Turan Dursun Sitesi Forumları
Geri git   Turan Dursun Sitesi Forumları > Genel Forumlar > Konu-dışı

Başlık Düzenleme Araçları Stil
Alt 26-08-2022, 23:36
Khaos Khaos isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Üye

Ulan dmn denen trol

Foruma geldiğin günden beri bukalemun gibi kırk renge boyandın kırk şekle girdin
Seni kırk pozisyona sokar sikkerim.

Şimdi de güya eşsizlik üzerinden stirner'e selam çakıp anarşistlik taslamaya mı kalkıyorsun.

Nası bi köçeksin ki bi iletide diktatörlük karşıtı pozisyon alırken bir sonrakinde diktatörlere saxo çekebiliyorsun. Her pozisyona uygun elastik belkemiğini sikkeyim senin.

Soyut nedir soyutlama nedir ve neden yapılır
Tanrı neden hatalı bir soyutlamadır
Bunun üzerine konuşmak seni de eline bişeyler verip buraya gönderenleri de aşar.

Bu konu ortodox felsefeye ait değildir ve üzerinde düşünülmüş olmayı gerektiren basit ancak bir o kadar da felsefe adına yapılan şaklabanlıkların foyasını ortaya döktüğü için örgütlü biçimde görmezden gelinen bir konudur.

Kasabanın sırrıdır bir nevi yani

Şimdi siktir git canımızı sıkma
Hardcore sikksrim seni zevk de alamazsın
Amk trolü

Tam imzanda tarif edilen götsün sen
Alt 27-08-2022, 10:51
dine mine ne - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
dine mine ne dine mine ne isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Üye

Efendilerinizin aklı başına geldi ve şimdi mahallemizi karıştırmak için senin gibi kendini bilmezleri kullanıyorlar. Uluslararası ilişkiler karmaşık bir konudur. NATO'nun genişlemesi Türkiye'nin rızasına bağlıdır. Türkiye ise PKK'nın Avrupa'dan sınır dışı edilmesini talep ediyor.

Kırk yıl önce kurulan "Marksist-Leninist" örgüt bugün NATO'nun yayılmacı politikalarına bağımlı hale gelmiştir. İçlerinden herhangi biri "Kahrolsun emperyalizm" diyebilir mi?. İşte ayakçı olmak böyle bir şey. Kırk yıl önce savunduğun şeyi bugün savunamazsın ama kendini anti-emperyalist olarak sunmaktan da vazgeçemezsin.

Emperyalizmle yüz yüze mücadele eden ve emperyalizmin suikast timi gönderdiği lidere de hakaret edersin. Ama tabii ki bu senin dipsiz zeminsiz havada uçar anarşizmini pek ilgilendirmiyor. Dünyayı hala solun köhnemiş gözleriyle görürsen, bu tür mantıksızlıklarla uğraşmak zorunda kalırsın. Siyasete takım tutar gibi bakarsan değişen dünyayı koşul ve şartlara göre değerlendirmezs ve gerçeklikten her gün biraz daha uzaklaşırsın. Elbette, bildiğimiz anlamda "sol-sağ" diye bir şey kalmadı.

Bugünkü mücadele, dünyanın herhangi bir yerinde istedikleri zaman kendilerine zarar gelmeden savaş çıkarabileceklerine, Pentagon'da oturup binlerce insanın ölümüne karar verebileceklerine, sınırları istedikleri gibi değiştirebileceklerine, isterlerse yeni bir ulus-devlet kurup bir diğerini yok edebileceklerine inanan küreselcilerle, mevcut topraklarında bu tür oyunlara kurban gitmeden yaşamaya çalışan ama kaçınılmaz olarakda bu küreselcilere ekonomik bağımlı hale gelmiş ulus-devletler arasındadır.

Atatürk'ün kurduğu 38 dilli Türkiye Cumhuriyeti'nin bütünlüğü için mücadele eden adama diktatör yakıştırması yapıyorsun. Küreselcilerin amaçları nelerdir? Bir sonraki adımları ne olacak? Putin'den sonra başka kimi kışkırtmak ve birbirlerine düşürmek istiyorlar? Türkiye'nin Yunan hava sahasını defalarca ihlal ettiğini ve Kıbrıs'ta iki devletli bir çözümün "kabul edilemez" olduğunu söyleyen Yunan başbakanını Kongre'de neden dakikalarca ayakta alkışladılar?

ABD yaptırımları nedeniyle şu anda dünya gündemindeki en önemli konu, dünyanın farklı bölgelerine nasıl gıda sağlanacağıdır. Türkiye bu sorunu Rusya ile işbirliği içinde çözmeye çalışıyor. Sana diktatör diye satılan adamlar efendilerinin attığı taşı kuyudan çıkarmaya çalışıyor.
Onunla bununla anlamsızca kavga eden aptalın tekisin.

Senin gibi aptallar anarşiyi zeminsiz halka sattığından beri, efendileriniz faiz anlaşmalarıyla kendilerini zenginleştirebildiler ve şimdi dünyayı ele geçirmek istiyorlar. Artık kendilerine ulaşamadığımızdan, ne olduğunu bilmeyip ortalığı karıştıran ve mahallelimizi birbirine kışkırtıp anamıza avradımıza sövenlere laf anlatmaya çalışıyoruz. Onlardansın. Hani olurda insafsız yola gelir diye, ama nerde, efendilerine boyunu eğmiş herifin tekisin.

Senin ne özgür irade/ materyalizm çelişkine
ne de anarşizmin zemini hakkındaki sorulara verecek bir cevabın yok bu nedenle gözümde değersiz ve boş bir adamın tekisin. İstediğin kadar da küfür et, vız gelir, çünkü adam değilsin.
Marksist kılığına girerek faizin artı değer olduğunu söyleyen ve böylece zeminimizi anarşinin altından çeken anarşizmin fahişesisin. Diktiğini ama gerçekte zigildiğini anlamayan Horozpunun tekisin. Senin anarşi adına zigeceğinden ne olur?. Sen zigdikçe efendilerin güçleniyor.

Bazı insanlar hiç değişmez. kendilerini deyistirmemek icin sadece daha iyi yalan atmayi öğrenirler
Alt 27-08-2022, 13:32
Üye

paslıcivi´isimli üyeden Alıntı Mesajı göster
-"ben nörokimyasal bir robot değilim, konektomumun kölesi değilim, benim "özgür iradem" var" diyen arkadaşlara soruyorum şimdi..?

[Ü]özgür irade:[/U] soyut bir kavramdır, bilimsel felsefenin soyutlama tanımına göre somut bir maddeyi işaret etmek zorundadır..
Evet, özgür irade soyut bir kavramdır; bilimsel felsefedeki soyutlama tanımına göre somut bir maddeye atıfta bulunması gerekir ve bunu yaparken ama diyalektiğin temel ilkesini ihlal etmiş oluyor. Bilimsel felsefeniz, çünkü biçim ve yapıyı analiz edebilmesinin ancak biçimsiz olanın varlığı sayesinde mümkün olduğu gerçeğini de beraberinde göz ardı etmektedir. Dolayısıyla, varlığın ve gerçekliğin tek bir birleşik temel prensibinin varlığına dair bilimsel felsefi-dini doktrininiz, diyalektikle çeliştiği ve gerçekliğin yalnızca bir kısmını gün ışığına çıkardığı için tamamen doğru olan bir gerçekliği ortaya koymuş olmuyor.

Soyutçuluk değip yanlışlamayın, diyalektiğe biraz olsun saygınız varsa Soyutlamalara, somut gerçeklerinkine eşit değer verin, amaç olarak soyutu yanlıslımayın. Yanlışlamış olduğunuz, Diyalektiğin gerçekliğine dayatmadır, diktatörlüktür.

Hareket yalnızca bilinç olarak, nöronlar arasındaki bağlantıların bir ürünü olarak anlaşılırsa, özgür iradesiz robotik bir kadercilik kaçınılmazdır, haklısınız. Ancak özgür iradenin açıklanamaz direncini, hareketi tam tersinden, yani biçimsiz olandan, yani nöronların içindeki kuantum seviyesinden geldiği varsayılırsa daha iyi anlaşılabilir. Anlaşılabilir ancak bilinebilir olduğunu söylemiyorum.

Bunu da, bilinebilir olan ile bilinemez arasındaki diyalektik ilişkiye duyduğum saygıdan dolayı yazdığımı bilmenizi isterim. İstediğinize inana bilirsiniz size kalmış bir şey. İşte diyalektik bize bilinmezlik üzerinden bu seçim özgürlüğünü tanıyor, bu nedenle hareketi tek yönlü okuyup biçimsiz olanı soyutçuluk ile yanlışlamayın, yanlışlarsanız diyalektiği dışlayıp yarım bildiğinizi dayatmış olursunuz.

Bazı insanlar hiç değişmez. kendilerini deyistirmemek icin sadece daha iyi yalan atmayi öğrenirler
Alt 27-08-2022, 16:21
Üye

Sikilmelere doyamamış haspam benim
Başlamış avrasyacı geyikleri koşturmaya

Faiz, kapitalist sistemde sermayenin artı değeri gaspedebilme yeteneğinin piyasadaki fiyatıdır.
Erkek ******su olmasan bu cümlenin faiz karşıtı olduğunu anlardın. Ama sen de mesleğinin gereğini yapan bi kaşarsın o yüzden salağa yatıyorsun.

Neymiş küreselciler ve ulus-devletler arasında sözümona bi mücadele varmış.

O mücaxele kapitalizmin kendi iç mücadelesidir.
Politik iktidarı elinde tutan hırsız çeteler ile finans kapital arasında olur böyle şeyler.

Anti-emperyalist olmak bu çetelerin ve hegomonlarının işi değil.
Yaladığın efendin düne kadar küreselcilerin oğlanıydı.

Politik iktidarı elde tutmak bu tarz totaliter rejimlerde devleti yağmalamanın önkoşuludur.

Halk düşmanı hırsız sürüsü anti-empsryalistçilik oynuyor algı kasıyor.
İçinizden çıkma deli çavuş bugünde ipliğinizi pazara çıkarmış.

Köçek gibi burda kıvırıp şekilden şekile giren troloğlan. Antikapitalist olmadan antiemperyalist olunmaz.

Geçimini sağlayabilmek için yaladığın fravun bozuntularının emperyalizm ile olan çeliikisi palavradır. Hegemonlararsı çelişkidir.

Benim efendim yok. Faiz anlaşmalarıyla zenginleşenlerin kim olduğu da açık. Politika faizi sabitken bankaların karı nasıl %200 artmış bi incele.

Küreselciler dünyayı soyar ulus devletler kendi halkını. Senin gibi götler de bi çorba parasına saxo çeker.
Alt 27-08-2022, 20:51
Üye

Bu çarpık sistemde kimin kime atladığı konusunda bana ders verme.

Khaos´isimli üyeden Alıntı Mesajı göster
Faiz, kapitalist sistemde sermayenin artı değeri gaspedebilme [U]yeteneğinin[/Ü] piyasadaki fiyatıdır.

Yetenek, beceri ve emek işciğe aittir, bunu anla artık. Sermaye [U]somut[/Ü] bir kağıt parçasıdır, [U]maddi [/Ü]bir değişim aracıdır, [U]becerisi emeği yeteneği olmaz[/Ü]. [U]Marksizmin emeği/ paraya bulaştırma taktiğini bana yutturmaya kalkma.[/Ü]Serbest piyasayı Marksizm'e pazarlama fahişeliğin senin buradan kaynaklanıyor işte.

Bir anarşist, faiz hırsızlarının[U] ürünsüz ve emek karşılığı olmaksızın[/Ü] işçinin emeğine beklenti okumasıdır diye gönül rahatlığı ile yazabilmeli. Ne diye horozpu gibi paranın yeteneğinden bahs ediyorsun bana, bu yaptığın yakışıyor mu sana?.

Bana Marxist taktikle emek/para ile paranın kabiliyeti arasında bağlantı kurmaya çalışiyorsun. İşanın sepeti misali kendiliğinden balıkların çoğalmadığını biliyorsan, o zaman zigtiğimin yeteneğine ne diye inanıyorsun. Ulan maddedir madde emek olmaksızın çalmadıktan sonra o para kendiliğinden çoğalmaz.

Marx efendileri adına merkezi yönetimi tercih etmiş kıvırıp emekçilerin gözünü boyama işlerine girişmişse, bundan sana be horozpu, sen emekçinin gözünü ne diye boyuyorsun.
Ulan Marx faizi emeği paraya, karı da artideğere elitlerin merkezi yönetimi adına karıştırıyor, Senin derdin emekçi iken orada senin işin ne?.

Serbest piyasamızı artideğer günahı ile cehenemme nasıl boylatırsın. Hadi yolladın bari merkezi yoentimsiz neyi nasıl düzenleyeceğini söylede senden özür dileyim. Yoksa parasız otoride kalmaz kafasınla mı bana bu horozpuluğu yapıyorsun.

Alt 27-08-2022, 21:17
Üye

Sen kendini deliliğe vuruyon oğlum.
Kapitalist sistemde bu böyledir diyoruz.
Neresini anlamadın.

Maddi emek olmadan o para elbetteki çoğalmaz.
İşte tam da bu yüzden faiz artı değerin gaspıdır.

Küreselci hırsızlarla ulus-devletçi hırsızların mücadelesi maddi emeği kimin gaspedeceğine dairdir.
Gerisi boş retoriktir.

Bikaç kuruş da senin saxocu troller için kemiklikdir.

Soyutlama nedir anlasaydın
Otoritenin/mülkiyetin ikili anlamını kavrardın.
Üretim araçları üzerindeki mülkiyetin bu gaspın zemini olduğunu kavrardın. Mülkiyet hakkının mülksüzleştirme olduğunu çözümün de üretim araçlarının toplumsallıştırılması ve politik otoritenin de yokedilip yatay örgütlenmiş konseylere devredilmesinden ibaret olduğunu görürdün.

Ki aslında bal gibi de bunları biliyorsun. Bu marksizm değil. Anarşi
Alt 27-08-2022, 23:24
ilahimasal ilahimasal isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Üye

Dine mine denen it
Bak burdaki yazarları durmadan " pkk" denilen örgütle ilişkilendirmek gibi bir yola başvuruyorsun
Maksadın belli.

Eğer bunu bir daha yaparsan emin ol seni bulurum
Buna tehdit diyorsan savcılık yargı hepsi için sana yol açık.

Ama bir daha bu hatayı yaparsan sonu çok ağır olur

Hadi bir daha buradan bizi o örgütle bir daha ilişkilendir de göreyim.
Sonu çok ağır olur. Keşke tatlı hayatımı b.ok etmeseydim dersin.

Alçak it . Pkk nın da seninde geçmişini düdüklerim
Ben seni uyardım.
Emin ol bulurum seni.
Burdaysan hemen
Yurt dışındaysan yurda girerken.

Adi it bir daha bu hatayı yapma.

Şeref yoksunu itin yazdığına bak.

Efendilerinizin aklı başına geldi ve şimdi mahallemizi karıştırmak için senin gibi kendini bilmezleri kullanıyorlar. Uluslararası ilişkiler karmaşık bir konudur. NATO'nun genişlemesi Türkiye'nin rızasına bağlıdır. Türkiye ise PKK'nın Avrupa'dan sınır dışı edilmesini talep ediyor.

Kırk yıl önce kurulan "Marksist-Leninist" örgüt bugün NATO'nun yayılmacı politikalarına bağımlı hale gelmiştir. İçlerinden herhangi biri "Kahrolsun emperyalizm" diyebilir mi?. İşte ayakçı olmak böyle bir şey. Kırk yıl önce savunduğun şeyi bugün savunamazsın ama kendini anti-emperyalist olarak sunmaktan da vazgeçemezsin

Ulan alçak it , khaos sana ne dediki sen bu mevzuyu ortaya attın.
Konu ne ? Senin maksadın ne
Konuyla yada kaosun dediği ile ne alaka

Sektir git bu forumdan aşşağılık it.

Atın bu iti artık.
Alt 28-08-2022, 15:48
Üye

Emeğin yarattığı artı değer ilk aşamayı, faiz ise işsiz ve tamamen talebe bağlı olan ikinci aşamayı oluşturmaktadır. Bu iki aşama arasında ayrım yapılmadığı sürece de, gerçek bir temele dayalı bir anarşi asla gerçekleştirilemez.

Bir daldan çakı yontup bana sattığını farz et. Bu çakidan elden etiğin (kar) artıdeğerdir. Bu artideğeri de spartacusa forumun teknik altyapısı için verdiğini ve belli süre sonra benim ve kendi emeğinin birliğinden oluşmuş artideğeri de , spartusdan emek karşılığı olmaksızın kar beklediğini düşün.
Sana artı değerini (borcumu) emeğimle ödedim, sen neden hala Spartacus'u (emeğinin karşılığı olmadan), benim emeğimle elde ettiğin artı değere hala kar payı bekleyip adamı kendine borçlandırıyorsun?.

İşte spartacusdan gelecek olan ve emeği ile sana ödeyecek olan kar faizdir. Faiz artı değerin gaspidir derken sen karı kast ediyorsun, işte mesele bu değil. Bu marizimin oyunu. Benim emeğimin karşılığı ile oluşmuş ve borcu ödenmiş Artideğerle , zigini bacağını sallayarak kuru kuruya spartacusun maaşından çalacak olacağın kar beklentini birbirinden ayıracaksın, asıl mesele bu işte.

Bu iki artideğeri (karı) emekle çarpıştırmadan spartacusun hakkını savunamazsın. Anarşizm bu çarpıtmayı yutmaz, yuttu mu marxizme boylar gider. Bunun lamını cimini okuma bana.

Soyutlama nedir anlasaydın
Otoritenin/mülkiyetin ikili anlamını kavrardin.
Yanılıyorsun çünkü bu söylediklerin hırsızı bir sistem için geçerlidir. Ancak anarşik bir sistemde yetmezlik ortadan kalkacağı ve her emekçinin mülkiyeti olacağı için, otoritenin kendiliğinden ortadan kalkacağına inanmıyorsun sen. Ancak bu bir gerçek. Suçlu olan paranın kendisi de değil, o sadece bir değişim aracıdır, ama faiz, dünyanın tüm yasaları ve devletleriyle bu değişim aracını hırsızlığa araçsallaştırmıştır.

Üretim araçları üzerindeki mülkiyetin bu gaspin zemini olduğunu kavrardin.
İşte bak ben paraya odaklanırken sen zeminin amok sun.

Mülkiyet hakkının mülksüzleştirme olduğunu çözümün de üretim araçlarının toplumsallistirilmasi ve politik otoritenin de yokedilip yatay örgütlenmiş konseylere devredilmesinden ibaret olduğunu görürdün.
Bahsettiğin rüya, aniden dünya genelinde bir devrim gerçekleşmediği sürece gerçekleşemez. Paranın efendilerinin istediği tam da budur , neo marxistler bunu kavradı ama sen hala uyuyorsun, böylece zaman boşa harcanarak adamlar bu sayede git gide gücüne güç kattı. Paralarının gücü ile yeni dünya düzeni kuracak sen hala devrim masalınla bana uyku çekiyorsun. Yahu para üzerinden oynadıkları oyunun çözümünü sana devrim üzerinden satmışlar sende hala bu masalın peşinde koşuyorsun.
Oysa sorun para üzerinden çevirdikleri oyunun ta kendisi. O nun bunun mülkietini devirmene hiç gerek yok. Sen mülkiyetini paranı emeğe bağla, gerisi it sürüsü gibi kendiliğinden çözülecektir.

Yatay örgütlenmiş konseylerine yandığımın, bunlar tek tük ayaklanmalar bile değil, dünya çapında bir devrimin sonuçları ile gerçekleşebilir. Ama ben kapitalizmin yetmizliğini içeriden sona erdirebilecek bir anarşiden bahsediyorum. Tam olarak bilmediğim kapitalist sistemin böyle bir girişime nasıl karşı çıkacağı ve faiz yasağının meyve verebilmesi için dünya çapında uygulanması ile ilgili gerekip gerekmediğidir.

Reform ve devrim arasındaki fark, istenen sonuçlara ulaşmak için kullandıkları yöntemlerden kaynaklanır. Bir tanesi legalizmi bilir, diğeri tanımaz. İkincisi, devrimin olumsuz ve şiddet içeren aşırılıklarını kınayacak ve bunlardan nefret edecek eğitimli ve ahlaki açıdan dirençli insanlar her zaman olacaktır. Bu nedenle eğer anarşi bir haklar meselesiyse, haklarımı yasal olarak elde edebilecekken neden yasadışı yollardan hakkımı arayayım?.

Evrim doğal ve gerçektir. Devrim yoluyla değişim süresini kısaltmak doğal bir direnişe ve ölümüne neden olur ki bu kesinlikle söz konusu olmamalıdır. Ancak faizin her hali ile sistemden çıkarılması yavaş, telaşsız bir şekilde ilerler ve ters yönde iyi ve doğal bir gelişmeye yol açardı. Bundan sadece kan emiciler rahatsız olurdu, ancak halk bunu desteklerdi. Sistemin içine ne kadar akıllıca yerleştirilmişse, sistemden de o kadar akıllıca çıkarılmalıdır. Aksi takdirde, aklın, isteğini harekete geçirmediği sürece bir değişim asla gerçekleşemeyecektir. Sömürücüler, süreci kısaltırsanız bizlerden kurtulursunuz demiş, sen gibi dindarlarıda buna kanmış, durum bu.

Bu nedenle senin efendilerin, benim değil; çünkü onların önerdiği yola inanan ve dindarlığınla değişimi geciktiren sensin.
Muhtemelen ne kadar geciktirirsen, efendilerinin o kadar güçleneceğini de biliyorsundur.
İllegaliteyi kıçıma şok, dünyanın giderek modernleşen ordusunu üzerime sal, onun bunun entelektüeli sakatlarınla uğraşmaya zorla sonra neymiş? Kurtulacakmışım. Hadi oradan.

Alt 28-08-2022, 15:52
Üye

Bu forumun en yetersizide, omurgayı ayakçılıkla ilişkilendiremeyecek kadar zavallıymış. Kendime yakıştıramadığımdan o olur olmazlarını geri iade etmek bile gelmiyor içimden. Etsemde etmesemde acınası halinle varlığını kendisi zaten tehdit ediyor. Cevap vermesine de gerek yok, egosunu tatmin etmeye çalışan bu psikopata artık bir cevabım olmayacak. Kalsın sağlıcakla.

Alt 28-08-2022, 16:47
marcos - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
marcos marcos isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Üye

Dinemine

Bizler Almanya'da yaşamıyoruz Türkiye'de yaşıyoruz.PKK da Türkiye devletine savaş açmış bir savaş partisidir.Siz insanları (forum üyelerini) PKK lı ilan ederek büyük çok büyük ithamda bulunuyorsunuz.Bu nedenle insanlar size sinirleniyor.

Bir dönem bu tarz ithamları Kemalistlerde görüyorduk.Kürt vardır diyene ahanda PKK topluluk hakları toplumsal haklar diyene ahanda PKK barış demokrasi diyalog diyene ahanda PKK......insanlar artık bu tarz ithamları kaldıramıyorlar.

Yaptığınız hata yenilir yutulur değil.
Bu konuyu düşünün.

http://bizimsokagincocuklari.com/wp-...EMES%C4%B0.pdf

" Şüphesiz eğer ki hayvanların dini olsaydı, şeytanı insan şeklinde hayal ederdi." / W. Ralph Inge

Önerilen Siteler