Turan Dursun Sitesi Forumları
Geri git   Turan Dursun Sitesi Forumları > Felsefe > Dil, Mantık & Zihin Felsefesi

Başlık Düzenleme Araçları Stil
Alt 20-09-2023, 14:31
"ictenlik" - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
"ictenlik" "ictenlik" isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Üye

Çok kısa izin verilirse;

Kasyopya anlatısı bu tarafa, bize ne yaşattığı anlamında şudur/şuydu. Tersten

Bizde duygusal baskı kurdu. korku, endişe üretti.

Ne anlatıyordu?
Kitlesel yokoluş döngüleri olduğu bunlardan birinin çok yakın kapımızda olduğu.
İkincisi; uzayda türümüze ilgilenen bir tür olduğu ve onunla bir özgürlük savaşına girişebileceğimiz ya da zaten halihazırda özgürlük çatışması olduğu.

Şimdi ben bu iki duruma baktım. Ben de duygusal tabanda şu oluştu. Muhtemelen korkağın tekiydim, kendimi yetiştirmemiştim, güçlendirmemiştim. Büzük üç buçuk attı. Bu gerçek olsa ,bir yıkımda, yaşayabilecek, kendimi sırtlayabilecek, hayatta kalabilecek gücü bulamadım yani ona mental yeterlikli değildim.
İkincisi bir uzay varlığı açık özgürlüğüme kastetse ya da karşıma gelse karşılaşsam onunla savaşacak gücü de bulamadım. İçimde.

Sonra bunların zamanla duygusal tabanda üstesinden geldim. Kendimi eğittim.
Eğer öyleyse şimdi gelse bas git derim. Şiddetin, korkun, zorbalığın yozlaşman önemli değil derim boyun eğmeyeceğim derim, candan korkmam geçerim. O gün korkağın tekiymişim. Bununla yüzleşememişim.

İyi durumdayım ve sevinçliyim. Yaşam devam ediyor.

ve diğerleri aynını yapacak. Köpek gibi korktukları halde özel bir şey bildikleri ve diğerlerine anlatılamayacağını düşünüp büzüşüp saklanacaklar.

Korktuk sığınacak insan yer aradık. Durum oydu.

Bizden güçlü insan arkadaşlar aradık ki yardım alabilirdik ya da şu. Okuduğunu anlayan birileri okursa neler oluyor birlikte değerlendirip bir şeyler yapılabilirse diye. Sonuçta hepsi güvenlik/güven hissi, güven duygusu içindi. İçsel güven çatışkının durdurulmasına yönelik. İnsan var insana güveneceğim yani.

Diğer taraftan burada empati vardı. Burada kavrama karşı da durulsa da ,soğukta olunsa burada güçlü bir empati vardı, bir sınır ve özgürlük vardı ve iyi/güzel insanlarsınız.

Kasyopya okuması köle adı damgası atıyor adama silmek belası var. Bununla yüzleşmek, üstesinden gelmek belası var. Güçlenmek ve korkuyu yenmek atmak belası var.

Bugün içim huzurlu ,kendimi kısıtlamadım

İçtenlik yazıları ve yazarlığı açık/özgür kaynak kodlu yazılım mantığının ve duygusunun tam aynını paylaşarak, mülkiyetsiz, anonim, yazarca sahiplenilmeyen, isteyenin istediği gibi izinsiz alıp dağıtıp çoğaltabileceği ve isterse kendi geliştirebileceği, katabileceği imzasız yazımlar olma felsefesi taşır. Özel olarak kaynak kişi alıntı kaynağı belirti tutulmamışsa yayımsız basımsızdır. İnternette yazılmıştır. Dileyen kullanır.

Konu "ictenlik" tarafından (20-09-2023 Saat 15:16 ) değiştirilmiştir.
Alt 20-09-2023, 15:55
Üye

Şunu söyleyebilirdim. Deli, boş inançlı ne gördüğün önemli değil.
Şuradan bak.
Burada eğer gökte insan varlığına ve onun özgürlüğüne/birliğine kastedecek bir şey varsa kendini artık ona kafa tutar hale getirmiş bir arkadaş var. Kendi deliğinde yaşarken buna dönüşmüş biri var.
Bu hiç olamayacak bir kavgaysa ben içsel düzeyde güçlendim ,kendi kendimi yendim önemli değil ve gerçek gerçekle özdeştiği gün özeleştirimi geçerim, kendimi düzenlerim.
Ben insana karşıyım, insanla içiçeyim ve gökte yardım aramadım, gökten aranmadım, gökten dilenmedim, içsel gökteki düşüncelere sarılmadım.
Şimdi benim sana bu anlattığım metni okuyan diğerleri; göksel özel telaşlar peşinde ve insan varlığına varmadı. Demeye dili de varmadı. Kendini özelleştirme kurtarma, sıyırma çekme peşinde. Kişisel ve diğer özelliği yardımı da oradan (gökten) arıyor. Ben sana geldim.

Deliysem Dumrulsam teşhis et her akıl testini geçerdim ama ben. Gökten teşhis istemedim ya. Kendini sına.

Sonuçta ben her iki duruma da/sonuca da tam hazırım ve açığım.
Gökten taş/ ve ultra yağmur yağsa da yağmazsa da yerde yaşayan yerde yaşar yaşıyorum .Aynı şey ama diğeri olursa bana sürpriz olmayacak.

Olası olası da ya da olası olasıysa gökten gemi, gökten ev, gökten güvenlik dilenmedim. Yerde burada insandan sıcaklık kardeşlik istendi.

İçtenlik yazıları ve yazarlığı açık/özgür kaynak kodlu yazılım mantığının ve duygusunun tam aynını paylaşarak, mülkiyetsiz, anonim, yazarca sahiplenilmeyen, isteyenin istediği gibi izinsiz alıp dağıtıp çoğaltabileceği ve isterse kendi geliştirebileceği, katabileceği imzasız yazımlar olma felsefesi taşır. Özel olarak kaynak kişi alıntı kaynağı belirti tutulmamışsa yayımsız basımsızdır. İnternette yazılmıştır. Dileyen kullanır.
Alt 20-09-2023, 16:20
Üye

Tersten bak arkadaş. Herkesin, diğerlerinin, senden sakladığı, kaçırdığı ,gizli okuduğu, seni duymaz ilgilenmez diye sümen altı ettiği/tuttuğu, kendine/birilerine özel aldığı şeyi getirdim sana açtım, ihbar ettim.
Ben özel gayırmadım. Bu birilerine özeldir demedim. Doğru yanlış; olur olmaz; herkesin ve senin de, onun da bilmeye duymaya sınamaya/değerlendirmeye ihtiyacı olur, bakıp/görüp/okuyup kendi değerlendirsin kendi karar versin dedim.

Bir kaç kişinin bunu özel konuştuğu salonlarda gruplarda saklanmadım. Senden kendimi, duyulanı, saklamadım. Tavuk gibi fare gibi kaçmadım gizlenmedim...

Alt 20-09-2023, 19:16
Üye

Ölümden kalımdan, sellerden ve yıkımdan, gökten yağacak kometlerden, umulan sosyo-politik karmaşadan ve uzaylı canavarlardan tam bağımsız (ya da korkmaz/çekinmez) hissedene kadar geçen günlerim

Kısa Hikayem;

2011-2012

İyi bir işim, iyi bir gelirim, kurulu düzenim vardı.

Kasyopya adındaki (başta hiç önemsemediğim ve kitlesel yokoluşa gittiğimiz ve uzayda bir varlığın kolonisi olduğumuzu söyleyen) şeyi okuyordum ve sonra sonra içeriğin anlattığı şeyleri gerçeğe uygun ve olası bulma nedeniyle dehşete kapılmıştım.

110 kg lık bir tosbağaydım. Hızlıca 30-35 kilo verdim. Elime tansiyon/aritmi için tutuşturulmuş beta bloker ilacı attım .Berbat günler yaşayıp ne olduğunu anlayamayınca bir de antidepresan aldım ve hiç bir yararı olmayınca onu da durdurdum.

Çalışamaz hale geldim, işsiz güçsüz kaldım ve eve tıkıldım. Sonuçta Eski Yunan tabiriyle neredeyse 10 yıl süren bir akhathisia (huzursuzluk/tedirginlik/hoşnutsuzluk)

Kasyopya gibi şeylerin içerilebileceği ve dağıtılabileceği sprituel denilen forumlara gittim. Başta ,oraya girerken kendimi çok sakin mantıklı ve aklı başında hissetmeme rağmen hepsinden bir bir kovuluyordum çünkü biraz manik bir haldeydim ve hipergrafiye varan aşırı yazım yapıyordum. Gelen tepkilere sakin kalamıyor, uyum sağlayamıyor ve kendimi kaybediyor ve esrik, savruk, ne dediğimi bilmez bir duruma kayıyordum. (Hala hafif versiyonu var ama o günlere yok kadar)

O forum bu forum bu gezdim ve her yerde bundan yani kasyopyadan söz açmaya ve etmeye çalıştım çünkü içerik bize tüm okumalardan sonra genel anlamda mantıklı geldi ve o durumda ne yapılacağını bilmiyorum, çözemiyorum. Nereye gitsek aynı şey tekrar etti durdu. İletişimsizlik ve iletişim başarısızlığı diyelim. Kısa keselim.

Diğer taraftan bakalım.

Bu içeriği okuyan hiç kimse gidip adı sprituel olmayan içeri de bilim konuşulan bir yere götüremez ve götürmez. Bu herkesin seninle çatışması demek. Kendi akıl sağlığını sorguya açar. Bu herkesin seninle dalga geçmesi demek. Bu herkesin seni deli, kaçık ve tuhaf inançlı olarak damgalaması demek ve bu bunu göze alma, göğüsleme demek.

İkincisi kasyopyanın "saldırı" diye bir kavramı var ve bu nedenle insanlara anlatmaktan çekinir ve korkarlar. Saldırı korkusundan ağzını açamaz.

Üçüncüsü gerçekten de kasyopyada geçen uzaylı varlıktan ve bunu anlatmaya kalkarlarsa onun hayatlarını cehenneme çevireceğinden ve insan dışında onun saldırısından da korkarlar.

Ben kasyopyayı -içsel düzeyde- bu koşullar altında, bunları göğüsleyerek insandan kaçmama/saklanmama için ya da zaten gidecek götürecek başka kimsem olmadığı için getirip açtım.

Ben şunu düşündüm. Ne olursa olsun ben bunu okuyorum. Bana olası geliyor. Tamam mı? Yarın bugün bunlar olurda ben sessiz kalmış olursam ben ne yaparım? Kendi vicdanıma nasıl hesap veririm?

Tabi ki diğer yönü de şu. Korkmuş ve huzursuzdum, içim dinmiyordu, rahat edemiyordum. Hayat allak bullaktı. Bunları dindirmeyi de arıyorum.

Bugün çok yönlü huzurluyum . Olsa ne olur ve olmasa ne olur yani? Ölüp giden yerde yaşayan fanileriz..

içtenlik dinlenmese içtenlik ne kaybederdi içtenliğinden ve ekmek yedim su içtim ben nasıl yadsıyayım der şair.
Kasyopya anlatısı bana olanaklı geldi ben nasıl yadsıyayım? İnsanlardan saklanmak olur. Fare gibi hissederdim. Kendi içsel onurumu kendime savunamam. Benim durumumda zorundu.

Dönüp dolaşıp yüz kere baktım. Şu var. Başımıza kometler yağsa da yağmasa da ,gökte bir uzaylı olsa da olmasa da ,bunu bilsekte bilmesekte hayat pekte değişmiyor. Sonuç değişmez. Aynı yola sonuca varır. İkincisi; bunların olması olmamasından daha iyi. Daha anlamlı. En azında bir hareket, heyecan. Bugün olası komet bombardımanında tütünümü tüttürmeyi ve sadece olursa seyretmeyi umuyorum. İnsanlar ne yöne kaçışırsa kaçışsın.

Konu "ictenlik" tarafından (20-09-2023 Saat 20:24 ) değiştirilmiştir.
Alt 20-09-2023, 20:15
Üye

Sonuç olarak şunu ekleyebilirim. Benim tarafımda herkese kasyopya okutma çabası kapatılmış sonlandırılmıştır. O işi bıraktım. Aralıklarla uğrar yazarsam bununla ilgili değildir, sosyal temaslarla ilgilidir. Sosyal bağlantıda kalma ,toplumla/insanla bağlı/temasta hissetme ile ilgili olacaktır. Kasyopya üzerinden kimseyi rahatsız edecek değilim. Bu anlamda hiçbir tartışma çekmek istemiyorum. Foruma bunun açıklaması için de uğramadım. Sadece bu forum aklıma geldi ve açmış içerikleri tararken bir gönderiye mesaj bırakma ihtiyacı hissettim ve onu yapmışken bir şeyler yazma, geçmişle ödeşme ihtiyacı hissettim.

Geçmiş içinse; (kısa bir not ekleme)

Kime gideceğim? Sprituelci çocuklara gittik, çiğler. Geçmişte çözümlemeler yaptım. En son sanırım bu veriye, diğerleri gibi din inanç benzeri kapılmadan ya da duygusal tabanda zorlanmadan/sarsılmadan objektif düzgünce okusa, okusa sosyalist kömünist özgürlükçüler vb okur bunu başarır irdeler dedim .Yine de kendine sprituelci adı takmayan diğerleri içinde başarılı empati grubu idi. Biraz olsun insanca tepki aldık yarım iletişebildik. Diğerleriyle hiç yok. Bozulup küskün külah gibi kalmadık. Diğerleriyle kavgadan çıkılmıyor, kavga boğuşma ötesi hiç iletişim yok.

Alt 22-09-2023, 10:42
Üye

ABD ülkesi diğer ülkelere savaş götürme işine ara veren muhafazakarlığa karşı, ilerici ve solcu olmak görünümüne pedofil sapık, bunak, akıl sağlığı yerinden olmayan ve dolayısıyla kendi yönetime muhtaç heryere savaş götüren başkanı kendilerine yönetici olarak seçen obez topluluktan oluşur

Ortada bir seçim olduğu da şaibelidir çünkü seçecekleri adayları seçmedikleri gibi seçim kampanyası adında milyar dolarlar harcanan psikiolojik harp, dezenformasyon ve propaganda yağmurundan ve diğer gölgelerden sonra.

İleri demokrasiyi ya da demokrasi ve özgürlüğün ve liberal ilkenin en yalın ve en ileri halini temsil ettiği düşünülen bu baş yapıya ve o yöne gidecekseniz de kendi geleceğinize iyi bakın. Hiç bir şey seçemeyen tosun torunlarınız. Translaştırılmış çocuklar

Bilim üreticisi sözde en iyi üniversiteler ve uyduları AB ile birlikte dünya biliminin neredeyse tüm hakemliğine ve denetimine sahipler. Dünya ilaç üretim dağıtımının ve tıbbi cihazlarının ya da bu anlamdaki patentlerin büyük bölümüne sahipler ve bunun üzerinden güzel balık avlarlar..

CIA i kendi içinde yarım -örtük- dünya devletidir.

Alt 22-09-2023, 13:39
Üye

Amerikalılar yeryüzünün ve bilinen insanlık tarihinin en hasta ulusunu ve topluluğunu ürettiler ve sadece matematik ve istatistiksel kestirmeyle tüm uluslarının tüm hastalıklarla hastalandığı ve tüm ilaçlarla ilaçlandığı kıyamet tarihlerini kesin olarak hesaplayabilirdik. Geri çevrilemez biçimde.

Aynı hızda tüm hastalıklarını tüm toplumlara bulaştırırlar ve veba gibi yayıyorlar. Bilim adında insanlara hastalık b-ulaştırırlar. İnsanların yumuşak karnını kullanırlar. Rahat ve konforu , arzuyu ve kırılmaz tabu bilimi karşı konulmaz çelik bir kılıç gibi ellerinde/dillerinde tutuyorlar.

Tüm insanlara ellerinde artık İncil yerine bilim sallıyor ve tüm insanlara artık incil yerine bilim taşıyorlar ..

Alt 23-09-2023, 15:29
Üye

Kahrolsun Obezistan emperyalizmi ve kahrolsun Obezya halkı.

Belgesel Kuşağı

Homo insanus; içlerindeki en obez ve en hastalıklı topluluktan ilaç satın alan ya da onlara ilaç ve tıbbi malzeme/bilgi ürettiren gezegen sakini

İnsanlığın uygarlık/medeniyet, bilgi, toplum, güç olarak ileri gitme, ilerleme, ölçütü göbek boyu, bel çevresi ve obezitenin ilerlemesi ile ölçülmektedir ya da bununla paraleldir. İçlerindeki bir toplulukta bunlar ne kadar artmışsa o diğerlerinden daha üstün ya da ileridir ve diğerlerine hükmetmektedir.

Alt 09-03-2024, 11:59
Üye

-Resmi- Ontoloji (varlık bilgisi) seçenekleriniz

- Başlangıçta suların üzerinde ya da boşlukta danseden tanrı; sizi ve diğer tüm herşeyi yoktan/yokluktan yarattı.

Beğenmedin mi ve uymadı mı? Yerine bunu verelim.
- Hiçteki hiçlikteki içe çökmüş tekil büzüşük kapanık madde (tekillik), genişledi, patladı bir şeyler oldu ve şeyler oluştu ve şeyler evrilerek balık, su , canlı, cansız oldu yaptı oldu

O da mı olmuyor? Bunu ya da şunu dene!...
-Bilinmez bir enerji ve ya da madde birden bum yaptı devinmeye başladı sonra tozlar çıktı, sonra balıklar oldu ve balıklar kuşa dönüştükten hemen sonra siz geldiniz ve bu tüm cevabın hepsi ve bununla yetin,. Daha ne istiyorsunuz zaten cevap verilmedi mi? Bunu beğenmiyorsan o zaman cevap tanrı -yukarıdaki- seç birini

- Bunu da mı beğenmedin o zaman aslında determinizm (mutlak nedensellik ve kadercilik) var hiç bir şeyi yönetemezsiniz, kaderin ve varoluşun üzerine hiçbir kontrolün ve gücün yok, hiçbir şeyi seçemezsiniz, özgür iradeniz yoktur, zaten hiçbir şey değilsiniz ve her şey ilk nedene bağlı olarak belirli ve tek şekilde olur/akar ,aciz güçsüz bir zavallısın ve hiçsin ve kafanı takma yaşa öl, hiçsin

- Boş ver! Patlayarak doğan evreniniz zaten son bulacağı ama aslında zaten ölümlü madde olduğun ve bu nedenle yokolacağın ama ve yokolamaycaksan da bir tanrı seni hesaba çekeceği için aslında hiçsiniz( ve yoksunuz). Varsan da yokolacaksın önemli değil. Takma. Tüm açıklama bu. Tersine saldır. İspat iste.

- Boş ver! Zaten madde olduğunuz ve ölünce yokolacağınız, son bulacağınız için tartışmayın, bunları kabullenin hiçsiniz

- Başa mı döndün! Daha az önce ne dedik!.. Siz herşeyin gerçek ve tek sahibi ve kontrolorü olan ve tüm evrenin yüce yüksek lordu tanrının kullarısınız konuyu kapatın tartışmayın ,itaat edin

- Onu beğenmiyorsan maddesin. Başlangıçta materyal vardı ya da materyal doğdu ama o doğrulmadı ve senin gerçek kaynağın ve nedenin materyaldir ve seni o doğurdu çocuğum. Sonsuz olan materyaldir çocuğum başlangıçta o vardı ve sen materyalsin.

- Başlangıçta hiç vardı bum yaptı hep oldu, çokluk oldu/doldu

-Bunlar resmi seçenekleriniz ,çemberde kal. Oradan seç..

-Başka seçeneklerden sözedenleri dövün, onlara sövün, susturun, aşağılayın, hiçleyin, ötekileştirin, onlara komplocu kaçık deli idealist vb deyin, onları azınlık ötekiler ilan edin, zehirleyin, yargılayın, bilimdışı akıldışı hurafeler dağıttıkları şeklinde onları damgalayın, idealizmden ve aslında bilinemez, ispatlanamaz ve nesnelliğe indirgenemez bilimsel olmayan şeylerden sözettiklerini ve anlatılanın anlaşılamaz geveleme olduğunu yüksek sesle bildirin ,söyleyeceklerinin asla kanıtlanamaz, ölçülemez, bilinemez, test edilemez, bilime uygun olmayan gerçekler oluşu ve herkesin kafasından ayrı bir ses çıkan felsefe diye bir şey oluşu ve kişisel düşüncesi olduğu konusunda özellikle ısrar edin ve bastırın. Hala susmazlarsa ekipli saldır lord arkanda ve açıklar arayın, komplo ve tuzak kurun ,sinir edin, duygularını bulandır, duygusal tuzağa çek, organize mobbing ve şantaja yönel, ad hominem kişi karalama ve itibar saldırısına yönel ,çarpıt, karalayın....

--

İnsanlığa dayatılan ontoloji; öznenin tanrılığı/mülkiyeti ve maddenin tanrılığı/mülkiyeti gibidir. Yani bu ikisinden biri üzerinde hak sahibi, senden önce ve üstündür, sebebindir, yapıtaşındır, seni önceler, o doğurur oluşturur ya da aslında o vardır ve sen aslında ondan dolayısındır ve kendin olarak hiçsin.

Kabaca insanın ontolojisi, tanrının kulu olmayı beğenmediysen maddenin aciz kulu (hiç olma) seçeneğini al.. Yanına ve dışında, uygar elitlerinin ve üst sınıflarının kulu olma seçeneğini ekle.

Tanrıyı reddetme ya da tanrıdan çıkış paketi neredeyse bir yaptırım olarak, tamamen (%90) hiç ve madde oluş yanında, öl yokol, ötesi/dışı soruşturulamaz ve hiçsin, özgür irade yok'u kabul (ve sonra bunları savunma misyonerlik) paketi olarak gelir ve aslında bu neredeyse tek seçenek olarak dayatılır. Bunun dışındaki mikro seçeneklere zaten iki baskın seçenek olarak tanrıyı tanıyanlar ve tanrıyı reddederek diğer paketi seçenler birlikte saldıracak.

-Bilim ruhban sınıfına ve yeni kiliseye dönüştüğünde artık bilime ihtiyacın yok/olmayacak.

Konu "ictenlik" tarafından (09-03-2024 Saat 13:27 ) değiştirilmiştir.
Alt 09-03-2024, 20:18
Üye

ÜTOPYAYI DİSTOPYA SANAN İNSANLIK

İnsanların sosyalizm, komünizm ve anarşizm duyguları ve düşünceleri hatalı ve kirletişmiştir. Tamamen zoraki, zorbalık/zorbaca, ite kaka, soluk ruhsuz kişilerce zorunlu bir görevmişçesine ya yani bir sosyal sorumuluğu baştan savmak için yazılır yapılırmışçasına üretilmiş görünüyorlar. Deneyimlenmeleri de öyleydi. Buradaki ilk hata şu. Bu kişilerin doğa, iş, emek, insan grup deneyimi yok. Doğa topululuklarını deneyimlemediler. Oradalarda çok fazla özgürlük, eğlence, mizah, kültür ve serbestiyet var. Kentli şımarıkların üretimleri bunu es geçiyor. Özellikel Avrupa soylusu, aristoktratı. Fazla kuralcı ve katı ve fazlası da.

Böyle ütopya yazılmaz. Yazılmaz da düşlenmez de yarı kalır.

Bir kere bugün yaşanan kapitalizm denecekse kapitalizme alternatif bir şey önerdiğimde ondan daha canlı olmalı ve onun ilerisini önermeliyim ve gerçekten de öyledir. Daha az çalışma ,daha az görev, daha çok özgürlük, daha çok mutluluk ve insanların birlikte eğlenebildiği şeyler ve bu varedilebilir. Yolları var . Materyalizm diye tutturmuş kafaların işi yolu değil yalnız.

Bugün kime sorsam bir sosyal devleti (Norveç ,İsveç vb yi) bir sosyalist cumhuriyete herkes yeğlerdi. Böyle olmamalıydı.

Sosyalizminiz bir makine toplumu. Mekanik toplum. Ruhsuz insan topluluğu. İnsanın sosyalizm diye üretmeye deneyimlemeye çalıştığı şeyler neredeyse 1984 ü çağrıştırdı çünkü peşinden gidenler ruhsuzdu. Materyalizm diye tutturmuş kafayla bu kadar oluyor demek ki. Kolektivizm, tek tipleşme ve materyalizm. Tam 1984 işte.

İnsanı özellikle çocukları hiç eğitmeden, yön vermeden tam bir serbestiyetle toplulukça doğaya bırakın. Bu oluşacak, kendinden oluşacak şey gerçekte sosyalizm komünizm ve anarşizmdi.

Doğada bütün gün eğer grubun varsa eğlenebilirdin ve komünizm/sosyalizm kavramı bu anlamda insana şu an ki dünyadan 10 at çekici, cazip ve eğlenceli gelmeliydi. İple çekmeliydik. Ütopyadan sözediyoruz ya. Gelmiyorsa ne kuramcılar ne ilgililer haberdar değil. Bunun yolları var.

Özgür insanlar ve özgürleşmiş bir grup yeme barınma sorununu çözdükten güvence altına aldıktan sonra mekanik üretimi bırakıp eğlence paylaşım gelişim vb peşine düşmelidir ve düşmüş topluluk. Mekanik sorumulukları bırak.

Doğayı anlamıyosunuz, özgürlüğü, mutluluğu hiç birini anlamıyorsunuz. İnsan hayata çıplak ayaklarla doğa da toprak üzerinde başlamalı ve politik kuramları, bilimi felan bunlar yazıp yapmalı, gerisini çöpe atmalısınız.
Doğa da bir kaplanın yetişmesi gibi yetişen insan. Bu gerekli. Gerisini at çöpe. Bir şey vermeye çalışma. Yolunu bulur. Dünyanı da beğenemeyecek ve bir kez o koşulu sağla içine geri katamazdın. Özgürlük ruhuna sinerdi. Atalet değil.

Bugünkünden 10 kat canlı çevik eğlenceli sağlıklı sosyal toplum ve insanlar üretilebilir. Bizler mekanik değiliz. Anlayın. Bizler çalışma makinesi değiliz. İlk önce bunu atarak başlayın. Geriye boş zaman kalıyor.

Bütün gün bir koroyla şarkı söyleyip ölebilirim. Bana benim gibi 100 kişi ver. Sana sözde batıdaki bir milyarlık kentten fazla enerji mutluluk üretelim.

Bir tür canının istediğini yapma toplumu arıyoruz. Ödevler olmayan.

Materyalizm gibi bir kavramla diğerleriyle kirletildiğinde/çerçevelendiğinde (hiçlendiğinde küçümsendiğinde) önerdiğiniz sözde sosyalizmin ve hiç bir zaman erişilemeyecek komünizmizin ve distopyaya çevrilmiş ütopyanızın canı cehenneme.
Karanlık, yanlış imajlar bulaştırdı, hep kirletti. Umudu kirletildi.

Önerilen Siteler

Başlık Düzenleme Araçları
Stil