

Birseylerin degisimi bazen munferit olaylarla baslar, sonra gitgide yasam tarzi olur bir sekilde... Bir bakmissiniz otobuste sort giydigi icin dayak yiyen kiz, yuzlerce kiz haline gelir. Bir bakmissiniz demokrasi kamyonunun lastigi patlar, sizin internet araciligiyla dunyaya erisiminiz engellenir.

Iran'dan, surdan burdan kacarak bir sekilde okyanus otesine gelmis yuzlerce kadin var. Bunca baskidan ve eziyetten gelen bir insanin Amerika'yi harika, ruya bir ulke olarak algilamasi kadar dogal birsey olamaz. Bu 11 Eylul'den once de ayniydi, sonra da ayniydi.

Benim icin onemli olan, o kadinin, dinine iliskin carpik gercekleri cikip soyleyebilmesidir.

Ha siz bir el kol kesme, cok eslilik veya recm'i veya seriati insana/kadina yonelik teror olarak algilamiyorsaniz o baska tabi..

Elbette dinler tamamen birbirinin ayni, ama gelinen su noktada kadin cephesinden kotunun iyisi diye bakarsak, yine kendisiyle yuzlesebilmis din daha evladir, eziyetle karsi karsiya kalan inanir bir kadin acisindan..

Buyrun bunu da izleyin, mumkunse kendinizi buradaki kadinin yerine koyarak izleyin;

Alt 21-09-2011, 18:49
TUBA TUBA isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Üyeliğini Sonlandırmış

Standart WAFA sultan

Alt 21-09-2011, 18:59
TUBA TUBA isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Üyeliğini Sonlandırmış

özellikle bir kadın olarak bu videoyu burada yayınlamayı uygun gördüm. aslında kadınlarımıza çok iş düşüyor. ama önce eğitim.
Alt 21-09-2011, 19:16
aydınlıkhasreti - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
aydınlıkhasreti aydınlıkhasreti isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Üye

islam kadınlara her türlü zorluğu yaşatırken kadınların hala müslüman kalıp boyun eğmesi çok acı....ateist bir kadının müslümanla evli olması da..

Önerilen Siteler

Başlık Düzenleme Araçları
Stil