Turan Dursun Sitesi Forumları
Geri git   Turan Dursun Sitesi Forumları > Genel Forumlar > Politika

Başlık Düzenleme Araçları Stil
Alt 16-06-2020, 23:44
antkanser antkanser isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Üye

Yıldıztozu´isimli üyeden Alıntı Mesajı göster
Komünizmi savunan insanların çoğunda gözlemlediğim 2 tane kötü huy var. Burada da sıkça gözlemliyorum.

Zenginler kapitalizmi, fakirler komünizmi savunmalıdır.!! zannediyorlar. Öyle bir şey yok.
Zengin de olsam fakir de olsam, köle de olsam efendi de olsam fark etmez ben komünist sistemde yaşamayı istemezdim.
Örneğin Bill Gates de kapitalizmden faydalanmış olmasına rağmen sosyalizmi savunduğu oluyor.

Demek ki komünistlerin çoğu parayı bulamadıkları için komünist oluyor. Bulsalar hemen komünizmden vazgeçip kendilerine köle edinecekler.

İkinci kötü alışkanlıkları da komünizme yöneltilen tüm eleştirilere ''sistem size böyle düşündürüyor, bunu düşünen siz değilsiniz'' diyip durmaları.
Tamam bazı düşünceler sistemin yönlendirmesinden olabilir, ama buna kendilerini kaptırmışlar ve her düşünceyi sistem kaynaklı sanıyorlar.
yine anlamamışsın zeka yoksunu mal...

ben sana yazımda hiç parayı ima eden bir söz yada cümle kurdum mu? hayır,kurmadım, ama senin zeka seviyen o kadar düşük ki her b.ku para ile yorumluyorsun. o kadar salaksın ki san dediğimi bile anlamıyorsun. istesende burjuva olamazsın. o kadar kolay değil diyorum neden diye bile soramıyorsun. aslında biliyorsun nedenini de olamayacağını da onun için sormuyorsun.

çünkü sen bu forumda ki en süzme salaksın.bir de masken iyi niyetli değişebilir.

aslında sen değişmezsin değişmemeye şartlanmış bir şarlatandan başa bir halt değilsin.

işte komünist olanların yada komüzmi anlayanların ve anlatlamaya çalışanların handikapı da bu. senin gibilerle değişir belki diye umut edip uğraşmaları.

senden b.k bile olmaz.

değil ki yıldız tozu..

yine tekrarlıyorum.

siktir git. beş para etmez embesil.
Alt 17-06-2020, 00:12
Yıldıztozu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Yıldıztozu Yıldıztozu isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Üye
Dinlerden Özgürlük Grubu Üyesi

antkanser´isimli üyeden Alıntı Mesajı göster
yine anlamamışsın zeka yoksunu mal...
dur karakter analizi yapayım.

tahminim yaşın ilerlemiş, 60 yaşlarına yakınsın, hayatın boyunca kölelik yapmışsın ve bu eziklik sende komünizme karşı duygusal bir bağ yaratmış.
komünizme laf edildiğinde bu duyguların açığa çıkıyor ve şiddete meyilli bir hale bürünüyorsun.

komünizmi mantıklı bulduğun için değil duyguların yönlendirdiği için savunuyorsun.
dindarların cennet hayali gibi sen de komünizm hayali kuruyorsun.

doğru tahminde bulundum değil mi gizleme şimdi.
Alt 17-06-2020, 02:55
Turdur Turdur isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Üye

İkinci kötü alışkanlıkları da komünizme yöneltilen tüm eleştirilere ''sistem size böyle düşündürüyor, bunu düşünen siz değilsiniz'' diyip durmaları.
Tamam bazı düşünceler sistemin yönlendirmesinden olabilir, ama buna kendilerini kaptırmışlar ve her düşünceyi sistem kaynaklı sanıyorlar.
Sistem algılarınla oynuyor. Kafanı değiştiremezsen zaten sistemi eleştiremezsin. Eleştirince de pek bir şey değişmiyor sadece bilinçlenmiş bir köle oluyorsun ama bireysel olarak kazanımların olabiliyor. En azından bir sosyal ilişki kurarken veya çocuk yetiştirirken. Ardından mevcut olarak yetişmiş sayısı artınca haklarını almayı başarıyorsun veya uluslararası müdahaleler ile darmadağın.
Bilgi güçtür.
Yediğin içtiğin her şeyden, izlediğin film ve bestseller kitaplardan, aldığın haber ve habere yapılan yorumlardan, gezdiğin sokaklardan, izlediğin dizilerden, çalıştığın sistemden her şeyden algıların etkileniyor. Böyle kalıplanıp böyle şekilleniyorsun. Sistem moda üretiyor oraya abanıyorsun, sistem korku salıyor ona göre korkuyorsun ve tepkilerin böyle doğuyor. Tabi ki de bunların abanmasıyla düşünen "siz" olmaktan çıkıyorsunuz. Siz başkalarının dizayn ettiği "siz" oluyorsunuz yani uysal birer köle.

Siz bebekken Yunanistan'a kaçırılıp orada bir aileye satılmış olsaydınız Yunanca konuşup Yunan kültürüne ve politiğine göre dizayn edilmiş olacaktınız. Belki Türk düşmanı olacaktınız. Türkiye'de ki öz ailenizin elinde büyütülmüş olsaydınız tam tersi olacaktı. Daha çok kebap yiyecek daha çok Türk tarihinden etkilenecek ve Türk politiği içinde olacaktınız. Farkı anladınız mı? Dizayn edilme, anane gelenek ve kültürler böyle 100 kilometre de ve aile farkıyla neredeyse tamamen değişiyor.

Komünizm size nasıl gözüküyor bir tahmin edeyim, herkes düz sıra duruyor, herkes eşit ve herkes aynı işi yapıyor, herkes aynı giyiniyor ve herkes aynı şeyi düşünüyor. Aslında olacak olan ne? Maddi-ekonomik eşitlik. Sosyalizm bir doktora 1000 dolar maaş verir hemşireye 300 dolar. Bakın bu da adalettir işte. Beyniyle çalışkanlığı ve yeteneğiyle daha ileri adım atmış bir insan tabi ki de emeğinin karşılığını alır. Zaten sosyalizmin derdi neydi ki, emeğin karşılığını bulması. Başka hiç bir tanımı yok.

Kadın ile erkek doğaları gereği eşit imkanlara sahip değil.
Bu eşitsizlikler toplumdan kaynaklı değil, doğadan kaynaklı.
O zaman dincileri eleştirmeyelim. Kadının şeytanlığı onlara göre nereden gelir, tabi ki de doğadan gelir doğanın da bir sahibi vardır. Bugün Müslüman toplumlarında ki kadının değersizleştirilmesi ve hatta Semavi dinlerde şeytanlaştırılması veya böyle buna kapı açacak sözler olması doğadan mıdır yoksa insan üretmesi mi? Sizin çok ağır kapitalist-dinci tepkimeleriniz coşmuş. Bu tip forumlarda bunlardan kendisini ayırt edemeyen başkaları da var, kadına özgürlük adı altında Şeriat sözcülüğü yapan.

İnsanla şempanze eşit imkanlara sahip değil.
Bunun kıyası insanla mı alınacak? Fil ile karınca eşit midir değil midir diye saçma bir soru olabilir mi? Karıncaya mı fildişi takılmalı yoksa fili mi karınca yuvasına sokmalı? Şempanze neden insanla eşit olsun, o ayrı bir canlı türü. Ancak hukuksal ve yaşam hakkı olarak eşit olabilir bunun da düşüncesi sadece insan türünde var olabilir.
Oda yaşar sende yaşarsın, arada ki fark biyolojiktir değil mi? Şempanzenin imkanlarına neler dahil edilmeliydi ki, tv karşısına uzanıp Godzilla'yı izlemek falan mı? Yada insan ile şempanze eşitlensin diye insanları ağaç dallarında mı yaşatmalıyız? Hangi imkan-imkansızlık, neden insanla şempanze eşit imkanlarla olmalı, şempanze aklıyla yola çıkacak olursanız oturduğunuz evinizde ki banyo dolabı, su ısıtıcısı, tv, bilgisayar masası şempanze için bir gereksinim değildir. Şempanze şempanze gibi insan insan gibi imkanlara sahiptir tabi ellerinden almazsanız.

Nereden baktığına bağlı, bir köleci olarak sana göre şempanze aşağılık bir hayvan türü ve köle. Alınır satılır bir süs ve ticaret hayvanı. Hatta bir insanı fiziksel görünüşü üzerinden aşağılamanın temsili.
Doğa eşitlik-eşitsizlik üretmez çünkü doğa kör bilinçtir. Hepside hayatta kalmak ve çoğalmak güdüsüyle doğar ve bunlar için çabalar, yaşayabilmek için eşit görmeliyiz, bunun adını biz koyabiliriz doğa veya hayvan değil.
Sizin gibiler için bir kuş kafeste yaşayabilir, o zaman insanda kafeste yaşayabilir. Ama siz kafeslenmek istemezseniz, çünkü bütün empoze edilmiş algılarınız sizi efendi olmaya davet eder bunun içinde ne hayvan hakkı tanırsınız ne de kadın hakkı. Diğer insanları yemektir gayeniz. Bu da bütün davranışlarınıza, sosyal ilişkilerinize yansır. İnsanlara kazık atmak, haklarını gasp etmek, yağmalamak, hayvanları-kadınları sömürmek vs.
Kadınların erkeklerle eşit olmaması fiziksel bir durumdur, kapitalist-dinci kafa bunu kamusal ve toplumsal hayata aktarmıştır, kölecilik böyledir.

Kadınların kaslı olmak yerine yağlı bedenleri vardır. Çocukları ısıtmak için, ana kucağı tabiri buradan gelir, sıcaklığı temsil eden bir kelimedir, hem sıcaktır hem yaşatır, çocuk o kucaktayken süt emer, sıcakta uyur ve büyür. Şayet o yağlı ve sütlü sıcak kucak olmasaydı onun yerine kas olsaydı insan türü için sonuç bu olmayacaktı veya bizler olmayacaktık.
Bakın doğa üremek için bunları vermiştir sizin çıakrdığın sonuç kadının erkekten aşağı da olduğudur, kadının yağlı erkeğin kaslı olması sonucundan kölelik türeten beşeri sistemlerdir, evinde annesi ve diğer kız kardeşleri babası tarafından aşağılanan bir erkek çocuğu büyüdüğünde bütün kadınları aşağılama meyilimin de olur ve bunu yapan toplumlarda kadın cinayeti, kadına şiddet olağan bir hal alır.
Hollanda'da kadına ayrı bir değer verilirken Suudi Arabistan'da ayrı bir değersizlik verilir. Bunun sebebi doğal sonuç değil politik sebeplerdir. Kadın erkek ile eşit değilse sizin öve öve bitiremediğiniz kapitalizmin en büyük ülkelerinde neden kadınlarla erkekler mahkeme karşısında eşit haklar talep edebilmektedir? Orada ki doğa kadın ve erkeği eşit kıldığı için mi? Orada daha çok yağmur yağıyorsa burada daha mı az yağıyor, orada ki kadınlar daha kaslı da buradakiler dahamı fazla yağlı? Bu doğadan olamaz beşeri sistemlerden olur.

Demek ki komünistlerin çoğu parayı bulamadıkları için komünist oluyor. Bulsalar hemen komünizmden vazgeçip kendilerine köle edinecekler.
Çoooook. Bir söz var ya "feminist kocayı komünist parayı buluncaya kadar" diye. Buna müsade eden hatta zorlayan sistem var çünkü.

Eşitsizlik doğanın bir kuralı.
Bakın eşitlik veya eşitsizlik doğanın kuralı değildir. Doğa kör bilinçtir, eşitlik veya eşitsizlik bilmez.
Siz sürekli komünizmi sanki bütün insanların göz renklerini, parmak izlerini, boylarını, saç rengini aynı yapacak, tek tipleştirip eşitliği böyle sağlayacak sanrısı içindesiniz.
Komünizm veya sosyalizm politik-ekonomik-hukuksal eşitlik istiyor.
Sizlerin algısı bu yönde çok çarpık, biyolojik bir eşitlikten söz ediliyormuş gibi yorumluyorsunuz.
Aslında bunu yapmaya zorlayan şu an kapitalizmin kapitalleri. Herkesi küreselleşme adı altında aynı markaya boğmaya çalışanlar, enerji kaynaklarını tek çatı altına almaya çalışan, fast-food ile insanları aynı besin değerlerini yemeye şartlandıran ve buradan çıkacak hastalıklara tek tip ilaç üreten ta kendileri.
Herkese aynı Oskarlı filmi, herkese aynı Nobel ödüllü kitabı, herkese aynı giyim tarzını, herkese aynı modayı dayatan bunlar değil mi?

"İçinde ışığı olmayan insanlar, kalabalığa karışıp ışık edinmeye çalışırlar."
Arthur Schopenhauer
-
"İtin kuyruğuna basma, arkandan havlar durur."
Tecrübe
Alt 17-06-2020, 03:02
bilgivehis bilgivehis isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Üye

Tercihe dayalı nedenler var. Mesela güç istenci.
Diğerlerinden önde olmayı isterim.
İnsanlarla eşit görülmeyi istemem. Çünkü eşit değilim, üstünüm.

Komünist sistem benim gibi düşünenlere ne yapmayı planlıyor? Sisteme uyum sağlamaya mı zorlayacak? Bu da bir bakıma komünist kölelik olacaktır.
Komünist bir sistemde yaşıyor olsaydım kendimi komünizmin kölesi hissederdim. Nasıl şimdi kapitalizmin kölesi hissediyorsak.
Tercihlerin elbette sınırı yoktur, zaten sınır olduğunda insan denen varlık da biter.
Şimdi toplumun çıkarına göre tercih ettiğinde bir avuç kapitalistin tercihini sınırlamış oluyorsun, kapitalistin tercihini özgür bıraktığında bu defa da toplumun tercihini sınırlamış oluyorsun.
Örneğin eşit değilim, üstünüm diyorsun, komünizm senin üstün olmanı değil, hangi anlamda üstün olduğuna bakar. Eğer üstünlüğün para ve diğer insanlar üzerinde hakimiyete dayalıysa şansın yoktur ama üstünlüğün toplumu uzay çağına çıkaracak yapıdaysa elbette toplum tarafından sevgi ve saygıyla takdir edilirsin.
Diyelim ki, toplumun sevgi ve saygısı senin için bir şey ifade etmiyor ama senin uzaya gitmene de kimse engel olmuyor, olayı bu şekil düşünmelisin.
Yani bir yerden tercihin sınırlanıyor ama başka tercihler doğuyor.
Örneğin ben komünizmde yaşıyor olsaydım büyük ihtimal uzayla ilgilenirdim, nasıl olsa geçim sorunu yok, yarın ne olacağım sorunu yok, eforumu yeteneğime harcardım.
Alt 17-06-2020, 07:32
kartopu kartopu isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Üye

Komünizmi savunan insanların çoğunda gözlemlediğim 2 tane kötü huy var. Burada da sıkça gözlemliyorum.

Zenginler kapitalizmi, fakirler komünizmi savunmalıdır.!! zannediyorlar. Öyle bir şey yok.
Zengin de olsam fakir de olsam, köle de olsam efendi de olsam fark etmez ben komünist sistemde yaşamayı istemezdim.
Örneğin Bill Gates de kapitalizmden faydalanmış olmasına rağmen sosyalizmi savunduğu oluyor.
Sen de bayağı beceriklisin maşallah. Bak kaç kişiyi meşgul edip kendinle uğraştırıyorsun.

Bil Gates bile sosyalizm i savunuyormuş. Her halde bu Bil Gates aklını kaybetmiş adam o kadar zengin sosyalizm i savunsun. Sen fakir kapitalizm i savuna sın acaba senin beynini ona onun beynini sana mı taksak. Tanrı bir yanlışlık yapmış sanırım.

Adam parayı bulmuş ama sosyalizm savunucusu. Bir terslik var bu işte. Sen kesin sistem kaynaklı düşünmüyorsun sistem ötesi bir insansın.

Bu kapitalistler seni neden fark etmedi hayret hem fakir ol hem sistemi düşün onun çıkarlarını savun bir de fark edilme .Yazık oluyor doğrusu sana. Bir çok hödük fark edilirken sen fark edileme.

Şimdi çok üzüldüm Ama umut bitmez sen yine umutlanmaya devam et bir gün fark edilecek ve aradığın o lüks e kavuşacaksın Dua da etmeyi ihmal etme. Tavsiyemdir.
Alt 17-06-2020, 10:11
Üye

Turdur´isimli üyeden Alıntı Mesajı göster
Komünizm size nasıl gözüküyor bir tahmin edeyim
Komünizm bana şöyle görünüyor;

Doktor da olsa, garson da olsa
Zeki de olsa, gerizekalı da olsa
Yetenekli de olsa yeteneksiz de olsa
Güzel de olsa, çirkin de olsa hepsine benzer hayat kalitesi sunan sistem.

Ben böyle bir sistemde yaşamak istemeyeceğim gibi bu sistemi adil de bulmuyorum. Doktorla garsona benzer hayat kalitesi sunulması haksızlık.
Güzel kadın güzel evde kalmalı, çirkin kadın çirkin evde kalmalı. Adil olan bu.

sosyalizmin derdi neydi ki, emeğin karşılığını bulması.
bu da bir sorun, emeğe odaklanarak tek faktörlü yaklaşımı.
başka faktörler de var; zeka, yetenek, güzellik bunlar daha verimli sonuçlar ortaya koyabiliyor.
emek o kadar da verimli bir araç değil.

kapitalizm bile bu faktörlere kısmen değer veriyor.
güzel kadınların ya da yetenekli sporcuların kölelik oranını azaltıyor.

Komünizm veya sosyalizm politik-ekonomik-hukuksal eşitlik istiyor.
tamam ben doğadaki eşitsizlik örneklerini neden verdim, çünkü onların bir sonucu olarak bu bahsettiğin eşitlikler de sağlanamaz.

kadının vajinası, erkeğin penisi olduğu için aralarında politik-ekonomik eşitlik sağlanamaz.
örneğin bir işyeri çalışanlarına ürün başına prim versin, kadın ayda 5 gün regl olacağı için ürünleri azalabilir, aynı parayı kazanamamış olur.

resim yeteneği olan biriyle, yeteneği olmayan birinin yaptığı resimlere eşit maddi değer biçmek de anlamsız ve haksızlık olacaktır.

doğal eşitsizlikleri biz yapay olarak eşitlemeyiz.
Alt 17-06-2020, 12:21
Üye

tamam ben doğadaki eşitsizlik örneklerini neden verdim, çünkü onların bir sonucu olarak bu bahsettiğin eşitlikler de sağlanamaz.

kadının vajinası, erkeğin penisi olduğu için aralarında politik-ekonomik eşitlik sağlanamaz.
örneğin bir işyeri çalışanlarına ürün başına prim versin, kadın ayda 5 gün regl olacağı için ürünleri azalabilir, aynı parayı kazanamamış olur.

resim yeteneği olan biriyle, yeteneği olmayan birinin yaptığı resimlere eşit maddi değer biçmek de anlamsız ve haksızlık olacaktır.

doğal eşitsizlikleri biz yapay olarak eşitlemeyiz.
Bakın tekrar ediyorum ve sizde aynı yanlışta ısrar edip duruyorsunuz. Doğadan eşitlik veya eşitsizlik gelmez. Bunlar bizlerin bildiği bir şey, zeminin, toplumun eşit olup olmadığını doğa değil biz biliriz ve bizler dizayn ederiz. Biz çiğ balık yutamadığımız için Karabatak ile eşit değiliz anlamına gelmiyor. Eşitliğin kelime anlamını bilmiyorsunuz. Tanımları tek tek açıklıyorum ama inadınız inat. Burada bunları yazmanızın asıl sebebi nedir bende merak eder oldum.

Kadınla erkeğin cinsel organlarının anatomisi yüzünden eşitlik neden sağlanamasın, eko-politik insan ürünü değil mi? Sen sisteminde ısrarla kadını cinselliği ile öne sürersen o bir süre sonra cinsel metaya dönüşür. Kadın regl dönemi geçiriyor ama CERN'de fizik mühendisi, sen regl olmuyorsun ama sıradan bir işçisin. Regl olmasa sen doğamazsın ki, eşitlikçi toplumda doğum izni, süt izni neden veriliyor? Kadın zaten doğum yaptığı için ilk emekçi ilk üretici oluyor insanlık adına. Sen kadını çocuk doğurma makinasına çevirirsen kadın öyle kalır.

Bu konuda eşitlik, kadının da makinalaşması olamaz, kadın regl oluyorsa regl günlerinde yarım gün çalışsın. Kadın doğum yapıyorsa doğum izni, süt emziriyorsa süt izni olsun. Eşitlik işte o zaman sağlanır. Sizin eşitlik anlayışın kapitalist, kadını tamamen kâr üreten bir makina gibi görüyorsunuz. Sizin annenizi, karınızı böyle gören kapital kendi annesini ve karısına sizin anne ve karınızdan çaldığı emeğin sonucu lüks olarak sunuyor. Sizde bu sonuca onun hakkıdır diyorsunuz. Kafadan kaderci bir tutumla "ben köle doğdumu" kabullenmişsiniz.

Kadın, Osmanlı'da tiyatro sahnesine çıkamıyor, seyircilerin arasında bile olamıyordu. Atatürk bu imkanı verdi, ilk kadın tiyatrocumuz Afife Jale 1919 yılında bir yasağı delerek sahneye çıktı ve polis tarafından göz altına alındı. 1923 yılında Atatürk kadınların tiyatro sahnesine çıkabileceğini duyurdu. Ancak Afife Jale verdiği mücadeleyi daha hayattayken kaybetti, çünkü kadınlara yapılan zulümlere dayanamayıp baş ağrıları çekti ve tedavi için kullandığı morfinin ölümcül zararını gördü. Bugün tiyatrolar kadınsız olmaz, kadın sesi olmayan bir skeç bile insana yaban gelir olmuş. Siz cinsel organ üzerinden ne yapıyorsunuz, kadınları anatomik olarak aşağılıyorsunuz. Bunları kimler yapar, çağdaş insan yapmaz. Bugün bir kadına tiyatro da iş veriyorsun da yapamıyor mu? Fizik mühendisi olamıyor mu? İlla bütün işler fiziksel güce mi dayanmalı, kadını inşaata mı götürüp çalıştıracaksın? Doktor kadın yok mu? Kadın çocuğu hayata hazırlıyor çıkan erkek çıktığı yeri beğenmiyor, bak hele.

İş yeri prim örneği nedir, gene kapitalist bir örnek. Gene köleci bir örnek. Verdiğin örnek tamamen kadını ikinci plana itmek için kurgulanmış bir kâr mantığı. Erkek çocuk doğursun o zaman, regl olmak zorunda kalacak, mantık işi mi bu?

Sen kadını kafadan gömüyorsun, bunun sebebi vajina majina değil onu kolayca dövebilmen, onun sözünü kolayca def edebilmen, köleci sistemin sana verdiği aşağılama alışkanlığı. Senin bilinç altın yüzeye çıkmış olan biten bu. Ekonomi ve politika insan ürünüdür.

Sen Hollanda'da ki kadının neden daha refah seviyesi ve hukuki hakları eşit ona ne diyeceksin, Hollanda'lı kadınların gizli çükü mü varmış? Kadın-erkek arasında ki saydıklarınız doğadan hep böyle olmuş olsaydı Anaerkil toplumlar hiç olmazdı.

Ben komünizmden bahsetmiyorum, sosyalizmden, sosyal adaletten bahsediyorum, sizinde bilinçlice komünizmi hedef aldığınızı söylüyorum.

Doktor da olsa, garson da olsa
Zeki de olsa, gerizekalı da olsa
Yetenekli de olsa yeteneksiz de olsa
Güzel de olsa, çirkin de olsa hepsine benzer hayat kalitesi sunan sistem.

Ben böyle bir sistemde yaşamak istemeyeceğim gibi bu sistemi adil de bulmuyorum. Doktorla garsona benzer hayat kalitesi sunulması haksızlık.
Ne olursan ol, ileri zeka geri zeka, güzel çirkin, doktor garson, sen insansın yaşam hakkın vardır, hukuken eşitsindir, birinin doktor olması diğerini ezmesine sebep olamaz. Hayat kalitesi nedir onu da anlattık ama onu da okumamışsınız. Bir toplumda hayat kalitesi üst seviyedeyse ondan doktorda faydalanır geri zekalı veya ileri zekalı da. Engelli insanda sanatçıda. Sen ısrar ve inatla sosyal adaletin, sosyalizmin, hukuksal garabetsizliğin sürekli üstte ki insanı rahatsız edeceğinden şikayet edip duruyorsun. Sosyalizm insanların emeklerinin karşılığını alabilmesi üzerine geliştirilmiş eko-politik bir ideolojidir, aslında ideoloji bile olmayabilir.

Uzay ajansı çalışanıyla cafe de garsonluk yapan bir yarı vasıflı çalışanın aynı değerde olacağını anlayamıyorsun, bu değer maddi değer değildir insani ve politik değerdir. Maddi açıdan tabi ki de bir cerrah ile hemşire aynı dereceden maaş alamaz. Ama her ikisi de hukuken eşit olacaktır. Kapitalizmde değerleri kapitaller koyar bu yüzden baştan sona kâr değer sayılır, parası olan olmayanı ve hatta hiç bir zaman olması mümkün olmayacak olanı ezer geçer. Bunun anlaşılmayacak bir tarafı yok, sen örnekleri ve yaşananları ısrarla okumamak ve görmemek üzerine programlamışsın kendini. Sovyet sosyalizminin çıkardığı kadar büyük yazar, matematikçi, fizikçi, sporcu, baleci, jimlastikçi, santrançcı, uzay mühendisi, ve mühendis senin ülkenden çıkmıyor. Hani senin ülkende kapitalist sistem neden çıkmıyor, yeterince rekabet yaptıramamışlar mı?

Senin kendi ülkende büyük sanatçı diye andığın isimlere bak, hemen hemen hepsi sosyalist, sosyal adaletçi kişilikler.

kapitalizm bile bu faktörlere kısmen değer veriyor.
güzel kadınların ya da yetenekli sporcuların kölelik oranını azaltıyor.
Kapitalizm değer vermez çünkü değer yargısı yoktur, araklar, çapul eder, güzel kadın para peşine düşer, alınır-satılır bir metaya bile dönüştürülür. Yetenekli sporcu da futbol veya basketbol sektörünü sömürenlerin kölesidir, kâr etmiyorsa işi yoktur. Futbol tamamen bir kapital aracıdır. Bunun hakkında bir konu açmıştım forumda. Ortaya bir kaç Messi Ronaldo çıkar baronlar bütün parsayı şike, bahis dahil kendi ceplerine doldururlar. O beleşe bulduğu parayla gelir senin dağına siyanür döker sende ekranda Ronaldo'ya bakıp alkış çekersin. İşçi sınıfına verilmiş bir oyuncak. Bakın bu yıl Trabzonspor'un nasıl devlet erkanı müdahalesiyle şampiyon yapılmak istendiği yazıp çizdiler, ben onların yalancısıyım. Sahte bir dünya, kapitalizmin futbolu futbol değildir ticarettir. Liglerde ki haksızlığı ve uluslararası maçlarda ki ırkçılığı görüyor musun? Futbol futbol değil para tuzağıdır bende senelerdir izlemem. Tam bir tüketim ürünü, evelden çocuklar futbol oynarlardı büyükler de oynarlardı, şimdi oyuncudan tüketiciliğe geçtiler. Dünyanın bütün kapitalist ülkelerinde futbol iktidarın ilişkisi içindedir. Bak Türkiye'de ki futbol geçmişine ben o konu hakkında da konu açmıştım. Futbol bugün bir spor değil kapitalin elinde bir bahis ve şike aracıdır, çocuklar bile sokaklarda futbol oynamazlar artık çünkü işçi sınıfı gibi ekonomik skalası ve entellektüel seviyesi düşük insanların ceplerini boşaltan bir sistemin ürünü olmuştur. Çocuklar için tüketim başka sektörlere çekilmiştir

Futbol izliyorsan buyur söyle, bu ülkede kaç yıldır sadece futbol oynanılıp şampiyonluk kazanılıyorr? Bugün kaç futbol kulübünün başında "futbolcu" vardır?
Futbol liglerinde bile tekelleşmeler olmuştur, Almanya'da Bayern Münih tekel olmuştur çünkü futbol artık sermaye oyunudur. Bugün Trabzonspor'un şampiyonluğunu ve dün Galatasaray'ın şampiyonluğu belirleyenler gerçekten de sahada ki kalite midir, futbolun kendisi midir yoksa kirli ilişkiler içinde ki sermayedarlar veya bürokrasi midir? Trabzonspor şampiyon olsa bile neden AŞL'ye gidemeyecektir?

Senin elinden futbolu bile almışlar da haberin yok, odaklandığın tek şey para puan. Yüksek para köle sahibi olmak. İster futboldan gir konuya istersen kadını ikinci plana itmekten. Nereden tutsak elimizde kalıyor. Hiç bir yerinde insani bir değer yok, her yerinde kâr odaklanması var.

Arthur Schopenhauer
-
Tecrübe
Alt 17-06-2020, 18:10
Üye

Doğadan eşitlik veya eşitsizlik gelmez.
Gelir. Doğayı tanımıyorsunuz.
Doğanın gücü toplumun gücünden her zaman fazladır.

Eşitlik amacıyla ortaya atılan her türlü fikir, sistem zırvadır.
Komünizm de zırvadır.
Bill Gates ile Turdur'un aynı yemeği yemesini beklemek, aynı mahallede komşu olmasını beklemek, bunu hayal etmek zırvadır.
Doğaya karşı gelmektir. İnsanlık adına bir felakettir. Adaletsizliktir.

Evet komünizmi büyük bir felaket olarak görüyorum. İnsanların eşitlenmesi fikrini korkunç bir fikir olarak görüyorum. Onun yerine kapitalizmi tercih ederim, hatta şeriat sistemini bile komünizme tercih ederim. O derece.

Kapitalizm değer vermez çünkü değer yargısı yoktur, araklar, çapul eder, güzel kadın para peşine düşer,
Kendi içinde çelişkili cümleler.
Değer verdiği bir şey yoktur dedikten sonra paraya değer verir demen tam bir çelişki.

Doğanın nasıl işlediğini bilmeyen biriyle tartışmaya devam edemem.
Alt 18-06-2020, 02:50
Üye

Gelir. Doğayı tanımıyorsunuz.
Doğanın gücü toplumun gücünden her zaman fazladır.

Eşitlik amacıyla ortaya atılan her türlü fikir, sistem zırvadır.
Komünizm de zırvadır.
Bill Gates ile Turdur'un aynı yemeği yemesini beklemek, aynı mahallede komşu olmasını beklemek, bunu hayal etmek zırvadır.
Doğaya karşı gelmektir. İnsanlık adına bir felakettir. Adaletsizliktir.

Evet komünizmi büyük bir felaket olarak görüyorum. İnsanların eşitlenmesi fikrini korkunç bir fikir olarak görüyorum. Onun yerine kapitalizmi tercih ederim, hatta şeriat sistemini bile komünizme tercih ederim. O derece.

Değer verdiği bir şey yoktur dedikten sonra paraya değer verir demen tam bir çelişki.

Yıldıztozu; Siz dünyada ne pisliğin ne kadar pespayelik uğruna döndüğünü bilmiyorsunuz. Ben size hiç bir zaman Komünizmi anlatmadım, sosyalizmi ve sosyal adaleti anlattım. Yazdıklarımı okumuyorsunuz, cümlemi değil kelimeyi çekip değerlendiriyorsunuz.
Sosyal adaleti, sosyal eşitliği ısrar ve inatla çarpıtıyorsunuz. Yazdıklarınızın tutarlı hiç bir tarafı yok, eko-politik desek yok, antropoloji desek yok, eşitliğin ne olduğunu anlamıyorsunuz. Tanımları sözlükten alıp teker teker ekledim, ilkokulda ki kelime kutuları vardı hani, onlar gibi aynen. Ama soru-cevap değil derdiniz.

Lunaparkın ışıklarından ve şatafatından etkilenmiş çocuk gibisiniz, her şeyini verebilecek kadar etkilenmiş.

Neden Gates benimle aynı yemeği yiyemiyormuş, ikimizde makarna seviyor olamaz mıyız, o yumurta yiyor da biz kozalak mı yiyoruz?
Gates ve benim sindirim-boşaltım sistemim aynı. Bu kadar Tanrılaştırmayın. Adamın lezzet algısında bozukluk olur sokakta ki şarapçı kadar tat alamaz hale gelir. Gates için kendinizi paralamayın, onun sizden haberi bile yok. O şu an nasıl tarımı bitiririm nasıl insanlığı ele geçiririmin derdinde. Sen ve senin gibiler de onun idealleri uğruna katil veya şehit olmayı çoktan kabullenmişsiniz ama sizin gibilerden olsa olsa Niyazi olur.

Kimse sizi kimseyle eşitlemeyecek, zaten bunu hak etmediniz bu haklarınız uğruna da hiç bir şey yapmadınız. Gönüllü köleliğiniz devam edecek.
Şeriatı Komünizme tercih etmeniz zaten bilinç altınızın yüzeye çıkması, bunu bir önce ki mesajım da yazdım zaten. Bir kadınla veya zenciyle eşit olmaktansa Şeriat isterim demek size daha mantıklı gelmiş. İşin ucunda hep bir efendi arıyorsunuz.

Şunu tekrar edeyim;

Siz bu yazdıklarınızdan sonra hiç bir suretle, bir Işid cinayetini, bir çocuk tecavüzünü, bir yolsuzluğu-hırsızlığı ve bir köpek tecavüzünü eleştiremezsiniz, kınayamazsınız.

Bu insani bir değer değildir. Kapitalizmde değer yargısı yoktur, kâr değeri değer yargısı değildir.

Sen tartışmıyorsun ki, efendilerin sözcülüğünü yapıyorsun hemde onların buna ihtiyacı yokken.
Doğa işlemez, işletmeci değildir. Sabahtan akşama kadar buraya neden Japon insanı ile Arap insanı arasında ki kadına, hayvanlara, çocuklara, hukuğa, sosyal ilişkilere karşı olan davranışlar-tutumlar bu kadar değişkendir desem ve anlatsam nafile.
Arabistan doğası ile Japon doğası der işin içinden çıkarsınız.

Arthur Schopenhauer
-
Tecrübe

Önerilen Siteler

Başlık Düzenleme Araçları
Stil