Turan Dursun Sitesi Forumları
Geri git   Turan Dursun Sitesi Forumları > İbrahimi Dinler > İslam

Başlık Düzenleme Araçları Stil
Alt 31-08-2021, 22:29
Barlas - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Barlas Barlas isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Üye

Standart Tahrim Suresi, 1. ayetin (sözde) iniş sebebi...

Kur'an'ı Muhammed'in yazdığının sayısız kanıtlarından birisi daha...

Muhammed, karılarından Zeyneb'in yanında fazla kalmış da, yine karılarından Aişe ve Hafsa bu durumu kıskanmışlar da, Muhammed'e oyun oynamaya karar vermişler, "Senden megafir kokusu geliyor" demişler de, Muhammed de megafir yemediğini söylemiş de, Muhammed megafirin, içtiği bal şerbetininin balını yapan arıdan geldiğini düşünmüş de, bir daha bal şerbeti içmemeye yemin etmiş de, vs. vs. vs... (megafir: kötü kokulu bir ağaç zamkı)......

Yahu kime ne faydası vardır bu ayetin? Ya da Diyanet Vakfı'nın aşağıda açıkladığı -sözde- iniş sebebinin?

Sözde "yaratıcı" tarafından gönderilen, "kıyamete kadar tüm insanlara hidayet rehberi" olma iddiasındaki bir kitapta, bunların ne işi vardır?

Alt 31-08-2021, 23:51
Üye

Öncelikle cahil vs. tarzı tüm hakaretlerini sana iade ediyorum. Madem moderasyon uyarmama rağmen kayıtsız kalıyor senin lağım gibi ağzına, ben de aynılarını sana söylüyorum.

Her zaman olduğu gibi çok laf edip, hiç bir şey söylemiyorsun. Örnek;

"Hani Peygamber Zevcelerinden Birine Gizlice Bir Söz Söylemişti. Fakat Eşi, (O Sözü) Başkalarına Haber Verip Allah Da Bunu Peygambere Açıklayınca, Peygamber Bir Kısmını Bildirmiş, Bir Kısmından Da Vazgeçmişti. Peygamber Bunu Ona Haber Verince Hanımı: ‘Bunu Sana Kim Haber Verdi?' Dedi. Peygamber De: ‘Her Şeyi Bilen Ve Her Şeyden Haberdar Olan Allah Bildirdi.' Dedi."(Tahrim, 66/3)

Mealindeki Ayette, Bu İhbar-I Gaybi Kabilinden Olan Mucizevî Gerçek Vurgulanmaktadır.
Muhammed ve karılarının dedikodularını yazan bu ayetten nasıl "mucize", yahut nasıl gaipten haber gibi şeyler çıkartabiliyorsun anlamak çok güç. Bir şey çıkarttığın yok, sadece senin "temennilerin" bu aslında. Bana temennilerinle değil, somut kanıtlarla gel...

Şu hayali arkadaşlarından (Allah, melekler, cinler, iblisler vs) bir tanesini ispatla mesela bana, herkesin kabul edebileceği delillerle...

İspatlayamıyor musun? Elbette ispatlayamazsın, çünkü kimse ispatlayamadı - olmayan şeyin ispatı da olmaz... O zaman susup da köşende oturmasını bil biraz, lağım gibi ağzını açıp habire bana laf yetiştireceğine.
Alt 01-09-2021, 00:24
Üye

İspatlayamıyorsun demektir işte...

İspat, ispat. Yani ben senin gibi örneğin iddia etsem de, "Vampirler ve kurt adamlar gerçektir" desem, sen ne dersin, "Yahu nasıl gerçektir? İspatlasana bana şunları?"

Olmayan vampir ve kurt adamları ispatlayamayacağımdan dolayı, ben de "üfürmüş" olurum sadece...

Yani sen de foruma geldiğin günden itibaren tamamen üfürüyor, temennilerini bize gerçekmiş gibi satmaya çalışıyorsun.

Başka yerleri bilmem ama bu forumdakilerin karnı çok tok bu masallara.
Alt 01-09-2021, 00:34
Üye

Video koysan n'olacak ki? O videodaki Müslümanlar da elbette somut bir kanıt gösteremeyecekler (hatırla, olmayan şeyin ispatı da olmaz); yine kendi temennileriyle Allah'ı vs. ispat ettiklerini zannedecekler.
Alt 01-09-2021, 13:58
antkanser antkanser isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Üye

o kadar saçma argümanlar geliştiriyorsunuz ki , insan dumur oluyor. son video ya şöyle bir baktım adam ilkel ama masa var çivi var ağaçları çakacak çekiç yok. hatta taş da yok galiba , çünkü eline aldığı iphone onu hiç görmemiş biri için bile taş kadar sert değildir. o halde taş dururken neden iphon u kullansın üstelik o iphone nun bir ürün üretebilecek kadar dayanımı ömrü varmı ki. ürün yapacak sonra ihraç edecek. tam bir müslüman aklı. ancak bu kadar çalışabilir. o adam o iphone elmas bulmuş gibi saklar uğur addeder ona , çekiç muamelesi yapmaz , yapamaz. şayet müslüman değil se . ha müslümansa onu doğrayıp öğlen yemeği olarak yiyebilir bile, hatta onu doğrayıp yediğinde direk cennete de gidebilir. çünkü ateistlerin bir argumanı nı daha çürütmüş olur. bilmem kaç miyor sevap point alır demi?

insan önce bulduğu nesneyi tanımaya çalışır . tanımlamasını da daha önce gördüğü nesneler ile kıyaslayarak yapar.
iphonu aborjinlerin olduğu bölğeye atsan an kötü ihtimalle onu kolye yapar. çekiç yapmaz.

evet sadece forum kirlerine gidecek mesajlar. saçma sapan argumanlar. çoluk çocuk aklı bile bundan daha zekicedir.

pek çok yerde sansüre karşı olduğunu söz hakkı verilmediğini yazmışsın da örnek olarak verdiğin bu video da

"
Merdümgiriz
2 yıl önce
@Celal Ortaylı Peki yarın daha uzun yazacağım, siz tek bir cevap vermediğiniz halde ama okuyup cevap vereceksiniz aynı şekilde "

garibimin yazıları yok sadece ona verilen cevaplar var.

işte akıl yoksun olunca ahlakdan sonuç bu oluyor.

okuyanda sorusu yada cevaba sebep olan yazının mahiyetini bilmeden
okuyor garibim müslümansa sorun yok baldırlar açılınca anlar o.
Alt 09-10-2021, 13:02
Hasan Akçay Hasan Akçay isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Kıdemli Üye

Barlas´isimli üyeden Alıntı Mesajı göster
Kur'an'ı Muhammed'in yazdığının sayısız kanıtlarından birisi daha...

Muhammed, karılarından Zeyneb'in yanında fazla kalmış da, yine karılarından Aişe ve Hafsa bu durumu kıskanmışlar da, Muhammed'e oyun oynamaya karar vermişler, "Senden megafir kokusu geliyor" demişler de, Muhammed de megafir yemediğini söylemiş de, Muhammed megafirin, içtiği bal şerbetininin balını yapan arıdan geldiğini düşünmüş de, bir daha bal şerbeti içmemeye yemin etmiş de, vs. vs. vs... (megafir: kötü kokulu bir ağaç zamkı)......

Yahu kime ne faydası vardır bu ayetin? Ya da Diyanet Vakfı'nın aşağıda açıkladığı -sözde- iniş sebebinin?

Sözde "yaratıcı" tarafından gönderilen, "kıyamete kadar tüm insanlara hidayet rehberi" olma iddiasındaki bir kitapta, bunların ne işi vardır?

İzleyen ayetteki şu ifade duruma açıklık getiriyor:
Allah yeminlerinizi bozmanıza izin vermektedir, قد فرض الله لكم تحلة أيمانكم.

Demek ki Muhammed as yemin etmiş ve yeminimi bozamam deyip yanlışa düşümüş.
Ayetin evrenselliği bundan alınacak derste: zarar veren yeminlerimizi bozmalıyız. Allah
bunu yapmamıza izin veriyor, örneğin 5:89'da.
Alt 10-10-2021, 16:48
Enketum Enketum isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Üye
Dinlerden Özgürlük Grubu Üyesi

Hasan Akçay´isimli üyeden Alıntı Mesajı göster
İzleyen ayetteki şu ifade duruma açıklık getiriyor:
Allah yeminlerinizi bozmanıza izin vermektedir, قد فرض الله لكم تحلة أيمانكم.

Demek ki Muhammed as yemin etmiş ve yeminimi bozamam deyip yanlışa düşümüş.
Ayetin evrenselliği bundan alınacak derste: zarar veren yeminlerimizi bozmalıyız. Allah
bunu yapmamıza izin veriyor, örneğin 5:89'da.
Yapmayin Sn. Akcay. Muhammed peygamber de Arap gelenegine (islam oncesinde de var olan ve halen devam eden bu yemin gelenegi) uygun olarak yemin etmis durmus. Malum, Allah da yemin eder, gelenege uyar.

Bahsettiginiz 5:89'un diyanet meali: Allah sizi kasıtsız olarak yaptığınız yeminlerden ötürü sorumlu tutmaz, fakat bilerek ettiğiniz yeminlerden dolayı sizi sorumlu tutar. Bunun da kefâreti, ailenize yedirdiğinizin ortalama seviyesinden on fakire yedirmek yahut onları giydirmek ya da bir köle âzat etmektir. Buna imkânı olmayan ise üç gün oruç tutmalıdır. Yemin ettiğinizde (bozarsanız) yeminlerinizin kefâreti işte budur. Yeminlerinize bağlı kalın. Allah âyetlerini sizin için bu şekilde açıklıyor ki şükredesiniz.

Eslerinin rizasini gozeterek yemin etmek ne demek? Ya kasitsiz-kasitli yemin ne demek? Kasti olmayan yemin mi olur?

Ya peki Allah yalan yere de yemin etmeye izin veriyor mu? Hangi durumlarda veriyor bu izni veya Muhammed ve takipcileri nasil kullanmislar bu izni?

Yemin etmek bu kadar uyduruk bir sey midir islam icinde?

Cihana bir daha gelmek hayal edilse bile,
Avunmak istemeyiz öyle bir teselliyle. -RİNDLERİN AKŞAMI, Yahya Kemal BEYATLI

Önerilen Siteler