Turan Dursun Sitesi Forumları
Geri git   Turan Dursun Sitesi Forumları > İbrahimi Dinler > İslam

Başlık Düzenleme Araçları Stil
Alt 28-07-2007, 11:40
spartan-troy spartan-troy isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Üye

Standart Re: UYKUDA OLMADIĞINIZI İSPATLAYABİLİR MİSİNİZ?

spartacus ne diyorsun anlamadım...cevap verecegine kıvırma yontemi kullanıyorsun

dediklerin biyolojik acıdan imkansız .....ne dedigini net olarak yaz okuyayım ona gore cevap yazayım....bir kablo yardımıyla baska insana ver baska insanda kaza gecirir....bunları nerenden salladın yada hangi ortamda deney yaptın....bunları acıkla bana...boyle bir sey yok....elektriksel iletiler farklı reseptorlere farklı yollardan gitmezler...tek bir yol ve tek bir caddeden giderler...

olay bu...net acıklama bekliyorum senden
Alt 28-07-2007, 12:32
spartacus - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
spartacus spartacus isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Kıdemli Üye
Dinlerden Özgürlük Grubu Üyesi

Onur Üyeliği 

Sevgili spartan-troy

Ben söylediklerimi iyi düşünüp söylüyorum, Televizyon için yaptığın her eleştiri özünde kendi mantığına olan eleştirilerindir bende bunu söylüyorum zaten ama ne için yapıyorsun bunu en son paragraftaki ezberin için (ruh ve beden ilişkisi, gerisi kuru kalabalık oluyor). Orada zaten ben senin bakış açının bu olduğunu söylüyorum, algılayıcı ayrı şey, algılayıcının yorumlayıcıya ilettiği ayrı şeylerdir, öyle biçime, yok ışığa karanlığa, yok kabuğuna kılıfına bakarak bir şey ifade edemezsin.. Heleki atlama Ruh ve Beden ilişkisi ahhanda demekde çok abuk oluyor, anlamaz isen kendi mantığını eleştirdikçe anlayacağından hiç şüphem yok, tabi işine gelir mi orasını bilemem.....

Bak paragrafda zaten göndermeyi yapıyorum nereye ruh ve beden adı altında *ezbere odaklanmış mantığına aynen insana böyle bakıyorsun bir televizyon gibi.

"Bir televizyona bakıpda işte bakın bunlar Kablo, kablo telleri karanlık bir ortamda, bakın televizyon karanlık bir kutu, ama bakın nasılda aydınlık gösteriyor işte bu bize televizyon ile kablolar arasındaki ruh ve beden ilişkisini açıklar... "

"insan gozu,her baktıgını kablosuz gosterir...sen renkleri kablo yardımıyla mı alıyorsun...tv kablosuda karanlıktır...atomun icinde ki elektronlarda karanlıktır.. " demişsin, mantığından dolayı tartışmayı da burada kalabalık yapmayıda düşünmüyorum bile..... Algılayıcı, yorumlayıcı, ileten, iletilenden hiç bir şey anlamıyor iletenin kabuğuyla, kılıfıyla, karanlık yerde oluşuyla vs ruhları buluyorsan daha fazla kalabalık yapma gereğini duymuyorum. Karanlık nedir arkadaşım böyle saçma bir şeyi söyleyip duruyorsun, ışık dalgalarının giremediği her yer karanlıktır. *Televizyondaki kablolarda karanlık ortamdadır ha göz mü dedin kameranın içinin aydınlık olduğunu iddia eden mi oldu? O halde kamera ve ruh ilişkisi mi diyecez sırf karanlık ortam diye? (işte beden ve ruh ilişkinin mantığı bundan ibaret ve bu mantık senin için yani ezberin için yetiyor)

Göz toplar, algılar, yansıtır ve iletir ve yorumlanır... Göz kablosuz görürmüş, dediğin bile abuk, çünkü algılayıcı kabloya iletmek vede enerji için ihtiyaç duyar.... Algılanan ne of nede pof mu hayır ışık dalgaları! Kesersiniz gözdeki sinirleri bakarsınız görüyormusunuz. *Ruh ve beden ilişkisiymiş.. Ahhanda Televizyon ile ruh ilişkisi demek bile sizin beden ve ruh ilişkisi demenizden daha basit değildir heleki "karanlık" "kuytu" gibi etkili kelimeler kullanılır ki yutulsun. İletilen veriler ister aydınlık ortamda olsun ister karanlık isterse kuytu olsun önemli olan verilerin yorumlayıcıya iletilmesidir gerisi hikayedir.

Sersemler akıllıların 7 yılda cevaplandıramayacağı soruları 1 günde sorarlar.
-------
Korku ve menfaat dalkavukluğa yol açar.
-------
İnsan korktuğuna ya da arzuladığına çok kolay inanır. La Fontaine
-------
Öküz tahta çıkarsa padişah olmaz, saray ahır olur. Çerkes Atasözü
-------
Akıllı bizi arayıp sormaz, aptal bacadan akar.
------
Su dağları kemirir, vadileri doldurur.
------
Aslanlar kendi tarihçilerine kavuşuncaya kadar kitaplar avcıyı övecektir.
------
Hürriyet, başkalarına vermedikçe alamayacağımız tek şeydir. William Allen White
------
Belki söylendi herşey,/ belki de gece bekleniyor/ yazılsın diye aynı cümle. Tüm nedenleri yeryüzünün/ bir çakıltaşına takılıp kaldı. Esteban
------
Sıradan insan kendini evrenin merkezi yapmanın yolunu arar; bilge kişinin evreni onun merkezindedir. Lao Tzu
Alt 28-07-2007, 12:39
Kıdemli Üye

Onur Üyeliği 

spartan-troy

Kızdırmaya başladın beni, sende okuma özrü mü var, yoksa algılama sorunu mu yaşıyorsun... Yoksa falzamı fanatiksin..

"dediklerin biyolojik acıdan imkansız .....ne dedigini net olarak yaz okuyayım ona gore cevap yazayım....bir kablo yardımıyla baska insana ver baska insanda kaza gecirir....bunları nerenden salladın yada hangi ortamda deney yaptın..."

Bak önce oku sonra yaz, bunları yazan ben değilim, okumuyorsan okumadığın forumlarda kalabalık yapma arkadaşım... Zahmet ediyoruz önce saçmalıyorsun sonra sana alıntı yapıyoruz bu dediklerini bu konuyu açan Aliminyum söylüyor, işim gücüm yok sen okumadığın forumlara sırf nicklere göre yazıyorsun diye seninle uğraşamam... Ne kadar düz mantıklı insanlarsınız yahu!!!!!!! Git şimdi ilk sayfaya önce konuyu açan kişinin yazdıklarını adam gibi bir oku ondan sonra ne kalabalığı yapacaksan yap. Yahu daha 2 yazı önce sana alıntı yaptım gösterdim bak diyor ki;

Aliminyum demiş ki (Mesaja Bak): *� Seçim � � Genişlet � *

Okuman yok ise söyle ses bandına alayımda yollayım!!! *Abuk, subuk diye bana yüklediklerinin hepside konuyu açan arkadaşa ait. Yeter ama ha! Dinlerin mantığı(mantıksızlığı, kuşkusuz, şüphesiz vs) gereği Körleşmenin bu kadarıda fazla!!

-------
-------
-------
-------
------
------
------
------
Belki söylendi herşey,/ belki de gece bekleniyor/ yazılsın diye aynı cümle. Tüm nedenleri yeryüzünün/ bir çakıltaşına takılıp kaldı. Esteban
------
Sıradan insan kendini evrenin merkezi yapmanın yolunu arar; bilge kişinin evreni onun merkezindedir. Lao Tzu
Alt 28-07-2007, 12:55
Kıdemli Üye

Onur Üyeliği 

Aliminyum Diyor ki
"Bu kazada, otobüsün altında ezilen kişinin beş duyu organından beynine giden sinirler, bir başka insanın beynine paralel bir bağlantıyla bağlansa, kazadaki kişiye otobüs çarptığı anda, o sırada evinde oturmakta olan kişiye de otobüs çarpacaktır."
spartacus Diyor ki
İşte bu alıntıda çürük tahtayı görüyoruz, son kelimede. "oturmakta olan kişiye de otobüs çarpacaktır."
Dediğiniz gibi olsa bile birinciye Otobüs çarpacaktır ikinciye değil. Birisi otobüstür diğeri algı. İşte buradan başlayacağız düşünmeye, otobüs var otobüs var değil mi?
Buda okuma özrü gösteren Spartan-Troy'un en üstteki alıntıyı bana mal edip gülmesinin geçtiği yerin hemen altındaki yorum yazım... Eğer bir daha okumadan sallamalara devam edersen, senin sırf konuları dağıtmak düşüncesi ile yazdığını düşünmeye başlayacağım! Ne kablosu ne insana takması benim yazılarımda şu sabahtan beri saçmaladıklarına ait bir örnek göster bakalım!

Şu son saçmalamana bak

spartan-troy Diyor ki
dediklerin biyolojik acıdan imkansız .....ne dedigini net olarak yaz okuyayım ona gore cevap yazayım....bir kablo yardımıyla baska insana ver baska insanda kaza gecirir....bunları nerenden salladın yada hangi ortamda deney yaptın...
Adam gibi oku yazılanları adam gibi cevap yaz, sana cevap yazdık gösterdik bu saçmalık dediklerini kimin söylediğini hala zırvalamaya devam ediyorsun.... Ne demişimde biyolojik açıdan imkansız olmuş, ne zaman bir kablo bağlamışımda insan başka insanın kazasını söylemişim.... Bu dediklerin KONUYU AÇANIN ÖNERMELERİ, KONUYU OKUMADAN BİR İNSAN nasıl ona buna laf yetiştiriyor! Yoksa bu kişinin sorumluluk ve bilinci ile mi alakalı. Cehalet bile denemez bu saçma sapan yazdıklarına, insan okumadan eleştiri yazar mı? Fanatik dinci olursa yazar, nede olsa dünya Yeşil ve Gri... Dünyada iki çeşit insan var 1 Müslüman olan 2 olmayan mantığı... Kendi din kardeşinin yazdıklarına saçma deyip duruyorsun bakalım ne olacak! Hele birde szi Td ciler demiyormusun, o çok gülüp biyolojik olarak imkansız, saçma dediklerinin yazarı TD ci değil Muhammedçi! senin gibi! Biyolojik olarak İmkanlı(?!!!!) olan parmakla AY'ı ikiye bölmeye inanırlardan.. Saçmalanması doğal değil mi?

-------
-------
-------
-------
------
------
------
------
------
Alt 28-07-2007, 13:50
Üye Değil

cigarayı içip yatağa yatığınız zamanda yıldızlar arasında geziyorsunuz? gezmediğinizi ispatlayabilir misiniz?
Alt 28-07-2007, 15:29
NedimYilmaz NedimYilmaz isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Üye

Başka işimiz yok mu ?

desem pot mu kırmış olurum ?
Alt 28-07-2007, 16:10
Nebenbuhler Nebenbuhler isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Üye

Nebenbuhler - MSN üzeri Mesaj gönder

Sanirim Galu Bela da uykudaydik..simdide uykudayiz..ölünce gidecegimiz(!)ahirette bir uyku alemi olabilir..ne..olamazmi..niye..olmasinki..hersey öyle olacagini göstermiyormu?Biraz mizah gibi olduya ..idare edin uykudayim;-)

Ahlak,Insanin Tabiata karsi ukalaligidir.Nietzsche
Alt 28-07-2007, 16:22
beelzbb beelzbb isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Kıdemli Üye

beelzbb - MSN üzeri Mesaj gönder beelzbb - YAHOO üzeri Mesaj gönder

D.E";p=&quot´isimli üyeden Alıntı Mesajı göster
Alimunyum hoş bir yazı ancak;

*ilk olarak normal olarak yaşadığımız hayatı bir rüya kabul edersek uyandığımızda ne göreceğimizi nerden biliyoruz.

*Hani bu rüyada mucize görmüş olsan aslında böyle bişey yok çünkü bu bir rüya değil mi?

*Biraz matrix filmine benzemiş

*Ama örneğin şimdi dünyada bu dünyanın uzaylıların bilgisayar programı olduğuna inananlar var.

*Bu bi rüya diyelim.

*Ya hakikaten o doğruysa.

*Şimdi sen *dini imanı bırakıp sırf ya o doğruysa diye onamı geçiceksin.

*Sonuç olarak istersen allah sana gözüksün ben allahım desin bu yinede bir rüya değil mi?

*Gelelim 2. konuya;

*Materyalistler açıklayamıyor demiştiniz ya,

*Elbette ilk çarpana çarpmıştır denir ama şöyle bir soru sanırım-eğer bu yazıyı yazan sen isen- kafandaki

*O zaman o otobüs çarpan kişiler nasıl anlayacak

*Onlar sadece rüyadan uyandıkları zaman anlayacak

*Burdan sonrası yazının ilk bölümüne giriyor kafanda soru varsa sil baştan oku..

*Peki öyle ise bu dünyadaki taşın pastanın gerçek olup olmadığına nasıl emin olabiliyoruz

*Elbette yine duyu organlarımızla

*Çünkü taşı algılamamızı onlar sağlıyor.

*Şimdi biz bu taş orada olmayabilir diye -hani duyu organları yanılmış olabilir- o taşı orada farzetmeyelim mi

*Daha büyük bir taş olsun mesela dünyaya çarpacak bir meteor

*Ne diyelim,

*Aman bea bu bir rüyada olabilir en iyisi uğraşmayalım mı diyelim?

*
*Yazı güzel, hatta olabilirliği bile var -bana göre-

*ancak bu yazıyla birşey kanıtlayamazsın çünkü rüyadaysak tek rüyayı biz görmüyoruz.

*Gerçeklik belkide çok farklı bir alemde olabilir.

*Neden rüyadaki dinlerin veya inançların veya rüyada yaşadığımız dünyanın etkisinde kalalım ki.

*Tamamiyle farklı bir fiziksel bir ortam bile olabilir.

*Ancak şimdi biz rüyadamıyız değil miyiz kanıtlayamadığımız için dünya işlerinden elimizimi çekmeliyiz?

*Sen istiyorsan çekebilirsin...

Ancak şimdi biz rüyadamıyız değil miyiz kanıtlayamadığımız için dünya işlerinden elimizimi çekmeliyiz?

''Hiç ölmeyecekmiş gibi,yarın ölecekmiş gibi yaşa''

SAYGILAR
Alt 28-07-2007, 16:24
beelzbb beelzbb isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Kıdemli Üye

beelzbb - MSN üzeri Mesaj gönder beelzbb - YAHOO üzeri Mesaj gönder

enkidu";p=&quot´isimli üyeden Alıntı Mesajı göster
cigarayı içip yatağa yatığınız zamanda yıldızlar arasında geziyorsunuz? gezmediğinizi ispatlayabilir misiniz?
cigara derken
Alt 28-07-2007, 18:09
gEcCeCi gEcCeCi isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Üye

dini ve olmayan saçmalıkları savunanlara soruyorum madem bu hayat bir rüya atın kendinizi damdan aşağı madem uykudan uyanacaksınız neden çabuklaştırmıyorsunuz ki?? siz bu fani(?) dünyadan kurtulun biz de sizin gibi dengesizlerden...!

Önerilen Siteler

Başlık Düzenleme Araçları
Stil