Turan Dursun Sitesi Forumları
Geri git   Turan Dursun Sitesi Forumları > Bilim > Fizik

Başlık Düzenleme Araçları Stil
Alt 26-12-2008, 16:42
Ratiönalism - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Ratiönalism Ratiönalism isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Kıdemli Üye

Standart Zamanda Yolculuk,Çetin BAL

Bu siteye bakmanızı öneriyorum arkadaşlar

UFO Teknolojisi,UFO'lar ve Zamanda Yolculuk'tan bahseden güzel bir site

http://www.zamandayolculuk.com/cetinbal/

Belki yakında UFO'muz olur arkadaşlar sizce
Alt 26-12-2008, 20:15
kappapi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
kappapi kappapi isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Üye

Sadece şu kadarını söyleyeyim 1 ton'luk bir cismi 0.9999c'e çıkarmak için gereken enerjiyi Dünya'nın karalarındaki toplam uranium miktarı bile karşılamaktadır.
Alt 31-12-2008, 03:25
Onursal Bedirhan
Üye Değil

arkadaş fazla uçmuş galiba zamanda yolculuk, ileri gitme geri gelme

tüm bunlar olsaydı sayısal lotoyu hep onun tutturması lazımdı veya bunu iddia edenlerin..

site sloganıda garip "Zaman Yolculuğunu Araştırma Merkezi " birden BAV aklıma geldi
Alt 31-12-2008, 12:00
DreiMalAli - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
DreiMalAli DreiMalAli isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Kıdemli Üye

Sitenin çok bi şahane olduğunu bildiğmden pek uğramıyordum.
Bu gün de agartalı kardeşlerimin "Agarta Uzay Gemileri Teknolojisi"ne bir hayran kaldım, bir hayran kaldım ki... Ancak o kadar olur.

Biz daha "düşünce" nedir?, Nerden gelir nereye gider? Yenir mi, içilir mi? ... bilmezken Agartalı kardeşlerimin düşüncelerindeki şu guvvata bir bak:
Agarta’lılar kendi bedenlerini bir yerden bir yere bizim düşünce gücü dediğimiz yöntemle bir anda taşıyabiliyorlar.
Ya şu
Vahdet ekolü mensuplarından sevgili Ömer Sami Ayçiçek arkadaşımızın AGARTA uygarlığı denen bir uzay uygarlığıyla telepatik olarak kurduğu irtibat sonucunda aldığı bilgiler
bende olsaydı var yaaaaaa... Sadece onunla röportaj yapmakla yetinmez Şu Dünya'yı yerinden oynatırdım vallaaa.

Soru: Pek çok Agartalı kardeşimizin yaşadığı başka gezegenler var.Bunların hepsi dünyanın tabi olduğu zamana mı tabidir?.

Semiyun:
İşin diğer püf noktası da budur.Her gezegenin aşağı yukarı farklı zaman, daha doğrusu zaman enerjisine tabiyeti vardır. Zamanı da bir enerji olarak nitelendirdiğimizde.
Yav abicim... Ne yapacaksın zamanı mamanı? Onun enerjisini al abicim enerjisini. Zaman da durursa dursun olduğu yerde. SAnki bir hayrını mı gördük şimdiye dek, o zaman denen zırtapozun.

Agarta’lıların yanlarında taşıdıkları bir alet var ve onu kullanmak suretiyle istedikleri yere anında naklolabiliyorlar.
Bak bu alet her eve lazım abicim. Kesinlikle.
Aile boyu olanından da varmıdır acaba? Hani demem o ki... Merkez Bankası'nın altın deposuna naklolduğumda o altınları yalnız başıma taşıyamam belki. Yardımcı gerek olabilir.

Ama sistem öyle kurulmuş ki, bozulmalarına imkan yok.
Bak ömür boyu garantisi de varmış aletin. Bir sefer satın al! Hem ömür boyu sen kullan, hem de senden sonra gelecek 7 kuşak soyun-sopun kullansın.
...

Sevgiler

Bir müslüman yalan söylemezse, rahat edemez. Bu bir doğa kanunudur, hiç şaşmaz.
Bak: İslam'ın birinci şartı olan Kelime-i Şehadet = Yalancı şahitlik.
Alt 02-04-2010, 02:48
orhandiken orhandiken isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Aday Üye

Bu siteye vaktim oldukca girip okuyan biriyim.
siteye girdigimde söyle bir yazi karsilar beni:

"Hurafelere, batıl inançlara ve dogmalara karşı aklın, bilimin ve sağduyunun sesini gürleştirmek adına, katkıda bulunmaya çalıştığımız aydınlık mücadelesinde Turan Dursun Sitesi olarak..."

aklin ve bilimin sesini gürlestirmek.... bu yazi cok hosuma gidiyor...

Ama Türkiyede aklin ve bilimin sesini gürlestirecek insan sayisi parmaklarla sayilacak kadar az iken böyle sitelerde bu parmaklari tanima ve anlama firsati dogmalidir diye düsünüyorum... Yukaridaki arkadasin yaptigi gibi beyni alamadigi icin dalga gecme yöntemini secmesi baska sitelerde normaldir ama bu sitede utandiricidir...! Ayiptir, terbiyesizliktir..!

Tabiki Cetin Bal aklimizin kavrayamadigi bilinmezlikleri birazcikta olsa hayal gücüyle pekistirmeye calismis ve teorisini biraz daha ilginc kilmistir... Ama su bilinmelidirki eger gercekten zaman bükülebilirse (ki bükülür ama cok yüksek degerlerde enerji gerektirir) Cetin Bal in anlattiklarinin daha daha fantastik olanlari bile gerceklesecektir... Ama tabiki bunun yaninda fantastik olmayan zararlarida cabasi... Kisa bir dip not geceyim: zaman bükülmesi su an itibariyle cok uzak bir teori. enerji acisindan. Ayrica bükülme öyle bir sekilde gerceklesmeliki istedigin noktaya varabilirsin... Iste bu dahada uzak bir teori... Ama bir yerlerden baslamasi gerekiyor... Teslada denemeler yapmisti ve halk onu deli zannetti ama su an Tesla Cok saygin bir yerdedir...!!!

Neyse buraya yazmamin sebebine gelince;

Kendim Almanya da ikamet ediyorum ve burada fizik bölümü ögrencisiyim...

Cetin Bal i yillardir takip ediyorum ve yazilarinda her ne kadar tam net bir cevap bulamasakta en azindan cok saglam teoriler bulmakta ve fizigin en üst ve en ZOR olan bölümü Kuantum Fiziginden kacmak yerine taa derinleriine dalip günler gectikce okudugum bölümü dahada cok seviyor ve istekle okuyorum... Teori Fizigi insanlarin Fizik kanunlarina ulasmasindaki en büyük basamaktir... Türkiyede bana söyleyin bakalim kac tane Teori üreten fizikci vardir...?? Benim alanim oldugu icin ararim böyle teoricileri ama 1-2 kisi haric bulamadim birsey...

Dini kesimlerin (akil ve bilimden uzak kesimlermi desek acaba?) Cetin Bal i sevmedigi bir gercek. Hatta onu bu tür arastirmalar yapmaktan biktiracak hale bile getirdiler. Bu aralar artik pek bir seyler yapmiyor... Galiba ögretmenlik yapiyor ve bzim insanimiz icin BOS sayilan bu tür islerle ugrasmiyor sanirsam... Maddi durumuda cabasi... Keske imkanim olsaydida onun bu icindeki arastirma ruhu canli kalabilseydi... Inanin cok seyler yapmak istedim ama elimden maalesef cok sey gelmiyor... Bu tür projelere devlet el atmasi gerekir finansiyel zorlugu acisindan... Ama maalesef yanlis ülkede dogmus... Buda onun sansizligi... Halbuki o zekaya saygi ve destek verecek birsürü ülke sayabilirim size...

Iste böyle normal insanlarin anlayamayacagi üst kavramlari Akademik gecmisi ve bilgisi olmadan anlayabilmis ve kendini gelistrmis nadir zekalarla Türkiyenin Turan Dursun gibi bir sitesinde bile dalga gecilmesi benim cok zoruma gitmis ve beni böyle uzun yazmaya itmistir... Tabiki demiyorum adama tapin, sadece saygili olunki belki bu saygiyi gören bir üst kesimlerde onu ciddiye alabilsin... Inanin cogunlukla insanlarin bos yanlarini arayip o bos yanlariyla dalga gecen sözlükler (eksi,itü,uludag) bile oturup ciddi ciddi yazilar yazmislar Cetin Bal hakkinda..

Neyse ben uzatmayayim... Cünkü bu site her nekadar Turan Dursun ismini tasisada, bazi zeki yorumcular burada müthis ötesi espriler yapip karnimizi agrittiklari icin otomatikman kendimizi matraksiyon sitelerinden birinde zannedip Turan Dursunun bir palyanco ismi oldugunu zannediyoruz...!!!! Halbuki yerinde davranmak güzel olsa gerek,... Amacin matrakliksa git bir sürü site var. ama amacin akil ve mantik ise inan cok az sayidia site var ve kirletmeye degmeyecek kadarda özel; özel olduklari kadarda güzel isimleri vardir...

Aklin ve biliminin sesinin gürlesmesine katkida bulunan sagduyulu insanlarin yollari hep acik olsun...
Alt 02-04-2010, 03:08
evrensel-insan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
evrensel-insan evrensel-insan isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Kıdemli Üye

evrensel-insan - MSN üzeri Mesaj gönder

Saygideger orhandiken;

Aklin ve biliminin sesinin gürlesmesine katkida bulunan sagduyulu insanlarin yollari hep acik olsun... -orhandiken-

Oncelikle sitemize ve aramiza hosgeldin.

Hem yukaridaki cumlene, cani gonulden katiliyorum, hem de bu icerikli yazin icin, tesekkurler.

Sana su kadarini soyleyeyim. Insanoglu egosu yuzunden bilincinin ermedigi ve farkina varamadigi bir dusunce ve davranis ile karsilasirsa; ilk tepkisi ego tatminidir. Bu da genellikle, o dusunceye veya davranisa cevap verememenin verdigi, karsisindaki kisiyi, kisisel alma, kisiligine ve kimlik degerlerine satasma, alay, v.s. temelli caresizligin disa vurumudur.

Bu tum dunyada, her turlu ortam da ki buna sanal ortamda dahil, rastlanabilen bir durumdur.

Sonucta herkes, kendi bilgi, birikim, gozlem, deneyim ve kendini kendi yetistirim temelinde dusunce ve davranis ortaya koyar. Bu da ne bir alt ne de bir ust sinirla belirtilemeyecek kadar, duzey farkliligidir.

Burada butun mesela, bu duruma dusmus bir kisiyle, ayni duruma dusmemek, kisasa kisas yapmamak, aksine olgunluk ve dusunce ile onun bu durumunu ona gosterebilmektir.

Cunku sonucta duygu yerine mantik devreye girerse, zaten bu tip yanasimlarin nedenini algilayan icin de sorun olmamasi gerekir.

Saygilarimla;
evrensel-insan

Evrensel-Insan - Yapılandırmacı Epistemoloji/Bilişsel Bilim/Qua Felsefesi/Serbest Düşünce/Devrimci Sorgulama/Zihinsel Devrim - Evrensel-Insan Zihniyeti
Alt 02-04-2010, 03:16
orhandiken orhandiken isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Aday Üye

Az önceki yaziklarim büyük oranda, loto tutturamadigi icin Cetin Bal in bilimsel bir yaninin olmadigini tezini ortaya atan @Onursal Bedirhan a ve az biraz oranda matrak bir anina dekgeldigini düsündügüm @DreiMalAli ye gitmistir... Tabiki onlarin yazdigini okuyupta gülenlerde cabasi...
Tavsiyem kisacik alintilara degilde siteye uzunca bir göz atmanizdir...
Alt 02-04-2010, 03:21
evrensel-insan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
evrensel-insan evrensel-insan isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Kıdemli Üye

evrensel-insan - MSN üzeri Mesaj gönder

Saygideger orhandiken;

Tavsiyem kisacik alintilara degilde siteye uzunca bir göz atmanizdir...-orhandiken-

Eger bu cumleniz sahsima yonelikse; ben bu sitenin iki seneden beri uyesiyim zaten.

Saygilarimla;
evrensel-insan

Evrensel-Insan - Yapılandırmacı Epistemoloji/Bilişsel Bilim/Qua Felsefesi/Serbest Düşünce/Devrimci Sorgulama/Zihinsel Devrim - Evrensel-Insan Zihniyeti
Alt 02-04-2010, 04:08
vartor - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
vartor vartor isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Kıdemli Üye
Dinlerden Özgürlük Grubu Üyesi

Onur Üyeliği 

Aramiza hos geldiniz orhandiken. Sitemizin ciddiyetini muhafaz etmesi temennilerinize tum kalbimle katilmamla beraber, arada eglenme maksatli, bir iki ignelemelere de ihtiyac oldugunu hatirlatmak iksterim. Yakindan tanidiginiz Cetin Bal'a yonelik elestiriler sizi rahatsiz etse de, konuya yakin olmayanalar icin, bu tur teorilerin gulunc gorunmesi bence normal bir davranistir.

Iman, ask gibidir,gozleri koreltir,beyni muhurler.
Alt 03-04-2010, 00:31
errata - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
errata errata isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Kıdemli Üye
Dinlerden Özgürlük Grubu Üyesi

Değerli arkadaşlar, Çetin Bal kendi halinde ve meşrebince düşüncelerini ve hobi yazılarını, etraftan topladıklarını sergilemek üzere bir site kurmuş ve ilgi duyduğu konularda fikirlerini, düşüncelerini geliştiriyor, geliştirmeye çalışıyor olabilir. İnsanlar genel olarak sosyalleşmek ve fikir teatisi yapabileceği insanlara kolayca erişmek üzere bu tür yolları seçerler. Eminim Çetin bal' ın kendisi de, kendisini bu kadar ciddiye aldığınızı görse mutlu olacaktır lakin, internet sitesi üzerinden ufo, uzay araştırması, zaman makinesi araştırma geliştirmesi yapılmaz.

Ben siteyi inceledim ve öncelikle *bu işin uzmanı olarak bir arama kutusuna, yazılar hakkında kaynakçaya, en azından bir SETI bağlantısına yahut bir "küresel işlem birimi" haberine makalesine rastlamadım. Tek görebildiğim sitenin belirli birçok yerinde İngiizce ve Türkçe "bilimsel olmaya çalışan" makale ve "Çetin Bal GSM +90 0536xxxxx" türü yazılar.

Uzay, dünya dışı yaşam gibi konulara aşina iseniz bu tür çalışmaların enstitü, üniversite ya da bir takım ileri düşünce vakıflarına bağlı devlet destekli kurumlar tarafından yürütüldüğünü sanırım bilirsiniz. Bu vakıflar ciddi olarak bu konular üzerinde eğitim almış fizik, matematik ve diğer konuyla ilgili bilim alanlarından kimselerle çalışırlar ve projeler geliştirirler. Bu projeler sayesinde belki binlerce materyal ve bilgi "ciddi bilir kişiler" den oluşan komitelerce "seminer notu", "araştırma sonucu" ya da "makale" olarak ilgili yerlere (halk, devlet) sunulur. Bu süreç içerisinde birçok materyal (araştırma raporları, seminer, toplantı, sunum materyalleri) kendiliğinden gelişerek günümüz popüler kavrayışları için temel teşkil eder. Bunların satıldığı ya da ücretsiz dağıtıldığı internet siteleri, dijital kütüphaneler, çalışma kurumları mevcuttur. Alır onları okursunuz. Elbette ki bu sizin bireysel çalışmalarınızı engellemez, çalışmalarınızın boşuna olduğunu göstermez. Tam tersine bu tür topluluklar sayesinde bilinmezliğin sırrına daha da yaklaşır bilgi odaklarıyla etkileşime girersiniz.

Çetin Bal, Haktan Akdoğan, Devir daim motorcusu Hasan türü insanları bırakıp içinizdeki hevesleri üretkenliğiniz ve motivasyonunuzla birleştirip, katma değer yaratacak noktalara, bilimsellikten beslenen gerçek kaynaklara yönlendirmelisiniz. Bilimsel argümanlar bilim adamları tarafından, belirli uygunluk kıstaslarını yerine getirebilen kuram/teori deneylerin sonucu ortaya konur. Uzayın bilinmezlerini araştırmak herşeyiyle birlikte bilimin işidir. Uzay ile gerçekten ilgili iseniz ve aktif olmak isterseniz bireysel gelişminizle birlikte özellikle SETI projesi hakkında bilgi edinmenizi, dağıtık araştırma görevlerine katılmanızı ve dolaylı olarak destekçi olmanızı, en azından konuyla ilgili bir bilim alanında bilimsel anlamda çalışmanızı tavsiye ederim.

Elbette internet bir bilgi kaynağıdır fakat internette "bilgi doğruluğu" son derece tartışılır durumdadır.

saygıyla.

Önerilen Siteler

Başlık Düzenleme Araçları
Stil