Turan Dursun Sitesi Forumları
Geri git   Turan Dursun Sitesi Forumları > İbrahimi Dinler > İslam

Başlık Düzenleme Araçları Stil
Alt 28-07-2010, 21:03
hackercesur hackercesur isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Üyeliğini Sonlandırmış
Dinlerden Özgürlük Grubu Üyesi

barudi´isimli üyeden Alıntı Mesajı göster
başlık derken neyi kast ettin anlamadım bu konu başlığını ben açmadım, ben sadece hackercesur rumuzlu arkadaşa yazdım. Çünkü kendisi kendisini konuşarak çözümlemeyi tercih ettiğini ve bunun insancıl bir hareket olacağını söylemişti Allah'ı kötülürken, ama bu başlıkta resmen vatandaşımızı kovuyor, vizede kalktı hadi defol git der gibi...
Kovmak farklı bir kavram, yol göstermek farklı bir kavram... Bu iki kavramı iyi kavra derim.

Din ve tanrı gibi konular inançtır ve inanca saygı duyarım...

Fakat Atatürk gibi somut bir gerçeklikte bu gerçegi inkar edenlere de sonuna

kadar savunurum.
Kovmak demek senin gibilerin burada işi yok git başka bir ülkede yaşa demektir.
Benim yazdıgım ise:

Yok eğer ben iran gibi arabistan gibi olmak isterdim diyosan buyur git. Zaten vize de kalktı.

Yazdıgım şey kovma mı yoksa bir yol gösterme mi birdaha oku ve anlayarak oku lütfen.

Ve burada o şahısa karşı en ufak bir hakaretim veya başka bir kastım yoktur. Sadece doğru bildigim şeyi savunurken savunmayana yol gösteriyorum aynı inananların inanmayanlara yol gösterme çabası gibi...

Tek farkla inanç soyut, Atatürk somut...

Saygılar.

Konu hackercesur tarafından (28-07-2010 Saat 21:09 ) değiştirilmiştir.
Alt 28-07-2010, 21:38
barudi barudi isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Üye

battal´isimli üyeden Alıntı Mesajı göster
size değil bu arkadaşa sordum

Hewreman
ok. benim mesajımı alıntılamışsın da bana yazdın sandım...

hackercesur´isimli üyeden Alıntı Mesajı göster
Kovmak farklı bir kavram, yol göstermek farklı bir kavram... Bu iki kavramı iyi kavra derim.

Din ve tanrı gibi konular inançtır ve inanca saygı duyarım...

Fakat Atatürk gibi somut bir gerçeklikte bu gerçegi inkar edenlere de sonuna

kadar savunurum.
Kovmak demek senin gibilerin burada işi yok git başka bir ülkede yaşa demektir.
Benim yazdıgım ise:

Yok eğer ben iran gibi arabistan gibi olmak isterdim diyosan buyur git. Zaten vize de kalktı.

Yazdıgım şey kovma mı yoksa bir yol gösterme mi birdaha oku ve anlayarak oku lütfen.

Ve burada o şahısa karşı en ufak bir hakaretim veya başka bir kastım yoktur. Sadece doğru bildigim şeyi savunurken savunmayana yol gösteriyorum aynı inananların inanmayanlara yol gösterme çabası gibi...

Tek farkla inanç soyut, Atatürk somut...

Saygılar.
Öyleyse şöyle bir soru yönelteyim sana, Kuran'ı kötüleyip duruyorsun, el kesme, kol kesme, ölüm cezası vs vs diyerekten, peki m.kemal'in idam edip canına kıydığı insanlar hakkında ne düşüyorsun? bu yaptıkları da doğrudur diyormusun?
Alt 29-07-2010, 00:40
Üyeliğini Sonlandırmış

ok. benim mesajımı alıntılamışsın da bana yazdın sandım...

Öyleyse şöyle bir soru yönelteyim sana, Kuran'ı kötüleyip duruyorsun, el kesme, kol kesme, ölüm cezası vs vs diyerekten, peki m.kemal'in idam edip canına kıydığı insanlar hakkında ne düşüyorsun? bu yaptıkları da doğrudur diyormusun?
Mustafa Kemal vatanına ve ulusuna çok yüce duygularla bağlıydı. Yüreği, uğrunda canını seve seve vereceği vatanına duyduğu sevgi ile doluydu. ‘’ Vatanın her karış toprağı kanlarımızla sulanmadıkça, hiçbir düşman ayağını bastırmayacağız.’’ diyen Atatürk, vatan savunmasını her şeyin üstünde tutmuştur. Kurtuluş Savaşı’nı kazandıran da Mustafa Kemal’in bu engin vatan sevgisi ve milletine olan büyük inancı olmuştur. O, ‘’ Yurt toprağı ! Sana her şey feda olsun. Kutlu olan sensin. Hepimiz senin için fedaiyiz. Fakat sen Türk milletini sonsuza kadar yaşatmak için feyizli kalacaksın ! ‘’ diyerek, vatan toprağının kutsallığını açıklamıştır. O, vatanı ve milleti için yaptığı şeyleri asla yeterli görmeyen bir ruh yüceliğine sahiptir. Onun, millet sevgisi de tutku derecesinde idi. ‘’ Hiçbir sevgi bunun üzerinde olamaz. Hiçbir sevgi uğruna millet sevgisi feda edilemez. ‘’ derdi. ‘’ İnsanların başta gelen görevi de milletine hizmet etmek olmalıdır. ‘’ fikrini savunurdu. Türk olmaktan da gurur duyardı. Kendi büyüklüğü ile değil, milletinin büyüklüğü ile övünürdü. Milleti için yaptığı şeyleri asla yeterli görmeyen bir ruh yüceliğine sahipti. Atatürk, ölümünden önce sahip olduğu çiftliklerini devlet hazinesine bağışlaması dolayısı ile, Millet Meclisinin teşekkür bildirisine karşı verdiği yanıtta ; ‘’ Söz konusu olan hediyenin, yüksek Türk milletine benim asıl vermeyi düşündüğüm hediye karşısında hiçbir kıymeti yoktur. Ben, gerektiği zaman, en büyük hediyem olmak üzere, Türk milletine canımı vereceğim.’’ diyerek milletine olan sevgisini açıkça belirtmiştir. Atatürk’ün en büyük ideali Türk ulusunun ‘’En medenî ve refah seviyesi yüksek bir millet olarak varlığını sürdürmek’’ti. ‘’Memleket mutlaka çağdaş, uygar, yepyeni olacaktır.’’ sözleri ile hedefi gösteriyordu. Bir idealist olarak, en kısa zamanda bu hedefe ulaşmak istiyordu.

Sizi Atatürk'ü anlamaya çağırıyorum. Bir reklam vardı köylüye yaklaşımını anlatıyordu... Bizim başbakan napıyor... Ananı da al git diyor. Başbakanın o lafını şimdi atatürkü kötüleyenlere söylüyorum...

Hiçbir karalama Atatürk gerçegini degiştiremez...
Levent Kırcanın Atatürk ile ilgili repligini izlemeni tavsiye ediyorum.
http://videoizle.video75.com/LEasQYH...vent-kirca-at/
Alt 29-07-2010, 11:11
Hewreman - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Hewreman Hewreman isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Üye

barudiye teşekkür ederim, battal arkadaşa şöyle yanıt vermek isterim:

ilkokulda beynimize işlenen hurafeler, inanın ateistlerin İslam'da olduğunu iddia ettiği hurafelerden daha şümullu ve daha tehlikelidir. Satanizm ne kadar tehlikeli ise insanı zihnen prangalara vuran fikirler o kadar hatta ondan daha fazla tehlikelidir, çünkü satanizmin iddiası bellidir ama öteki taraf bilim kılıfında sizi hurafeye inandırmakta ve size yalan söylemekte, sizi tarihte görülmemiş bir fikir-kavram sömürgesine almaktadır.

yukarıda bahsettiğim hurafeler ne yazıkki ilkokuldan askerliğe kadar beynimize işlenen yalan tarih bilgileridir. Bu sitenin kuruluş amacı da zaten hurafelerin beynini dağıtmaktır. Resmi tarihte Türkiyeyi yedi düvelden kurtarmış gibi bize inandırıldı oysa ki yunanlar dışında kimseyle savaşmadık. Ama Ulu Önder'in Nutuk'unu açın; hurafelerle dolu çarpıtılmış tarih bilgileri var. Atatürk'ü karalamıyorum, bu ülkenin , insanların 90 yıldır elini kolunu bağlayan hurafeleri karalıyorum.

kaldı ki Lozan Anlaşmalarında Haham Hayim Naum ile yapılan gizli anlaşmalar halen günyüzüne çıkmış değildir. Türkiye halen sömürgedir, Türkiye araplaşmıyor, İsrailleşiyor; Arap ülkeleri de Türkiyeleşiyor.

Ateist iddialar başlıktaki ilk iletide ele alınıp cevaplanmıştır. Konunun bir de -Atatürk sorununun dışına çıkarak- ilk iletimdeki ateist iddialar ele alınarak tartışılmasını daha iyi görmekteyim.
Alt 29-07-2010, 12:06
Üye

Mustafa Kemal vatanına ve ulusuna çok yüce duygularla bağlıydı. Yüreği, uğrunda canını seve seve vereceği vatanına duyduğu sevgi ile doluydu. ‘’ Vatanın her karış toprağı kanlarımızla sulanmadıkça, hiçbir düşman ayağını bastırmayacağız.’’ diyen Atatürk, vatan savunmasını her şeyin üstünde tutmuştur. Kurtuluş Savaşı’nı kazandıran da Mustafa Kemal’in bu engin vatan sevgisi ve milletine olan büyük inancı olmuştur. O, ‘’ Yurt toprağı ! Sana her şey feda olsun. Kutlu olan sensin. Hepimiz senin için fedaiyiz. Fakat sen Türk milletini sonsuza kadar yaşatmak için feyizli kalacaksın ! ‘’ diyerek, vatan toprağının kutsallığını açıklamıştır. O, vatanı ve milleti için yaptığı şeyleri asla yeterli görmeyen bir ruh yüceliğine sahiptir. Onun, millet sevgisi de tutku derecesinde idi. ‘’ Hiçbir sevgi bunun üzerinde olamaz. Hiçbir sevgi uğruna millet sevgisi feda edilemez. ‘’ derdi. ‘’ İnsanların başta gelen görevi de milletine hizmet etmek olmalıdır. ‘’ fikrini savunurdu. Türk olmaktan da gurur duyardı. Kendi büyüklüğü ile değil, milletinin büyüklüğü ile övünürdü. Milleti için yaptığı şeyleri asla yeterli görmeyen bir ruh yüceliğine sahipti. Atatürk, ölümünden önce sahip olduğu çiftliklerini devlet hazinesine bağışlaması dolayısı ile, Millet Meclisinin teşekkür bildirisine karşı verdiği yanıtta ; ‘’ Söz konusu olan hediyenin, yüksek Türk milletine benim asıl vermeyi düşündüğüm hediye karşısında hiçbir kıymeti yoktur. Ben, gerektiği zaman, en büyük hediyem olmak üzere, Türk milletine canımı vereceğim.’’ diyerek milletine olan sevgisini açıkça belirtmiştir. Atatürk’ün en büyük ideali Türk ulusunun ‘’En medenî ve refah seviyesi yüksek bir millet olarak varlığını sürdürmek’’ti. ‘’Memleket mutlaka çağdaş, uygar, yepyeni olacaktır.’’ sözleri ile hedefi gösteriyordu. Bir idealist olarak, en kısa zamanda bu hedefe ulaşmak istiyordu.

Sizi Atatürk'ü anlamaya çağırıyorum. Bir reklam vardı köylüye yaklaşımını anlatıyordu... Bizim başbakan napıyor... Ananı da al git diyor. Başbakanın o lafını şimdi atatürkü kötüleyenlere söylüyorum...

Hiçbir karalama Atatürk gerçegini degiştiremez...
Levent Kırcanın Atatürk ile ilgili repligini izlemeni tavsiye ediyorum.
http://videoizle.video75.com/LEasQYH...vent-kirca-at/
Cesur kardeşim adın gibi cesur olup neden soruma yanıt vermedin, sorduğum şey de somut bir şey idi, bana şunu yaptı bunu yaptı diyorsun ama kendi silah arkadaşını sürgüne gönderen bir m.kemal'den bahsetmiyorsun, bu kişi de vatanı için savaşmamış mıydı? Karabekir paşadan bahsediyorum...

Siz malesef uydurulmuş masallara kandırılmaktasınız, bu adam sadece piyondu, vatanımız böyle daha kolay ele geçirilebilirdi çünkü, nitekim gücü eline geçiren m.kemal teker teker inkılaplarını uygulamaya başlamıştır. kendisine karşı çıkanı idam etmiş ettirmiş veya silah arkadaşı karabekir paşa misali gibi sürgüne göndermiştir.

Vatanını seven bir komutan kendi silah arkadaşını sürgüne gönderir mi? vatanı savunan vatandaşlarını (m.kemal türk bile değildir vatandaş demekten utanıyorum) öldürtmesi vatanseverlik midir?

yönetimi masonlarla doldurması, meclise şerefsiz karakterli insanları doldurması vatanseverlik midir? (şerefsiz tabiri kendisine aittir benim yorumum değildir gerekirse kaynak gösterebilirim), iskilipli atıfı başındaki takke yüzünden idam cezasına çarptırması insanlık ve vatanseverlik midir? hani t.c laik ve demokrat bir ülkeydi? hala laikliğin din devlet işlerinin birbirinden ayrılması olduğu yalanına inanıyormusunuz?
Öyleyse m.kemal neden camilere müdahale etmiştir ezanı türkçeleştirmek için? günümüzde diyanet var cuma hutbelerine müdahale etmekte, şunu şunu okuyacaksın diyor olay bitiyor, cami imamı artık imam felan değil memur, adam memurluk yapıyor imamlık felan değil. bu mudur laiklik? evet budur koca bir yalan...
Alt 29-07-2010, 13:07
Üyeliğini Sonlandırmış

Ezanı türkçeleştirmek istemede tabiki haklı... Çünkü Türkiyede yaşıyoruz, Arabistanda yaşamıyoruz...

Laiklik ve inkilapları reddeden geri kafalı insanları çevresinden uzaklaştırmasında da haklı

Çünkü ülkenin ilerlemesini engellemeye çalışıyorlardı...

Nedir bu atatürk düşmanlığınız anlamıyorum ki

Başka arzunuz... ???
Alt 29-07-2010, 13:30
Üye

Ezanı türkçeleştirmek istemede tabiki haklı... Çünkü Türkiyede yaşıyoruz, Arabistanda yaşamıyoruz...

Laiklik ve inkilapları reddeden geri kafalı insanları çevresinden uzaklaştırmasında da haklı

Çünkü ülkenin ilerlemesini engellemeye çalışıyorlardı...

Nedir bu atatürk düşmanlığınız anlamıyorum ki

Başka arzunuz... ???
türkçe diye dil var mı peki?

Laik
İnkılap

bu kelimeler bile arapça

önce düzgün bir türkçe kursaymış

işte Hewreman arkadaşımıza arabistana git irana git demen bundan kaynaklanıyor. şuan senin beğenmediğin tayyip var başbakan niye kendin gitmiyorsun başka yere? avrupa olabilir amerika olabilir mesela ... ???
Alt 29-07-2010, 13:38
Üyeliğini Sonlandırmış

türkçe diye dil var mı peki?

Laik
İnkılap

bu kelimeler bile arapça

önce düzgün bir türkçe kursaymış

işte Hewreman arkadaşımıza arabistana git irana git demen bundan kaynaklanıyor. şuan senin beğenmediğin tayyip var başbakan niye kendin gitmiyorsun başka yere? avrupa olabilir amerika olabilir mesela ... ???
Kul yapımı birşeyde hata olması dogalda... Allah yapımı birşeyde senin gibi hataların olması pek mantıklı degil...

Halen yol gösterme ile kovma olayını anlayamamışsınki...
ve emin ol elimde olsa bu ülkede 5 dk. bile kalmazdım...

Allah beni neden türkiyede sınav yapıyor ki ???keşke hesap soracagım bir tanrı olsaydı...
Alt 29-07-2010, 13:47
Üye

Kul yapımı birşeyde hata olması dogalda... Allah yapımı birşeyde senin gibi hataların olması pek mantıklı degil...

Halen yol gösterme ile kovma olayını anlayamamışsınki...
ve emin ol elimde olsa bu ülkede 5 dk. bile kalmazdım...

Allah beni neden türkiyede sınav yapıyor ki ???keşke hesap soracagım bir tanrı olsaydı...
İşte sorun burda, Bir İlah yarattığı varlıklara hesap vermek zorunda değil, siz Allah'ı Allah'ın özellikleri ile kabul etmediğinizden ötürü O'nu anlamakta zorluk çekiyorsunuz veya yanlış algılıyorsunuz. Neden beni yarattı, niçin Türkiye'de yarattı neden arkada gözümüz yok, neden iki kolumuz var da 5 tane kolumuz yok gibisinden işi yokuşa vurma çabalarından başka bir şey göremiyorum.
Alt 31-07-2010, 11:58
Hewreman - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Hewreman Hewreman isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Üye

hackercesur ;

Ne yazıkki Atatürk konusuna takılı kalmışsın. Bir türlü Atatürk eksenli tartışmadan din-im-sel tartışmaya geçemiyoruz. Lütfen ilk iletimdeki ilk üç konuyu ele alır mısın?

hayallerinde sınırlama özlemlerini

Önerilen Siteler

Başlık Düzenleme Araçları
Stil