Turan Dursun Sitesi Forumları
Geri git   Turan Dursun Sitesi Forumları > İbrahimi Dinler > İslam

Başlık Düzenleme Araçları Stil
Alt 31-07-2010, 12:15
frodo - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
frodo frodo isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Kıdemli Üye
Dinlerden Özgürlük Grubu Üyesi

Onur Üyeliği 

Bu başlıkta bilişim suçları kapsamına girebilecek ifadeler mevcut.

Özellikle Atatürk hakkında söylenen bazı ifadeler açısından yazarların sorumluluğunu
hatırlatmakta fayda var. 2007 yılında yayınlanan ve "25/7/1951 tarihli ve 5816 sayılı Atatürk Aleyhine İşlenen Suçlar Hakkında Kanun"unu bilişimle ilgilenidirilen
İNTERNET ORTAMINDA YAPILAN YAYINLARIN DÜZENLENMESİ VE BU YAYINLAR YOLUYLA İŞLENEN SUÇLARLA MÜCADELE EDİLMESİ HAKKINDA KANUN ( Kanun Numarası 5651 Kabul Tarihi : 4/5/2007) kanun gereği zor durumda kalabilirler.

Daha önce gerekli uyarıyı duyurular bölümünde yapmıştık.

Tekrar hatırlatmakta fayda görüyoruz.

http://www.turandursun.com/forumlar/...ight=Atat%FCrk

İnsani olan her şey kabûlüm.
Alt 31-07-2010, 12:18
Hewreman - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Hewreman Hewreman isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Üye

Degerli admin, Ataturk hakkinda bir hakaret icerikli cumlem olmamistir. Varsa gosteriniz.

hayallerinde sınırlama özlemlerini
Alt 31-07-2010, 12:36
frodo - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
frodo frodo isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Kıdemli Üye
Dinlerden Özgürlük Grubu Üyesi

Onur Üyeliği 

Doğrudan sizi hedef alan bir uyarı değildi. Özellikle uyarıyı birisine yapacak olsam bu
barudi olurdu. Barudi eleştiri ve hakaret arasındaki farkı öğrenmek durumunda.

İnsani olan her şey kabûlüm.
Alt 31-07-2010, 19:24
emperrordiablo - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
emperrordiablo emperrordiablo isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Üye

ilk başlığı atan arkadaşımıza ve dört bölümde yazdığı yazıya çok güldüm allah da onu güldürsün CIA sağlam çalışıyor durmak yok yola devam Fetoş daha ne tezler üretecek bakalım hayır anlamadığım gel kardeşim ülkende yaz bunları bizim yazarlarımız otellerde yandılar gene de kaçmadılar Yoksa hali hazırda zaten ülkesinde mi fetoş hazretleri Tanrı+Kuran+M.Kemal ile onlarca başlıktan istediğin altında yaz arkadaşım bunlar sizin sahte değerleriniz,omurgasız bu ülke tarihi ile örtüşmeyen şeyler ki örgütlenme ihtiyacında debelenip duruyor ve hatta kısmen başarıyorsunuz

“Türkler Arapların dinini kabul etmeden evvel de büyük bir millet idi. Arapların dinini kabul ettikten sonra, bu din, ne Arapların, ne aynı dinde bulunan Acemlerin ve ne de Mısırlıların vesairenin Türklerle birleşip bir millet teşkil etmelerine hiçbir tesir etmedi. Bilâkis, Türk milletinin milli rabıtalarını gevşetti; milli hislerini, milli heyecanını uyuşturdu. Bu pek tabii idi. Çünkü, Muhammedin kurduğu dinin gayesi, bütün milliyetlerin fevkinde, şamil bir Arap milliyeti siyasetine müncer oluyordu.

Bu Arap fikri, ümmet kelimesi ile ifade olundu. Muhammedin dinini kabul edenler,(neden dinimizi dememiş acaba) kendilerini unutmaya, hayatlarını Allah kelimesinin, her yerde yükseltilmesine hasretmeye mecburdurlar. Bununla beraber, Allaha kendi milli lisanlarında değil, Allahın Arap kavmine gönderdiği Arapça kitapla ibadet ve münacatta bulunacaktı. Arapça öğrenmedikçe, Allaha ne dediğini bilmeyecekti. Bu vaziyet karşısında Türk milleti birçok asırlar, ne yaptığını bilmeksizin, adeta bir kelimesinin manasını bilmediği halde Kuranı ezberlemekten beyni sulanmış, hafızlara döndüler. Başlarına geçebilmiş olan haris serdarlar, Türk milletince karışık, cahil hocalar ağzıyla, ateş ve azap ile müdhiş bir muamma halinde kalan, dini, hırs ve siyasetlerine alet ittihaz ettiler.(Hala yapılan bu değilmi) Bir taraftan Arapları zorla emirleri altına aldılar, bir taraftan Avrupada Allah kelimesinin ilâhî parolası altında Hıristiyan milliyetleriylerine ilişmeyi düşünmediler. Ne onları ümmet yaptılar ne de onlarla birleşerek bir kuvvetli millet yaptılar. Mısırda, belirsiz bir adamı halifedir diye yok ettiler, hırkasıdır diye bir palaspareyi, hilafet alameti ve imtiyazı olarak altın sandıklara koydular, halife oldular. Gâh şarka, cenuba, gâh garb veya her tarafa birden saldıra saldıra, Türk milletinin Allah için, Peygamber için topraklarını, menfaatlarını, benliğini unutturacak Allahla mutevekkil kılacak derin bir gaflet ve yorgunluk beşiğinde uyuttular. Milli duyguyu boğan, fani dünyaya kıymet vermeyen, sefaletler, zaruretler, felaketler his olunmaya başlayınca, asıl hakiki saadete öldükten sonra ahirette kavuşacağını vat ve temin eden dini akide ve dini his, millet uyandığı zaman onun şu acı hakikati görmesine mani olamadı. Bu feci manzara karşısında kalanlara, kendilerinden evvel ölenlerin ahiretteki saadetlerini düşünerek veya bir an evvel ölüm niyaz ederek ahiret hayatına kavuşmak telkin eden dini hissi; dünyanın acısı duyulan tokatıyla derhal, Türk milletinin vicdanındaki çadırını yıktı, davetlileri, Türk düşmanları olan Arap çöllerine gitti. Türk vicdanı umumisi, derhal, yüzlerce asırlık kudret ve küşayişiyle, büyük heyecanlarla çarpıyordu. Ne oldu? Türkün milli hissi, artık ocağında ateşlenmişti. Artık Türk, cenneti değil, eski, hakiki büyük Türk cedlerinin mukaddes miraslarının son Türk ellerinin müdafaa ve muhafazasını düşünüyordu. İşte dinin, din hissinin Türk milliyetinde bıraktığı hatıra…“

Cennettin kölesi olacağıma cehennemin efendisi olurum...
Alt 01-08-2010, 11:29
Üye

emperrordiablo ; ben siyasetin iyiliğine inanmam. Bu yüzden bir parti tutmam. Çünkü bütün ipler yahudilerin kontrolündedir. Yahudilerden bağımsız ilerlemek için sivil toplum hareketleri şarttır. Bu anlamda kesinlikle siyasetle uğraşmam.

Fethullah Gülenci de değilim, Fethullah Gülen'in Güneydoğu Anadoludaki faaliyetlerini hep eleştiririm.

Atatürk'ün sözleri, yıllardır ilkokullarda bize anlatılan 'evliya Atatürk' imajının sahteliğini gösteriyor, alıntın için çok teşekkür ederim.

Ne yazıkki Atatürk konusuna takılı kalmışsınız. Onu bile tartışmadan , ilk iletiyle yüzeysel alay etme yoluna gidiliyor. Bir türlü Atatürk eksenli tartışmadan din-im-sel tartışmaya geçemiyoruz. Lütfen ilk iletimdeki ilk üç konuyu ele alır mısınız?

Alt 01-08-2010, 18:15
aliyarasfal - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
aliyarasfal aliyarasfal isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Üye

Sayı Hevraman;

Terörist bir adamın ateistliğini(yazınıza göre) öne koyup sonrada onun kendince yorumlamalarıyla tanrıyı kanıtladığınızı sanmışsınız.Hem ateist hemde tanrıya ulaşmış mı?Yoksa siz mi bu alıntı yorumları çarpıtıp ulaşıyorsunuz. Görüyorum ki ikincisi.Artı ateistse zaten sözleri tanrıyı bulamaz. Bu sizin zorlamanız. Geçtim. önemsiz sıradan çarpıtma.

İkici olarak bilimin deneyini referans alıp zaten bilimin önşartı olan hiç bir bilginin kesinliği yoktur ilkesini çiğneyip hiçte bilimin ilgi alanı olmayan tanrı kavramına bağlama çabanızda pek iğreti durmuş. Çok zorlama yani.Kusura kalmayın metafizik ve felsefi bir sonuç çıkarıp bunu, bilimde yanlış sonuçlar çıkarır ile ilişkilendirmeniz akıl tutulması cinsinden.Ciddiye alınır tarafı kalmamış makalenin.

Daha ilginci kendi kendinize önşartlar sunup sorular sorup kendi yarattığınız tanrı kavramınıza bağlama çabanızdaki yol tam bir önyargı. Tanrınız direk islam inancının özellikleriyle bezeli. Çok dolaştırmışsınız zorlamalarla çok.

Sonraki kısım yine önşart ve dayatmalarla saygı, varlığını kabul, içeriğini reddetmeme ve mutlaka o inancın düşünce tarzıyla düşünme zorunluluğu.Hangi inanç oda açıklığa kavuşuyor. İslam. Siz farkında değilseniz söyleyeyim, bu forumda yazan çoğu ateist dediğiniz kişiler islama inanmış kişiler olarak büyümüş kimselerdir. Hangi içeriğini bilmeme, hangi o inançla düşünmemekten bahsedip birde kabul edin diyorsunuz. Burdaki ateistlerin varlık sebebi zaten çok iyi bildikleri bu din masalını reddetmekten kaynaklı.

Ateizmden tuhaf bir çarpıtmayla tersi iddia tanrı kavramına ve bilime sıçrayış , bilimden felsefe psikoloji harekatı ile baskı kurarak tanrıya, tanrıya kendi kurgu tanrının özelliklerini malederek islama islamıda kimse bilmiyor sanarak dayatmaya uzanan makaleniz tam bir fiyasko. Atatürk kısmına girmiyorum bile.

Okuduğum zamana acıyorum , sıradan aynı taktiksel vaaz ve dayatma dolu değersiz(kusura bakmayın) sıradan köşe yazarlarının desteksiz kişisel yorumlarına benzer zaman geçirmek istersen okunacak tarzda basit ama uzun, bilgi ve kavram kargaşası dolu bir yazı.

Şimdilik saygımla gittim...

Sorular sormuyorsan ya ölüsün ya da köle...
Alt 01-08-2010, 18:23
Üye

Ben fetoş dedim de mi sonuçta o da siyaset yapıyor bedü zaman demeliydim esas ağa babası o değil mi hepinizin.Hani benzeri yazılamaz denen kurana şirk koşan gerçek evliya ,hani kurtuluş savaşı ögütlenmesinde adı sanı olmayıp sonradan ortaya çıkan güya Atatürk'ün kandırdığı şu gerçek kurtuluş savaşını yapan esas evliya Hani siyaset günahtır derken bile siyaset yaptığına kafası basmayacak kadar zekası olan ne idüğü belirsiz,kokuşmuş herif Bunlar onun fikirleri,fetoş onu kendince biraz daha ileriye taşımış sonuçta aynı ajitasyon...Bunlardan anca lale olur.İlk 3 konuya değişik bir bakış açım var yüzeyel dalga geçme metodlarının tersine ben kendi dinimi savunuyorum şeytan allah ittifakı adlı başlığa bakarsanız göreceksiniz en az saidi nursi paşa kadar da yetenekliyim ama onun gibi mürid avcısı değilim kimseyi örgütlemiyorum,sadece onun hikayesinde olduğu gibi bir hikaye atıyorum ortaya ve eksiği yok ..

Alt 02-08-2010, 02:52
touranum touranum isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Aday Üye

Birinci bölümde ilk katıldığım düşünce insanların allahı anlayamayacağı gerçeğidir.(Tecrübeylede sabittir.)
E öyle oluncada mantıksal varsayımla varlığına hükmetmek zaten olanaksızdır.

Rekürsif çağrılarla mantık döngüsü yapmak, rekürs anında istediğin noktadan kaçabilmek,
çıkış anını güvenli yapmaz.
( Rekürsif in ne olduğunu bilmeyenler bilgisayar programlarında kullanılan rekürsif fonksiyonlara
bakabilirler.)

ve son olarakta,
Mantiksizlik uzerine kurulu varsayimlar dikkate alinmaz.

2. bölüm
bilimde sabit değerler zaten yoktur.Sürekli değişir gelişir.
Önce Newton mekaniği vardi sonra Quantum vs.
Önce en küçük parçaçık atomdu, sonra Atom altı parçacıklar vs.
çünkü dediğin gibi sürekli sorgulayıcıdır.
Test sınama yöntemleride değişir, gelişir.

Bunu sapma olarak ifade etmek tabiki yanlıştır.

Ayrıca,

Bilimsel yöntemleri tanımlayıp, mantık kurmaktan bahsedip,
konuyu yardım almaya kadar getirip,kuranı refere etmek biraz art niyetli
bir yaklaşım.
Çünkü Bilimin aslı sorgulamaktır.Sen bu aygıtı sorgulanamaz bir sistemin varlığına
inandırmak için kullanmaya çalışıyorsun.Sonuç zaten tezat.

Kuranın "tek doğru" olduğunu öne sürdüğün ispat(!)ında varsayımdan öte birşey göremedim.

Kuranı metafizik varlıkların yazdığına bende katılmıyorum.Bana sms gönderen bir metafizik varlık
görmedim.Varsalar bile Text mesaj göndermiyorlar.Eğer tanıdığın varsa bana gönder tanışalım ardından bu bölümü düzelteyim.

Uygar beyin "Reset" lendiğinde diğer tüm resetlenebilen şeyler gibi zaten yeniden başlar ve aynı noktaya gelir.
Farklı bir noktaya gelebilmesi için bootstrapta birşeylerin değişmesi gerekirki o ayrı konu.

3. bölüm,

Kuranı nasıl yaşayacağız.
Kurana göre; söylediği gibi "oku"yup anlayabildiğimiz kadar yaşayacağız.Çünkü kuran herkes içindir.
kimseye özel değildir.
Yoksa hesap günü geldiğinde hewreman öyle dediydi ondan öyle yaptık gibi salakça cevap vermek zorunda kalırızki
hapı yuttuk demektir.Öyle değilmi ?

Yok senin istediğin gibi yaşayacaksak ki bu sana masturbasyon yapma şansı vermekten başka bir işe yaramaz.
"hadi ama aynı anda hadi hep beraber aynı şekilde inanmalıyız hadi ama bak o zaman içim daha rahat olacak"
formundaki iç durumlarının, senin yaşadığın boşluğu elevermekte olduğu gerçeğinide değiştirmeyecek.

4.bölüm

Bu bölümde bir sürü şey zırvalamışsın.
Diğer bütün liboşların parametrik kopyası.
Resmi tarih vardır doğrudur.
Kurtuluş savaşında sadece yunanlılarla savaşmışız kısmen doğrudur.
Kurtuluş savaşından önceki dönemlerdeki savaşlarda örn çanakkale savaşında kim savaşmıştır ?

Osmanlı demiyeceksin herhalde ?? Liman paşa kesinlikle osmanlı değildi.Ama en azından Mustafa Kemal de
oradaydı.Senin şeyh lerin bir tanesinin orada olduğunu ispatla.Senin resmi tarihinde perşembe-cuma toplantılarında
oluşmuş olsa gerek.Uçuyormuydunuz bari ??

Atatürk devrimlerine gelince,
Harf devriminden önce milletin okuma yazma oranı neydi??
Devrimden sonraki okuma yazma oranındaki dramatik artış National Geographic dergisine bile kapak olmadımı?
Aradığın bilimsel veriler o sayıda var aç bak.

Laiklikten bahsetmişsin,
Demokrasiden dem vurup laiklikliği sorgulamak abesle iştigal oluyor.yeme bizi.

Bak kardeşim asker bu ülkeye uzaydan gelmedi hepsi de bu ülkedeki ana babalarının çocukları.Bizi habire
dövüyorlar ağlaşmasını bırak.
Askerler çok uzun zamanlar nato vasıtası ile Amerika ve israil ile yakın ilişkiler içinde olmuşlardır.
Çünkü çıkarlar böyle idi.Silah yoktu uçak yoktu,teknoloji yoktu.
(osmanlının din ayağı sağolsun matbaa gelmesin diye baya bi uğraştı.Eğer bilmiyorsan söylüyeyim
yarı iletken üretiminin temeli serigrafi ve matbaaya dayanır)

Taa ki 1 mart tezkeresine kadar.
(dikkat edersen 1 mart tezkeresinden itibaren asketler natodan çıkmayı bile teklif etmişlerdir)
çünkü ilk kez bariz bir şekilde çıkarlar ayrıştı.
Büyük ortadoğu projesi açığa çıktı (Rusya tarafından).
Büyük orta doğu projeside rocofeller abimizin projesidir. ( Bkz Zeitgeitz.)
Amaç ulus ve kendine yeter düzeydeki ülkeleri parçalayıp kendine yetemeyen küçük devletler yaratıp
doğrudan küresel sermayeye bağlamak.(sermaye dolar,Dolarda bir hiç nasılsa..)
Cüneyt zapzu abimizin Tayyipi A.B.D ye pazarlamasının ardından ( Kendi tabiridir)
Bizim memleketteki değişime bir bakalım.
1- Ben BOP un eşbaşkanıyım.
2- Türk-Kürt-Alevi-Laz- ıvır zıvır.
3- Federasyonu tartışalım.
4- Başkanlık sistemini tartışalım.
5- Osmanlı geliyor.
6- Yeni Padişah.

Yani pazarlığın sonucu şu:
Minik minik devletler kurulsun.Türkiye, İran, Suriye, Irak parçalansın.Bunlar hep birlikte tayyipe bağlansın.
Bir nevi Osmanlı imparatorluğu.Bizde böyle ulus devletlerle teker teker uğraşmak yerine hepsini Suudi Arabistan, Kuveyt gibi
değersiz kağıt parçalarıyla ( Aslında Dolar artık kağıt bile değil tabiii yine bkz Zeitgeist) hammadde sömürüsü ne bağlayalım.

Tavsiyem ayrıntıları bırak, büyük resme bak.Bu arada kimse mükemmel değildir, zaten mükemmel olmak zorundada değildir.
Çünkü doğrular ve yanlışlar zaman ekseninde değişiklik gösterir.Bügün doğru görünenler zamanında yanlıştı.Yanlış görünenlerde
o zamanlar doğruydu.

Bugün 4.5 milyar yıllık evren tarihini 1400 yıllık bir inanca bağlamak yanlış.1400 ü bir günde sayabilirsin, 4.5 milyarı saymaya
ömrün yetmez.Öldükten sonraki hayat(!)ında dahil.

Eyvallah.
Alt 02-08-2010, 05:04
Üye

touranum´isimli üyeden Alıntı Mesajı göster
Birinci bölümde ilk katıldığım düşünce insanların allahı anlayamayacağı gerçeğidir.(Tecrübeylede sabittir.)
E öyle oluncada mantıksal varsayımla varlığına hükmetmek zaten olanaksızdır.

Rekürsif çağrılarla mantık döngüsü yapmak, rekürs anında istediğin noktadan kaçabilmek,
çıkış anını güvenli yapmaz.
( Rekürsif in ne olduğunu bilmeyenler bilgisayar programlarında kullanılan rekürsif fonksiyonlara
bakabilirler.)

ve son olarakta,
Mantiksizlik uzerine kurulu varsayimlar dikkate alinmaz.

2. bölüm
bilimde sabit değerler zaten yoktur.Sürekli değişir gelişir.
Önce Newton mekaniği vardi sonra Quantum vs.
Önce en küçük parçaçık atomdu, sonra Atom altı parçacıklar vs.
çünkü dediğin gibi sürekli sorgulayıcıdır.
Test sınama yöntemleride değişir, gelişir.

Bunu sapma olarak ifade etmek tabiki yanlıştır.

Ayrıca,

Bilimsel yöntemleri tanımlayıp, mantık kurmaktan bahsedip,
konuyu yardım almaya kadar getirip,kuranı refere etmek biraz art niyetli
bir yaklaşım.
Çünkü Bilimin aslı sorgulamaktır.Sen bu aygıtı sorgulanamaz bir sistemin varlığına
inandırmak için kullanmaya çalışıyorsun.Sonuç zaten tezat.

Kuranın "tek doğru" olduğunu öne sürdüğün ispat(!)ında varsayımdan öte birşey göremedim.

Kuranı metafizik varlıkların yazdığına bende katılmıyorum.Bana sms gönderen bir metafizik varlık
görmedim.Varsalar bile Text mesaj göndermiyorlar.Eğer tanıdığın varsa bana gönder tanışalım ardından bu bölümü düzelteyim.

Uygar beyin "Reset" lendiğinde diğer tüm resetlenebilen şeyler gibi zaten yeniden başlar ve aynı noktaya gelir.
Farklı bir noktaya gelebilmesi için bootstrapta birşeylerin değişmesi gerekirki o ayrı konu.

3. bölüm,

Kuranı nasıl yaşayacağız.
Kurana göre; söylediği gibi "oku"yup anlayabildiğimiz kadar yaşayacağız.Çünkü kuran herkes içindir.
kimseye özel değildir.
Yoksa hesap günü geldiğinde hewreman öyle dediydi ondan öyle yaptık gibi salakça cevap vermek zorunda kalırızki
hapı yuttuk demektir.Öyle değilmi ?

Yok senin istediğin gibi yaşayacaksak ki bu sana masturbasyon yapma şansı vermekten başka bir işe yaramaz.
"hadi ama aynı anda hadi hep beraber aynı şekilde inanmalıyız hadi ama bak o zaman içim daha rahat olacak"
formundaki iç durumlarının, senin yaşadığın boşluğu elevermekte olduğu gerçeğinide değiştirmeyecek.

4.bölüm

Bu bölümde bir sürü şey zırvalamışsın.
Diğer bütün liboşların parametrik kopyası.
Resmi tarih vardır doğrudur.
Kurtuluş savaşında sadece yunanlılarla savaşmışız kısmen doğrudur.
Kurtuluş savaşından önceki dönemlerdeki savaşlarda örn çanakkale savaşında kim savaşmıştır ?

Osmanlı demiyeceksin herhalde ?? Liman paşa kesinlikle osmanlı değildi.Ama en azından Mustafa Kemal de
oradaydı.Senin şeyh lerin bir tanesinin orada olduğunu ispatla.Senin resmi tarihinde perşembe-cuma toplantılarında
oluşmuş olsa gerek.Uçuyormuydunuz bari ??

Atatürk devrimlerine gelince,
Harf devriminden önce milletin okuma yazma oranı neydi??
Devrimden sonraki okuma yazma oranındaki dramatik artış National Geographic dergisine bile kapak olmadımı?
Aradığın bilimsel veriler o sayıda var aç bak.

Laiklikten bahsetmişsin,
Demokrasiden dem vurup laiklikliği sorgulamak abesle iştigal oluyor.yeme bizi.

Bak kardeşim asker bu ülkeye uzaydan gelmedi hepsi de bu ülkedeki ana babalarının çocukları.Bizi habire
dövüyorlar ağlaşmasını bırak.
Askerler çok uzun zamanlar nato vasıtası ile Amerika ve israil ile yakın ilişkiler içinde olmuşlardır.
Çünkü çıkarlar böyle idi.Silah yoktu uçak yoktu,teknoloji yoktu.
(osmanlının din ayağı sağolsun matbaa gelmesin diye baya bi uğraştı.Eğer bilmiyorsan söylüyeyim
yarı iletken üretiminin temeli serigrafi ve matbaaya dayanır)

Taa ki 1 mart tezkeresine kadar.
(dikkat edersen 1 mart tezkeresinden itibaren asketler natodan çıkmayı bile teklif etmişlerdir)
çünkü ilk kez bariz bir şekilde çıkarlar ayrıştı.
Büyük ortadoğu projesi açığa çıktı (Rusya tarafından).
Büyük orta doğu projeside rocofeller abimizin projesidir. ( Bkz Zeitgeitz.)
Amaç ulus ve kendine yeter düzeydeki ülkeleri parçalayıp kendine yetemeyen küçük devletler yaratıp
doğrudan küresel sermayeye bağlamak.(sermaye dolar,Dolarda bir hiç nasılsa..)
Cüneyt zapzu abimizin Tayyipi A.B.D ye pazarlamasının ardından ( Kendi tabiridir)
Bizim memleketteki değişime bir bakalım.
1- Ben BOP un eşbaşkanıyım.
2- Türk-Kürt-Alevi-Laz- ıvır zıvır.
3- Federasyonu tartışalım.
4- Başkanlık sistemini tartışalım.
5- Osmanlı geliyor.
6- Yeni Padişah.

Yani pazarlığın sonucu şu:
Minik minik devletler kurulsun.Türkiye, İran, Suriye, Irak parçalansın.Bunlar hep birlikte tayyipe bağlansın.
Bir nevi Osmanlı imparatorluğu.Bizde böyle ulus devletlerle teker teker uğraşmak yerine hepsini Suudi Arabistan, Kuveyt gibi
değersiz kağıt parçalarıyla ( Aslında Dolar artık kağıt bile değil tabiii yine bkz Zeitgeist) hammadde sömürüsü ne bağlayalım.

Tavsiyem ayrıntıları bırak, büyük resme bak.Bu arada kimse mükemmel değildir, zaten mükemmel olmak zorundada değildir.
Çünkü doğrular ve yanlışlar zaman ekseninde değişiklik gösterir.Bügün doğru görünenler zamanında yanlıştı.Yanlış görünenlerde
o zamanlar doğruydu.

Bugün 4.5 milyar yıllık evren tarihini 1400 yıllık bir inanca bağlamak yanlış.1400 ü bir günde sayabilirsin, 4.5 milyarı saymaya
ömrün yetmez.Öldükten sonraki hayat(!)ında dahil.

Eyvallah.
İşte bu yazıyı komple bir daha alıntılar bir daha yayınlarım ki iyice dikkat çekip okunsun inan bu kadar çok şeyi yazmaya üşendiğimden arkadaşa izah etme gereği duymadım ki o kadar sığ mantığa karşın yazdıkların şaheser gibi kalmış ama ben bunlara bu gerçekleri anlatmanın da sakıncalı olduğuna inanıyorum yarın misinayı olta iğnesine dolayıp al sana evrimsiz sinek dedikleri kedi ile köpek kadar ayrı iki türü al birbirnin aynı biri milyon yıl önce ki hali biri şimdiki hali dedikleri gibi bunlara da uyduruk bir tez ile gelecekler ama bu arada senden aldıklarını sindirecekler,bana gelince benim yöntemim biraz daha değişik Onların metodolojisini kullanıyorum ki doğru strateji budur bence onlar nasıl ki bilimi inançlarına indirgeyen sistemler kuruyorlar ise ben de dini kendi inancımı yaratarak onların dinine saldıran sistemler kuruyorum ve kurduğum sistemlerin içinde ki sağlam önermeler ile örülü inanç yapısı ve onların dayandığı kadar basit bir mantığa metafizik bir allah düşmanına dayandırınca Tüm bu ajite edici sözleri ile baş etmek daha kolay oluyor bilmiyorum bu benim çözümüm...

Alt 02-08-2010, 18:29
Üye

aliyarasfal ;

Terörist bir adamın ( Abdullah ÖCALAN ) itirafı çok açıktır. Allah'ı bulamaması kendi sorunudur. Ama görüyorum ki sizde de Allah'ı bulma niyeti yok.

Bilim hakkındaki biliadamlarının tespitleri, herşeyi bilim ile açıklayan tüm ideolojilere şamardır. Bilim yol gösterici değil yol gösterilendir. Bunu bir düşünmeni isterim.

Ateistler İslam'ı biliyor olabilirler, bu İslam'ın geçersiz olması gerektiğini göstermez. Bak Hewreman'a , ilkokulda ortaokulda Kemalizmin ateşli savunucusuydu , şimdi 'babaya karşı tavır alıyor'. Öyleyse bu da Kemalizmin iflasıdır demeliyiz o halde ;/ . Şeytan da bir zamanlar meleklerin hocasıydı.

Lütfen soyut saplamalarınızı benim cümlelerimi göstererek somutlaştırınız.

touranum ;

Allah'ın varlığı bilinmez değil, bilinmez olan niteliğidir. Bu noktayı anlamadan hareket edersek yanlış olur.

Vahyi bulana kadar aklımızı kullanmak zorundayız. Tüm düşünsel çabalardan sonra İslam dinine ulaşıldığında ise artık insan aklı yerine sadece Allah'ın sonsuz Aklı konuşacaktır, insan aklı değil. Bu noktaya Nakil diyoruz.

Beynin resetlenmesi ile hayatın resetlenmesi farklıdır. Hayatın resetlenmesi yeni bir hayata başlamak demektir , 'resetlemek' derken kasteddiğim budur.

Kuran'ı nasıl yaşayacağız, Kuranı Hewreman'ın olmayan fetva ve yorumlarıyla yaşamayacağız. Hewreman'ın insan aklıyla kısaca özetlediği bilgileri isteyen alır Kuran'ı en iyi anlayanın Hz. Muhammed olduğunu insan aklıyla görür ve bu noktadan sonra ne Hewreman ne de Yaşar Nuri insana müdahale edemez; Allah'ın sonsuz aklı konuşur yani Kuran. Kuran'ın da ete kemiğe bürünmüş -tabiri caizse- timsali Hz. Muhammed'in hayatıdır. Bu da ilmihal kitaplarında anlatılır. Hewreman Kuran'ı yorumlamıyor, Kuran'ın tek mutlak doğru olduğunu söylüyor ve İlmihalleri adres olarak veriyor.

touranum ;

Çanakkale savaşlarında Mustafa Kemal'in pek fazla bir katkısı olmadığını söyleyen askeri bir tarihçi tanıyorum. Kaldı ki Çanakkale Savaşında Çanakkale'nin geçildiğini söyleyenler de var.

Milletin okuma yazma oranının fazla olması milletin bilinçli olduğunu göstermez.

Osmanlı döneminde Genç Osman'ın öldürülmesi olayını yeniçeriler gerçekleştirdi, bu bir darbedir. Ancak bu darbeler günümüze kadar gelebilmektedir. Değişen sadece emir veren karargahın ne derece vatansever olduğudur. Asker benim, Mehmetçik benim, kahramanlık ve cesareti sadakati savaş alanında gösteririm , ülküdeşler gibi demokrat öğrencileri döverek, öğretmen dövmede değil. Demek istediğim asker bizim ancak bu askere emir verenler kimlerdir? Süleyman Demirel denen adamın güzel bir lafı var : "M.İ.T. bize Angola'dan haber verir, Ankara'dan vermez. " . Ben bu sözün, yılların birikimini özetlediği kanısındayım. Görünmeyen bir Devlet yönetiyor Türkiye'yi. Türkiye halen sömürgedir. Silahımız , uçağımız, teknolojimiz bizim mi? ASELSAN'daki olayları bilmiyormuş gibisin, ya da ihanet içindesin.

Doğrunun ve yanlışın evrimi senin için geçerli olabilir ama İslam için doğru birdir değişmez.

Lütfen soyut saplamalarınızı benim cümlelerimi göstererek somutlaştırınız.

emperrordiablo ;

Dine saldırırken dinin içinden saldırmayı deniyorsun. Oysaki her din kendi içinden bakıldığında mantıklıdır bunu anlamamışsın. Yenilmeye mahkumsun.

Önerilen Siteler

Başlık Düzenleme Araçları
Stil