Turan Dursun Sitesi Forumları
Geri git   Turan Dursun Sitesi Forumları > Dinlerden Özgürlük > Özgür Düşünce Platformu > Deizm

Başlık Düzenleme Araçları Stil
Alt 05-09-2015, 09:52
hakikato hakikato isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Üye

Neva´isimli üyeden Alıntı Mesajı göster
gördün mü yazdığımı kardeşim?
Alt 05-09-2015, 10:04
Neva - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Neva Neva isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Kıdemli Üye
Dinlerden Özgürlük Grubu Üyesi

Başarı Ödülü 

hakikato´isimli üyeden Alıntı Mesajı göster
deizm, bu da iman zafiyetinden kaynaklanan bu asra uygun ilginç bir tane hastalık bu deistler diyor ki:------

ben rahatça demlenirim, rahatça zina yaparım yani: "benim artık hesap vermemi gerektirecek yer yoktur" diyor

Bu iki bacak arasi, iki insan arasindaki cetele niye takanak halde acaba bu tarz dusuncelerde? Ogrenebilir miyiz?

gördün mü yazdığımı kardeşim?
Yazdiginiza bakmadim ve okumadim, yazarina baktim yalnizca, videoyu izledim. Video'dakileri buraya aktarmissiniz kisim kisim.
Alt 05-09-2015, 10:12
bakkalmahmud - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
bakkalmahmud bakkalmahmud isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Kıdemli Üye

Hakikato,öncelikle hosgeldin,,biz sizlerin efendilerinin yalanlariyla bas edemedik,bu bize dert oldu.Bizde putlarinizin önünde eyilmiyoruz,buda size dert olsun.

"Din sıradan insanlar için gerçek, aydınlar için yalan, iktidarlar içinse kullanışlıdır." - Lucius Annaeus Seneca
Alt 05-09-2015, 10:23
analog analog isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Aday Üye

Yazının öyle bir giriş cümlesi var ki, ne desem bilemedim.

İnsanların yaşadıklarını yaşamadan, haklarında hiç bir şeyi bilmeden onları nasıl suçlayabiliyorsunuz böyle? Hatta daha da öteye gidip soruyorum: İnsanların ne düşünüp, nasıl yaşayacağına ne hakla karışıyorsunuz? Ne hakla eleştiriyorsunuz?

Her şeyden önce şunu söyleyeyim ki, buradaki insanları çoğu geçmişinde müslümandı zaten. Okuduğum kadarıyla görüyorum bunu. Zaten Türkiye'deki bir çok insan böyle. Ve eminim ki, hepsi müslüman kalmayı deniyor. Evet gerçekten deniyor. Ama olmuyor, olamaz da. Bu dinde bir şeyler ciddi manada yanlış. Bunu görmek için yapmanız gerekenler var. O yollardan geçin gelin, sonra o insanlara istediğinizi dersiniz.

Size şimdi işkembeden atmak kolay. Siz bir problemin tam ortasında duruyorsunuz. Dışarı çıkıp bakmadan da neyin içinde olduğunuzu anlayamayacaksınız.

Ayrıca şu videoları çok garipsiyorum. Herkes bir peygamber olma derdinde. Dini yaymaya, aşılamaya çalışıyorlar. Halbuki sana ne?
Alt 05-09-2015, 12:33
İlahimasal İlahimasal isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Üye

Hz. Ademin anası da yok babası da yok Hz. İsa'nın yalnızca anası var ve kurana baktığımızda kardeşler birbiriyle evlenmiş diye bir şey yok o zaman bu olay seni, hz. isanın babası yoktur ben inanmıyorum demeyi ve Hz. Adem'in çocuklarının da çoğalabileceğini yapan Allah'ı reddetmeye kadar götürür mü? mucizeyi reddedersen Allah'ın gücünü reddetme paradoksuna düşüyorsun
Kelime oyunları nı bile yapamıyorsun.

Adem ve havva uydurması islamın ve diğer tek tanrılı dinlerin kutsalıdır.
Buna inanmak sizin sorununuzdur.

Adem ve havvanın sözde bebeleri nikah falan yapdılar diye kuranda ayetinizmi var.direk kardeşler çiftleşerek ürediler islamın idaasıdır.

Artık havva ve oğulları,adem ve kızları ,kardeşler arası munasebetler nedir diye kendi aranızda İLMİ sohbetlerde yapmaya başladınız.tarikat dediğiniz yuvalarda.

İsa konusuna gelince meryem zamanında insan bol.araştırılirsa babasıda meydana çıkar.araştırılmasına musade yok çünkii kutsal,dokunulmaz.

Senin şu deli saidin kitaplarını az oku onun gibi deli olup yok olur gidersin.
Alt 05-09-2015, 16:55
world world isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Yasaklandı

ilahi komedya´isimli üyeden Alıntı Mesajı göster
Kelime oyunları nı bile yapamıyorsun.

Adem ve havva uydurması islamın ve diğer tek tanrılı dinlerin kutsalıdır.
Buna inanmak sizin sorununuzdur.

Adem ve havvanın sözde bebeleri nikah falan yapdılar diye kuranda ayetinizmi var.direk kardeşler çiftleşerek ürediler islamın idaasıdır.

Artık havva ve oğulları,adem ve kızları ,kardeşler arası munasebetler nedir diye kendi aranızda İLMİ sohbetlerde yapmaya başladınız.tarikat dediğiniz yuvalarda.

İsa konusuna gelince meryem zamanında insan bol.araştırılirsa babasıda meydana çıkar.araştırılmasına musade yok çünkii kutsal,dokunulmaz.

Senin şu deli saidin kitaplarını az oku onun gibi deli olup yok olur gidersin.
İsa'nın babası Pandera adlı Romalı bir asker olabilirmiş zaten İsa tasvirlerde hep Romalı gibi valla.
Alt 14-10-2015, 22:30
slave - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
slave slave isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Üye

Hakikato'ya yazının sadece bir yerinde katılıyorum. Deistlerin yaratıcısı cipmidir. Dünyayı Ademi yarattıktan sonra kendini imha ediyor. Yok imha etmedi diyorlarsa. Nerede? İzleyici olarak varlık amacı nedir?

Önerilen Siteler