Turan Dursun Sitesi Forumları
Geri git   Turan Dursun Sitesi Forumları > İbrahimi Dinler > İslam

Başlık Düzenleme Araçları Stil
Alt 27-03-2010, 01:17
cin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
cin cin isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Üye

go_away´isimli üyeden Alıntı Mesajı göster
yazabilecegin felsefe bundan ibarettti zaten... hiç bir ateist beni yanıltamadı şimdiye kadar...ve aynı hikaye...

kardeş...bari hiç yazmasaydın ciddi soyluyorum...bu kelimelere hiç bir insan inanmaz...kendin inanıyorsun sadece buna...

zar mış... sen zara inanmaya devam et...

oku bakalım bu olayda ne kadar zar meselesi var

kolay gelsin sana cin...ama beni carpamadın kusura bakma...
Sayın Go_away,

Öncelikle ben bir ateist değilim,

İhtimaller dahilinde bir başlangıca ve o başlangıca sebep olabilecek Yaratıcı/Yaratıcılar düşüncesine daha yakın bir inanca sahibim,

Yehuda,

Rab,

Tanrı,

El-İlah,

Allah, Gibi aciz ve cahil Tanrılar değil benim Yaratıcılarım,

İbrahim,

Davut,

Musa,

İsa,

Muhammed, Gibi saltanat ve Taht meraklısı barbar Peygamber'leri de hiç olmadı benim Yaratıcılarımın,

Bir Cennet ve Cehennem ihtimaline de inanıyorum aslında,

Cennetinde,

Özgür insanların olduğu, Tanrı'lar yaratmadan onları hiç bir işine alet etmeden hayatta kalmayı başarmış insanların dolduracağı, Tanrı adına kurban kesmemiş, Kan dökmemiş, İnsanı köleleştirmemiş insanların bulunduğu bir Cennet,

Cehenneminde,

Kıçından yaratıcı'ya isimler takmış, sıfatlar vermiş, bir şekle sokmaya çabalamış, Onun adına ve onun emirleri diye bütün hayvani ihtiyaçlarını karşılamış, ağzına onun yerine ona taktıkları isimleri anmadan hiç bir kötülüğe başlamamış insanların doldurduğu bir cehennem,

Ancak ikisinde de eziyet yok azap yok işkence yok meraklanma Herkes kendi grubuyla olduğu gibi yaşamaya devam edecek,

Size bundan daha büyük bir azap olmaz zaten

unutmadan seni şaşırtmak gibi bir niyeti kimsenin yok inan, kendi kendine muhabbet etmen bile beyin loplarının %1.25 eksik geliştiğini gösteriyor zaten, şaşırmaman değil'de asıl şaşırmış halin benim için bir şaşkınlık olurdu,

Saygı ve Sevgilerimle

Cevabı Bilinmeyen oLanın Çözümü, Teoride Sonsuzdur,,
Alt 27-03-2010, 15:58
troyya - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
troyya troyya isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Üyeliğini Sonlandırmış

Muhammed, Gibi saltanat ve Taht meraklısı barbar Peygamber'leri de hiç olmadı benim Yaratıcılarımın,

tek kelimeyle sen hiç bir şey bilmiyorsun...hz.muhammedin taht meraklısı ve barbar oldugunu soyleyen biri, islamın i sini bilmiyordur daha...63 yıllık hayatının 27 gunu sadece savasta geçmiş bir peygambere barbar diyene yazıklar olsun baska hiç bir şey demiyorum...

osmanlı desen hadi bir nebze haklısın dicemde...bu tamamen bir iftira...baskada hiç bir şey degil...hz.muhammedin ne malı varmış yatları mı varmış katları mı varmış...bunu soyleyen bir ayet bir hadis goster ki bana dediklerin dogru olsun...kafadan uydurdun gectin sayın cin...

saygılar
Alt 27-03-2010, 16:56
cin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
cin cin isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Üye

go_away´isimli üyeden Alıntı Mesajı göster
tek kelimeyle sen hiç bir şey bilmiyorsun...hz.muhammedin taht meraklısı ve barbar oldugunu soyleyen biri, islamın i sini bilmiyordur daha...63 yıllık hayatının 27 gunu sadece savasta geçmiş bir peygambere barbar diyene yazıklar olsun baska hiç bir şey demiyorum...

osmanlı desen hadi bir nebze haklısın dicemde...bu tamamen bir iftira...baskada hiç bir şey degil...hz.muhammedin ne malı varmış yatları mı varmış katları mı varmış...bunu soyleyen bir ayet bir hadis goster ki bana dediklerin dogru olsun...kafadan uydurdun gectin sayın cin...

saygılar

Buharî, Müslim Tirmizî, Nesaî ve diğer kaynaklarda rivayet edildiğine göre, Hz.Ömer demiştir ki, "Nadir Oğulları'nın malları, Allah Teâlâ'nın, Resulü'ne ganimet olarak verdiği, elde edilmesi hususunda müslümanların ne at ne de deve sürmediği ganimet malı idi ve Resulullah'a mahsustu. Hz.Peyamber bu maldan kadınlarının bir senelik nafakasını ayırdı, kalanını silah ve hayvanat ile Allah yolunda hazırlanmak için sarfetti. Nadir Oğulları'na karşı yapılan kıtal da ehemmiyetsizdir." (sÜNNET VE hADİS DIŞINDA yukarıdaki Ayet tefsiri Elmalılı Hamdi Yazırdan alıntılandı)

Ufkun açılsın diye yazıyorum yukardaki hadiste nadiroğulları Muhammed tarafından Fidye/haraç/Vergi ye bağlanmıştır hepside muhammed'e akmıştır okur yazarlığın varsa sen hesaplayı ver 20 cariye 11 kadının yıllık ihtiyacı ne yapıyor ?

* "De ki, ganimetler Allah ve Peygambere aittir. (Enfal, 8/1),

Bu ayet te onun delilidir,

60'tan fazla kölesi, 20 cariyesi; Karılarından Ayşe'nin bir andını bozması üzerine KENDİSİNE AİT OLANLARDAN 40 köle birden AZAD etmesi (Buhari; tecrid hadis no: 699 ve devamına dair kamil Miras'ın İzahı)

öpücük dağıtmıyorlar maddi değeri olan insan dağıtıyorlar,

* Veda Haccı öncesinde kendi hazinesinden 100 deve kuban kestiren, hatta bir kısmını da kendi kesen; bir kısmını da damadı Ali'ye kestirEBİLECEK bir dünyalığa sahip olması (Buhari ve Müslim'de Kitabu'l-hac'ca bkz).

Burdada tavuk kesmiyorlar koskoca deve kesiyorlar

Sadakalar konusunda, mü'minlerden ek bağışlarda bulunanlarla emeklerinden (cehdlerinden) başkasını bulamayanları yadırgayarak bunlarla alay edenler; Allah (asıl) onları alay konusu kılmıştır ve onlar için acı bir azap vardır. (Tevbe Suresi, 79)

Amacı fakir fukaraya yardım olan Sadaka, Fakirler den bile toplanıyor Sen sadakalar fakirlere gidiyor sanıyorsun ama alayı haraca/vergiye bağlanmış,

Onların mallarından sadaka al, bununla onları temizlemiş, arındırmış olursun. Onlara dua et. Doğrusu, senin duan, onlar için 'bir sükûnet ve huzurdur.' Allah işitendir, bilendir. (Tevbe Suresi, 103)

Burdaki arkadaşlar da Fakir/Fukara değil senin gibi inanır da değil, Bu arkadaşlar malı mülkü yerinde olan ancak inanmamış kesim, Sadaka ile Kafir/sapkın ların günahları hafifletiliyor bak nasılda palazlama yöntemi,

Muhammed dönemi ile günümüz dönemi arasında değişmeyen tek şey,

PARANIN GÜCÜ, Paran varsa Muhammed'in Allahı seni bağışlar,

Paran varsa düştüğün esaret'ten parasını ödeyip kurtulursun,

Birde Allah'ın resulu çıkar pişkin pişkin ayet lerde böbürlenir,

" Hani sana gelmiş olan köleleri, Belirli bir diyet karşılığı azat ediyordun parası olmayanı da bekletiyordun ..."

Kıssa'dan Hisse Allah'ın herşeye gücü yeter, Ancak elinde Parayı tutamaz,

Peygamber leride bu yüzden yollar dünyada deviliasyon yapsınlar piyasadan bütün parayı çeksinler diye gönderir,

Saygılarımla

Cevabı Bilinmeyen oLanın Çözümü, Teoride Sonsuzdur,,
Alt 20-06-2019, 19:03
ilahimasal ilahimasal isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Üye

Blitzkrieg´isimli üyeden Alıntı Mesajı göster
eğer insanı tanrı yarattıysa, bu insanın ihtiyacını değil tanrının ihtiyacını gösterir.
çünkü bu teze göre insanın yaratılışı insanın ihtiyacından önce olmalıdır.
''ben gizli bir hazine idim, bilinmek istedim'' diyor ya allah.
yani bilinmek istediği için insanı yaratıyor.
yani ihtiyaç içinde.
bilinme istek ve ihtiyacı onu insanı yaratmaya mecbur etmiş.
o ihtiyacın sonucunda bazı insanlar sonsuza kadar cehennemde yanacak.
bu nasıl bir tanrı böyle ya.

Tanrının mı insana , insanın mı tanrıya ihtiyacı var?

Valla de
Birde SIKAYET etmiş. Kime sikayet ettin ?

"Bu nasıl tanrı? "
Alt 20-06-2019, 19:25
ForumKirpisi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
ForumKirpisi ForumKirpisi isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Üye

Türkü´isimli üyeden Alıntı Mesajı göster
Tanrının mı insana , insanın mı tanrıya ihtiyacı var?

Valla de
Birde SIKAYET etmiş. Kime sikayet ettin ?

"Bu nasıl tanrı? "
kimle kavga etçen ki. ben varoluş sebebini varoluşu falan hiç çözemedim bi de ona karşı boşluğu çok hissetmeye başladım.

böyle kendimi acayip farkında gibi hissediyom tabi ölsem gitsem diyorum falan bi anda.
beyni besleyen damarları büzecek seratonin hormonum az tabi.

17 yaşından beri galiba sürekli depresif atak dönemim oluyor diğer yanda da zaten normal şartlarda da pek iyi değil.

senin argümanın ve bilincin daha zayıf olabilir, karşı tarafta bunu bilirse sana vurup kendisine karşı nefretli de olsa bi hayranlık duymana uğraşıyo.

ondan dolayı aklını hemen yakacağın bi evrende kimle kavga etçen ki ya kaç yaşına geldim diyonuz zırt pırt

adam diyo ki ben senden üstünüm. sen sade beni okuyup anlamasan da bana biraz saygı duymuş gibi yapmasan da görüp duy.

boşver işte herkes kendi çapında en iyisi işte, başkalarını en iyi bellemekten iyi bence.

ben senden bazı bilgide bilinçte ve algıda (mesela) daha üstün olsam ne olur ki
gerçekten ne faydası var

bi kişi balıkçılıkta ötekinden iyiyse, iyi olanın ne faydası var kötü olanın ne zararı var.

insan beslemek ve çoğalmasını sağlamak mı mesela

Nasıl olsa Bade' lenen daha evvel de bade' lenmiş Hatta bazıları '' Nur Çeşmesinden '' içerek ?? nurlanmışlardırlar
Alt 21-06-2019, 03:06
Üye

leonardo 40 güne yakın mı ne yasaklanmıştı upu eskaza 1 hafta yedi başka bi huzur kaçıran vatandaş geziyor ara ara 1 - 2 - 3 hafta yiyerek. elemanın geleceği de yok. her yere salya akıtıyor artık yıldızlana yıldızlana ******** ******** delikli don. hani umut vadetmiyor. benim mısırlara gübre olabilir anca.

öyle bi beklentimiz de yok zaten.

ben şimdi az buçuk kafam arkadan ağrıdı hiç bunu yaşamak zorunda da değilim ki.

iyisini bilmem ama niyeti falan yok zaten kimyasala vurdu mu hiç kalmadı.
adam alkolünü de bulmuş zaten sitede söndürmesine gerek yok ki. tekeli ayak yolu yapsın işte.
acıyıp falan tutmayın bence.

bildiği üç buçuk bilgi toprakta oksitlenerek karbonize olacak ağaçlar kesmezseler onu çekecek falan.
sonuçta bu olan şey. mezar yaparlarsa kuşlar su içsin diye küçük bi kap yapıyolar oraya kuşlar konuyor falan.

benim izlenimim bu.

başkaları günlük yaşantıda aldığı yoğun tatminle gece uykusu gelene kadar hiç bişeyin farkında olmayacak.

benim algım uyuşmuyor başkalarıyla ya. çok mu alınganız çok mu agresifiz bilmiyorum ki.
insan zeki olmak uçmak zorunda veya bu zekasını aklını bilgi birikimi kullanmak ispat etmek zorunda değil ki.
ama başkası gelip mal muamelesi yapınca zaten senin burda ne işin var diyolar.
bence ortamın elden geçirilmesi lazım zaten reform beklentisi(taze kan) niyeti yok.

en azından vur tekmeyi direk ya.
neticede tek inandığım bişey var birisi birisinin sinirini bozmamak zorunda.

ben patates ekiyom mısır ekiyom.
kimse bana karışıp dalga geçmesin en azından dünya dengesini pek bozmuyorum.

mini mini baharatlık bitkiler ekiyom.

sadece bakmak bile güzel geliyor.

hatta ektiğim şeyler ürün vermiyo bazen beceremiyorum uzman falan değilim ki. en azından yapana gölge olmuyoz.

bi de plastik maketlere devam ediyorum. kimseyle paylaşmıyom sade kendim yapıyorum.

ar-ge falan yapmak zorunda değilim en son bi hobi olarak horlama ve uyku apnesi mikrofonu yapmıştım. elimde beş para etmez bi mikrofon vardı onu esp32 wifi chip'e bağlayıp uyduruk zannedip aldığım ama süper çıkan 3500 mah lipo pile falan bağladım.
mikrofon direnç değeri değiştiği an esp çalışıyodu.

minik bi kutuya yerleştirdim.
gece kaydedip pcye atıyodu ses yüksekliğini kesinti durumunu falan analiz ediyordu. ama zaten androidde uygulaması falan varmış sonradan gördüm.

telefondan farkı espnin standby konum kabiliyetinden 1 hafta gidiyordu şarjı. gece DSL açık bırakmayı sevmem.
bir de verileri içine kaydedeceği bi SD kart modülü eklemiştim.

böyle ağsı işler falan da yapıyom hep patatesle olmazdı. patates zaten kumlu toprak gerektirir onun yeri ege,iç anadolu.

sonra hevesim söndü. millet zaten yapıyo bişeyler ya. zaten withdrawal sendromdayım.

olabildiğince jumper kablo, entegre, pcb falan görmemeye çalışıyom.

visual studio code, atom editor falan açmayalı 2 ay olduydu.

hiç zaten amele gibi web, ödeme sistemi bilmemne işlerini çekemem midem bulanıyo direk. yapanlara sabır sıhat afiyet.

bi boya üretimi için para arıyom yüksek doğruluk oranlı hobi akrilik boyası ve yan ürünler eksiği farkettim, onun harici işsiz olarak devam. belki olur bilmem umudum yok.

IT olayına inanmıyorum pek, bi doktor yıllar önce bana belki nefret edersin iyi düşünmen lazım demişti belki etmeye başladım çoktan.

insanlar bu kadar hızlı sosyal iletişime evrilemedi uygun olarak. kimse kimseyle anlaşamıyor.

Nasıl olsa Bade' lenen daha evvel de bade' lenmiş Hatta bazıları '' Nur Çeşmesinden '' içerek ?? nurlanmışlardırlar
Alt 14-07-2019, 11:40
kendosertadam kendosertadam isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Üyeliğini Sonlandırmış

Blitzkrieg´isimli üyeden Alıntı Mesajı göster
eğer insanı tanrı yarattıysa, bu insanın ihtiyacını değil tanrının ihtiyacını gösterir.
çünkü bu teze göre insanın yaratılışı insanın ihtiyacından önce olmalıdır.
''ben gizli bir hazine idim, bilinmek istedim'' diyor ya allah.
yani bilinmek istediği için insanı yaratıyor.
yani ihtiyaç içinde.
bilinme istek ve ihtiyacı onu insanı yaratmaya mecbur etmiş.
o ihtiyacın sonucunda bazı insanlar sonsuza kadar cehennemde yanacak.
bu nasıl bir tanrı böyle ya.
Hazineyim bilinmek istedim diyen bir tanrıya saygı duymam...Tanrı bilinendir .yani öyle olmalıdır. Tanrı aciz olmalı ki bu lafı etsin.

Kuranın Allah' ı iblistir /ay Tanrısıdır vs demiştim...

"Ay" gizli bir hazine imiş,tanınmak istemiş.işin özeti bu.

Ayın gizli hazine olmasını irdeleyelim :
Ay sadece geceleri değil gündüzde görünür ama güneşin parlak ışıkları yüzünden gizlenir.

Allah ben ay Tanrısıyım diyor ama müslümanlar "uyanmak" ve anlamak istemiyor.nasıl uyansınlar ki ,gece uyku vaktidir.(Allah uyutur : Kehf suresinde 300 sene gençleri,savaş sırasında müslümanları uykuyla-Enfal 11)

islam uyuşturur.

Ey müslümanlar fena halde kandırılıyorsunuz.hem kendinizi,hem sevdiklerinizi hayal kırıklığına uğratıyorsunuz.dua ediyorsunuz Allah' ın nuruyla aydınlanmak,önünüzü görmek ,yönünüzü bulmak istiyorsunuz ama Ay Güneş gibi aydınlatmaz.dolunay olmalı ki biraz aydınlatsın.

Muhammed ve Allah' ı "Ay" ın yetersiz ışığına bile tahammül edememiş,sembolikte olsa ayı ortadan ikiye ayırmış (ayırdım demiş : "şakkı kamer ") kimsede inanmamış,imana gelip müslüman olmamış.bu da sembolik bir neticedir.ayı ikiye ayırırsanız göz gözü görmez,ay tanrısı ölür.karanlık ve tanrının ölümü "iman" la neticelenmez.

İsa 'da çarmıha gerilmiş,öldürülmüştü.sonra güneş karardı ,İsa' nın Tanrının oğlu olduğunu anladılar.(İncil de ki ifadeler böyle) .fakat ne hikmetse Ay yarıldıktan,insanlar karanlığa gömüldükten sonra imana gelememiş.Allah itiraf ediyor başaramayacağını.öylede olmuştur ; Ay (Allah) güneşi (İsa'yı) alt edememiştir.islama rağmen hristiyanlık hala birinci din...
Allah Ayı yararak harakiri yapmış.tıpkı İsa' ya ihanet eden "Yahuda İskariot" gibi intihar etmiş...(Yahuda da gece intihar etmişti,düşmüş ve "parçalanmıştı" )

İncil de İsa dirildi ve göğe yükseldi.... Çünkü güneşti.

Ancak İsa gibi bir hep diri kalan "Baba" nız olmalı ki dirilebilesiniz ve hep diri kalabilesiniz...ay her zaman aydınlatmaz.Ay diri bile değildir.güneş olmazsa ışık kaynağı olamaz.

Musa nil nehrini ikiye ayırdı ,israiloğulları kurtuldu.Yunus balığın karnından kurtuldu,halkına döndü,onları olası lanet ve helak olmaktan kurtardı.Mucizeler somut,fiziken de kurtuluşla neticelenir.
Ayı yararak kimsenin kurtuluşunu sağlayamazsınız.işlevsizdir..somut neticesi karanlığa gömülmek olan "şakkı kamer " in olsa olsa zararı olur.insanlar karanlığa boğulur."karanlığa boğulmak "semboliktir.islam KARANLIK bir dindir.

Güneş doğudan doğar ise insanlar doğudan aydınlanır,aydınlanmaya doğudan başlar.bu manada "doğu" kurtuluş,sevinç,umut,başlangıçtır.

İslam hariç diğer dinlerin (en azından hinduizm,musevilik,hristiyanlık) inanırları doğuya secde eder.Allah ışığın,kurtuluşun,aydınlığın, doğumun,yeni başlangıçların düşmanı olduğu için doğuya secde ettirmez.Çünkü Ay Güneş yüzünden gizlenir.bu yüzden ay (Allah) "gizli kalmış hazineyim,bilinmek istedim "der...doğuyu terketmek,kıbleyi değiştirmek gizli kalmışlığın neticesidir.1400 sene öncesine kadar kimse kabeye secde etmiyordu (müslümanların hacda taşladığı "şeytan" da kabededir.müslümanlar taşladıkları iblise de secde ediyorlar,farkında değiller )

Güneş "İsa" yı sembolize eder.İncil de Tanrı ateş,ışık,kandildir.

Allah , Nur 35'inci ayette kendi ışığını tarif ederken "güneş" ten hiç bahsetmez,güneş ten başka,alternatif bir ışık kaynağından ,Cam fanus içinde ki bir kandilden,üzeri cam ile kapatılmış,tutsak edilmiş bir ışık kaynağından bahseder...
Küre şeklinde cam hayal edin...kürenin içinde hapsedilmiş ışık kaynağı...Ay da dünya da hapistir.Dünya cam küredir .Ay sönük ışığıyla ancak ,sadece dünyada kendini belli edebilir.Ay kısıtlı,kapalı kalmış ışık kaynağıdır.

Ay karanlığı simgeler,çünkü gece çıkar.bu yüzden müslümanlar kara küpe,kara taşa secde eder,etrafında dönerler.

Ey müslümanlar,ışıktan,umuttan,huzurdan ,yeni başlangıçlardan mahrum edildiğinizin artık farkına varın.hem kendinize hem sevdiklerinize yazık etmeyin.güneşe dönün,doğuya,ışığın kaynağına...
Alt 14-07-2019, 14:40
Üye

hz. blitzkrieg aleyhisselam yunusun karnında 40 yıl yaşamış, ama ömrü 500 yıl olduğu için ona o sanki 5 yıl gibi gelmiş.
sonra çıkıp yunusu yenmiş, senin adın hz. yunus aleyhisselam olsun benim adım bil'idzi ku rayık demiş. sonra göğe yükselip
evrene hakim olmuş. bu efsaneyi mısırda gizli kazı yaptırdığı esnada adolf hitler öğrenmiş. onu savaş metodu olarak blitzkrieg yapmış.

Alt 14-07-2019, 16:04
Enketum Enketum isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Üye
Dinlerden Özgürlük Grubu Üyesi

kendosertadam´isimli üyeden Alıntı Mesajı göster
Hazineyim bilinmek istedim diyen bir tanrıya saygı duymam...Tanrı bilinendir .yani öyle olmalıdır. Tanrı aciz olmalı ki bu lafı etsin.

Kuranın Allah' ı iblistir /ay Tanrısıdır vs demiştim...

"Ay" gizli bir hazine imiş,tanınmak istemiş.işin özeti bu.

Ayın gizli hazine olmasını irdeleyelim :
Ay sadece geceleri değil gündüzde görünür ama güneşin parlak ışıkları yüzünden gizlenir.

Allah ben ay Tanrısıyım diyor ama müslümanlar "uyanmak" ve anlamak istemiyor.nasıl uyansınlar ki ,gece uyku vaktidir.(Allah uyutur : Kehf suresinde 300 sene gençleri,savaş sırasında müslümanları uykuyla-Enfal 11)

islam uyuşturur.

Ey müslümanlar fena halde kandırılıyorsunuz.hem kendinizi,hem sevdiklerinizi hayal kırıklığına uğratıyorsunuz.dua ediyorsunuz Allah' ın nuruyla aydınlanmak,önünüzü görmek ,yönünüzü bulmak istiyorsunuz ama Ay Güneş gibi aydınlatmaz.dolunay olmalı ki biraz aydınlatsın.

Muhammed ve Allah' ı "Ay" ın yetersiz ışığına bile tahammül edememiş,sembolikte olsa ayı ortadan ikiye ayırmış (ayırdım demiş : "şakkı kamer ") kimsede inanmamış,imana gelip müslüman olmamış.bu da sembolik bir neticedir.ayı ikiye ayırırsanız göz gözü görmez,ay tanrısı ölür.karanlık ve tanrının ölümü "iman" la neticelenmez.

İsa 'da çarmıha gerilmiş,öldürülmüştü.sonra güneş karardı ,İsa' nın Tanrının oğlu olduğunu anladılar.(İncil de ki ifadeler böyle) .fakat ne hikmetse Ay yarıldıktan,insanlar karanlığa gömüldükten sonra imana gelememiş.Allah itiraf ediyor başaramayacağını.öylede olmuştur ; Ay (Allah) güneşi (İsa'yı) alt edememiştir.islama rağmen hristiyanlık hala birinci din...
Allah Ayı yararak harakiri yapmış.tıpkı İsa' ya ihanet eden "Yahuda İskariot" gibi intihar etmiş...(Yahuda da gece intihar etmişti,düşmüş ve "parçalanmıştı" )

İncil de İsa dirildi ve göğe yükseldi.... Çünkü güneşti.

Ancak İsa gibi bir hep diri kalan "Baba" nız olmalı ki dirilebilesiniz ve hep diri kalabilesiniz...ay her zaman aydınlatmaz.Ay diri bile değildir.güneş olmazsa ışık kaynağı olamaz.

Musa nil nehrini ikiye ayırdı ,israiloğulları kurtuldu.Yunus balığın karnından kurtuldu,halkına döndü,onları olası lanet ve helak olmaktan kurtardı.Mucizeler somut,fiziken de kurtuluşla neticelenir.
Ayı yararak kimsenin kurtuluşunu sağlayamazsınız.işlevsizdir..somut neticesi karanlığa gömülmek olan "şakkı kamer " in olsa olsa zararı olur.insanlar karanlığa boğulur."karanlığa boğulmak "semboliktir.islam KARANLIK bir dindir.

Güneş doğudan doğar ise insanlar doğudan aydınlanır,aydınlanmaya doğudan başlar.bu manada "doğu" kurtuluş,sevinç,umut,başlangıçtır.

İslam hariç diğer dinlerin (en azından hinduizm,musevilik,hristiyanlık) inanırları doğuya secde eder.Allah ışığın,kurtuluşun,aydınlığın, doğumun,yeni başlangıçların düşmanı olduğu için doğuya secde ettirmez.Çünkü Ay Güneş yüzünden gizlenir.bu yüzden ay (Allah) "gizli kalmış hazineyim,bilinmek istedim "der...doğuyu terketmek,kıbleyi değiştirmek gizli kalmışlığın neticesidir.1400 sene öncesine kadar kimse kabeye secde etmiyordu (müslümanların hacda taşladığı "şeytan" da kabededir.müslümanlar taşladıkları iblise de secde ediyorlar,farkında değiller )

Güneş "İsa" yı sembolize eder.İncil de Tanrı ateş,ışık,kandildir.

Allah , Nur 35'inci ayette kendi ışığını tarif ederken "güneş" ten hiç bahsetmez,güneş ten başka,alternatif bir ışık kaynağından ,Cam fanus içinde ki bir kandilden,üzeri cam ile kapatılmış,tutsak edilmiş bir ışık kaynağından bahseder...
Küre şeklinde cam hayal edin...kürenin içinde hapsedilmiş ışık kaynağı...Ay da dünya da hapistir.Dünya cam küredir .Ay sönük ışığıyla ancak ,sadece dünyada kendini belli edebilir.Ay kısıtlı,kapalı kalmış ışık kaynağıdır.

Ay karanlığı simgeler,çünkü gece çıkar.bu yüzden müslümanlar kara küpe,kara taşa secde eder,etrafında dönerler.

Ey müslümanlar,ışıktan,umuttan,huzurdan ,yeni başlangıçlardan mahrum edildiğinizin artık farkına varın.hem kendinize hem sevdiklerinize yazık etmeyin.güneşe dönün,doğuya,ışığın kaynağına...
Sn. Kendosertadam: Kendisi icinde mantikli sapik mantiga dahi saygi duyuyorum. Hic mantigi olmayanlarina kiyasla tabii ehven-i şer de.

Yahudi toplumu icinde dogan ve yahudi olarak yasayan Isa'nin yeni bir din getirdigine dair kendisinin ettigi bir sozu var mi bilinen?

40 yasinin oncesinde hangi dine mensup oldugu konusu nedense bilinmeyen veya bahsedilmeyen Muhammed'e ise yeni bir din kurdurtulmustur sonrasinda yapilan gerekli ekleme ve duzenlemelerle. Muhammed iyi isleyen bir ekonomi duzeni getirmis zamanin sartlarina uygun. Gasp yasal hale getirilmis bir tanri buyrugu olarak ve boylece vicdan rafa kaldirilabilmis. Boylece gelmis dunya nimetleri, ve, ustune bir de cennet vaadedilmis Isa'dan kalan. Menfaatperestler icin boyle bir duzen... Yeme de yaninda yat!

Cihana bir daha gelmek hayal edilse bile,
Avunmak istemeyiz öyle bir teselliyle. -RİNDLERİN AKŞAMI, Yahya Kemal BEYATLI

Önerilen Siteler

Başlık Düzenleme Araçları
Stil