Turan Dursun Sitesi Forumları
Geri git   Turan Dursun Sitesi Forumları > Sanat > Sinema

Başlık Düzenleme Araçları Stil
Alt 15-01-2011, 18:53
AhbAp - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
AhbAp AhbAp isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Kıdemli Üye

Sangre´isimli üyeden Alıntı Mesajı göster
Hmm bunları duyduğuma sevindim.. Özellikle dizinin sekteye uğramaması için çekilmiş bağımsız 6 bölüm de hoşuma gitti (Görsellik, akıcılık gibi konularda 1. sezonla benzer olması koşuluğuyla tabii ki.. Yoksa sırf bu yüzden yapacaklarsa, millet sonraki bölümleri de izlemez)

Neyse bekleyip göreceğiz artık
Görünen o ki fazla beklemeyeceksin sevgili Sangre.

Resmi sitesine göre 2. sezon Gods Of The Arena, 6 gün sonra yayınlanmaya başlıyor.

When You Kill A Man, You're A Murderer
Kill Many And You're A Conqueror
Kill Them All And You're A God!

----------------

war is over
(if you want it)
Alt 15-01-2011, 19:36
Astur - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Astur Astur isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Kıdemli Üye

Rome dizisini bir ara izlemeyi düşündüm ama Spartacus'u izledikten sonra hakkında yorumları okuyunca, bu diziden sonra izleyince görselleri başarılı bulmazsınız felan diyorlardı.. Ne dersin, ilgisi var mı Astur
Ben şahsen Rome dizisini daha çok severim, kostümleri, görselliği vs. de gayet yeterlidir onun ama Spartacus'teki gibi 300 filmini andıran dövüş sahneleri falan yok orada. Spartacus de güzel dizi, ama Rome'u izlersen Spartacus'un pek çok yönden Rome'u taklit ettiğini görürsün. Rome daha esprilidir bir de, şimdi spoiler vermeyeyim ama Rome'daki iki kafadarın maceralarını tarihsel sürece öyle güzel yerleştirmişler ki dizinin sonuna doğru epey gülüyor insan.

A skeptic is one who prefers beliefs and conclusions that are reliable and valid to ones that are comforting or convenient, and therefore rigorously and openly applies the methods of science and reason to all empirical claims, especially their own. A skeptic provisionally proportions acceptance of any claim to valid logic and a fair and thorough assessment of available evidence, and studies the pitfalls of human reason and the mechanisms of deception so as to avoid being deceived by others or themselves. Skepticism values method over any particular conclusion.
–Dr. Steven Novella, The New England Skeptical Society
Alt 15-01-2011, 21:05
murted - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
murted murted isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Moderator
Dinlerden Özgürlük Grubu Üyesi

Yerli yapımları izleyen kimse yok mu?
Yok mu la Behzat Ç. izleyen kimse?
Alt 15-01-2011, 22:32
Sangre - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Sangre Sangre isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Kıdemli Üye

AhbAp´isimli üyeden Alıntı Mesajı göster
Görünen o ki fazla beklemeyeceksin sevgili Sangre.

Resmi sitesine göre 2. sezon Gods Of The Arena, 6 gün sonra yayınlanmaya başlıyor.
Valla şimdi öğrendim, çok sevindim.. Bilgi için teşekkür ederim

Astur´isimli üyeden Alıntı Mesajı göster
Ben şahsen Rome dizisini daha çok severim, kostümleri, görselliği vs. de gayet yeterlidir onun ama Spartacus'teki gibi 300 filmini andıran dövüş sahneleri falan yok orada. Spartacus de güzel dizi, ama Rome'u izlersen Spartacus'un pek çok yönden Rome'u taklit ettiğini görürsün. Rome daha esprilidir bir de, şimdi spoiler vermeyeyim ama Rome'daki iki kafadarın maceralarını tarihsel sürece öyle güzel yerleştirmişler ki dizinin sonuna doğru epey gülüyor insan.
O zaman Rome dizisini de listeye alıyorum.. Zaten imdb puanından da belli iyi dizi olduğu.. Bakalım artık
Alt 15-01-2011, 22:34
Astur - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Astur Astur isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Kıdemli Üye

O zaman Rome dizisini de listeye alıyorum.. Zaten imdb puanından da belli iyi dizi olduğu.. Bakalım artık
Bence çok beğeneceksin.

Şunu söyleyeyim ama...imdb puanı dizilerden ziyade filmler açısından ayırt edici bence; görebildiğim kadarıyla tüm dizilerin puanı oldukça yüksek; oysa 9 gibi puanlar alabilen film sayısı bir elin parmaklarını geçmiyor.

A skeptic is one who prefers beliefs and conclusions that are reliable and valid to ones that are comforting or convenient, and therefore rigorously and openly applies the methods of science and reason to all empirical claims, especially their own. A skeptic provisionally proportions acceptance of any claim to valid logic and a fair and thorough assessment of available evidence, and studies the pitfalls of human reason and the mechanisms of deception so as to avoid being deceived by others or themselves. Skepticism values method over any particular conclusion.
–Dr. Steven Novella, The New England Skeptical Society
Alt 15-01-2011, 22:41
Sangre - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Sangre Sangre isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Kıdemli Üye

Astur´isimli üyeden Alıntı Mesajı göster
Bence çok beğeneceksin.

Şunu söyleyeyim ama...imdb puanı dizilerden ziyade filmler açısından ayırt edici bence; görebildiğim kadarıyla tüm dizilerin puanı oldukça yüksek; oysa 9 gibi puanlar alabilen film sayısı bir elin parmaklarını geçmiyor.
Haklısın filmler için daha ayırt edici oluyor.. Ama dizi konusunda da iyi diziler 9 civarında, pek iyi olmayan diziler daha altlarda 7-8 gibi bir puan alıyorlar (Oysa bu puanları bir film alsa, 'iyi film' olarak değerlendirilebilir ama dizide olmuyor)

O yüzden dizileri değerlendirirken puan sınırını biraz daha üstte tutmak gerekiyor sanırım.

Çok fazla dizinin imdb puanına bakmadığım için, bu konuda da çok emin değilim aslında.. Yanılıyor olabilirim.
Alt 16-01-2011, 01:49
EL_AkSa_ŞeHidLeRi EL_AkSa_ŞeHidLeRi isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Üyeliğini Sonlandırmış

Yeri gelmişken;

Bu diziyi cnbce'de/E2'de izledim felan diyen, hiç izledim demesin.. Ben hayatımda bu kadar sansürü bir arada görmedim valla.. 'Blood and Sand' tanımlamasının, 'blood' kısmından eser yok kanallarda.. Hiç kimseye tavsiye etmem.
haklısın sevgili Sangre, iyi ki bu diziyle CNBC de tanışmamışım, bir bölümün neredeyse yarısını kırptıkları için 2 bölüm ard arda yayınlıyorlar, diziyi dizi yapan sahnelerin hiç biri gösterilmiyor, bu arada başroldeki Andy Whitfield(Spartacus) malesef kansere yakalanmış
Alt 16-01-2011, 02:30
EL_AkSa_ŞeHidLeRi EL_AkSa_ŞeHidLeRi isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Üyeliğini Sonlandırmış

her ne kadar 'Kapımda ki Düşman' ile 'Melekler Ve Şeytanlar' filmlerinde ki 'kötü adam' rollerinden tanıdığım Joseph Fiennes ın başrolde oynaması dolayısıyla diziye antipati ile yaklaşsamda konusu ve görselliğiyle beni çekmeyi başarmıştır..

hikayeye kısaca değinirsek dizi Robert J. Sawyer ın aynı isimli romanından televizyona aktarılmıştır..

bir gün gizemli bir olay sonucu tüm dünyadaki insanlar aynı anda bayılmış ve hayatlarının 6 ay sonrasının 2 dakika 17 saniyelik görüntüsünü bu bayılma esnasında rüya halinde görmüşlerdir, olayı araştıran FBI ajanı Mark(Joseph Fiennes) ın en yakın arkadaşı öngörüsünde ölmüş kızının hayatta olduğunu görür, Mark ın eşi Olivia(Sonya Walger) öngörüsünde kendisini başka bir adamın kollarındayken görür, fakat Olivia kocasını gerçekten çok seviyordur ve hergün ona böyle birşeyin asla gerçekleşmeyeceğini söyler, FBI bayılma esnasında kayıtta olan tüm güvenlik kameralarını inceler ve dünya üzerinde o sırada sadece 1 kişinin bayılmadığını tespit eder..
Alt 25-01-2011, 02:11
Ascendent - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Ascendent Ascendent isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Kıdemli Üye

Başarı Ödülü 

Aksiyon, Bilim kurgu ve fantastik dizilerin yanısıra tarihi dönemleri, mitolojiyi anlatan diziler hoşuma gidiyor. Ayrıca favori birkaç çizgi dizim var. Herkese kesinlikle tavsiye ederim aşağıdakileri.

X Files: UFO ve Psişik saçmalıklarla dolu ama gizem hoşuma gidiyor
Battlestar Galactica: Yazarlarına küfrettiğim bir dizi. Bu kadar güzel efektler, bu kadar güzel kostümler, aksiyon sahneleri ve bu kadar masraf ama sen gel işin sonunu ilahi bir güce bağla, melekler kehanetlerle ilişkilendir. Yahu uzayda solucan delikleriyle seyahat edilen bir çağda kim yunan tanrılara tapar be kardeşim.Biraz Gerçekçi olun.)

Terminator: Sarah Connor Chronicles: Terminatör filmlerinden etkilendiyseniz kaçırmamanız gereken bir dizi.

Rome:
Aşık olduğum Roma dönemine dair iki adet askerin çevresinde dönen olaylar. Sezar'dan Cicero'ya kadar hemen hemen herkes var. (Dikkat! yoğun miktarda cinsel içerik :P)

Prison Break:
Bilmeyen yok. T Bag. adamım.
24
: Amerikan Kurtlar vadisi. Uydular çıktı mertlik bozuldu dedirten bir aksiyon.
Dexter: Arkadaşlar açıklamış, seveni çok, ben de dahil.

The Pacific

South Park
: Gülmekten karın ve çene ağrıtan bir şaheser.
Simpsons: South Park'tan aşağı kalır yanı yok.
Alt 25-01-2011, 16:43
Deep Impact - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Deep Impact Deep Impact isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Üye

Bitmiş bir tane izlemek isterseniz, Yaprak Dökümü, devam eden için ise Öyle Bir Geçer Zaman ki ve Muhteşem Yüzyıl'ı tavsiye ederim.

İnsan, güzele meyillidir.

Önerilen Siteler

Başlık Düzenleme Araçları
Stil