Turan Dursun Sitesi Forumları
Geri git   Turan Dursun Sitesi Forumları > Dünya Dinleri, Mitoloji & Antik Uygarlıklar > Dünya Dinleri

Başlık Düzenleme Araçları Stil
Alt 26-08-2008, 03:20
emperrordiablo - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
emperrordiablo emperrordiablo isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Üye

Standart Önyargısız Satanizm...

Şeytan Kilisesi'nde 'Kara Papa' matemi

Şeytan Kilisesi'ni ilk o kurdu. Kendisini Kara Papa ilan etti; Satanist İncil'i kaleme aldı; Şeytan'a dünyanın dört bir yanında onbinlerce mürit kazandırdı.

Anton Szandor LaVey içimizdeki şeytanların en ünlüsü ve belki de en masumuydu. Vaazlarında "kurban" geleneğine karşı çıktı; sübyancılığı, tecavüzü, cinayeti "çağdaş uygarlıkla bağdaşmayan zararlı ve gereksiz eylemler" ilan etti.(islam?!?) Yine de "erdemliler"in baş hedefiydi. Hayatının en büyük "kötülüğünü" müritlerine, tam da Cadılar Bayramı kutlanırken yaptı: Öldü. Hem de yerine halife bırakmadan...
1967 yılının yağmurlu bir sonbahar akşamı ünlü oyuncu Jane Mansfield avukatı ve sevgilisi Sam Brody ile New Orleans yakınlarında o korkunç trafik kazasını geçirdiğinde, ilk akla gelen kişi "Şeytan'ın Papa"sı Anton LaVey olmuştu. Brody'nin Şeytan Kilisesi'ne karşı kampanya yürüttüğü için lanetlendiği biliniyordu. Üstelik LaVey, müridi Mansfield'i bir süre önce açıkça uyarmıştı: "Onun başına müthiş bir felaket gelecek, uzak dur!"

Brody kaza anında beyin kanamasından öldü. Mansfield'in sonu ise çok daha korkunç olmuştu. Çarpmanın şiddetiyle arabanın kaportası bir giyotine dönüşüp güzel oyuncunun kafasını kopartıverdi.

Kaza sonrasında kapısını çalan gazetecilere çok üzgün olduğunu söyledi LaVey. Haberlerde ona ithafen şu demeç de yer aldı: "Olay saatlerinde Jane'in bir dergide yayımlanan fotoğrafını kesiyordum. Makasın ucu kaçtı, kafasını da koparttım. Ne garip rastlantı!" LaVey efsanesi Amerika'da bu olaydan sonra büyümeye başladı. San Francisco varoşlarından birinde, eski bir randevuevinden bozma "Şeytan Kilisesi"nin kapısı tarikata girmek, Satanist ayinlere katılmak isteyenlerle dolup taştı.

1968'de Roman Polanski'nin, korku klasiği "Rosemary'nin Bebeği"ni çekerken kapısını çaldığı ilk "uzman" LaVey oldu. Üstada ayrıca Şeytan rolü uygun görülmüştü. Yıllar sonra bir röportajda, Polanski'ye olan hayranlığından söz ederken "Bir Ulusun Doğuşu, Ku Klux Klan için ne kadar önemliyse Rosemary'nin Bebeği de Satanizm açısından aynı öneme sahiptir, engizisyondan sonra bizim için en büyük reklam oldu" diyordu Anton LaVey. Film sayesinde Satanizm Amerika'da beklenmedik bir popülerliğe ulaşmıştı.

Bir yıl sonra Polanski'nin eşi ve çocukları Charles Manson Çetesi tarafından vahşice katledilince, faturası şaşırtıcı biçimde LaVey'e çıkartıldı. Çetenin "Kara Papa"nın Satanik görüşlerinden etkilendiği söyleniyordu. Oysa Manson'ın "efendi"si, "Phais" tarikatının kurucusuydu. Bunu sadece karanlık dünyanın müdavimleri biliyordu. Manson Çetesi'nin irkiltici cinayeti Anton LaVey'in yaşamında bir dönüm noktasını oluşturacaktı. O ana kadar Satanistler'in faaliyetlerine tolerans gösteren dindar Amerikalılar harekete geçti. Satanistler'in faaliyetleri yakından izlenmeye, hatta baskı grupları kanalıyla engellenmeye çalışıldı. Bununla birlikte Anton LaVey adı Satanist dünyada bir fenomene dönüşüverdi.

Peki kimdir bu herif?[
Biyografisine bakarsanız Howard Stanton LaVey ya da bilinen adıyla Anton Szandor LaVey, üstadı Şeytan'a bile pabucunu ters giydirecek kadar zeki, marifetli bir fani. Kökü Avrupa'ya uzanan göçmen bir ailenin çocuğu. Chicago doğumlu. İlk uğraş alanı müzik. Piyanodan obuaya geçmiş. 15 yaşında San Francisco Senfoni'de ikinci oboist olmuş. Sonraları trompet, trombon, klarnet ve keman çalmayı öğrenmiş. Paganini'nin şöhretini sarsmamak, müzik dünyasında "ikinci şeytan kemancı" vakasına yol açmamak için olsa gerek, 20'li yaşlarında müziği bırakıp sirk dünyasına adım atmış. LaVey'in sirkteki ilk işi kafes bakıcılığı. Ahbaplığı ilerletince aslanlarla gösterilere çıkmaya başlamış. O zamanlar en büyük numarası, aslanların ağzına kafasını sokmak. Fakat günün birinde dostlarından biri ağzını kapatıp ensesinden et koparınca LaVey meslek değiştirme gereği duymuş.
Bir sonraki işi morgda polis fotoğrafçılığı. San Francisco polis yetkilileri ceset fotoğrafları çeken genç adamın egzantrik karakterini çabuk farketmiş. LaVey, merkeze alınıp gerçeküstü olaylarla ilgili telefonları cevaplandırmakla görevlendirilmiş. "Ceset fotoğrafları çekerken kötülüğün binbir boyutuna tanık oldum. Çevremdekiler, kaderi böyleymiş, tanrı istemiş, diyordu. Dünya gittikçe garip gelmeye başlamıştı. Gece kulüplerinde piyanomun eşliğinde striptiz yapan kızlara şehvetle bakan adamları pazar günü org çalarken kilisede görüyordum. Çocuklarını da alıp geliyor, bağışlanmak için yakarıyorlardı. Anladım ki gerçekte kilise ikiyüzlülüğün mabedidir.

Cennettin kölesi olacağıma cehennemin efendisi olurum...

Konu emperrordiablo tarafından (26-08-2008 Saat 04:03 ) değiştirilmiştir.
Alt 26-08-2008, 03:50
Üye

Standart Satanizmin İlkeleri Detayları

LaVey’ci Satanizm’e Göre 9 Büyük Günah
SATANİZMİN DOKUZ BÜYÜK GÜNAHI

Satanizm diğer tüm dinlere karşı çıkarak günahı ret ederken kendiside yapılmasını yasakladığı kurallar koymuştur. Satanizm 'de ki 9 büyük yasak şunlardır ;

1- APTALLIK (Stupitiy)

Satanist günahların ilki aptallıktır. Aptallar acı dymazlar. Satanistler hayatın tuzaklarla dolu olduğunu söyleyerek tuzaklara düşmemek ve aptal olmamak için çaba gösterilmesi gerektiğini savunur

2- OLMADIĞIN GİBİ GÖZÜKMEK (Preteniousness)

Boş böbürlenmelerin rahatsız edici bir şey olduğunu söylerler ve Lesser Magic 'in kardinal kurallarına hitap etmediğini bildiriler.

3- SOLİPSİZM

Satanizm 'e göre başkalarına karşı davranışlarını dengelemek gerekmektedir. Çünkü karşıdaki kişi senin istediğin gibi olmaz yani sana ayak uyduramayabilir. Bu nedenden dolayı Satanizm, kişi sana nasıl davranıyorsa kişinin de ona öyle davranmasını öğütler ve kolaylıkla yanılgıya düşülebileceğini bu nedenle her an dikkatli olmak gerektiğini bildirir.

4- KENDİNİ KANDIRMAK (Self - Decient)

Satanistler için en büyük Kardinal günahlardan biriside kendini kandırmadır. Karşındaki kişilere her hangi bir nedenden dolayı (tabu, ön yargı,dış baskı vs) olmamasına rağmen büyüklük yakıştırıp saygı göstermeyi dederler. Satanizm için asıl olan bireysel çıkardır ve kutsal olan bireyin sadece kendisidir.

5- SÜRÜYE UYMAK (Herd Conformity)
Bir kişinin diğer bir kişinin isteklerini yerine getirebilmesi ona bir çıkar sağlaması ön koşuluna bağlıdır. Aksi takdirde bir çok kişinin isteklerine uymak onu köleleştirir. BU nedenle köle olmaktansa akıllı bir efendi seçmelidir.

6- PERSPEKTİF EKSİKLİĞİ (Lack Of Perspektive)

Satanizm yaşayarak her gün tarih yazıldığını bu süreçte perspektif eksikliğinin büyük acıları da beraberinde getireceğini bildirir. Bu nedenle her zaman geniş tarihsel ve sosyal olguları görmek gerekmektedir. Sürüye uymak özgürlüğü kısıtlar.

7- ORTADOKSLARI UNUTMAMAK ( Forgetfulness)

Daha önce var olan ve toplum tarafından dedilen veya birey tarafından dedilen şeylerin yeni bir görünüm altında ve farklı bir şeymiş gibi sunulması ihtimaline karşı dikkatli olmak gerektiğini aksi davranışın günah olacağına inanırlar.

8 - CONTERPRODUCTİVE PRİDE

Satanizm 'in kuralı eğer sizin için faydası varsa yapın dır. Fakat sizin aleyhinizeyse ve köşeye sıkıştığınızda tek çıkış </B>üzgünüm bir hata yaptım,keşke anlaşabilsek</B> demek ise bunu yapın. Fakat sonra tekrar denemek gerektiğini bildirir. Yani bireysel çıkarınız için her şeyi yapın.

9- ESTETİK EKSİKLİĞİ ( Lack of Aesthetics)

Birey evrensel estetik görünüme önem vermektense istediği gibi görünme özgürlüğünü kullanmalıdır. Başkalarına hoş gözükmek için taranmış saçlara vs gerek yoktur.

The Dark Book of Satan adlı eserde satanistlerin hayatı nasıl anlamalır gerektiği ve diğer bireylerle ilişkilerini düzenleyen yirmibir satanist nokta şunlardır;

-Gücünü kaybetmemek için ,zayıf ve aciz (karaktersiz,kişiliksiz) olanlara saygı gösterme
-İçinde başarı yattığı için gücünü her zaman sına
-Mutluluğu barışta değil zaferde ara
-Uzun süreli dinlenmeden ziyade istirahatlerini kısa tut
-Yeni bir şey yaratacaksan eskiyi tamamen yok et
-Ölümünü göremeyeceğin hiçbir şeyi çok fazla sevme
-Yapıyı Kumun üzerine değil kayanın üzerine inşa et...Çünkü yapı sadece bugün yada dün için değil her zaman içindir.
-Her zaman , yapılmamışı keşfetmek için daha fazla çalış
-Boyun eğmektense öl
-Demircilik ölümün kılıcını işlemek dışında hiçbir sanatsal değere sahip değildir. Çünkü ölüm getiren kılıç bir sanat şaheseridir.
-Her şey üstende başarıyı elde etmek için önce kendinin üstüne çık (kendini aşmayı öğren)
-Yaşayanların kanı yeni bir tohum yaratmak için iyi bir gübredir.
-Kurukafadan oluşan piramitlerin üzerinde duran kişi,daha uzakları görebilir
-Sevgiyi bir kenara atma ,fakat onu her zaman tehdit et çünkü o bir sahtekardır.
-Bütün büyük olan şeyler acı üzerine kurulmuştur.
-En önde olmaktan çok en üst de olmaya çalış, çünkü büyüklük orada yatar.
-Daha önceden yaratılmış engelleri yok etmek için taze ve güçlü bir rüzgar gibi gel.
-Bırak sevgi, hayatında bir amaç olsun, ama en büyük hedefin büyüklük olsun
-Erkek dışında hiçbir şey güzel değildir ama bütün her şeyden güzel olan kadındır.
-Gücü engellediği için bütün aldanma ve yalanları reddet.

Satanizm 'in 9 Büyük Bidirisi

Satanizmin 9 büyük bildirisi ise şunlardır;

Satanizme göre insan kendini sakınmamalı istediğini yapmalıdır
Satanizm ruhsal umutlar yerine var oluşu savunur
Satanizm nankör insanlar için vakit harcamaktansa hak edenlere incelik göstermeyi emer
Satanistler kendilerine vuranlara diğer yanaklarını uzatmaktansa intikam almayı emer
Satanizm vampir olmak için vakit harcamaktansa daha gerçekçi sorumluluklarını yerine getirmek gerektiğini savunur
Satanizm tüm dinlerde günah diye dayatılan şeylerin duygusal ve zekasal zevkten ibaret olduğunu savunur
Şeytan kilisenin en sadık dostudur.
Satanizme göre insanlar hayvanlardan bazen iyi ama çoğunlukla kötülük yapan canlılardır. Satanizm 'e göre insan kendini kandırmamalı aklıyla olduğu gibi gözükmelidir.

Alt 26-08-2008, 04:59
Üye

tabii ki şunun farkındayım yukarıda yazanlar laveyci satanizmdir ve de türkiyeye adapte edilmesi epey zordur.Ama hala adapde sürecindeyim eğer beslenmeye devam ederde dramaturjisini yapabilecek zamanı da bulabilirsem Türkiyeye resmi bir satanizm kazandırmak inancındayım.Ama öyle kedi kesen zibidiler gibi değil...Kimsenin intaharına gerek yokdur,kimseyi öldürmeyede lakin allah zaten ölüm istemekdedir ki karşılığında cennet vaad eder.İnsan yaşamayı ve inadına bu dünyayı seçmelidir.Saygılarımla

Alt 26-08-2008, 16:04
buzurq_umid buzurq_umid isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Üye

her dinde olduğu gibi bunda da bir sürü erdemli söz ve aynı zamanda saçmasapan şeyler de var.eksiler ve artılar.dini kullanarak bir yerlere gelmeye çalışıyorsan sana tavsiyem islamdan iyisini bulamazsın.çok kullanışlıdır.

hobiyse eğer zevkli bir uğraştır ama gerçekten ben de zaman zaman düşünürüm bir din yaratmayı,kuralları,ayetleri,kitabın ismini filan ama peygamberlik de zor iş be abi

Konu buzurq_umid tarafından (26-08-2008 Saat 16:10 ) değiştirilmiştir. Sebep: içimden geldi
Alt 26-08-2008, 18:00
Üye

Dini kullanarak bir yerlere gelmeye çalışmıyorum,ama muhammedden bir eksiğim olmadığı inancındayım,işin aslı peygamber olma gibi bir isteğim yok,peygamberin benim gibi bir insan olduğunu düşünüyorum hepsi bu.Bu yüzden de akla en ters gelecek şeyi,mantığa en ters gelecek dini bile akla yatırabileceğim inancındayım.Yani bir düşünsene ya her şeye tersten bakıyorsak,galiptir bu yolda mağlup hesabı Şeytan denen olgu baştan kazandı ve herşeyi bize tersten öğretti ise.Yani Ya allah dediğin kavram şeytan ve şeytan dediğin kavram esasında allah ise vede senin kendi aklınla onu keşfetmeni bekliyor ise

Konu emperrordiablo tarafından (26-08-2008 Saat 18:02 ) değiştirilmiştir.
Alt 26-08-2008, 21:30
okinono
Üye Değil

tabii ki şunun farkındayım yukarıda yazanlar laveyci satanizmdir ve de türkiyeye adapte edilmesi epey zordur.Ama hala adapde sürecindeyim eğer beslenmeye devam ederde dramaturjisini yapabilecek zamanı da bulabilirsem Türkiyeye resmi bir satanizm kazandırmak inancındayım.Ama öyle kedi kesen zibidiler gibi değil...Kimsenin intaharına gerek yokdur,kimseyi öldürmeyede lakin allah zaten ölüm istemekdedir ki karşılığında cennet vaad eder.İnsan yaşamayı ve inadına bu dünyayı seçmelidir.Saygılarımla
.............................................

Sayın emperrordiablo;

Bu amacınızda, hedeflediğiniz potansiyel gurup; inanırlar mıdır yoksa inançsızlar mı?

Selamlar
Alt 26-08-2008, 21:34
buzurq_umid buzurq_umid isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Üye

ozzy osbourne'a soruyorlar -tanrıya inanıyor musun?
-tabii ki inanıyorum ama bazen tanrının şeytan olduğunu hissediyorum.diyor.

söylediklerin çok ilginç eğer yeterli birikimim olsa birlikte bi beyin fırtınası yapalım derdim ama benim daha kırk fırın ekmem yemem lazım felsefe konusunda filan.ne diyeyim,ilgiyle izliyorum.
Alt 27-08-2008, 00:42
Üye

umid arkadaşım aynen yukarda beni özetlemişsin lakin henüz benim de kırk fırın ekmek yememem lazım lakin kuranda geçen incilde geçen şeytan ile ilgili kısımları tek tek inceleyip bir senteze varmam ve yaratılış hikayelerini sağlam bir şekilde hazmetmem gerekir.Felsefi diyalektiği tam kurabilirsen kurduğun sisteme kimse itiraz edemez,lakin kuran bu diyalektiği tam kuramadığı için bugün bu haldedir.Sayın okinono sizin sorunuza gelince:
bir ateist nasılsa cehennemliktir onu hedeflemeye ne hacet yanımda olmak ve yardım etmek isteyecek ateist arkadaşlara sonuna kadar açığım elbette,ama onların bana karşı duruş sergileyeceklerini sanmıyorum.Şeytan ile ilgili epey bilgiye sahibim ama dinsel yönden özellikle incilin bakış açısı nedir şeytana bununla ilgili filmlerin ötesinde çok da fazla şey bilmiyorum.Kuran'ın kini biliyorum sadece bu yüzden daha detaylı sorulara cevap verebilmek için biraz zamana ihtiyacım var hepsi bu.Lakin hedef kitlem her ikiside olabilir,inanırlara da kapım açık,inançsızlara da ,gel ne olursan gel

Alt 27-08-2008, 09:29
amenofis amenofis isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Üye

bızm fakultede bı kız var...

sakalları var....acaıp bısey....bacakları falan malumunuz asırı bı rahat....

satanıst demı muhtemelen...sonucta baskaları ıcın kendını kasmıyo falan..

ama sole bı durum var..benımde gudulenmıslıklrım alıskanlıklarım goz zevkım vs durumlar mevcut...size gore herkes kafasına gore takılacak falan oylemı..

sevmedım bu işi ben
Alt 28-08-2008, 14:20
habilis habilis isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Kıdemli Üye

bir şeytantaparlar vardır, sadistliği ,şiddeti kendisine temel almış bir de Ruhani (Spiritual) Satanistler vardır bildiğiniz üzere, çözmeye çalışıyorum emperrordiablo yu, ,,yazma amacı tam olarak nedir çıkarımlarda bulunmadan önce,,,,,

NO GOD
NO RELIGION

"İnsanların varlığını belirleyen şey,
onların bilinçleri değildir; tam tersine,
onların bilincini belirleyen, toplumsal varlıklarıdır."

K. Marx

Önerilen Siteler

Etiket
diablo, satan, satanizm, şeytan

Başlık Düzenleme Araçları
Stil