Turan Dursun Sitesi Forumları
Geri git   Turan Dursun Sitesi Forumları > İbrahimi Dinler > İslam

Başlık Düzenleme Araçları Stil
Alt 24-08-2006, 21:51
kuvvaci kuvvaci isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Üye

Standart Re: Aklım mı almıyor yoksa benmi düşünemiyorum

Dostlar doğru dersinizde Ben genellikle islamcı dostlardan bi yanıt beklemiştim ama sanırım gelmedi. Hani diyorlarya Kur'an'ın bir içsel bide dışsal anlamı var ya ben çok mu körümde içseli göremiyorum acaba içinizden gören varmıdır? Yani bu hud suresinin ne gibi bir içsel manası olabilirki. Afedersiniz bayan arakadşaladan özür dilerim ama bu resmen p.. saygılar sunuyorum dostça kalın
Alt 24-08-2006, 22:25
soro soro isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Kıdemli Üye

soro - MSN üzeri Mesaj gönder soro - YAHOO üzeri Mesaj gönder

lut a.s. ummetinin hanimlarini veya cemiyetinin hanimlarini evlenmeleri icin teklif etmis sapik insanlara,yani sapkinligi birakin normal bayanlarla ailevi iliski kurun diye.
tevratra anlatilan kisimlar ise bizde gecerli degil.

arkadaslar her sordugunuz soruya cevap vermek istemeyebilirler,muslumanlar sizin oyuncaginiz gibi cocuksu eglencelerinize katilmak istemeyebilir veya sizi ciddiye almayabilirler.neticede soru tarziniz ve yazilarinizin ileriki seviyesi amacinizin birseyi ogrenmek degil,kendi kivaminizca dalga gecmek oldugu anlasiliyor.e o dalgayi kendi kendinize gecin iste.size uymak zorunde degil kimse.sonra dikkate deger bulunmayinca kizmayin kimseye.
siz kendi kendinize eglenin,dikkate deger bir soru tezahur ederse belki ilgilenir birileri.
Alt 24-08-2006, 22:56
Üye Değil

Doğrusu Sorogren güzel demiş gerçekten. Burdaki çoğu kişi dinsiz ve dini bu toplumun geriliğinin ana nedeni olarak gördüğü için, içinde gizli bir öfke var. Evet biliyorum çünkü ben de aynı şeyleri hissediyorum. Doğru olan herkesin kendi başkasının inancına/inançsızlığına saygı duyması., dalga geçmemesi. Evet bu doğru olan ama bir yandan insan din adına yapılan sapkınlıkları(en sonra işkence gören kız gibi) görünce bu din denen gurubete beyin yıkamaya kızmadan edemiyor. Objektif ve hoşgörülü olmak ne kadar zor.
Alt 25-08-2006, 03:42
Üye Değil

devrilgen";p=&quot´isimli üyeden Alıntı Mesajı göster
Doğrusu Sorogren güzel demiş gerçekten. Burdaki çoğu kişi dinsiz ve dini bu toplumun geriliğinin ana nedeni olarak gördüğü için, içinde gizli bir öfke var. Evet biliyorum çünkü ben de aynı şeyleri hissediyorum. Doğru olan herkesin kendi başkasının inancına/inançsızlığına saygı duyması., dalga geçmemesi. Evet bu doğru olan ama bir yandan insan din adına yapılan sapkınlıkları(en sonra işkence gören kız gibi) görünce bu din denen gurubete beyin yıkamaya kızmadan edemiyor. Objektif ve hoşgörülü olmak ne kadar zor.
Sevgili Devrilgen,

Önce aramıza hoş geldin. Düşüncene katılıyorum. Gerçekten doğrusu inanç ve inançsızlığa saygılı olmak gerekir. Objektif ve hoşgörülü olmak ne kadar zor diyorsun. Bence siz bunu demekle öz-eleştiri yapmışsınız. Evet arkadaşım saygı ve sevgi adına bu zoru gerçekleştirelim. Sevgilerimle...
Alt 25-08-2006, 09:57
mhmd mhmd isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Kıdemli Üye

Sn. Kuvvacı,

"78- Soydaşları apar-topar evine koştular. Daha önce pis işler yapıyorlar, iğrenç ilişkilerde bulunuyorlardı. Lût onlara dedi ki; "Soydaşlarım, işte kızlarım, onlarla eşleşmek sizin için daha temiz bir iştir. Allah'dan korkun da beni konuklarım önünde rezil etmeyin. İçinizde aklı başında biri yok mu?"
Evet; "Soydaşları apar-topar evine koştular."
Öyle hızlı koşuyorlardı ki, evine giderken, sanki kudurmuşlardı. Devam ediyoruz:
"Daha önce pis işler yapıyorlar, iğrenç ilişkilerde bulunuyorlardı." Zaten Hz. Lût'un konuklarının gelmelerinden rahatsız olmasının, onlar yüzünden sıkıntıya düşmesinin ve zor bir gün beklediğini söylemesinin sebebi buydu.
Hz. Lût, evine dalan, kendisini konuklarına zarar vermekle, onurunu zedelemekle tehdit eden soydaşlarının, kudurmuşlar gibi kendilerinden geçtiklerini görünce onların sağlıklı fıtratlarını uyarmak istedi, kendilerini yüce Allah'ın erkekler için yaratmış olduğu karşı cinse yöneltmeyi denedi. Evinde kızları vardı. Hazır bekliyorlardı. Eğer bu kudurmuş erkekler istese, hemen onlarla evlendirilirler, böylece kudurmuşluğun ateşi ve şehvet çılgınlığı yatışırdı. Okuyalım:
"Ey soydaşlarım, işte kızlarım, onlarla eşleşmek sizin için daha temiz bir iştir. Allah'dan korkunuz da beni konuklarımın önünde rezil etmeyiniz. İçinizde aklı başında biri yok mu?"
Evet, "İşte kızlarım, onlarla eşleşmek sizin için daha temiz bir iştir." "Temizlik" kavramının taşıdığı her anlamda, hem psikolojik-soyut anlamda ve hem maddi-somut anlamda daha temiz bir iştir. Çünkü bu kızlar, arı ve yalın fıtratın isteğini karşılarlar, aynı zamanda erkekte nezih duygular uyandırırlar. Yani hem fıtrat temizliğinin, hem ahlâk temizliğinin, hem de dinin aradığı cinsel temizliğin yolu budur. Sonra onlar somut olarak da temizdirler. Yaratıcı yüce kudret, onları körpe insan yavrularının temiz ve nezih yuvası olmak üzere yaratmıştır. Devam ediyoruz:
"Allah'dan korkunuz."
Hz. Lût, az önce fıtratın eğilimleri açısından sarsmaya çalıştığı vicdanları bu defa bu yönden sarsmaya çalışıyor. Devam edelim:
"Beni konuklarımın önünde rezil etmeyiniz."
Bu defa da bedevilik geleneklerinde son derece ağırlıklı bir yeri olan konukseverlik duyguları aracılığı ile bencillik güdülerini harekete geçirmeyi deniyor. Okuyoruz:
"İçinizde aklıbaşında, olgun biri yok mu?"
Evet, mesele fıtrat, din ve erkeklik meselesi olmasının yanısıra aklıbaşında ya da aptal olma meselesidir. Fakat bütün etkileme, yatıştırma çabaları, hasta ve sapık fıtratlara, ölü ve kokuşmuş kalplere, anormal ve yetersiz akıllara kâr etmedi. Hasta ve sapık kudurganlık, kızgın lavlarını püskürtmeye devam etti.
79- Soydaşları "Biliyorsun ki, bizim kızlarınla bir işimiz, onlara yönelik bir amacımız yok. Sen bizim ne istediğimizi iyi bilirsin " dediler.
İyi biliyorsun ki, eğer istediğimiz senin kızların olsa, evlenirdik onlarla; sen bizim ne istediğimizi biliyorsun. Yapmak istedikleri pis işi dolaylı biçimde açığa vuran iğrenç ve yılışık bir imadır onların bu sözleri.
Hz. Lût'un kolu kanadı kırıldı, zayıflığının bilincine vardı. Soydaşları arasında yabancı idi. Göçmen olarak aralarına katılmıştı. Kendisini koruyacak bir aşireti yoktu. Bu zor günde ortaya koyacağı bir vurucu güçten de yoksundu. Bu yüzden şu acıklı ve yanık sözler dudaklarından dökülüverdi:"

Ne hakkında konuştuğumuzu görelim istedim.
Hatalarımızı cehaletimize bağışlayın.
Alt 25-08-2006, 12:33
Murat Murat isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Üye

Kardeşler nerden geldiğimizi unuttunuz biz aynı anneden babadan geldik. kardeşeler çoğalttı biribirini. Balık baştan kokar
Alt 25-08-2006, 12:37
mep
Üye Değil

sevgili devrilgen dinlerden özgürlüğe hoş geldin
biraz eleştirel yaklaşmışmışsın dalga geçildiğinden dem vurmuş sonrada
objektif olmanın ne kadar zor olduğunuda vurgulamışsın,evet sevgili abim
yaşananlara bakınca ve bunları hala savunup kılıf ayarlamaya çalışanları
gördükçe insanın pek ciddi yaklaşası gelmiyor açıkça,çünkü karşında korkunç bir muamma var,ortaya hangi hadisi koysan hangi ayeti koysan hangi yaşanmışı koysan komik bir kılıf geçirilip üstüne hararetle savunuluyor,gerçek kabul edilmiyor anlamlar lastikleştirilip değiştiriliyor,komik şekilde çarpıtılıyor.belki kendileri bile farkında yaptıklarının, açıkça ak yazan bir şeyi hayır orda gri demek istiyor diyerek
düzeltemeyeceklerini biliyor ama bunu kendilerine yediremiyorlar ve gerçeği kabullenemiyorlar

* lut a.s. ummetinin hanimlarini veya cemiyetinin hanimlarini evlenmeleri icin teklif etmis sapik insanlara,yani sapkinligi birakin normal bayanlarla ailevi iliski kurun diye.
tevratra anlatilan kisimlar ise bizde gecerli degil

*sorogren abim cevaplamış yukarıda hadiseyi kendince, mhmmd abimde
cevaplamış ama benim kafamdakiler hala yanıt bulmuş değil.
bu azgın adamlar kaç kişiymiş
lut un kaç kızı varmış
gelen azgınların ihtiyaclarını karşılayabilecek sayıda kızımı varmış
yoksa müşterek bir kullanımmı söz konusu
sapık bir guruba kızlarımla evlenin demenin mantığı nedir
bu adamlar damadı olunca kayınpeder baldan tatlıdır deme ihtimalleri yüksek değilmi bunu göz ardımı etmiş.
tevratta anlatılan ve bizde geçerli olan ve geçerli olmayanların ayrımını kim yapıyor.
kızlarını insanlara sunan bir baba,babalarına tecavüz eden kızlar.
pek farklı yaklaşımlar değil bunlar babalarının yaptığına kılıf takıp,kızlarının yaptığına bizde geçerli değil bunlar tevrattan o deyip sıyrılacaksınız,tevratta değişti zaten,değişmeyen bi kuran ama o da hep anlatığı şeyler başka manalar taşıyan şeyler karmakarışık durumlar *açıkçası bizler dalga geçmiyoruz ama gerçeği kabullenmemek uğruna verilen çabalar,herşeye bi kulp herşeye bi kılıf takma mücadeleleri durumu ciddiyetsiz bi hale getiriyor.
kalkıp yukarıda sorduğum şekilde soru sorulduğunda,amacınız bir şey öğrenmek değil kıvamınızca dalga geçmek denilebiliyor.ya bi düşünün bir babasınız kızınız var ve siz bunu ( tamam kabul ediyorum evlensinler diye) .ötçü olduğunu bildiğiniz bi adama vereceksiniz.ya nasıl bi psikolojik baskı düşünebiliyomusunuz,damadınız gelecek arasıra bıyık büküp sizi süzecek şimdi olayın gerçek kesiti bu bunu bu şekliyle anlatmak kıvamlı bi şekilde dalga geçmekmidir,olayın zaten kendisi komik ortaya atıp sorduğun zaman alaysı bir hava çıkıyor ee! nabalım o zaman yavri sussun otursun aşşa.çok uzun oldu yav kesiyim artık tekrar hoşgeldin * *
sevgili devrilgen
Alt 27-05-2012, 17:45
bakkalmahmud - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
bakkalmahmud bakkalmahmud isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Kıdemli Üye

mer-orh´isimli üyeden Alıntı Mesajı göster
Ya hz.ibo ya ne demeli kendi karisini ... korkusundan abimelek denilen sahsa
kizkardesim diye tanitiyor,allahtan abimelek denilen sahsin rüyasina allah girip uyarmasa hz.ibo nun adi hz.boynuzlu ibo kalacakti! (Tevrat,Tekvin,bap 20,Fers 2-4.
Tuhaf tarafi bu olay hz.ibo nun oglu hz.ishak in basindanda geciyor olmasi!
(Tevrat,Tekvin,bap 26,fers 6-11)
Sitenin eski üyeleri tam makaraymis ,beni gülmekden bayiltdilar,hz,ibo

"Din sıradan insanlar için gerçek, aydınlar için yalan, iktidarlar içinse kullanışlıdır." - Lucius Annaeus Seneca
Alt 27-05-2012, 18:22
elilim elilim isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Üye

Niye bulunmasın. Şu an yaşanıyor bunlar. Bu durum namussuzluk, şerefizlik değil, sadece bir alışveriş. Doğru mu? Değil. Ama namussuzluk değil.

Kadın alışverişini şerefsizlik (namus inancı) yerine, zararlı faaliyet (yanlış davranış) görmek daha doğru.

Namusmu varki namussuzluk olsun bu davranış. Fizik, ten, kadın, erkek namusmu?

Hayat kadınları namussuz değildir. Kızını satanda namussuz değildir.

Devlet'in Din'i bakışla (Hiç insanın düşüncesini, fikrini, niyetini, davranışını incelemeden) oluşturduğu yasalar maalesef insanların sonunu hazırlıyor. (Geçenlerde hapisteki intihar.)

Medya aynı şekilde. O Müge Anlı'yı alıcan .... Bakalım ondan sonra namussuzlar diyebiliyormu?

Namus, Medya'nın, Devlet'in, Zengin'lerin büyüdükçe büyüdüğü kaynak. Resmen insanlarla oynayarak, aşağılayarak, kullanarak, para kazanıyorlar, oy kazanıyorlar. Cinayetten para kazanıyorlar resmen.

Din'e hakaret davasına 13 yılmış. Size bunlardan kaç yıl acaba.

Herşey namus, ortalık kabus.

Bazı ateistler nedense şu Din'in insan sömürüsünü keşfedemedi. Ne namusu arkadaşım.

Kişilikte namus olmuş hakarete neredeyse idam verecekler.

Ateizm Din/Felsefe/Fikir/Düşünce/Görüş değildir, Bilimdir.
Alt 27-05-2012, 20:35
Sesli - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Sesli Sesli isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Üye

elilim´isimli üyeden Alıntı Mesajı göster
Niye bulunmasın. Şu an yaşanıyor bunlar. Bu durum namussuzluk, şerefizlik değil, sadece bir alışveriş. Doğru mu? Değil. Ama namussuzluk değil.

Kadın alışverişini şerefsizlik (namus inancı) yerine, zararlı faaliyet (yanlış davranış) görmek daha doğru.

Namusmu varki namussuzluk olsun bu davranış. Fizik, ten, kadın, erkek namusmu?

Hayat kadınları namussuz değildir. Kızını satanda namussuz değildir.

Devlet'in Din'i bakışla (Hiç insanın düşüncesini, fikrini, niyetini, davranışını incelemeden) oluşturduğu yasalar maalesef insanların sonunu hazırlıyor. (Geçenlerde hapisteki intihar.)

Medya aynı şekilde. O Müge Anlı'yı alıcan .... Bakalım ondan sonra namussuzlar diyebiliyormu?

Namus, Medya'nın, Devlet'in, Zengin'lerin büyüdükçe büyüdüğü kaynak. Resmen insanlarla oynayarak, aşağılayarak, kullanarak, para kazanıyorlar, oy kazanıyorlar. Cinayetten para kazanıyorlar resmen.

Din'e hakaret davasına 13 yılmış. Size bunlardan kaç yıl acaba.

Herşey namus, ortalık kabus.

Bazı ateistler nedense şu Din'in insan sömürüsünü keşfedemedi. Ne namusu arkadaşım.

Kişilikte namus olmuş hakarete neredeyse idam verecekler.
Her alış veriş namuslu mudur? Yani namussuzluk sayılabilecek alış verişler yok mu?
Size göre namıssuzluk diye bir gerçek yok mu? Varsa bir tarif etseniz de aydınlansa ortalık.

Önerilen Siteler