Turan Dursun Sitesi Forumları
Geri git   Turan Dursun Sitesi Forumları > İbrahimi Dinler > İslam

Başlık Düzenleme Araçları Stil
Alt 27-01-2015, 17:41
kalem85 kalem85 isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Üye

şuna da bir gözatabilirsiniz..

Alt 27-01-2015, 17:42
Asinus Orientalis - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Asinus Orientalis Asinus Orientalis isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Üye

sedatsert´isimli üyeden Alıntı Mesajı göster
Sevgili dostum, "kafir" kelimesi bir hakaret cümlesi değilki. Dini ıstılahça "kafir" demek, hak din islamdan olmayan, veya daha geniş anlamıyla Allaha inancı olmayana dinin taktığı bir ünvandır, sıfattır. Hem sen niye üzerine alınıyorsun. Eğer ateist değilsen zaten dinen kafir değilsin. rahat ol dostum.... Eğer inançlı isen ebedi saadet seni bekliyor...
Sevgili Sedat Kafir kelimesinin hiç yakışmadığını söylemek isterim. Herkesin söz söyleme hakkı var, ama inanca göre hakaretamiz, incitici ve ötekileştiren tabirleri artık bırakmalısınız. Kur'an'ın artık çoktan demode olmuş onur kırıcı ve alçaltan sıfatlarını kullanmamalısınız. Kur'an çıktığı zamanda çakılı kaldı biz ilerledik. İnanmayanlar ne aslandan korkan yaban eşekleridir ne de Kafir. Kafir tabiri oldukça hafif, ayrıştıran subjektif bir dünya görüşünün ifadesidir. Daha iyi argümanlarla gelmelisiniz. TD sitesinin yerleşik nüfusunun IQ ve eğitim seviyesi oldukça yüksektir. Siz neredeyseniz biz üzerinden bir kaç tur geçtik. Ölüm sonrasına ışık tutan Arap mitolojisi en az Grek mitolojisi kadar renkli, bir o kadar da doğrudur. Herkesi aydınlatıcı, zeka pırıltısı içeren argümanlarınızı duymak isteriz, saygılar.

Biz, ilhamlarımızı gökten ve gaipten değil, doğrudan doğruya hayattan almış bulunuyoruz. M. Kemal ATATÜRK
Alt 27-01-2015, 17:46
Üye

Asinus Orientalis´isimli üyeden Alıntı Mesajı göster
Siz neredeyseniz biz üzerinden bir kaç tur geçtik.
at gözlüklerini çıkar..
Alt 27-01-2015, 18:22
Asinus Orientalis - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Asinus Orientalis Asinus Orientalis isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Üye

kalem85´isimli üyeden Alıntı Mesajı göster
at gözlüklerini çıkar..
Sevgili kalem, at gözlüklerini çıkaramam. Çünkü ben bir at değil eşeğim ve doğunun en iyisiyim (asinus orientalis). İki sebepten : 5 yaşında Sübhaneke'yi hatmederek işe başladım. Ben bir eşeğim çünkü tüm hayatım boyunca bir sürü saçmalığı ve boş inancı heybemde taşıdığım için. Eşek olmamdaki son sebep ise geç yaşlarıma kadar Arap mitolojisine takılı kalacak kadar aptal olduğum için. Evet siz neredeyseniz, üzerinden bir kaç tur atmışlığım vardır. Bunu doğunun en iyi eşeği olarak söylüyorum.

Biz, ilhamlarımızı gökten ve gaipten değil, doğrudan doğruya hayattan almış bulunuyoruz. M. Kemal ATATÜRK
Alt 27-01-2015, 18:44
Stepal Kepton Stepal Kepton isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Üye

kalem85´isimli üyeden Alıntı Mesajı göster
Evrimin olduğuna dair senin bir kanıtın var mı? kendi gözlerinle gördün mü? şahit oldun mu?

Senin kafa inkar etmek için çalışıyor, benim kafa iman etmek için.. aramızdaki fark sadece bu? Hidayeti veren Allah (CC)'tır..
Evrimin en büyük kanıtı sensin. Hemde sen kendi inandığın Arap kitabında diyorsun bunu. Topraktan (veya çamurumsu kil benzeri) yaratılmışsın. Bak bakalım neren toprak? Ya evrim geçirdin ete kemiğe büründün ya da halen çamur olman lazım. Toprakta ki element falan deme o elementler her şeyde var. Ne diyeceksin buna

İçinizde ki Yaratıcıya sıkı tutunun! – Stepal Kepton
deistim.com
Alt 27-01-2015, 19:25
vartor - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
vartor vartor isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Kıdemli Üye
Dinlerden Özgürlük Grubu Üyesi

Onur Üyeliği 

Asinus Orientalis´isimli üyeden Alıntı Mesajı göster
Sevgili kalem, at gözlüklerini çıkaramam. Çünkü ben bir at değil eşeğim ve doğunun en iyisiyim (asinus orientalis). İki sebepten : 5 yaşında Sübhaneke'yi hatmederek işe başladım. Ben bir eşeğim çünkü tüm hayatım boyunca bir sürü saçmalığı ve boş inancı heybemde taşıdığım için. Eşek olmamdaki son sebep ise geç yaşlarıma kadar Arap mitolojisine takılı kalacak kadar aptal olduğum için. Evet siz neredeyseniz, üzerinden bir kaç tur atmışlığım vardır. Bunu doğunun en iyi eşeği olarak söylüyorum.
Hakikati gorebildin ya artik esek degilsin. Bazilari at esek olmak istemiyor, deve kalmak inanclarina daha uygun herhalde. Muhammedin deve cobani oldugu hatirlanirsa bunun nedeni kendiliginden ortaya cikar

Iman, ask gibidir,gozleri koreltir,beyni muhurler.
Alt 28-01-2015, 09:08
sedatsert sedatsert isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Üye

SaRaZeN´isimli üyeden Alıntı Mesajı göster
Nurcuların menkıbe fabrikaları farklı ambalajlarla ihtida menkıbesi örneği vermeye devam ediyor.

sedatsert dünyanın neresinde olursa olsun ateist bir insan belli bir dini kültür veya miras üzerine doğup büyüdüğünden cehennem ya da ebedi ahiret gibi kavramlara yabancı olamaz.

Kaldı ki ateizmi benimsemiş birisinin reddettiği ilah ve düzeni hakkında bu çapta cahil olması mümkün değildir. Belli ölçüde elbette cehalet sahibi olabilir. Ama bu kadar da mümkün değil.

Nasıl ki bu bölgedeki ateistler kültür müslümanı ise, Almanya'nın ateisti de kültürel olarak Hristiyandır. Ne kadar yaygın olursa olsun.

Menkıbe uydururken bari biraz mantıklı olun. Hele şuradan duydum, bilmem kimin halasının oğlunun dayısının eniştesi gibi ucu bucağı belli olmayan kaynak bağlantılarınız yok mu? Çok komik kalıyorsunuz gerçekten.
Arkadaşım, adam cehennemi yeni duymuş demedimki.
Sabaha kadar Allah ve ahiret inancı hakkındaki sohbetlerinden sonra, ahiret inancına sahip olmuş. ve o sözü söylemiş. Ayrıca hayali ve uydurma bir menkıbe değilse bu olay (ki kesinlikle değil çünkü birinci ağızdan dinledim) sizin tüm iddialarınız çöküyor demekki....
Alt 28-01-2015, 09:57
Üye

vartor´isimli üyeden Alıntı Mesajı göster
Hakikati gorebildin ya artik esek degilsin. Bazilari at esek olmak istemiyor, deve kalmak inanclarina daha uygun herhalde. Muhammedin deve cobani oldugu hatirlanirsa bunun nedeni kendiliginden ortaya cikar
ne için yaşadığını bilmeyen, sürekli eleştiren, hakaret eden, küfreden, küçümseyen, kimse tarafından sevilmeyen, değer gösterilmeyen zavallı bir güruhsunuz...

biz ise buyuz..

Alt 28-01-2015, 10:17
Subat - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Subat Subat isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Super Moderator
Dinlerden Özgürlük Grubu Üyesi

ne için yaşadığını bilmeyen, sürekli eleştiren, hakaret eden, küfreden, küçümseyen, kimse tarafından sevilmeyen, değer gösterilmeyen zavallı bir güruhsunuz...
Psikoloji/sosyoloji eğitimini hangi üniversitede aldınız merak ediyorum? Kaç ateistle anket/söyleşi yaptınız da bu sonuca vardınız? Bakın size tüyo vereyim. Yukarıdaki cümleler yerine, maymundan daha aşağılık, aslandan kaçan yaban eşeği gibisiniz vb. deseniz dininize bir adım daha yaklaşmış olursunuz. Ne de olsa hakaret sizin dininizde var.
Unutmadan ekleyeyim. İŞİD videolarını ne zaman eklemeyi düşünüyorsunuz? Bakın size en çok onlar yakışıyor.

Yarattığımız her etki bize bir düşman kazandırır, çoğunluğun kabul ettiği bir insan olmak için sıradan biri olmak gerekir.

Sigmund Freud
Alt 28-01-2015, 10:17
Üye

Önerilen Siteler

Başlık Düzenleme Araçları
Stil