Turan Dursun Sitesi Forumları
Geri git   Turan Dursun Sitesi Forumları > İbrahimi Dinler > İslam > Kur'an'da Mucize Yoktur

Başlık Düzenleme Araçları Stil
Alt 25-06-2005, 03:20
Ammar Ammar isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Üye

sevgili Müslüman din kardeşlerim

Allahu teale bir Çok Ayette Onların Kalpler Mühürlenmiştir ve Onlar artık Göremezler Diye bizleri uyarmaktadır.

Aynı zamanda Allah resulünede Kıyamet Ne Zaman Kopacak Denilidğinde Kıyamete İaşetler verilmiştir. Bunlardan biride : "Rahmanın Varlığı Açık Açık İnkar Edilmedikçe Kıyamet Kopmaz" Hadisidir.

İngiltere ve Müzede hala Mevcut Bulunan firaun Cesedi Kur-an'da Anlatılanlar ile % 100 doğrudur ve Aynı şekilldedir

günümüz Dünyasında bilim Adamlarıda Suda Bulunduğunu Açık Açık Onaylamıştır.

şte buradak ayetler ve hadislerin görmeyen arkadaşlarımızı brebr doğrulamaktadır onun için bunlara ne derseniz diyin bunlar göremedkleri için zaten anlatmayada pek gerek yok

Onlar ki; Allahın Ayetlerini İnkar Ederler ve Onlar için Gerçekten Acı Bir Azap Vardır...
Alt 25-06-2005, 09:24
Üye Değil

Ammar Diyor ki
Allahu teale bir Çok Ayette Onların Kalpler Mühürlenmiştir ve Onlar artık Göremezler Diye bizleri uyarmaktadır.
Ammar bence önce iyice araştır ve düşün, farklı açılardan da bakmaya çalış, sonra karar ver derim.

Yukarıda yazdığın ayet, allahdan değil Muhammedden çıkmıştır. İslamın ilk yıllarında, müslümanlığa geçmemekte ısrar edenlere karşı Muhammed zor durumda kalmıştır. Bilhassa özamcası ve ona bir nevi babalık eden Ebutalibin bir türlü müslüman olmaması -ki ölene dek müslüman olmamıştır- Muhammedi çevresinde zor durumda bırakmıştır. Çevresindekiler demiştir ki: "Nasıl peygambersin ki sen özamcanı bile bir türlü müslüman yapamıyorsun" Bu gibi sorularla sıkıştırılan Muhammed, işin içinden çıkmak için Kuran'a "Onların kalbleri mühürlenmiştir" ayetini sokmuştur. Bu şekilde, bakın sorun benden kaynaklanmıyor, allah onların kalblerini mühürlediği için onlar müslüman olamıyor, demek istemiştir.
Alt 25-06-2005, 12:17
melih - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
melih melih isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Üye

Mısırda krallar, krallar vadisinde mumyalanarak gömülür ramses gibi bir adamın cebelitarık boğazında işi ne
Mısır'da kral öldüğü zaman mumyalanır tahtadan lahite gömülür gömülmeden önce içine de değerli eşyalar konulur ve o şekilde gömülür bunun yapılmasının sebebi mısırlılar reelkarnasyona inanırlar yani yeniden dirileceklerine inanırlar değerli eşyaları da yeni yaşamında efendiliğini devam ettirmek için lahitine koyarlar malum efendi olmak için zengin olmak gerekiyor bir de yeni yaşamında efendi ya diyelim ki canı light kola istedi kim ayağına getirecek tabii ki köleleri getirecek.Mısırda kölelerde acımasızca katledilip mumyalanıyor taştan lahite yerleştiriliyor yanına yeni yaşamında kullanacağı değersiz eşyaları da koyuyorlar taştan lahitinde üç çömlek vardır birinde elbiseleri birinde değersiz kap kacak diğerinde de bira vardır,mumyaladıktan sonra da onu secde pozizyonunda gömerler neden dersen secde etmek sadece islamiyette yoktur mısırda da efendilerin önünde eğilip secde edilirdi neyse yeni yaşamında uyandığı zaman tekrar secde pozizyonunda uyanacak ve aynı pozizyonda ilk gördüğü kişi de efendisi olacak yanı ramsesi görecek ve o zaman köle olduğunu anlayacak ve yeni yaşamında da efendisine hizmet edecek
British müzesinde ki o mumyayı iyi incelediğin zaman olayı anlarsın.

1)Efendiler tahtadan lahite gömülür o lahit taştan lahit
2) Efendiler gömülürken yanına değerli eşyalar konulur o lahitin yanında hiç değerli eşya yok yukarıda açıkladığım gibi üç çömlek var
3)Krallar kutsal olan krallar vadisinde gömülür o mumya cebelitarık gibi kutsal olmayan yerde bulunmuştur.

sana tavsiyem git Discoverychanel'ı izle anlarsın biz işte herşeye böyle tarafsız bilimsel bir bakış açısıyla olayı ele alırız bu anlattıklarım mısır tarihini incelersen gayet mantıklı sen sadece cahilleri kandırırsın
unutma Bertrand Russel'ın bir sözü vardır "aptallar kendilerinden son derece emin olarak yaşarlar,akıllılar ise şüphe duyarak yaşarlar" senin aptalları kandırman boş iştir çünkü onlar zaten aptal bye bye
Alt 25-06-2005, 13:44
baybars
Üye Değil

Dediğin linke firavunun denizde boğulduğuna dair bilimadamlarınca ispatlanmış delil yok...

Varsa aynen buraya alıntı yap...

Hala bekliyorum anlayacağın...
Alt 25-06-2005, 14:54
melih - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
melih melih isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Üye

Standart islamiyette köpek aşkı

konu firavunlardan açılmışken muhammed hadislerde kara köpekleri lanetler durur köpeklerin kadınlar gibi namazı bozduğunu köpeklerin bastığı yerde namazın kılınamayacağı köpekleri mundar hayvanlardır v.s.
adamlara soruyorum neden köpeklerin bastığı yerde namaz kılmıyorsunuz
cevap ise köpek pis yerlerde dolaşıyor çöplüklerin oda yemek yiyor falan ben de diyorum ki kedillerin bastığı yerde niye namaz kılıyorsunuz onlar bırak çöpün kenarında yemek yemeyi çöpün içine girip yemek yiyorlar dediğimde her zaman ki gibi susuyorlar.Ben her zaman şunu bilirim bir yerde birşey varsa onun mutlaka kökü vardır bu köpek düşmanlığının sebebinin kökü de firavunlardan geliyor.Firavunlarda köpek kutsal bir hayvandır.Krallar gömüldüğü zaman gömüldüğü yerin kapısına 2 tane dik başlı kara köpek heykeli dikerler,bunun sebebi reelkarnasyon sürecine kadar kralın ruhunu bu iki kara köpek kötü ruhlardan koroukorur yani bu iki kara köpek kralın ruhunun bekçisidir.Köpek düşmanlığı ilk yahudilerden gelmiştir doğal olarak da müslümanlar yahudilerin amca çocuğu olmasıyla birlikte müslümanlarda da köpek düşmanlığını benimsemiştir.bye bye
Alt 26-06-2005, 00:50
kayser kayser isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Üye

Helal olsun Mücahit Mısır medeniyeti hakkında bizi bilgilendirdin.Sen olmasan dünyadaki en büyük uygarlığı kurmuş arkeolojik olarak en çok eser bırakmış bu medeniyeti tanıyamayacaktık.
Yalnız bir sorum olacak Mısırlılar için inkarcı demişsin neyi inkar etmişler.
Onlara gönderilen bir tebliğ yok ki.Tarihsel kayıtlarda zaten olamaz da
sizin inandığınız kitaplar da öyle birşeyden söz etmiyor.Kuran ve tevratta
musa'dan öncesinde bahsedilen hiçbir peygamber mısırlılara gönderilme-
miştir.Musa da başka hiçbir kavme değil yalnızca yahudilere tebliğ etmiştir
Tevratta ve sonrasında kuranda anlatılan musa'yla firavunun anlaşmaz-
lığı inanç yüzünden değil yahudilerin mısırdan çıkışı yüzünden olmuştur.
Alt 26-06-2005, 20:16
bumink bumink isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Aday Üye

Bazı arkadaşlar bir atomu bile insanların yapamayacağını söylüyorlar.Halbuki laboratuvar ortamında aminoasit ve onlardan prıtein elde edilebiliyor.Yani yaşamın başlangıcını
Alt 26-06-2005, 20:51
baybars
Üye Değil

İnsanların atomu yapması derken ne demek isteniyor onu da anlamadım ya... yoksa insanlar atom da yapabilir, radoaktiviteden vs. yaralanılarak bilmemne atomu bilmemne atomuna çevirilebilir, sanırım nötron proton ve elektronu da aynı ortama sokup atom yaratılması mümkün.
Alt 27-06-2005, 01:24
hernonnes hernonnes isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Üye

baybars Diyor ki
Dediğin linke firavunun denizde boğulduğuna dair bilimadamlarınca ispatlanmış delil yok...

Seninle Uğraşamam Ben Gözümle Gördüm Bilim Adamlarıda Delil Bulmuşlardı Herhalde Yanlış Linki Yanlış Kopyalamışım Neyse Senin İçin Gidip Birdaha Araştırmayacağım Değmezsin Çünkü İster İnan İster İnanma banane Ölünce görürüz Artık neyin ne olduğunu byes
Alt 27-06-2005, 10:13
baybars
Üye Değil

hernonnes Diyor ki
baybars Diyor ki

Seninle Uğraşamam Ben Gözümle Gördüm Bilim Adamlarıda Delil Bulmuşlardı Herhalde Yanlış Linki Yanlış Kopyalamışım Neyse Senin İçin Gidip Birdaha Araştırmayacağım Değmezsin Çünkü İster İnan İster İnanma banane Ölünce görürüz Artık neyin ne olduğunu byes
Yaaaa.... Yaaaa... Kıçınızdan sallıyorsunuz sonra göt oluyorsunuz...

Önerilen Siteler

Başlık Düzenleme Araçları
Stil