Turan Dursun Sitesi Forumları
Geri git   Turan Dursun Sitesi Forumları > Genel Forumlar > Politika

Başlık Düzenleme Araçları Stil
Alt 01-07-2009, 00:42
pervane - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
pervane pervane isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Kıdemli Üye

Yakınları kaybedilenler hesap soruyor: 'Cumartesi Anneleri' Le Figaro'da...

Fransa'nın tanınmış gazetelerinden Le Figaro, İnsan Hakları Derneği (İHD) 'Gözaltında Kayıplara Karşı Komisyon' tarafından yeniden başlatılan (222 haftadır sürüyor) "Cumartesi Anneleri" eylemini okurlarına duyurdu. "10 yıl sonra yeniden sokağa indiler..." "Yakınları kaybedilenlerin aileleri Türk devletinden hesap soruyor" başlığıyla Laure Marchand imzası ile yayınlanan haberde, hak savunucusu Leman Yurtsever'in görüşlerine de yer veriliyor.

http://www.izmirizmir.net/bilesenler...?haber_no=2634

Le Figaro (haber)

http://www.lefigaro.fr/international/2009/02/27/01003-20090227ARTFIG00013-les-familles-des-disparus-demandent-des-comptes-a-l-etat-turc-.php
Alt 01-07-2009, 01:10
-InVi- -InVi- isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Denetimdeki Üye

-InVi- - MSN üzeri Mesaj gönder

ne yalan söyleyim,
bu cumartesi anneleri olusumunu genclik yillarimda "devlete bas kaldirma planin bir ayagi" olarak algilamistim, böyle algilamam icin bir ciddi ugras vardi o yillarda, lise yillarimdi....
okulumuzun alman müdürü elinde bir dergi ile gelip bana fikrimi sormustu....dergide türkiyden bu olusumdan bahsediliyordu...ve kendisine de o zamanlar "devletin" bana "belletigi" sekilde izah etmeye calismistim....
galiba naifligime vererek kisa bir gülümsemeden sonra, bu tür kayiplarin sadece anti-demokratik ülkelerde olabileceginden söz etmisti....ve almanyanin da bu konuda üzücü ama ciddi tercübelerinin oldugunu anlatip mutlaka bunun birgün hesabinin sorulmasi gerekecegini söylemisti.....o günler demek yaklasik 15 yil sonra imis....
asil simdi hesap sorma zamani....

Not : sadece bir tavsiye...
bu basligin icindeki konu "dinler ve kadinlar" üstü oldugu icin, belki baska forumda olmasi daha uygun olabilir ?
Alt 01-07-2009, 01:16
Kıdemli Üye

Sevgili invi tavsiyenizi okudum ancak annelerin sesini politika başlığından uzak bir yerde takip etmek için kadın konulu forum da açtım ve dikkat ederseniz bu başlığa hiç yorum yapmadım. cumartesi annelerinin 1995 yılından bu yana çığlığı zaten yorumsuzdur diye düşünüyorum.
Alt 01-07-2009, 08:45
parmis parmis isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Kıdemli Üye

Biz anneyiz yok biribirimizden farkımız ha papua yeni ginede annelik ha Türkiye de annelik ya da afganistanda annelik hepsi bir.. Çocuklarımızı doğurur bin bir sorunla boğuşarak ,fedakarlık ederek büyütürüz.. Bu süreci hiçte kolay olmayan yollardan geçerek yaparız kimimiz yoksulluğa kimimiz çalışma hayatının zorluklarına kimimizde babasızlığa rağmen çocuklarımıza sahip çıkar onları büyütürüz çünkü biz anneyiz..
özenle yetiştirdiğimiz kendimizden çok şey vererek büyüttüğümüz gözümüzün nuru evlatlarımızı savaşlara, teröre, suikastlara ve zalimlerin zulumuna kaptırırız işte o zaman biz anneler acının en acısını yaşarız yani evlat acısını..
İşte tam burada bu acının ben milliyeti, siyasi görüşü olmaz diye düşünüyorum bir cumartesi annesinin dramını bir şehit anneside yaşar kaybettiği oğlu için göz yaşı döker feryat eder afganistan da evladı dövülen sövülen kurşunlanan bir anne nasıl acı duyarsa Türkiye dekide duyar Almanya dakide..
Bencede hesap sorulmalı evlatlarımızı öldürenlerden ,kaybedenlerden, barışı dinamitleyenlerden ,terörü dayatanlardan, derin devlet denilen o mekanizmadan hesap sorulmalı.. Anneler canlarından can ;kanlarından kan verdikleri hiç uğruna kaybettikleri evlatlarının hesabini sormalı...

saygılar..

parmis güneşin-kızı
Alt 02-10-2009, 21:22
Kıdemli Üye

BU METNİ YAYGINLAŞTIRMANIZ DİLEĞİYLE…

MEDYA VE KAMUOYUNA..

KAYIPLARIMIZI İSTİYORUZ!

( 236. kez Galatasaray’dayız)

Gözaltında kaybetme, diğer baskıcı ülkelerde olduğu gibi yaşadığımız topraklarda da devlet aygıtının bir stratejisi olarak uygulandı.
Bir gece vakti yatağından, sokak ortasından devletin güvenlik güçleri tarafından gözaltına alınıp kaybedilen evlatlarını, eşlerini aramak için her hafta Galatasaray Meydanına gelen Cumartesi anneleri/hak savunucuları kayıpların akıbetinin açıklanması ve faillerinin yargılanması talebiyle Galatasaray’ı bir mücadele alanına dönüştürdüler.
Gözaltında iken kaybedilen yüzlerce insan “yaşıyorlar mı?”, “öldürüldüler mi?” bilinmiyor.
Akıbetleri konusunda yetkililer hala açıklama yapmaktan kaçınıyor.

Tüm kamuoyuna ve medyaya sesleniyoruz:
Belki de canı yananlardan değilsiniz…
Unutmayın, birgün yanıbaşınızdaki insanın kaybedilmesi mümkün bu topraklarda!
Haftada sadece ve sadece bir saatinizi cumartesi eylemine ayırın.
Vicdanınızın sesini dinleyin, gelin, izleyin, görün, destek verin!

İnsan Hakları Derneği
İstanbul Şubesi
Gözaltında Kayıplara Karşı Komisyon

Tarih :03 Ekim 2009 ( Cumartesi )
Saat :12.00
Yer :Galatasaray Meydanı
(İstiklal Cad. - Taksim)
Alt 04-10-2009, 00:40
güneşinzaptıyakın güneşinzaptıyakın isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Üyeliğini Sonlandırmış

pervane´isimli üyeden Alıntı Mesajı göster
.....................................

Tüm kamuoyuna ve medyaya sesleniyoruz:
............................

Vicdanınızın sesini dinleyin, gelin, izleyin, görün, destek verin!

.................................................. ...
Canım anam güzel anam, ellerinden öperim.... Kardeşlerimin anısı önünde saygı ile eğilirim...
Alt 04-10-2009, 12:10
cenker cenker isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Üye

Dinlerle ne ilgisi var bu konunun?
Alt 10-10-2009, 02:42
Soda Soda isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Kıdemli Üye

Maşallah, "dinler ve kadın" başlıklı bölüm de politize edilmiş.

Kimlerin politize ettiği de ortada.

Ama benim asıl sormak istediğim bir şey var.

Bu DTP'nin organize ettiği "Cumartesi anneleri" grubuna Pkk'nın örgüt içi infazına kurban giden örgüt üyelerinin anneleri de alınacak mı?

Özellikle şu son dönemdeki 3 infaz:

Terör örgütü PKK'nın "silah bırakması ve tasfiyesinin" tartışıldığı dönemde örgüt içi kavgaların da arttığı bildirildi. Terör örgütünün dağılması endişesiyle Avrupa'ya geçmeye çalışan örgüt mensuplarının arttığı ifade edildi. Güvenlik birimlerinin tespitlerine göre, örgütün "Diyarbakır sorumlusu" olduğu belirtilen "Ziya" kod adlı Engin Çatak ile yardımcısı "Zinar" kod adlı Ömer Kılıç ve örgütün lojistik işlerinin başında bulunduğu ifade edilen "Yusuf" kod adlı Aslan Kalkan örgüte ait 900 bin TL ile kaçtı.
Bu kişiler Lice kırsalından Van'a geçerek oradan İran'ın Şehidan bölgesine gitti. Buradan Avrupa'ya geçmeye hazırlandıkları ifade edilen 3 kişi, "Numan" kod adlı Mehmet Dağ adındaki terör örgütü sorumlusuna bağlı kişilerce yakalanarak "infaz" edildi.

http://www.etikhaber.com/content/view/79204/38/
Anneler arasında ayırım yapmak yakışıyor mu DTP'ye?

Bağımsızlık benim karakterimdir.
Alt 10-10-2009, 02:51
Kıdemli Üye

Çocukları PKK mı kaçırıyor?

Küçükçekmece`nin Bayramtepe Mahallesi`nde son iki yıl içinde, 14 yaşlarında 4 çocuk, esrarengiz şekilde ortadan kayboldu. Aileler, bütün aramalarına rağmen izine rastlayamadıkları çocuklarının, PKK tarafından kaçırıldığını düşünüyor.

http://www.tumgazeteler.com/?a=1023738
Allah bilir orada resimleri olan insanların üyük çoğunluğu Pkk kamplarında halen yaşıyor veya Pkk'nın iç infazına kurban gitmiş olabilir.

Cumartesi anneleri derneği DTP öncülüğünde bunu araştırmış mı?

Alt 10-10-2009, 02:58
Kıdemli Üye

PKK'NIN KAÇIRDIĞI KIZLARDAN İSVEÇ GAZETESİNE ŞOK AÇIKLAMALAR!..

Kandil Dağı’nda İşkence ve Cinsel Tacize Maruz Kaldık!..”

Kadro sıkıntısını aşmak için çocuk kaçırma eylemlerine yönelen PKK,
özellikle Avrupa’da yaşayan Kürt-Alevi ailelerden “gerillayı donat”,
“bağış”, “vergilendirme” adı altında haraç istiyor, ancak haraç vermek
istemeyenlerin çocuklarını kaçırıyor.

http://www.habervitrini.com/haber.asp?id=214475
Ey Cumartesi anaları. Pkk'dan hesap sorun.
Bu sizin en doğal hakkınızdır.
Ama o DTP milletvekilini aranızdan atın.
Onlar sizin çocuklarınızı yok edenlerin temsilcisidir.
Onların oyununa gelmeyin !

İşte benim özet olarak çağrım bu olacaktır. Bir Cumartesi bunlar gösteri yaparlarsa İstiklal caddesinde, bizzat gidip yanlarına böyle sesleneceğim onlara.

Önerilen Siteler

Başlık Düzenleme Araçları
Stil