Turan Dursun Sitesi Forumları
Geri git   Turan Dursun Sitesi Forumları > Bilim > Fizik

Başlık Düzenleme Araçları Stil
Alt 26-05-2011, 20:12
troyya - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
troyya troyya isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Üyeliğini Sonlandırmış

işinize gelmeyen şeye sallama işinize gelen şey doğrucu davut... lord calvin soylemiyor bunu...akıl söylüyor ...
Alt 26-05-2011, 20:13
Natan Natan isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Üyeliğini Sonlandırmış

Ben bi fizikçi biliyorum, hem tanrıya inanmıyo hem de "şu evren ancak yaratmayla olur, başka yol yok" diyo

İsmini de verirdim de rencide olur..
Alt 26-05-2011, 20:14
Firestorm - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Firestorm Firestorm isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Kıdemli Üye
Dinlerden Özgürlük Grubu Üyesi

troyya´isimli üyeden Alıntı Mesajı göster
işinize gelmeyen şeye sallama işinize gelen şey doğrucu davut... lord calvin soylemiyor bunu...akıl söylüyor ...

Vivident buraya akıl söylüyor diye değil Lord Calvin söylüyor diye açtı o yüzden biz de söyliyen Lord Calvini arıyoruz da bulamıyoruz...

Bu Lord Calvin diye google(UK)'dan baktım bi sonuçlarda Kelvin var bi de John Calvin var ama Lord Calvin'i neden ise bulamadım
Alt 26-05-2011, 20:28
murted - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
murted murted isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Moderator

gega´isimli üyeden Alıntı Mesajı göster
At gitsin bunların zavallılıklarından yarar sağlamak bizlere yakışmaz
Ben açıkçası böyle falan böyle demiş, bilmem ne olmuş trazı şeylerin palavra olduğunun gösterilmesinin müslümanlarda ''acaba bu tarz şeylerin hepsi mi palavra'' şeklinde bir şüphe oluşturmasını umuyorum.

Nasıl her mucize iddiası tek tek çürütüldüyse gene falan kişi İslam hakkında falan şeyi söylemiş tarzı iddialar da tek çürütülebilir, bu sözlerin bu kişilere ait olduğun ispata ihtiyacı olduğu gösterilebilir. İlerde böyle bir şey yapabiliriz belki.

No Religion No Cry

Ateizmi Anlamak için tıkla!
Alt 26-05-2011, 20:30
Astur - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Astur Astur isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Kıdemli Üye

İnternette dolaşan kolpa alıntılarla böyle dalga geçiyorlar.

A skeptic is one who prefers beliefs and conclusions that are reliable and valid to ones that are comforting or convenient, and therefore rigorously and openly applies the methods of science and reason to all empirical claims, especially their own. A skeptic provisionally proportions acceptance of any claim to valid logic and a fair and thorough assessment of available evidence, and studies the pitfalls of human reason and the mechanisms of deception so as to avoid being deceived by others or themselves. Skepticism values method over any particular conclusion.
–Dr. Steven Novella, The New England Skeptical Society
Alt 26-05-2011, 20:32
Moderator

Firestorm´isimli üyeden Alıntı Mesajı göster
Vivident buraya akıl söylüyor diye değil Lord Calvin söylüyor diye açtı o yüzden biz de söyliyen Lord Calvini arıyoruz da bulamıyoruz...

Bu Lord Calvin diye google(UK)'dan baktım bi sonuçlarda Kelvin var bi de John Calvin var ama Lord Calvin'i neden ise bulamadım
Ya dostum, 3 senedir yazarım forumlarda çorbanın içine düşen sineğin ikinci kanadını da çorbaya sokun diyen hadisi aklmaka için, bilim adamı uydurup ona kontrollü deney bile yaptırmışlar. Ama adamın adını arıyoruz, sadece bu konuyla ilgili yazılarda çıkıyor.

Domalik vaziyette bulunan Firavun, Ay'daki ezan sesi, Kaptan Kusto'nun müslüman oluşu, neler neler...

Yalan bitmiyor, şu an bile yeni yeni şeyler üretiyorlardır.

No Religion No Cry

Alt 26-05-2011, 20:36
TUBA TUBA isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Üyeliğini Sonlandırmış

Astur´isimli üyeden Alıntı Mesajı göster

İnternette dolaşan kolpa alıntılarla böyle dalga geçiyorlar.
isim doğru mu yazılmış acaba?

tam emin değilim ama ben ibrahame olarak biliyorum

yanılıyor muyum?
Alt 26-05-2011, 20:39
TUBA TUBA isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Üyeliğini Sonlandırmış

murteddd´isimli üyeden Alıntı Mesajı göster
Ya dostum, 3 senedir yazarım forumlarda çorbanın içine düşen sineğin ikinci kanadını da çorbaya sokun diyen hadisi aklmaka için, bilim adamı uydurup ona kontrollü deney bile yaptırmışlar. Ama adamın adını arıyoruz, sadece bu konuyla ilgili yazılarda çıkıyor.

Domalik vaziyette bulunan Firavun, Ay'daki ezan sesi, Kaptan Kusto'nun müslüman oluşu, neler neler...

Yalan bitmiyor, şu an bile yeni yeni şeyler üretiyorlardır.
sevgili murtedd

ya hy nin 7. asırda da elektrik vardı uçak vardı gibi yazılarına ne demeli
Alt 26-05-2011, 21:03
troyya - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
troyya troyya isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Üyeliğini Sonlandırmış

murted neymiş o corbanın icine dusen sinek yalanı
Alt 26-05-2011, 21:05
Moderator

TUBA´isimli üyeden Alıntı Mesajı göster
sevgili murtedd

ya hy nin 7. asırda da elektrik vardı uçak vardı gibi yazılarına ne demeli
Mümkünse bir link alabilir miyim? Ben kaçırmışım onu da.

Ebû Hüreyre (radıyallahu anh) anlatıyor: "Resulullah (aleyhissalâtu vesselâm) buyurdular ki:

"Sizden birinizin (yemek) kabına sinek düşecek olursa, onu iyice batırın. Zira onun bir kanadında hastalık, diğerinde şifa vardır. O, içerisinde hastalık olan kanadıyla korunur." (Ebû Dâvud, Et'ime 49, Buhârî, Tıbb 58, Bed'ü'l-Halk 14; İbnu Mâce, Tıb 31, Nesâî, Fera' 11)
Hadis sapına kadar sahih kabul ediliyor. Kaynaklara bakarsanız Kütübi Sitte'yi oluşturan altı kitabın dördünde de geçtiğini görürsünüz. Hatta Buhari birden fazla başlık altında zikretmiş hadisi.

crazy_pretty_murat´isimli üyeden Alıntı Mesajı göster
1964'te Alman bilim adamları bu hadis sonucu yaptığı deneylerle hayretler içine düşmüştür."Sineğin bir kanadında zehir,diğer kanadındada panzehir(zehiri yok eden)vardır.Sinek iyice daldırılmalı ki,zehirlenme yaşanmasın." sonucunu çıkartmışlar.
İletinin gerisinde de alakasız bir olayı bu saçmalığa bağlama çabası var, ona gerek yok şu an.

Sineğin bir kanadında zehir, diğer kanadında panzehir olduğuna dair hadis var mıdır; yorumu nasıldır?

Bu konuyu tetkik eden makaleyi yayınlayan Dr. Samahı, mikrobiyologların sineğin midesinin içinde parazit olarak yaşayan uzun hücrelerinin bulunduğunu keşfettiklerini bildiriyor. Bu mantarsı hücreler, kendi üreme döngülerinin bir bölümü olarak, sineğin solunum kanallarına doğru çıkıntı yaparlar. Sinek, sıvının içine tamamen batırılırsa, osmotik basınçta meydana gelen değişiklik hücrelerin çatlamasına yol açmaktadır. Bu hücrelerin muhtevası ise, sineğin vücudunda taşıdığı patojenlere karşı olan bir antidottur; yâni zehire karşı panzehirdir. Yemeğe bulaşan sinekten çıkan zararlı mikropları, sinek batırılınca çatlayarak ortaya çıkan antidot tesirsiz hâle getirmektedir.
(Dr. Mustafa REYHANLI, Gerçeğe Doğru 5. Cilt Zafer Yayınları)
Bu Zafer Dergisi, domalan Firavun mucizesi dahil pek çok bu tarz saçmalığın mimarıdır.

Bu Samahi'yi ne kadar aradıksa bulamadık zamanında. Köftenin biri benim başlığıma asmıştı sanırım bu yazıyı zamanında.

No Religion No Cry

Önerilen Siteler