Turan Dursun Sitesi Forumları
Alt 30-04-2010, 18:14
SHADOWofGODonEARTH - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
SHADOWofGODonEARTH SHADOWofGODonEARTH isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Üye

Standart Allah Yok

Dinleri hiç bir zaman aklım almamıştır, dinlerde mantık arardım ve bazen mantıklı bulurdum bazen mantıksız, ama yine de bu mantıksızlara kendimce yorum getirir Islamı aklardım.. Herşeyi Islama yormaya çalışırdım, kalıplaşmış sözlere inanırdım yani bilim yeni birşeyi kanıtlasa, bunu da yabancılar yapsa, kendi kendime sorardım neden biz müslümanlar bilimde geriyiz diye.. Biz dini yanlış uyguluyoruz hatta peygamberiz 'İlim Çinde de olsa alın' demiş diye kendimi avuturdum.. Etrafıma bakardım, insanların çoğu avrupaya nispeten daha kirli, kimseyi küçümsemiyorum, ama gerçek bu.. neden bu böyle diye kendi kendime sorduğumda da 'Temizlik imandandır' sözü aklıma gelirdi.. Yine Biz yanlış uyguluyoruz diye kendimi avuturdum.. Daha hiç Kuran okumamıştım o zamana kadar.. Hadisleri de kendi kendime aklardım, bunlar Allahın sözü değil, değiştirilmiş falan filan derdim, kuranda yazmıyo böyle bişey derdim.. veeeeeeeeeeee sonunda kuran aldım.
Türkçesiniii :bump2:...
17,5 liraydı, acıyorum o paraya...
Okudum okudum okudum, 80-85 sayfa okudum nerde bıraktığımı bile hatırlamıyorum, resmen korkudan altıma yaptım.. o kadar ki bir keresinde afedersiniz hehe masturbasyon yapmıştım, sular kesilmişti, banyo yapamamıştım... korkudan ağlamıştım ya sular gelmeden ölürsem diye.. :P ölmedim Allahtan ..
benim tarihe çok merakım vardır, belki bu merakım olmasa bugün Türkiyenin en büyük yobazlarından biri olurdum..(Bütün müslümanlar yobazdır demiyorum, ailemin geri kalanı müslüman)... Tarihi bilen çok kişi vardır, eminim.. ama önemli olan tarihi sorgulamaktır.. neden sonuç ilişkisi kurmaktır her olayda.. Avrupa tarihi, Türk tarihi, Islam tarihini araştırdım, çok okudum..
bu merakım beni agnostik yaptı diyebilirm.. dinlerin doğuşu, gelişimi, yok oluşu hep aynı.. Biz bugün zeus aklımıza gelince gülüyoruz, 200 yıl sonra da bizim torunlarımız Allah akıllarına gelince gülücekler..
Din mantıksızdır..
o kadar çok din var ki.. 14. yüzyılda Amerikada doğan bir kişinin müslüman olması imkansız, bu ona bir haksızlık..
Amerikada doğan biriyle arap yarımadasında doğan birinin şansları eşit mi ???
bunun yanında hep küçüklükten beri hep kendime sorardım, Allah Muhammedi Peygamber olarak seçti.. Beni niçin seçmedi ??? bu bir haksızlık değil mi ?? düpedüz haksızlık..
Ademle havva cennetteydiler, atıldılar.. Beni Adem olarak yaratsaydı, Allahın olduğuna %100 emin olsaydım ben yemezdim o elmayı armudu ya da her neyse... Şeytan bile bile yaratıcısına isyan ediyo .. hiç aklım almamıştır.. Sen git Allahla konuş, o Herşeye kadir olan, seni yaratan Allahı gör, ama isyan et.. mal mı bu şeytan ???
melekler... sen git 24 saat Allahın her dediğini yap, köpek gibi çalış sex yok yemek yok, tatsız bi hayat, cennete de gireme, girsen de huri yok sana.. resmen masal.. Nuhun gemisi.. zaten bunun bi masal olduğunu anlatmaya gerek yok.. hala şaşıyorum kendime nasıl inanmışım bu masala.. Gılgamış destanında da geçiyomuş sanırım aynı konu..
bir de şu bizim seçilmiş millet yahudiler var.. Tevratın Tanrısı yani bizim Allahımız, yahudileri seçmiş.. Bu bir ayrımdır, kuranda da yazıyo yahudileri seçtiği,.. neden yahudileri seçti ?? Türkleri seçseydi, biz sapıtmazdık belki :P..
Ama isyan etmeyin bu haksızlara, Allah bu, napalım öyle istemiş..

17 yaşlarında aynen böyle düşünüyodum, islamı terkettim.. 1 sene sonra yeniden döndüm niye döndüm bilmiyorum, daha o zamanlar elimde kanıt yoktu belki.. araştırma yaptıktan sonra, düşündükten sonra 1 sene kadar falan oldu artık tamamen terkettim.. Allah yok diyebiliyorum... bunu 5 sene önce diyemezdim.. dini terketmek ayrıca bir irade işi.. kişinin iradesi olması lazım.. 'Ben yanlış yaptım', 'Fatih Sultan Mehmed de yanlış yapmıştır' diyebilen bi kişi ancak dinini terkedebilir.. .. bunu hazmedebilen bir kişi dinini terkedebilir...
ben yapamamıştım ilk zamanlar.. bu iradeyi gösteremedim yeniden döndüm islama..
o günün şartlarında öyleymiş bunu hazmetmek lazım.. ve eminim Fatih bugün yaşasaydı ateist olurdu.. biliyoruz onun ne kadar meraklı, araştırmacı ve zeki olduğunu.. Islamda insanın resminin yasak olduğunu ama onun İtalyadan ressam getirip resmini yaptırdığını biliyoruz.. 7 dil bildiğini de.. Hristiyanlık=Islam=Yahudilik
hepsi aynıdır.. unutmayalım Osmanlıyı yıkan Ateist, Agnostik Avrupadır.. Hristiyan Avrupa değil..

böyle agnostik oldum.. daha çok şey var ama.. bu kadar yeterli sanırım..
Evrime de karşı hep çıkmışımdır, ama araştırınca mantıklı geliyo .. Evrime şu anda inanmıyorum ama belli olmaz .. görüciizzz :P
Dünyayı yaratan biri vardır deniliyo, dünya yokdan var olmaz deniliyo.. ama bence olur.. Allah yokdan varolursa, Evren neden olmasınn
Küçükken bunları söyleyince, Aklın almaz düşünme derlerdi bana.. hala da öyle diyolar, özellikle benim nurcu arkadaşalrım ..düşünmeye düşünmeye geri kaldık zaten.
Batı ölümsüzlüğün çaresini arıyo biz de türbanın..

Anadan doğma müslümanım;
o vakit anadan doğma budistler kesin cehennemliktir.
Alt 13-05-2010, 19:03
oksiyus oksiyus isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Üyeliğini Sonlandırmış

İçinden gelenleri çok samimi bir şekilde anlatmışsın benimde anlatasım geldi
Keşke benimde tarihe merak olsaydıda yobazlar tarihi sallaya sallaya anlatırken engel olsabilseydim..
Alt 13-05-2010, 21:33
evrensel-insan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
evrensel-insan evrensel-insan isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Kıdemli Üye

evrensel-insan - MSN üzeri Mesaj gönder

Saygideger ShadowonGodonEarth;

Samimi ve aciklayici mesajin icin tesekkurler. Agnostisizmden ne algiladigini ve kendine ideolojik inancsal bir dogru olarak neden agnostisizmi sectigini aciklar misin?

Saygilarimla;
evrensel-insan

Evrensel-Insan - Yapılandırmacı Epistemoloji/Bilişsel Bilim/Qua Felsefesi/Serbest Düşünce/Devrimci Sorgulama/Zihinsel Devrim - Evrensel-Insan Zihniyeti
Alt 15-05-2010, 08:58
Dejavu_26 Dejavu_26 isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Aday Üye

Dejavu_26 - MSN üzeri Mesaj gönder

Selam Arkadaslar,Ben daha bu gün kaydoldum.Bu basligi görünce birseyler yazamadan gecemedim.Ben biraz kendimi anlatayim ilk önce,26 yasindayim 7 senedir isvicrede yasiyorum.Bir italyan bayanla evliyim kendisi Hristiyan.Benim Ailem müslüman ve dine bagli insanlar.Türkiyedeyken cok sorularim oluyordu kendimce arastiriyordum soruyordum,dinlerin mantigini anlayamiyordum.cözümsüz bir sekilde Isvicreye geldim ve burda baya bir arastirmak icin zamanim ve olanaklarim oldu.Hristiyanligida yakindan tanima sansim oldu,incili okuma firsatim oldu.Yunan mitolojisine kadar gittim.Dinler tamamen carptirilarak insanlar kendi Menfaatlerini icine koyarak özünde insanlara bir sey sunma Hedefindeyken.Arap(EMEVI)zalimligi ve irkciligi islami,Romalilaar Hristiyanligi bambaska bir forma sokarak insanlara gösterdikleri icin biz mantik bulamiyoruz dinde.Allah ve din kavramlari öyle yanlis asilanmiski bize,Allah deyince ben eskiden sakkali bir adami düsünürdüm.hadi dinler su tarafta dursun ama Allahi kavramakta aceleci davranmayalim.
Alt 15-05-2010, 09:27
ceylin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
ceylin ceylin isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Üye

Allah vardırr...saçpa sapan saplantılar bunlar yazık size...

İnsanlara Merhamet Etmeyene Allah C.c Merhamet Etmez ... !
Alt 21-05-2010, 13:11
Üye

evrensel-insan´isimli üyeden Alıntı Mesajı göster
Saygideger ShadowonGodonEarth;

Samimi ve aciklayici mesajin icin tesekkurler. Agnostisizmden ne algiladigini ve kendine ideolojik inancsal bir dogru olarak neden agnostisizmi sectigini aciklar misin?

Saygilarimla;
evrensel-insan

Lisede deizm, Agnostisizm gibi kavramları görmüştüm ama sadece sınavlara hazırlanmak için çalıştığımız için, ezber yapardım, sınavdan sonra unuturdum..
İlk önce İslamı terkettiğimde deisttim, çünkü tanrının olmaması kavramı hemen hazmedilecek bişey değil.. ateizme alışma evresi gibi birşey.. Din kavramını kafamdan tamamen söküp attıktan sonra tanrısız yaşamak biraz garip oluyo.. Neden agnostiğim çünkü tanrının var olduğunu veya olmadığını 'kesin' olarak gösteren birşey yok... Ama şu anda ateizmi, agnostisizmden daha mantıklı buluyorum.. Özellikle bugün haberde okudum, bilimadamları yapay DNAdan canlı hücre yapmışlar.. ayrıca Tanrının olması için birşeyden oluşması gerekir, İnsan aklı gizemi sever o yüzden tanrının hep olmasını ister, çünkü olağanüstüdür, ilginçtir.. Ama artık gerçekçi düşünmeyi istiyorum, olağanüstü şeyler yok gibime geliyor.. Tanrı 'eğer varsa' yoktan varolmuş demektir.. eğer birşey yoktan varoluyosa buna en mantıklı yorum evrenin yoktan varolmasıdır.. Galiba deizmden Ateizme geçen evreyi atlattım Ateizm de değişik bir kavram aslında, bilmiyorum ne derece ateistim şu an ama bir tanrının varolmadığına karar kıldım en sonunda.. en son vardığım nokta bu :P

teşekkürler ilginiz için

Anadan doğma müslümanım;
Alt 21-05-2010, 13:13
Üye

oksiyus´isimli üyeden Alıntı Mesajı göster
İçinden gelenleri çok samimi bir şekilde anlatmışsın benimde anlatasım geldi
Keşke benimde tarihe merak olsaydıda yobazlar tarihi sallaya sallaya anlatırken engel olsabilseydim..
Olsun, yine de çevrende birkaç kişinin aklına din hakkında soru işareti getirirsen yobazlardan intikam almış olursun

Anadan doğma müslümanım;
Alt 21-05-2010, 13:17
Üye

Dejavu_26´isimli üyeden Alıntı Mesajı göster
Selam Arkadaslar,Ben daha bu gün kaydoldum.Bu basligi görünce birseyler yazamadan gecemedim.Ben biraz kendimi anlatayim ilk önce,26 yasindayim 7 senedir isvicrede yasiyorum.Bir italyan bayanla evliyim kendisi Hristiyan.Benim Ailem müslüman ve dine bagli insanlar.Türkiyedeyken cok sorularim oluyordu kendimce arastiriyordum soruyordum,dinlerin mantigini anlayamiyordum.cözümsüz bir sekilde Isvicreye geldim ve burda baya bir arastirmak icin zamanim ve olanaklarim oldu.Hristiyanligida yakindan tanima sansim oldu,incili okuma firsatim oldu.Yunan mitolojisine kadar gittim.Dinler tamamen carptirilarak insanlar kendi Menfaatlerini icine koyarak özünde insanlara bir sey sunma Hedefindeyken.Arap(EMEVI)zalimligi ve irkciligi islami,Romalilaar Hristiyanligi bambaska bir forma sokarak insanlara gösterdikleri icin biz mantik bulamiyoruz dinde.Allah ve din kavramlari öyle yanlis asilanmiski bize,Allah deyince ben eskiden sakkali bir adami düsünürdüm.hadi dinler su tarafta dursun ama Allahi kavramakta aceleci davranmayalim.

Benim islamdan çıkışım, yukarı da anlattığım gibi dinin mantıksız oluşundan dolayı.. ayrıca kuranı okuyup emin olmak istedim.. Ben müslümanken kuranda köleliğin meşru olduğunu bilmezdim mesela.. okudum, öğrendim..
Dinler elbette değişir, çağa ayak uydurmak zorunda kalır..
uyduramazsa bkz.---> İslam dünyası

Anadan doğma müslümanım;
Alt 21-05-2010, 13:25
Üye

ceylin´isimli üyeden Alıntı Mesajı göster
Allah vardırr...saçpa sapan saplantılar bunlar yazık size...
Köleliği meşru kılan, erkeğe kadından 2 kat fazla miras hakkı veren, 2 kadının şahitliğini bir erkeğe eş tutan, Erkeğe itaat etmezse kadını 'dövme' hakkını veren, Sübyancılığı meşru kılan, inanmayanlardan Allah adına vergi alınmasını isteyen, cariyelerle(kadın köle) cinsel ilişkiye izin veren, erkeğe 4 kadın alma hakkı veren, kadına boşanma hakkı vermeyen, dünyayı düz sanan, güneşin balçığa battığını söyleyen, Muhammedin kuzenleri dahil neredeyse bütün arap kadınlarla evlenmesine izin veren, Muhammede üvey oğlunun karısıyla evlenmesi için ayet indiren Allah bir uydurmadır, yoktur ! Varsa da yok edilmelidir !

Anadan doğma müslümanım;

Konu SHADOWofGODonEARTH tarafından (21-05-2010 Saat 13:30 ) değiştirilmiştir.
Alt 21-05-2010, 13:33
Khan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Khan Khan isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Üye
Dinlerden Özgürlük Grubu Üyesi

Mastürbasyondan sonra duş mu alıyordun abdestmi? Duş alanlara ''ruhsal olarak cenabetsin'', abdest alanlara ''cenabet değilsin'', hiçbir şey yapmayanlara ''cenabetsin'' diyorlar. İkisindede su geçiyor kardeşim, ne saçmalıkmış.

Önerilen Siteler

Etiket
allah, hadis, muhammed, İslam

Başlık Düzenleme Araçları
Stil