Turan Dursun Sitesi Forumları
Geri git   Turan Dursun Sitesi Forumları > Genel Forumlar > Politika

Başlık Düzenleme Araçları Stil
Alt 02-09-2009, 12:29
Khaos Khaos isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Üye

türkler kürdistanda işgalcidir.
nasıl ki abd işgallerini özgürlük ve demokrasi masallarıyla örtüyorsa türkiye de kendi işgalini;
ayrılık istemek emperyalistlerin oyunudur masalıyla örtüyor.
bağımsız kürdistanın uluslararası emperyalizm tarafından kulanılabilme potansiyeli olması türkiyenin de emperyalist olduğu gerçeğini değiştirmez.
işgalciler işgale felsefi kılıf uydurmak yerine adam gibi açıkça evet bu bir işgal ve sıkıyosa bizi burdan çıkarın deme açıksözlülüğünü elbette gösteremeyeceklerdir.
bu işgali şu yada bu biçimde görmezden gelenler ırkçılıklarını ulusalcılık adı altında yumuşatarak geniş kitlelere yedirebilirler.ama bu bal gibi ırkçılıktır.
ve burda ateist,dinlerden özgür,solcu,s.demokrat hatta sosyalist gibi süslü sıfatların arkasında açıkça nazi olduklarını deşifre etmektedirler.
kürt meselesi türk solunun turnusol kağıdıdır.
kendine solcu diyenlerin nasıl da ağırlıklı kesiminin aslında sağcı hatta faşist olduğunun ortaya çıkarılmasının anahtarıdır.
Alt 02-09-2009, 14:54
AYATA AYATA isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Üyeliğini Sonlandırmış

EDİT..... ne Kürdistanı Türkler o topraklara geldikleri zaman Kürdistanmı vardı...oralarda...Hangi Kürt orduları ile hangi meydan savaşında savaştık hangi Kürt ülkesini tarihin karanlıklarına karıştırdık...Kürt Kürt olduğunu TüRkler ile ortak yaşam sırasında öğrendi...hani Asimilasyon...asimile olan Türklermi acaba, bir incele bakalım tarihi....seni gidi gomanis seni... işin gücün milleti vatanseverleri faşistlikle ırkçılıkla suçla....kıt bilgin ve ordan burdan bulduğun yazıları buraya copy paste yaparak aydın görünmeye çalış....komik gomanis seni...

Konu prozac tarafından (02-09-2009 Saat 20:03 ) değiştirilmiştir.
Alt 02-09-2009, 15:11
Üyeliğini Sonlandırmış

aydoe´isimli üyeden Alıntı Mesajı göster
Bu yazıyı ML Komünist arkadaşlar için asıyorum.Beni dinlemiyorlar belki Lenin'i dinlerler!

Başka başka uluslar tek bir devletin sınırları içinde yaşadıkları sürece, milyonlarca, milyarlarca iktisadi, yasal, toplumsal bağla birbirlerine bağlıdırlar. Eğitim, bu bağlardan nasıl ayrı tutulabilir? Bund'un çarpıcı saçmalık bakımından klasik olan formülüyle söyleyelim, eğitim, devletin "yetki alanının dışına" çıkarılabilir mi? Eğer tek bir devletin sınırları içinde yaşayan değişik ulusal-topluluklar, iktisadi bağlarla birbirlerine bağlıysalar, o ulusları "kültürel" ve özellikle eğitsel konularda sürekli olarak bölüp ayırmak saçma ve gerici bir şey olur. Tam tersine, okullar, gerçek yaşamda yapılan şeye bir hazırlık olsun diye, ulusal-toplulukları eğitim işlerinde birleştirme çabası gösterilmelidir.

Okulların, ulusal-topluluklara göre ayrılmasına, proleter sınıf savaşımı açısından çok daha şiddetle karşı koymalıyız.

Rus emekçi sınıfı, bu, gerici, zararlı ve küçük-burjuva milliyetçi nitelikte olan "kültürde ulusal özerklik" düşüncesiyle çarpışagelmiştir ve bunu sürdürecektir.
Za Pravda, n° 46 28 Kasım 1913. Viladimir İliç Lenin

http://www.kurtuluscephesi.com/lenin/ozerklik.html

Tabiki seçmeli ders olarak okutulabilir ya da Kürtçe bölümler açılabilir ama yurt genelinde yaygın eğitim dili tek olmalıdır.

Aydoe Arkadaş Lenin ve leninist düşüncenin dil ve eğitim konusundaki bu fikrini buraya yazdı bizim leninst ve solcu arkadaşlar görmek bile istemediler...herhalde Atatürk'ü nasıl aşmışlarsa, Lenin'ide aşdık diye düşünüyorlar...İşte kraldan daha kralcı olmak demek bu olsa gerek...

Dilaver bey yan çizmiş...ben...Kürtçe dilde eğitime karşıyım dedim...Ama isteyene kürtçe eğitim verilsin, kürt dili edebiyatı seçmeli ders olsun...isteyen okusun dedim o bu dediklerimi görmezden gelmiş...ne yazık...zaten o görmek istediğini görür olmuş. Ve birde şunu sezdim Dilaver bey aslında bu konuda ne istediğini bilmiyor sanki...
Alt 02-09-2009, 21:04
dilaver - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
dilaver dilaver isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Kıdemli Üye
Dinlerden Özgürlük Grubu Üyesi

Onur Üyeliği Başarı Ödülü Başarı Ödülü 

Bakın Ayata

Ne bu başlıkta, ne bu sitede, ne de TC deki muhtelif tartışmalarda kimse okullarda Kürtçe egitim dili olsun demiyor. İsteyen ana dilde egitim alabilsin deniyor ve bunun da seçmeli olacagı ifade ediliyor. Resmi dilin Türkçe olmasında bir mutabakat da var, burada da sorun yok.

Sorun şurada, ana dilde egitim, Kürt filolojisi, Kürt Dili ve edebiyatı denildigi anda birileri çıkıp olayı çarpıtıyor ve tek dilde egitimi öne sürüyor.

Şayet siz de ana dilde egitim hakkını vb lerini savunuyorsanız o halde neden tartışıyoruz. Kimse Lenin ile ters düşmüyor ki.

Bence burada Don Kişot vari hayali yel degirmenlerine saldırılıyor. Aynen ayrılık meselesi gibi. Çünü Pkk da dahil olmak kaydıyla artık ayrı devleti savunan kalmadı.

saygılarımla

Çin'den İspanya'ya, Ümit Burnu'ndan Alaska'ya kadar
her mili bahride her kilometrede dostum ve düşmanım var
Dostlar, ki bir kere bile selamlaşmadık
aynı ekmek, aynı hürriyet, aynı hasret için ölebiliriz...

Nazım Hikmet

www.dilaverkom.blogcu.com
Alt 02-09-2009, 22:11
uyar - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
uyar uyar isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Kıdemli Üye

anarchist´isimli üyeden Alıntı Mesajı göster
.
hoppalaa.. yani oradan çekilip toprakları kürdistana mı verelim.. istersen tüm anadoludan çekilip orta asya steplerine dönelim anarşist.. nede olsa buraların hepsi zamanında bizim tarafımızdan işgal edilmiş..... hatta tüm insanlar afrikaya toplansın böylece istila edilmiş tüm topraklar eski sahiplerine verilmiş olur ...

ilahi anarşist dostum.... neyi savunduğunuzu bilmiyorsunuz.. özgürlükleri vermek başka birşey işgalci konumunda kalmak başka birşey... farkı farkedin lütfen

kuranı okuyun cunku okudukca allahin olmadigini daha iyi anlayacaksiniz .......
Alt 02-09-2009, 22:32
pervane - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
pervane pervane isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Kıdemli Üye

özgürlükleri vermek başka birşey

Yani özgürlüklerin alındığını itiraf ediyormusunuz!? o halde bu özgürlükleri, özgürlük alanlarını ele geçirmeye, el altında tutmaya da işgal diyebilirmiyiz? işgal sadece arazi parçası üzerindeki hareket şeklimidir? bir halkın ya da sadece insanların özgürlüklerinin, hareket alanlarının işgali söz konusu mudur?
Alt 02-09-2009, 23:51
Üyeliğini Sonlandırmış

yanlışı kabullenme duyusu yok sizde...sıkışınca çarpıtma yeteneğini çok güzel geliştirmişsiniz...bu ülkede benim olupta kürtün olmayan hangi haK VAR..benim okuduğum okullarda okuyor, benim çalıştığım işlerde çalışıyor, benim geldiğim mertebelere gelebiliyor, orduda genelkurmay başkanı bile olabiliyor, cumhurbaşkanlığı yapıyor, her türlü sanat ile iştigal edebiliyor, neymiş Kürt kimliği ile bunu yapamıyormuş peh peh peh...yahu adama belasınımı arıyor derler...birde şu var....klimse bana bu Toplulukla bu güruhla birlikte yaşamak isteyip istemediğimide sormuyor, bir gün insanlar soracak kendilerine...bu farklı konuşan farklı giyinen farklı tipli ve kanun dışı her işe el atan insanlar benim sokağımda, köyümde, kasabamda , çalıştığım yerde ne arıyor....İşte sorun o zaman çıkacak ortaya...Rüzgar ekenin fırtına biçtiğini o zaman anlayacaksınız.
Alt 03-09-2009, 00:03
dilaver - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
dilaver dilaver isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Kıdemli Üye

Onur Üyeliği Başarı Ödülü Başarı Ödülü 

bu ülkede benim olupta kürtün olmayan hangi haK VAR

Kimligini ifade etme hakkı var Ayata. Bu ülkede Kürt kürdüm diyemedi yıllardır. Anası ile aynı dili konuşmaktan engellenmesi var. Bundan daha büyük zulüm olabilir mi.

Bulgaristandaki Türkleri neden destekledik. Bulgaristan da Türkler'e yapılan ne ise Türkiye'de Kürtler'e yapılan da aynıdır.

Şimdi Barzani çıkıp dese ki, bu ülkede yaşayan herkese Kürt denir. Türkmenler de Kürt tür. Siz buna razı mısınız. Musulda yaşayan Türkmenler Kürttür. Kürtlük bir etnisite degil vatandaşlık bagıdır. Ulu önder Barzani milleti birleştirmek için bu formülü bulmuştur.

Buna evet diyorsanız sizden özür dilemeye hazırım. Irak ta Türkmen yoktur, Kürt ulusu vardır.

saygılarımla

Çin'den İspanya'ya, Ümit Burnu'ndan Alaska'ya kadar
her mili bahride her kilometrede dostum ve düşmanım var
Dostlar, ki bir kere bile selamlaşmadık
aynı ekmek, aynı hürriyet, aynı hasret için ölebiliriz...

Nazım Hikmet

www.dilaverkom.blogcu.com
Alt 03-09-2009, 00:05
ulpian - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
ulpian ulpian isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Kıdemli Üye

Başarı Ödülü 

AYATA´isimli üyeden Alıntı Mesajı göster
yanlışı kabullenme duyusu yok sizde...sıkışınca çarpıtma yeteneğini çok güzel geliştirmişsiniz...bu ülkede benim olupta kürtün olmayan hangi haK VAR..benim okuduğum okullarda okuyor, benim çalıştığım işlerde çalışıyor, benim geldiğim mertebelere gelebiliyor, orduda genelkurmay başkanı bile olabiliyor, cumhurbaşkanlığı yapıyor, her türlü sanat ile iştigal edebiliyor, neymiş Kürt kimliği ile bunu yapamıyormuş peh peh peh...

İki farklı eşitlik anlayışı:

Mantıksız eşitlik: Ben Türkçe gazete/televizyon yayını yapabiliyorsam, onlar da Türkçe gazete/televizyon yayını yapabilirler. Ben Türkçe öğrenebiliyorsam onlar da Türkçe öğrenebilirler. Ben ''Kahraman Türk Irkı'', ''Türküm doğruyum çalışkanım'' diyebiliyorsam, onlar da benim ırkımı övebilir.

Mantıklı eşitlik: Ben Türkçe gazete/televizyn yayını yapabiliyorsam, onlar da aynı yasal çerçevede Kürtçe yayın yapabilir (TRT şeş ÖZEL DEĞİL!). Ben Türkçe öğrenebiliyorsam, onlar da Kürtçe öğrenebilir. vs.

saygılarımla
Alt 03-09-2009, 00:10
Lestat - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Lestat Lestat isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Kıdemli Üye

anarchist´isimli üyeden Alıntı Mesajı göster
nasıl ki abd işgallerini özgürlük ve demokrasi masallarıyla örtüyorsa türkiye de kendi işgalini;
ayrılık istemek emperyalistlerin oyunudur masalıyla örtüyor.
bağımsız kürdistanın uluslararası emperyalizm tarafından kulanılabilme potansiyeli olması türkiyenin de emperyalist olduğu gerçeğini değiştirmez.
işgalciler işgale felsefi kılıf uydurmak yerine adam gibi açıkça evet bu bir işgal ve sıkıyosa bizi burdan çıkarın deme açıksözlülüğünü elbette gösteremeyeceklerdir.
bu işgali şu yada bu biçimde görmezden gelenler ırkçılıklarını ulusalcılık adı altında yumuşatarak geniş kitlelere yedirebilirler.ama bu bal gibi ırkçılıktır.
ve burda ateist,dinlerden özgür,solcu,s.demokrat hatta sosyalist gibi süslü sıfatların arkasında açıkça nazi olduklarını deşifre etmektedirler.
kürt meselesi türk solunun turnusol kağıdıdır.
kendine solcu diyenlerin nasıl da ağırlıklı kesiminin aslında sağcı hatta faşist olduğunun ortaya çıkarılmasının anahtarıdır.
yahu ayata açtığından beri takip ediyorum başlığı.ben uzun zaman önce söz vermiştim kendime bu konuları tartışmıycam diye ama.yazmadan duramadım.bn böyle saçmalık duymadım.kürdistan nerekiii??ayrıca türkiyenin şu parazit durumunda,her adımda geriye giden durumunda bi yeri işgal etmesi mümkün bile değil hele "kürdistan"ı.ama komikmiş haa.ahahahahahaha

Gerçeğin ne kadarına dayanabilirsin?

Önerilen Siteler

Başlık Düzenleme Araçları
Stil