Turan Dursun Sitesi Forumları
Geri git   Turan Dursun Sitesi Forumları > Bilim > Fizik

Başlık Düzenleme Araçları Stil
Alt 18-12-2014, 13:03
alpha alpha isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Denetimdeki Üye

Standart Uzaylılar yoksa gerçek mi ?

"Ruslar çıldırmış olmalı" mı desem ne desem..

Rusya Başkanı Medyedev in bir off-the record konuşması ;

Diyor ki videoda, kısaca:

Uzaylılar var, ve aramızda yaşıyorlar. Kaç tane kadar sorusuna söylersem panik olur diyor.

Bunun dışında bir de şu haber var ;
http://www.milliyet.com.tr/rus-ordus...25/default.htm

Yani resmen rus ordusu komutanı uzaylılar ile savaşmaya yetecek gücümüz yok demiş. Ki resmen nasıl diyor bunu. Öyle şeymi olurmuş ? demiyor..

haberin ing versiyonu :
http://www.telegraph.co.uk/news/worl...-lateness.html

"Bilim insanı Allah'a götürür." Louis Pasteur
...
Domuz eti sağlıklı diyenler domuz etinden çiğ köfte yesinler, konuşmasınlar..
Alt 18-12-2014, 13:43
Dialectics - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Dialectics Dialectics isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Üye
Dinlerden Özgürlük Grubu Üyesi

Bu vesileyle Cebrail'in de bir uzaylı olabileceğine ihtimal vermeye başlarsın belki.

Bu tip şeyler ilgini çekiyor ise Zeccheria Sitchin'den 12.Gezegen'i okuyarak giriş yapabilirsin, eski medeniyetlerin bıraktığı eserlerde uçan cisimler, astranot, roket betimlemeleri vs.

Bu arada Rus ordusunun da ciddi ciddi uzay savunma birliği diye bir birim oluşturmuş olması da ilginçmiş.
http://en.wikipedia.org/wiki/Russian_Space_Forces

Bizler dünyanın şarkı söyleyip dans eden çöpleriyiz.
Alt 18-12-2014, 13:53
gur91 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
gur91 gur91 isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Üye

uzaylılar yaşıyormuş aramızda, insanlara zeki diyorlar ya bende o görüşteyim ama bunları gördükçe görüşüm değişiyor en basit şeyleri çözümleyecek zekaya bile sahip değil bazı insanlar veya duygular aklın önüne geçiyor bende de olmuyor değil bu durum , bu durumu yaşadığımda acayip sinirlerim bozuluyor ama zamanla geliştireceğim kendimi
şöyle bir soru sorayım sana uzaylılar neden gizli saklı yaşıyor , yüzbinlerce senedir insanlar burada , insanların dünya dışındaki şeyler hakkında bilgi sahibi olmasından sonra mı uzaylılar gelmeye başladı
bilinmezlikler insanların hayata dair motivasyonunu düşürür bunları konuşan adamlar bu durumu farkettikleri için yapıyor olabilirler , motivasyonunu kaybetmiş bir insanı öpsen umrunda olmaz buda bazı insanların işine gelir, sadece bunlar değil ilgi çekmek için bile yapıyor olabilir
dünya dışında bir canlı varsa ve bu canlı dünyaya gelse benim görüşüm ve en mantıklı olan saklanarak yaşamıyacağıdır
Alt 18-12-2014, 14:09
Dialectics - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Dialectics Dialectics isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Üye

gur91´isimli üyeden Alıntı Mesajı göster
uzaylılar yaşıyormuş aramızda, insanlara zeki diyorlar ya bende o görüşteyim ama bunları gördükçe görüşüm değişiyor en basit şeyleri çözümleyecek zekaya bile sahip değil bazı insanlar veya duygular aklın önüne geçiyor bende de olmuyor değil bu durum , bu durumu yaşadığımda acayip sinirlerim bozuluyor ama zamanla geliştireceğim kendimi
şöyle bir soru sorayım sana uzaylılar neden gizli saklı yaşıyor , yüzbinlerce senedir insanlar burada , insanların dünya dışındaki şeyler hakkında bilgi sahibi olmasından sonra mı uzaylılar gelmeye başladı
bilinmezlikler insanların hayata dair motivasyonunu düşürür bunları konuşan adamlar bu durumu farkettikleri için yapıyor olabilirler , motivasyonunu kaybetmiş bir insanı öpsen umrunda olmaz buda bazı insanların işine gelir, sadece bunlar değil ilgi çekmek için bile yapıyor olabilir
dünya dışında bir canlı varsa ve bu canlı dünyaya gelse benim görüşüm ve en mantıklı olan saklanarak yaşamıyacağıdır
Şöyle bir komplo teorisi de var, son zamanlarda sıkça dillendirilen "Tek Dünya Devleti"ni kurmanın yolu insanlığı ortak bir amaç altında birleştirmek ile olabilir. Bu da bir uzaylı saldırısından geçmektedir.

Ki bu bir ABD başkanı tarafından 80li yıllarda da dile getirilmiştir. Tüm bu uzaylı vb. hikayeleri de bu Tek Dünya Devleti oluşumuna hazırlık eden kurgular da olabilir...

Reagan'ın o konuşması:

Bizler dünyanın şarkı söyleyip dans eden çöpleriyiz.
Alt 18-12-2014, 14:33
Üye

Dialectics´isimli üyeden Alıntı Mesajı göster
Şöyle bir komplo teorisi de var, son zamanlarda sıkça dillendirilen "Tek Dünya Devleti"ni kurmanın yolu insanlığı ortak bir amaç altında birleştirmek ile olabilir. Bu da bir uzaylı saldırısından geçmektedir.

Ki bu bir ABD başkanı tarafından 80li yıllarda da dile getirilmiştir. Tüm bu uzaylı vb. hikayeleri de bu Tek Dünya Devleti oluşumuna hazırlık eden kurgular da olabilir...
olabilir bu adamlar ideolojileri uğruna her haltı yerler , önceleri bir ideolojiye sahip olunması gerektiğini düşünürdüm , bunları gördükçe artık ondan da vazgeçiyorum kendi evrimimi gerçekleştiriyorum bende yavaş yavaş
düşünceler sabit kalmıyor hemde veya benim kişiliğim öyle bu adamlar yıllar boyu aynı düşünceye sahip olmayı nasıl becerebiliyorlar anlamış değilim
Alt 18-12-2014, 14:59
Denetimdeki Üye

Tek dünya devleti olsa belkide şu an daha ileri bir medeniyet mi idik acaba.. Acaba kelimesini sonradan ekledim esasen. Çünkü başta dedimki ileri olurduk herhalde. ÇÜnkü savaşmayıp hani barış içinde çok daha iyi şeyler başarabilirdik. Mesela boşuna a dili b dili c dili olmaz tek dil olurdu. Yada bir devlet teknolojisini gizli yapıp diğeri ile paylaşmıyor yani herkes önce o teknolojiyi öğrenmiyor, belki herkes öğrense daha çok beyim fırtınası vs olur. diyordum...

şu ihtimalide sonradan düşündüm; savaş yapmak için tank, füze, roket gibi şeyler geliştirmişiz. ONlarda başka teknolojilere sebeb olmuş olabilir.

Biraz ilerleme açısından tek devlet fikri ağır basıyor kafamda ama diğer alternatifde azbuz var yani.

Ha bu arada uzaylılar var ise, kendilerini gizlememeleri fikri çok esaslı gelmedi bana.

...
Alt 18-12-2014, 15:07
Üye

alpha´isimli üyeden Alıntı Mesajı göster
Ha bu arada uzaylılar var ise, kendilerini gizlememeleri fikri çok esaslı gelmedi bana.
çektiğin afyondan dolayıdır o , mağaralarda , yeraltında felan yaşıyorlarmış aman bizi görmesinler diye
Alt 18-12-2014, 15:10
Denetimdeki Üye

kanıtın olmayan şeyi yazma, yada fikrini anlatırken sonucu söylüyorsunya sebebleri ile izahat yap.. şundan bundan de, örnekle. ki "saçmalama"...

...
Alt 18-12-2014, 15:35
spartacus - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
spartacus spartacus isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Kıdemli Üye

Onur Üyeliği 

Rusya silah satmak istiyor olabilir ya da silah ticaretinde yeri neredir şu an bilmiyorum, ya sağlamlaştırma, ya da daha ileri taşıma durumu olabilir diye düşünüyorum.. Maksat gözleri üzerlerine çevirmek olabilir..

Sersemler akıllıların 7 yılda cevaplandıramayacağı soruları 1 günde sorarlar.
-------
Korku, dalkavukluğa yol açar.
-------
İnsan korktuğuna ya da arzuladığına çok kolay inanır. La Fontaine
-------
Öküz tahta çıkarsa padişah olmaz, saray ahır olur. Çerkes Atasözü
-------
Akıllı bizi arayıp sormaz, aptal bacadan akar.
------
Su dağları kemirir, vadileri doldurur.
------
Aslanlar kendi tarihçilerine kavuşuncaya kadar kitaplar avcıyı övecektir.
------
Hürriyet, başkalarına vermedikçe alamayacağımız tek şeydir. William Allen White
------
Belki söylendi herşey,/ belki de gece bekleniyor/ yazılsın diye aynı cümle. Tüm nedenleri yeryüzünün/ bir çakıltaşına takılıp kaldı. Esteban
------
Sıradan insan kendini evrenin merkezi yapmanın yolunu arar; bilge kişinin evreni onun merkezindedir. Lao Tzu
Alt 18-12-2014, 17:49
Denetimdeki Üye

Bak şimdi dialectics, merhaba, şeyi okumaya başladım, sümerler ile ilgili kaynakları felan. Sitchin de ondan bahsediyormuş, yani aynı şey gibi geldi. Okucam. bakim ne çıkacak

Sen okumuşmuydun ?

...

Önerilen Siteler

Başlık Düzenleme Araçları
Stil