Turan Dursun Sitesi Forumları
Geri git   Turan Dursun Sitesi Forumları > İbrahimi Dinler > İslam > Kur'an'da Mucize Yoktur

Başlık Düzenleme Araçları Stil
Alt 21-02-2006, 02:13
Üye Değil

insanlarin aya ciktigi cagda insanlarin savundugu konustugu o kadar cok sacma sey varki suudi seyhininki solda sifir kalir
Alt 21-02-2006, 22:06
DreiMalAli - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
DreiMalAli DreiMalAli isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Kıdemli Üye

Muhammed'den yüzyıllar önce Dünyanın yuvarlak olduğu bilindiği gibi...
Dünyanın çevresini hesaplayanlar da vardı.

Bunlardan birisi Eratosthenes idi:
http://www.angelfire.com/rnb/haritat...yografiler.htm
http://www.istanbul.edu.tr/eng/jfm/o...ihi/Yerici.htm

Sevgiler
Alt 21-02-2006, 22:13
exclusive exclusive isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Üye

Dünyanın yuvarlak olabileceğini daha önceleri düşünenler olmuş tabii ama bunlar daha çok aya bakıp, güneşe bakıp bizim dünya da yuvarlak olmalı diye tahmin yürütmüşler...

Bilimsel olarak bunu ilk keşfeden insan ise Galileo olmuş...
Alt 21-02-2006, 23:28
Üye Değil

nin verdigi linkte soyle yaziyor

Yerküremizin bilimsel olarak anlaşılmasına ilişkin ilk görüşler, M.Ö.VI. yüzyılda başını ünlü matematikçi Pisagor?un çektiği bir gurup bilim adamı tarafından ortaya atılmaya başlanmıştır. Esasen Ege?nin Samos Adası yerlisi olan Pisagor, ne yazık ki İtalya?nın güneyinde ki bir Yunan Kolonisi?ne sürgüne gönderilmiştir.

Eratosthenes den onceside var yani....ama bunlar Eratosthenes de dahil hepsi varsayimlardi....dunyanin ayin ustune dusen golgesi yuzunden ta m.o 6.yuzyilda kuskuya duslumustur...gercegin ortaya konmasi Exclusive in dedigi gibi Galileo mumkun olmustur...

zaten buda yeni tarz....hz.muhammed in haber verdigi her olay ondan once bilinir oldu....vay be Muhammeden once milenyuma girmisizde haberimiz yokmus...milattan once elektrigi de bulursunuz arkadaslar biraz kassaniz
Alt 22-02-2006, 00:18
Üye Değil

http://www.sonboyut.net/kronoloji/koronoloj585-1630.htm

Görüldüğü gibi, dünyanın yuvarlak küre olduğu M.Ö 500 yıllarında öne sürüldü.

Eratosthenes dünyanın çevresini ilk hesaplayan kişidir. Bulduğu sonuç gerçek uzunluğa çok yakındır.

Kuran mucizeleri diye buraya yazı yazan arkadaşlar.
Her zaman diyorum. Yazıyı yazmadan önce bir araştırın, zor değil google dan arama yapacaksınız.

Kuran mucizeleri diye saçma sapan şeyleri de buraya yazmayın.
Ne biçim inananlarsınız anlayamadım:

Her defasında mucize diye ortaya getirdikleriniz çürütüldükçe Kuran'ı İslam'ı küçük düşürdüğünüzün farkında mısınız?

Adam milattan önce dünyanın yuvarlak olduğunu bulmuş üstüne üstlük bir de çevresini hesaplamış.

Çalışan, kafayı işleten buluyor kardeşim.

Öyle pinekleyerek kelimeleri yorumlayarak/çarpıtarak zaten bilinen şeyler için a bu kuranda yazıyordu gibi işlerin adı YOBAZLIKTIR, CEHALETTİR.

İşte bu cehalet sizi karşımda küçük düşürüyor....

Lütfen Kuran mucizesi diye saçma sapan şeyleri buraya yazmayalım. İananlara ayıp oluyor...
Alt 22-02-2006, 00:39
Üye Değil

sen kuran mucizleri diye sacmalayan arkadaslara yazi yazcagina Kurani curuten seyler yazsana...daha makbule gecersin boylece...demisin cahilhane bir tavirla

Her defasında mucize diye ortaya getirdikleriniz çürütüldükçe Kuran'ı İslam'ı küçük düşürdüğünüzün farkında mısınız?

bak bakiyim Kurana....Kuran dunya duzmudur diyor....tabak gibimidir diyor...Kurandan once dunyanin yuvarlak oldugu bulunmus veya bulunmamamis...Sonucta Kuran dunyanin yuvarlak oldugu konusunda hatta tam yuvarlak ta degil (KURE) yumurta gibi oldugu konusunda bilimle celismismidir celismemismidir onu soyle bana...

.bu son cumlemi PINEKLEYEREK dedigin icin yazicam....hakettin cunku

Kuran mucizeleri sacmaliklarina inananlara cvp yetistirmek daha buyuk bi sacmalik...zamanini daha hayirli islere ayirsana kardesim sen...adam dunyanin capini olcmus...sende aklinin capini olcmekle baslayabilirsin

ne demis Cem Yilmaz babamiz.....sen simdiden ziplamaya basla anca gidersin aya
Alt 22-02-2006, 20:57
DreiMalAli - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
DreiMalAli DreiMalAli isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Kıdemli Üye

Sems 6 ve Nazirat epey bi neşeliymiş yav.

Karpuz, kavun, yumurta, deve kuşu yumurtası...
Dünyayı
kimisi sermeden döşemiş,
kimisi serip döşemiş
kimisi döşeyip hazırlamış
kimisi hazırlamadan döşemiş
kimisi düzenlemiş
kimisi yaymış
kimisi deve kuşu biçiminde yuvarlatmış
kimisi yumurta biçimine sokmuş
kimisi yayıp yuvarlatmış
kimisi yuvarlatmadan yaymış

Şeyh Abdul Aziz Bin Baz yuvarlatana ve döndürene ver yansın etmiş. Bunları söyleyeni öldürüp malını mülkünü müslüman hazinesine katmaya yeltenmiş.

Peşinden mev "Sonucta Kuran dunyanin yuvarlak oldugu konusunda hatta tam yuvarlak ta degil (KURE) yumurta gibi oldugu konusunda bilimle celismismidir celismemismidir onu soyle bana... " diye meydan okumuş.
Herhalde itiraz edene İnsan Hakları'nın 9. ve 10. maddelerini uygulayacak.

Siz beni güldürdünüz Allah'da sizi güldürsün.

Sevgiler
Alt 24-02-2006, 03:30
Üye Değil

mev,
şimdiye kadar sana hiç cevap vermedim. Çünkü yazdıklarıma verdiğin yanıtlar o kadar alakasızdı ki....

Siteden ayrıldığını gördüm. Geç de olsa bir yazına yanıt vereyim, seni hiç yanıtlamamış olmayayım.

"bak bakiyim Kurana....Kuran dunya duzmudur diyor....tabak gibimidir diyor...Kurandan once dunyanin yuvarlak oldugu bulunmus veya bulunmamamis...Sonucta Kuran dunyanin yuvarlak oldugu konusunda hatta tam yuvarlak ta degil (KURE) yumurta gibi oldugu konusunda bilimle celismismidir celismemismidir onu soyle bana... "

Benim söylediğim şey şu: Dünyanın yuvarlak olduğu Milattan önce 500 yılllarında ileri sürüldü. Hatta M.Ö 200 yıllarında çevresinin uzunluğu hesaplandı.

Kuran'dan yaklasık 11 asır önce. Kuran'da "dünya yuvarlaktır" yazıyor diye, 11 asır önce ortaya atılan ve 8 asır önce çevresi hesaplanan, bir bilgiyi "mucize" diye yutturmaya çalışmanın ne kadar saçma ve küçültücü olduğunu söyledim...

Kuran ın dünyayı nasıl tasvir ettiği beni çok da alakadar etmiyor. Bilimle ters düştüğü o kadar çok konu var ki, zaten olmasaydı u kadar tartışıyor olmazdık.

Bilimi bir kenara bıraktım kendi içinde bile çelişki dolu.
Alt 01-03-2006, 16:02
Da Vinci Da Vinci isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Üye

Yuvarlak Dünya görüşünün kökeniyle ilgili Wikipedia'daki Spherical Earth yazısına bakabilirsiniz.

Önerilen Siteler

Başlık Düzenleme Araçları
Stil