Turan Dursun Sitesi Forumları
Geri git   Turan Dursun Sitesi Forumları > Genel Forumlar > Konu-dışı

Başlık Düzenleme Araçları Stil
Alt 14-11-2014, 22:02
evrensel-insan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
evrensel-insan evrensel-insan isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Kıdemli Üye

evrensel-insan - MSN üzeri Mesaj gönder
Standart Bir Aciklama

Bunca senedir, bu site de kendi beyin ve zihin duzeyimin getirdigi, cagdas, bilimsel, bilgisel ve bilissel temeldeki insanoglunu zihinsel/davranissal yasam/iliski olarak bireylestirecek, insanlastiracak, evrensellestirecek her turlu onemdeki felsefi psikolojik bilim dallarindaki dusunce ve davranisimi her turlu iyi niyetim empatim algim ve bilincim temelinde sizlerle paylasmaktan vaz gecme karari aldim.

Sonucta her sey cok acik gozlem veriyor.

Burasi genelde islam dinini ve hristiyanlik dinini temel ve agirlik alan bir kitle cogunluguna sahip.

Felsefenin herhangibir dali ya da bilimin bilimsel ve bilissel icerigini yeteri kadar verildigi gibi algilayabilecek bir beyin duzeyi olmadiginii baslik ya da mesajlara gelen yanitlardan gozlemliyor ve algiliyorum.

O yuzden de "verileni algilamaya kapanmis beyin duzeylerinin" kendi her turlu biase takintilari ve sabitleri ile sadece ustelik hic bir yazilani algilama gayreti bile harcamadan, kendi beyinlerindeki olani yanit olarak kullanmalari, acilan bir basligin saglikli bilgili ve dusunceli bir sekilde ilerlemesine ve gelismesine de bir katki saglamiyor.

Tabi bu arada ara ara yazilanlari gayet acik bir sekilde verildigi gibi algilayan ve algiladigini yanitlari ile gozleme suran uyeler ve yazarlar da yok degil.

Zaten bundan sonar tek dikkat edecegim de bu olacak. Bu duzeydeki bir beynin herhangibir baslik ya da mesajina ya da lakabima yazdigi yanitina gereken bilgi ve dusuncemi paylasarak yanit verecegim.

Su anda lakabimin yanit verme durumunda oldugu bir iki baslik ve mesaj mevcut.

Yalniz bu son yanit bekleyen mesajlari okudugumda, onlara verecegim ya da katki saglayacagim dusunce ve bilginin gereksiz anlamsiz bir algi ile sadece mesajlasma ya da kendimi savunma Adina bir icerik olacaginin ve de yine yanitlarimin da algilanamayacaginin farkinda ve bilincindeyim.

O yuzden de bu baslik eli ile oralara da yanit yazmayacagimi bildirmek isterim.

Bir bilgi ve dusunce ne kadar dile gelirse gelsin, algiya ve almaya kapali ise sadece katilimin konu ve kavrami ya da basligi bilgi ve dusunceden uzaklastirmaktan ve yazi yerine birbirini otekilestiren ve ister istemez savunu ve misillemeyi getiren bir yazi sekline donusturmekten baska bir ise yaramiyor.

Kimse kusura bakmasin "bosa kurek cekmek" artik belirli bir fiziki yastan sonar da bireyi yoruyor.

Halbuki bilgi ve dusunce karsilikli icerse ve konu ve de kavram baslik olarak ilerlese, fizigimin yorulmak gibi bir sorunu da yok.

Isteyenler bu basliga da kendi kisisel dusunce ve yorumlarini da getirebilirler, kendilerini savunuya da gecmeye gerek gorebilirler.

Bu baslikta da eger basliga katki saglayacagini dusundugum bir yanit durumu dogarsa, ancak o zaman yanit verecegim.

Yoksa kimse benden lakabim Adina konusup bir de onun ustune yorum yapip, kendi varliginin farkinda ve bilincindse olmadan "sen susun/busun; soylesin/boylesin" icerikli sadece polemige ve misillemeye gerek duyan yanitlarda vermeyecegim.

Evet biur kisi konu ve kavramlarin ne oldugunun nesinden bir haberse birak yaziya yonelmeyi tek satasacagi yer yazardir. Onu kendi aklinca her turlu sifat ile kucumser, etiketler damgalar ve bu da zaten biase olmus zihninin tikanikliginin ufku kadardir.

Bugune kadar bunca sene hemen hemen her konu ve kavramda bildigim yol ve yontem ile sizlerce sayisiz bilgi ve dusunce paylastim.

Bir yerde farkina vardim ki, aslinda bundan sonar da guncelligin disinda pek paylasacak bir konu ve kavram da kalmamis.

Bir yerde paylasimlar tekrardan ote de gitmiyor. Tabi bilgi ve dusunce ile paylasilabilen her bir tekrarin daha net ve acik algilanabilmesi de kacinilmazdir.

Yalniz gel gor ki bu artik saglanamiyor. O yuzden de bir suru anlamsiz gereksiz ve luzumsuz bilgi ve dusunce icermeyen savunuyu gerektiren misillemeyi gerektiren yanitlar acilan baslik ve konulari zivanadan cikariyor.

Iste ben buna artik kendi adima katki saglamak istemiyorum.

Ne zaman topum olarak ve kisiler olarak bilgi ve dusunce paylasimi bilincine ve paylastigimizin bu olmadiginin farkina variriz, iste o zaman dile gelen her bir mesajin paha bicilmez bir degeri olur.

Ya da ufkunu tikamamis olanlar bu paha bicilmez degerin farkina ve bilincine varirlar.

Bu sitedeki uyeligim boyunca ara ara da olsa yine hic kimsenin dusunemedigi sekilde bu baslikta oldugu gibi olani ozetler basliklar da gecmiste acmistim.

Benim bu basligi neden actigimi ve burada yazilanlarin ne oldugunu neden yazildigini isteyen istedigi gibi degerlendirebilir.

Bu bir veda basligi da degil. Sitedeyim sadece eskisi kadar aktif olmayacagim.

Yazilanlarigozlemleyecek ve eger katki saglayabilecegimi ya da hakikaten bir seyi algilamak icin yazilan bir mresaji gozlemlersem onlara yanit verecegim.

Sonucta bir kitle bunyesindeki bir paylasim bir kac koldan saldiriya ugrar ve de hic bir katki uretemezse, bir seyleri yazmanin da bir anlami kalmiyor.

Son olarak bu sitedeki hic bir yazar ile ne bir husumetim ne bir tanisikligim ne de bir duygusal olumlu ya da olumsuz birikimin yok.

O yuzden kimse bu basligi kendi kisisel uzerine alinmasin.

Ama gerekli gorurse herkes bu basliktaki kendine dusen payi sakin beyin ile bir dusunsun.

Umarim bu baslik hem acildigi forum olarak hem de tuzuge aykiri builunmayarak bir kazaya ugramaz.

Yine umarim her bir bu basligi okuyan kendi kisisel beyin duzeyi adinas da kendine dusen payi da alir gereken dersi cikarir.

Evrensel-Insan - Yapılandırmacı Epistemoloji/Bilişsel Bilim/Qua Felsefesi/Serbest Düşünce/Devrimci Sorgulama/Zihinsel Devrim - Evrensel-Insan Zihniyeti
Alt 14-11-2014, 22:25
xcan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
xcan xcan isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Üye

Benden kaçan ne ilk ne son insansın sen giniler sıkıyı görünce tüyer yada tehdit eder.
Verdiğin mücadeleye zerre inancın olsa sonuna kadar savunman gerekirdiSükseli davranarak tüy diktiğin abuk sözler demek yeterli olmuyormuş.
Bende giderim ama gidişim insanlığın yararınaysa.
Tüymem yyani.
Özüne inanan ve güvenen insan kaçmaz savaşır..
Ama karşısındakileri budala yerine koymadan,Saygılar
Alt 14-11-2014, 22:30
xcan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
xcan xcan isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Üye

sen kaçma ben giderim.
Zafer kazanmış olarak
Alt 14-11-2014, 22:32
Kıdemli Üye

xcan´isimli üyeden Alıntı Mesajı göster
Benden kaçan ne ilk ne son insansın sen giniler sıkıyı görünce tüyer yada tehdit eder.
Verdiğin mücadeleye zerre inancın olsa sonuna kadar savunman gerekirdiSükseli davranarak tüy diktiğin abuk sözler demek yeterli olmuyormuş.
Bende giderim ama gidişim insanlığın yararınaysa.
Tüymem yyani.
Özüne inanan ve güvenen insan kaçmaz savaşır..
Ama karşısındakileri budala yerine koymadan,Saygılar
Evet gorundugu gibi algisizlik saygisizlik aynen devam ediyor.

Ben hic bir bilgimi ve dusuncemi bir cikar karsiliginda paylasmiyorum.

Yalniz sonucta her seyin de bir algi siniri var.

Paylasilani algilamaktan aciz beyinler ile de bir paylasimimin hic bir anlami yok.

Sen bunu istedigin gibi degerlendirebilirsin ve zaten degerlendirme seklinde ne duzeyde bir beyne sahip oldugunu gosteriyor.

Neyse yasamin kendisi bir ders. Isteyen istedigi dersi alir, isteyen de senin gibi boyle "burnunun dikine gtmeye devam eder.

O yuzden hic umma ajte ettigini de dusunme ben senin oynadigin oyunun tuzagina dusecek yasi ve tecrubeyi coktan gectim.

Bak sana istedigini de vereyim.

B iricisi ben ne gidiyorum ne d tuyuyorum.

Yalniz bundan sonar bilgi ve dusuncemi bunlarin kiymetini ve degerini bilenler ile paylasacagim.

Sen felsefe ve materyalizm de bu konumda degilsin.

Senin ile ancak etik icermiyen politik konuda yazisabiliriz.

Evrensel-Insan - Yapılandırmacı Epistemoloji/Bilişsel Bilim/Qua Felsefesi/Serbest Düşünce/Devrimci Sorgulama/Zihinsel Devrim - Evrensel-Insan Zihniyeti
Alt 14-11-2014, 22:32
postalmarx postalmarx isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Yasaklandı

Ruh hastası.
Alt 14-11-2014, 22:33
Kıdemli Üye

sosyalmarx´isimli üyeden Alıntı Mesajı göster
Ruh hastası.
Tesekkurler kendini tanittin ve ben de tanistigimiza memnun oldum.

Alt 15-11-2014, 13:17
Subat - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Subat Subat isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Super Moderator
Dinlerden Özgürlük Grubu Üyesi

Sevgili evrensel-insan. Almış olduğunuz bu kararı saygıyla karşılıyor ve kararınızdan dönmemenizi temenni ediyorum. İnsanlık (zavallı bizler) şuan sizi anlamıyor olabilir ama gelecekte ( umarım bi 30 yıl falan sonra ) kesin anlayacaktır. Yolunuz açık olsun.

Yarattığımız her etki bize bir düşman kazandırır, çoğunluğun kabul ettiği bir insan olmak için sıradan biri olmak gerekir.

Sigmund Freud
Alt 15-11-2014, 14:35
aliyarasfal - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
aliyarasfal aliyarasfal isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Üye

Yahu kim nereye gidiyor? Birbirimizi anlamak zor iştir. Bu kadar kişiselleşmeyi bırakın lütfen. Kendi adıma kimse gitmesin diyorum.

Şimdilik saygımla gittim...

Sorular sormuyorsan ya ölüsün ya da köle...
Alt 15-11-2014, 19:11
Kıdemli Üye

Subat´isimli üyeden Alıntı Mesajı göster
Sevgili evrensel-insan. Almış olduğunuz bu kararı saygıyla karşılıyor ve kararınızdan dönmemenizi temenni ediyorum. İnsanlık (zavallı bizler) şuan sizi anlamıyor olabilir ama gelecekte ( umarım bi 30 yıl falan sonra ) kesin anlayacaktır. Yolunuz açık olsun.
Bunca zamandir lakabim hakkinda hic bir konu ve kavramda bir mesaj paylasmamis olarak, bu basliga katilip gorusunuzu neden belirttiginizi gayet net algiliyorum.

Yalniz korkarim ki size sevindiremeyecegim.

Baslik mesajimda cok acik belirttim, bu bir veda mesaji degil; lakabimin aktif alisilagelmis bilgi ve dusunce dile getirimindeki felsefi psikolojik ve bilimsel icerikli mesajlari.

Nedeni de sitenin bu tip paylasimlara yatkin olmamasi.

Alt 15-11-2014, 19:11
Kıdemli Üye

Basliktaki mesajimda bunun bir veda mesaji olmadigini aciklamistim.

Sadece eskisi kadar aktif olmayacagimi ve gerekmedikce felsefi psikolojik bilimsel paylasimlarda bulunmayacagimi belirtmistim.

Sorumlu bir birey olarak, sadece site okur yazar kitlesine bu almis oldugum karari bildirmeyi uygun gordum, hepsi bukadar.

Önerilen Siteler

Başlık Düzenleme Araçları
Stil