Turan Dursun Sitesi Forumları
Geri git   Turan Dursun Sitesi Forumları > Genel Forumlar > Politika

Konu Kapatılmıştır

Başlık Düzenleme Araçları Stil
Alt 12-08-2012, 04:28
Kurmay - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Kurmay Kurmay isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Üye

spartacus
hiç kimsenin özü ne kabul ediyorsa ona karşı değiliz. ama birlikteliği sağlayan bir kimlikte olmalıdır bunu herkes yaptığı halde bize geldiğinde nedense sorun oluyor. şu dünyada kullanılmayan bir düşünce akım görmedim. ama bu biraz düşüncelerden çok kişilerden kaynaklanıyor . aydınlar konusuna gelince bu ülkede her kesimden kişiler aydınlar zorluklar gördüler hain ilan edildiler. birde olaylara o zamanki durumları ve öncelikleri de değerlendirmek gerekir ve hiçte hata olmamış diyemeyiz bu zaten mantığa aykırı bir şey. birde ben siz ne kadar iyi düşüneniz de şuan dünyada bu düşünce çerçevesin de sömürülmekte olduğunu vurguladım.orta doğuda yapılan zaten bu ya etnik yada mezhep olarak parçalanmakta. ortak değerleri bu tarz düşüncelerle kışkırtarak günümüzdeki olaylar olmaktadır.

şimdi gelelim Atatürk dönemine. öncelikle bu yasa göçmen,muhacir,göçebe ve güvenlik konularında sıkıntı yaratanlar için çıkartılmıştır. bu kişileri yada toplulukları tabiki devlet düzenine sıkıntı getirmiyecek şekilde temkinli yapılması gerekmekte. sonuçta yıllardır beraber yaşadıklarımızın yaptıkları hainlik ortada bu kişiler çoğu dışarıdan gelmekte bir kaynaşma olması lazım. bu dönemi her konuda incelerken sadece bu konuda değil şu iki şeyi unutmayın. birincisi yeni bir devlet kurulmuş ve bu devlet yokluklar içersin de halkın %4-6 oranında okuma yazma bildiği bir ülkede avrupanın yüz yılardır yaptığı devrimleri yapmıştır. milletin böyle olduğu durumda yapılan bu devrimlerde ve yeni devletin kurulması tamamen o süreçler tehlikeli her daim koruma durumunda geçirmesine neden olmuştur. çünkü yeni devlet yeni doğan bir çocuğa benzer korumasızdır kendini koruyacak daha mekanizmaları geliştirmemiş demektir. ondan bu dönemde her daim vatanın bütünlüğü ve devrimler korunması konusunda çok fazla hassasiyet vardır buda normaldir. ikinciside bu kurucu irade bahsettiğimiz kişiler normalden daha fazla hassasiyeti vardır bu konuda belki size uymayabilir. ama ben anlıyorum ve doğal karşılıyorum. çünkü bu kişiler gençliklerindne itibaren savaşlar zor günler toprak kayıpları,yenilgiler, hainlikler isyanlar,işgal altında olma (bu çok kötü bir durum olsa gerek) daha sonra büyük bir zafer ve büyük devrimler. ondan devrimlere ve devletin bütünlüğüne olan bağlılıkları çok fazla toz kondurmaz bir durumdadır. bu durumlar bazı o an bence normal ama sonradan şimdiki durumla değerlendirdiğimizde garip gelmektedir. birde her türlü hainliğide gördüklerinden hiçbir şeye imkan vermemesi için önlemler almışlardır ve çözümlerde çok acımamışlardır. mesela bence o normal ama sizin kabul etmiyeceğiniz bir durum daha söyleyim Atatürk döneminde harp okuluna girecekler ve diplomatlar Türk olma şartı var bununla kalmıyor Atatürk elemelerden geçen en son aşamaya gelenleri Atatürk incelemekte ve onaylamaktaydı. sonuçta bu gün bunlar aşılmıştır ama o zamanki bu tarz tedbirler sayesinde aşılmıştır. bir tarafta zaten fakir bir ülke olmana rağmen dünyaya meydan okuyorsun diğer taraftan içte gerek şeriatçılarlar gerek bölücülerle gerekse hem şeriatçı hemde bölücü olanlarla uğraşıyorsun ve bunları yaparken de arka arkaya devrimler yapıyorsun. onun için ozamanlar devrim şartları olduğundan ona göre değerlendirmek lazım keşke Atatürk daha fazla yaşasaydı devrim döneminden normal döneme geçebilseydik devrimler tamamlansaydı ne yazık ki devrimler tamamlanmadı milletin geneli benimseyemedi şuanda amacımız bu devrimleri tamamlamak...

"Türkiye Cumhuriyeti şeyhler, dervişler, müritler ve meczuplar memleketi olamaz. En doğru en hakiki tarikat, medeniyet tarikatıdır." Mustafa Kemal ATATÜRK
Alt 12-08-2012, 10:05
demirefe demirefe isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Yasaklandı

spartacus´isimli üyeden Alıntı Mesajı göster
türk-islam sentezleriyle yaşayadurun,
Bu kendi kafandan uydurduğun iddialarının seni nasıl küçülttüğünü ve değersizleştirdiğini görebiliyor musun acaba? Benim türk islam sentezini nerde savunduğumu, onu geçtik islamı nerede savunduğumu, onu da geçtik herhangi bir dini nerede savunduğumu gösterebilecek misin?

Gösteremeyeceksin. Eee, peki oluyor mu böyle uyurken rüyanda veya uyanıkken gördüğün halisünasyonları foruma taşımak? Ortada çok ciddi ve seni minnacık yapan bir etik sorunu yok mu?

Hayır yani işkembeden bile olsa çıkacak içerik bellidir. Böyle uydurmasyonlar ordan bile imal edilemez.

AlbatrosS´isimli üyeden Alıntı Mesajı göster
bu ülkede yaşayıp bu ülkenin vatandaşı olduğu halde gayrı müslimler ''yabancı'' olarak tanımlanmıştır.
Yahu cehaletini bari ortaya saçma! Gayrimüslimlere azınlık haklarının tanınmasını Lozan'da tüm Avrupa devletleri talep etti. Bunu biz istemedik. Avrupa devletlerinin tamamı dedi ki "ülkenizde yaşayan hristiyanları azınlık olarak tanıyacak, onlara azınlık haklarını vereceksiniz." Bu tanımlama yapılmasa anlaşmaya imza koymayacaklardı.

Biz dayatmadık ki "ülkemizdeki hristiyanları azınlık olarak görürüz, bizden kabul etmeyiz"!!! Biz böyle bir şey asla demedik. Avrupa devletleri talep ettiler, biz de taleplerini yerine getirdik. Aksi halde Lozan'ı imzalamıyorlardı. Biz anlaşmada imzalanan taahhüdümüze sadık kalıyoruz. Başka bir şey yapmıyoruz.

AlbatrosS´isimli üyeden Alıntı Mesajı göster
İslam itikadında evlilik
Yok artık! Araya sokuşturulmadık mevzu bir bu kalmıştı! Ya bilader, ne alaka, bu da nerden çıktı? Sen bana hangi kafayla, ayık mı, ot çekmiş kafayla mı bunu getiriyorsun ya? Ben ateistim bilader, sen klinikten hâla randevu almadın mı? Yeter ama ya!

Kurmay´isimli üyeden Alıntı Mesajı göster
ne yazık ki devrimler tamamlanmadı milletin geneli benimseyemedi şuanda amacımız bu devrimleri tamamlamak...
Dostum, eğer o kadar da armut piş ağzıma düş şeklinde hazırlop olsaydı devrimlerin kıymetini hepten bilemezdi bu millet. Yarım kaldığı kadarının bile kıymetinin bilindiği yokken!

Atatürk bu ülkeye çok numara büyük geldi. Daha bu bile hazmedilmiş değil. Söylediğin gibi iki yüzyıl önce kaçırdığımız uygarlık trenine Atatürk ile on yılda yetişmeye çalıştık. Elbette yetişemedik, çünkü bu doğaya aykırıdır.

Doğal olarak Atatürk sonrası iş başa düştü. Dediğin gibi amacımız bu devrimleri tamamlamak ve bu görev bizim üzerimizde.

Konu Neva tarafından (12-08-2012 Saat 10:44 ) değiştirilmiştir. Sebep: ard arda atilan 4 mesaj birlestirildi.
Alt 12-08-2012, 12:34
spartacus - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
spartacus spartacus isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Kıdemli Üye
Dinlerden Özgürlük Grubu Üyesi

Onur Üyeliği 

Kurmay, ayet okur gibi okuyup, tefsir yapamayız. O yasayı kullandığı dil açısından örnek verdim, yasayı, dönemi tartışmak için değil. O dil, sizin söylemlerinizle taban, tabana zıt ve Türk kelimesinin ele alınışı vatandaşlık değil, düpe düz ırk, soy merkezli olduğu açık. Bunun için bir gösterge olması yeterli ve bunun için oraya aldım. Birde her yazımda yazıyorum, dönem tartışmıyorum, yani kişi, şahıs hedefli yazmıyorum, şöyleydi, böyleydi demiyorum(dikkat ediyorsanız, ben sizlerle yazışıyorum, siz 2012 yılında değil misiniz? tarih değil düşüncelerimizi tartışıyoruz, ben milliyetçiliğin çağdışılığından bahsediyorum, şu tarihde şöyledi, şu şudur, o kişi budur demiyorum. düşüncelerimizi, görüşlerimizi paylaşırken işin içine tarihleri tartıştırmak girerse yaparız, benim böyle bir niyetim olmadı(ama bu takım kavgası gibi subjektif olmamalı)

Madem yorumladın bizleri 3 maddelik ırkçı içeriği anlamaktan aciz duruma düşüren nedir? Ayet gibi bakmak olabilir mi?. Bir yerden bir yere göç edenler adıyla anılır(üstelik böyle bir yasa çıkartmak için göç edenlerin sayıca çok fazla olması gerekir, kimmiş bu milyonlar da böyle faşist bir etki oluşturmuş?). GÖÇMEN DENEBİLİR, Muhacir denebilir. Sanat yasaklanmaz, DİL yasaklanmaz, akrabalar birbirinden ayrılmaz, köy, çevre kurmalarına izin verilmeyecek gibi hükümler konmaz. Yasa bariz ırkçıdır. İnsan için Dil; gayet insani(insan merkezli), doğa kaynaklı, insanın en doğal kültürel edinimleridir, iletişim, ifade aracıdır. Dili yasaklamak insanı yasaklamaktır. Resmi dil ayrıdır, ana dil ayrı..

Beni Mustalık'a baskına gidip, onca insanı GANİMET için katleden islamcılarıda, islamcılar aynı gerekçelerle savunuyorlar. Oysa Belge ganimet etti, aldı, tecavüz serbest bırakıldı vs yazıyor, savunan ise belgeye göre değilde, kafasındakine göre yazıp çiziyor. Benim örneğim ise, şu oldu, bu oldu biçimiyle değilken, sadece ÜSLUBU, DİLİ örnek verdiğim halde anlamsız bir biçimde tarih, dönem söylemleriyle savunuya geçtiniz.

Bir islamcının, herkes imanlı olacak, herkes islamın şartlarını kabul edecek yönlü propagandasını siz kabul ediyor ve insani, çağdaş buluyor musunuz ki, mesele ırk, SOY olduğunda sizlerin aynı söylemleri çağdaş olsun. Şimdi efendim kafirler çıktı, dinimize küfretti, düzenimizi bozmaya kalktı, bizde şöyle bir yasa yaptık gibi söylemler doğru söylemler değildir, bu tür olgulara fırsatdan istifade faşizm kusmak denir, böyle bir durum yoksa da ne yaparlar biliyor musunuz? Karışıklığı kendileri çıkartırlar, zira niyet başka ve bellidir. Kısaca Türkiyede yaşayan herkes türktür(ırk, soy), değilse olacaktır, beğenmeyen defolsun tarzlı yaklaşımlar, çağdışıdır. Sizlerin bariz ırkçılığın üzerini soslayıp, kenar süsleriyle kapatan yaklaşımlarınız gerçekle sınandığında doğrulanamıyor malesef. O belge sizin söylemlerinizin aslını yansıtıyor, siz ise islamcıların yaptığı gibi, ayet nitelikli şartlarınızı, şartlılıkalrınızı yumuşatmaya çalışıyorsunuz. Ne adına bunca çaba insana, İNSAN diyemediğiniz, insan öznesiyle yaklaşamadığınız için. Osmanlı da da feodal halk, ümmet olmazsa devlet olmaz, şeriat(yönetim, yasa, hukuk!) elden gidiyor diye biliyordu, ama ümmet olmayınca devlet oluyormuş, şimdi ise sıra ırkçılık olmayınca, milliyetçilik olmayınca da toplum ve devlet olabileceğinin, hukuk, yasa yapılabileceğinin, görülmesine geldi. Aidiyetlerin siyasi kullanımı toplumları sürüleştirmekten, sürekli harp psikolojisi altında kötürümleştirmekten, toplumun kendine güvenini yitirip, sürekli soyguncu, baron, mafya babası dallamaların, alçakların, işbirlikçilerin kendilerini mehdi ilan edip, çobanlık yapmasından, kullanımından, cahil, papağan, tek tip, düşünemeyen, buyruklarla yaşayan, kendileri adına iyi ya da kötüyü hep başkalarının(kahraman dallamalar) karar verdiği insan tipinden, kof, çatışmalı bir dimağ yaratmaktan öteye geçmiyor, geçmedi, geçmezde. Ayrımcılığı ortadan kaldırırsak ayrımlardan nemalananlarda(emperyalsitlerde dahil) avucunu yalayacaktır...

Sersemler akıllıların 7 yılda cevaplandıramayacağı soruları 1 günde sorarlar.
-------
Korku ve menfaat dalkavukluğa yol açar.
-------
İnsan korktuğuna ya da arzuladığına çok kolay inanır. La Fontaine
-------
Öküz tahta çıkarsa padişah olmaz, saray ahır olur. Çerkes Atasözü
-------
Akıllı bizi arayıp sormaz, aptal bacadan akar.
------
Su dağları kemirir, vadileri doldurur.
------
Aslanlar kendi tarihçilerine kavuşuncaya kadar kitaplar avcıyı övecektir.
------
Hürriyet, başkalarına vermedikçe alamayacağımız tek şeydir. William Allen White
------
Belki söylendi herşey,/ belki de gece bekleniyor/ yazılsın diye aynı cümle. Tüm nedenleri yeryüzünün/ bir çakıltaşına takılıp kaldı. Esteban
------
Sıradan insan kendini evrenin merkezi yapmanın yolunu arar; bilge kişinin evreni onun merkezindedir. Lao Tzu
Alt 12-08-2012, 12:35
Kıdemli Üye

Onur Üyeliği 

Kurmay, ayet okur gibi okuyup, tefsir yapamayız. O yasayı kullandığı dil açısından örnek verdim, yasayı, dönemi tartışmak için değil. O dil, sizin söylemlerinizle taban, tabana zıt ve Türk kelimesinin ele alınışı vatandaşlık değil, düpe düz ırk, soy merkezli olduğu açık. Bunun için bir gösterge olması yeterli ve bunun için oraya aldım. Birde her yazımda yazıyorum, dönem tartışmıyorum, yani kişi, şahıs hedefli yazmıyorum, şöyleydi, böyleydi demiyorum(dikkat ediyorsanız, ben sizlerle yazışıyorum, siz 2012 yılında değil misiniz? tarih değil düşüncelerimizi tartışıyoruz, ben milliyetçiliğin çağdışılığından bahsediyorum, şu tarihde şöyledi, şu şudur, o kişi budur demiyorum. düşüncelerimizi, görüşlerimizi paylaşırken işin içine tarihleri tartıştırmak girerse yaparız, benim böyle bir niyetim olmadı(ama bu takım kavgası gibi subjektif olmamalı)

Madem yorumladın bizleri 3 maddelik ırkçı içeriği anlamaktan aciz duruma düşüren nedir? Ayet gibi bakmak olabilir mi?. Bir yerden bir yere göç edenler adıyla anılır(üstelik böyle bir yasa çıkartmak için göç edenlerin sayıca çok fazla olması gerekir, kimmiş bu milyonlar da böyle faşist bir etki oluşturmuş?). GÖÇMEN DENEBİLİR, Muhacir denebilir. Sanat yasaklanmaz, DİL yasaklanmaz, akrabalar birbirinden ayrılmaz, köy, çevre kurmalarına izin verilmeyecek gibi hükümler konmaz. Yasa bariz ırkçıdır. İnsan için Dil; gayet insani(insan merkezli), doğa kaynaklı, insanın en doğal kültürel edinimleridir, iletişim, ifade aracıdır. Dili yasaklamak insanı yasaklamaktır. Resmi dil ayrıdır, ana dil ayrı..

Beni Mustalık'a baskına gidip, onca insanı GANİMET için katleden islamcılarıda, islamcılar aynı gerekçelerle savunuyorlar. Oysa Belge ganimet etti, aldı, tecavüz serbest bırakıldı vs yazıyor, savunan ise belgeye göre değilde, kafasındakine göre yazıp çiziyor. Benim örneğim ise, şu oldu, bu oldu biçimiyle değilken, sadece ÜSLUBU, DİLİ örnek verdiğim halde anlamsız bir biçimde tarih, dönem söylemleriyle savunuya geçtiniz.

Bir islamcının, herkes imanlı olacak, herkes islamın şartlarını kabul edecek yönlü propagandasını siz kabul ediyor ve insani, çağdaş buluyor musunuz ki, mesele ırk, SOY olduğunda sizlerin aynı söylemleri çağdaş olsun. Şimdi efendim kafirler çıktı, dinimize küfretti, düzenimizi bozmaya kalktı, bizde şöyle bir yasa yaptık gibi söylemler doğru söylemler değildir, bu tür olgulara fırsatdan istifade faşizm kusmak denir, böyle bir durum yoksa da ne yaparlar biliyor musunuz? Karışıklığı kendileri çıkartırlar, zira niyet başka ve bellidir. Kısaca Türkiyede yaşayan herkes türktür(ırk, soy), değilse olacaktır, beğenmeyen defolsun tarzlı yaklaşımlar, çağdışıdır. Sizlerin bariz ırkçılığın üzerini soslayıp, kenar süsleriyle kapatan yaklaşımlarınız gerçekle sınandığında doğrulanamıyor malesef. O belge sizin söylemlerinizin aslını yansıtıyor, siz ise islamcıların yaptığı gibi, ayet nitelikli şartlarınızı, şartlılıkalrınızı yumuşatmaya çalışıyorsunuz. Ne adına bunca çaba insana, İNSAN diyemediğiniz, insan öznesiyle yaklaşamadığınız için. Osmanlı da da feodal halk, ümmet olmazsa devlet olmaz, şeriat(yönetim, yasa, hukuk!) elden gidiyor diye biliyordu, ama ümmet olmayınca devlet oluyormuş, şimdi ise sıra ırkçılık olmayınca, milliyetçilik olmayınca da toplum ve devlet olabileceğinin, hukuk, yasa yapılabileceğinin, görülmesine geldi. Aidiyetlerin siyasi kullanımı toplumları sürüleştirmekten, sürekli harp psikolojisi altında kötürümleştirmekten, toplumun kendine güvenini yitirip, sürekli soyguncu, baron, mafya babası dallamaların, alçakların, işbirlikçilerin kendilerini mehdi ilan edip, çobanlık yapmasından, kullanımından, cahil, papağan, tek tip, düşünemeyen, buyruklarla yaşayan, kendileri adına iyi ya da kötüyü hep başkalarının(kahraman dallamalar) karar verdiği insan tipinden, kof, çatışmalı bir dimağ yaratmaktan öteye geçmiyor, geçmedi, geçmezde. Ayrımcılığı ortadan kaldırırsak ayrımlardan nemalananlarda(emperyalsitlerde dahil) avucunu yalayacaktır...

-------
-------
-------
-------
------
------
------
------
Belki söylendi herşey,/ belki de gece bekleniyor/ yazılsın diye aynı cümle. Tüm nedenleri yeryüzünün/ bir çakıltaşına takılıp kaldı. Esteban
------
Sıradan insan kendini evrenin merkezi yapmanın yolunu arar; bilge kişinin evreni onun merkezindedir. Lao Tzu
Alt 12-08-2012, 12:57
Yasaklandı

-"İSKAN KANUNU (MÜLGA)

Kanun Numarası: 2510

Kabul Tarihi: 14/06/1934

Yayımlandığı Resmi Gazete Tarihi: 21/06/1934

Yayımlandığı Resmi Gazete Sayı: 2733

**26/09/2006 tarih ve 26301 sayılı Resmi Gazete'de yayımlanan 5543 sayılı İskân Kanunu'nun 48. maddesi gereği yürürlükten kaldırılmıştır.**

MUKADDEME: İSKAN MINTAKALARI

Madde 1 - (Değişik madde: 18/06/1947 - 5098/1 md.)

Muhacir ve mültecilerle göçebelerin ve gezginci çingenelerin yurt içinde yerleştirilmeleri; Türk kültürüne bağlılık ve nüfus oturuş ve yayılışının düzeltilmesi amaciyle Bakanlar Kurulunca yapılacak programa uygun olarak İçişleri ve Sağlık ve Sosyal Yardım Bakanlıklarınca tertiplenir.

Madde 2 - (Mülga madde: 18/06/1947 - 5098/13 md.)

FASIL I: MUHACİRLERİN VE MÜLTECİLERİN KABULÜ

Madde 3 - (Değişik madde: 18/11/1935 - 2848/3 md.)

Türkiye'de yerleşmek maksadile dışarıdan münferiden gelmek istiyen Türk soyundan meskün veya göçebe ferdler Sıhhat ve İçtimai Muavenet Vekilliğinin mütalaası alınmak şartile Dahiliye Vekilliğinin emrile ve müçtemian gelmek istiyen Türk soyundan meskün veya göçebe ferdler ve aşiretler ve Türk kültürüne bağlı meskün kimseler işbu kanunun hükümlerine göre Dahiliye Vekilliğinin mütaleası alınmak şartile Sıhhat ve İçtimai Muavenet Vekilliğinin emirlerile kabul olunurlar. Bunlara muhacir denir.

Kimlerin ve hangi memleketler halkının Türk kültürüne bağlı sayılacağı İcra Vekilleri Heyeti kararile tesbit olunur.

Türkiye'de yerleşmek maksadile olmayıp bir zarüret ilcasile muvakkat oturmak üzere sığınanlara mülteci denir. 4 üncü maddede yazılı sebebler bulunmıyan mülteciler Türkiye'de yerleşmek isterlerse ve bunu yazı ile bulundukları yerin en büyük idare amirine bildirirlerse haklarında Sıhhat ve İçtimai Muavenet Vekilliğince muhacir muamelesi yapılır.

Öbür mülteciler için Dahiliye Vekilliğince haklarında vatandaşlık kanunu ahkamı tatbik olunur.

Muhacirlerin alınma yolları Sıhhat ve İçtimai Muavenet Vekilliğince, mültecilerin ise Dahiliye Vekilliğince yapılacak talimatnamelerle tesbit olunur.

(Ek fıkra: 30/06/1939 - 3657/1 md.) Türkiye'de yerleşmek maksadiyle ve Hükümetten iskan yardımı istememek şartiyle dışarıdan gelmek istiyen Türk soyundan olan kimseler Hariciye, Dahiliye ve Sıhhat ve İçtimai Muavenet Vekilliklerince müştereken tesbit olunacak şekiller dahilinde konsoloslarımızın verecekleri muhacir vizesiyle Türkiye'ye gelirler ve serbest muhacir olarak kabul olunurlar. Bu yolda geleceklerin pasaportlarına muktazi meşruhat verilir.

İcra Vekilleri Heyeti bu madde hükümlerinin hangi yerler halkına tatbik olunacağını tayin ve tesbit eder."-

Yasanın orijinali budur ve herhangi ırkçı bir içeriği yoktur. "Bu memleket yolgeçen hanı, ne olursan ol yine gel, neresi kafana uyarsa oraya çök, nerde beleş orda yerleş" mi diyecekti acaba?
Alt 12-08-2012, 13:06
Yasaklandı

soyguncu, baron, mafya babası dallamaların, alçakların, işbirlikçilerin kendilerini mehdi ilan edip, çobanlık yapmasından, kullanımından, cahil, papağan, tek tip, düşünemeyen, buyruklarla yaşayan, kendileri adına iyi ya da kötüyü hep başkalarının(kahraman dallamalar) karar verdiği insan tipi
Breh breh breh... Beni hakaret etmekle suçlayan moderatör bu ifadelere ne diyecek merak ettim. Üstelik benim ifadelerim belli kişileri işaret etmiyordu. Bu ise TC yi bu güne kadar yönetmiş herkesi, toplumun bütününü içeriyor, herkese hakaret içeriyor. Hakaret etmediği tek kişi yok!!!

Bu forumun üzerinden taraflı, tek yanlı müdahale gölgesi kalkacak mı?
Alt 12-08-2012, 13:08
Kıdemli Üye

Onur Üyeliği 

demirefe´isimli üyeden Alıntı Mesajı göster
Bu kendi kafandan uydurduğun iddialarının seni nasıl küçülttüğünü ve değersizleştirdiğini görebiliyor musun acaba? Benim türk islam sentezini nerde savunduğumu, onu geçtik islamı nerede savunduğumu, onu da geçtik herhangi bir dini nerede savunduğumu gösterebilecek misin?
Beyefendi siz bir kez olsun ekonomi-politik bir bilinç sunamadığınız halde, benim gibi anti-kapitalist, anti-emperyalist birine neler yazdınız? Siz beni ne kadar tanırsınız ki böylesi saçma sapan şeyler yazıp, satılmış, hain, klinik vaka gibi laflar ediyorsunuz?! Değersizliğin nasıl bir şey olduğunu şimdi mi kavradınız? Ben size yazdım o cımbızı bir kenara bırak, elin titrer canın yanar dedim... Bu halinle özgür tartışmaktan bahsediyorsun, ne olur, sakin bir kafa ile düşün, bizde senin gibi insanız. Sürekli şahsımıza, kimliğimize, kişiliğime laflar sayıyorsun, bu sana yakışıyor mu? Küçük insanlar kişileri tartışır bilirsin...

Türk-islam sentezcisin dediğimi hatırlamıyorum, üstelikde cımbızı elinden bırak elin titrer canın yanar demiştim. üstelikde o cevap dahi senin yaptığın YAKIŞIKSIZ, HER ZAMAN YAPTIĞIN, DURMADAN YAPTIĞIN, başka hiç bir şey bilmediğin ve yazmadığın, İFTİRA, HAKARET, AŞAĞILAMA söylemine göreydi! Siz utanmıyor musunuz insanlara saydırıp, ardından cevap aldığınızda, ama bana islamcı dedin çok canım yandı demeye? Bu yaptığınız mızmızcılıktır, siz bana islamcı göndermesi yapacaksınız bende size ağababanızı gösterince şahsınıza söylem sayacaksınız.

Siz yüce böyüklerin(işbirlikçi baronların), attığı vatan-millet-sakarya dozlarıyla, türk-islam sentezleriyle yaşayadurun, ırkçılık konusunda fikirlerimizi 3 yazıyorsak, çağdışı, köhnemiş dini 10 kere ele alıyoruz. Yok aslında birbirlerinden farkları. Siz Türkiye de yaşayan herkes türktür diyorsunuz, şeriatçılarda müslümandır, değilse olacaktır diyor(bu benzerlik kimin?). Hangisi milliyetçi darbelerle pekiştirilmedi?
Nerede sana şusun, busun dediğim, türk-islam sentezi resmi ideoloji, islamcı olmaman bu ideolojinin asli ırkçı tarafıyla düşünmene engel mi? üstelik ben siz derken seni değil milliyetçileri kastediyorum, hepsi mi islam karşıtı????.. Kocaman virgüller var görmüyor musun?

Bu tür kişi, şahıs tartışmalarını bırakın, size yarar getirmiyor, siz özgürlüğü kısıtlamak için kişileri hedef alan, onları susturmaya çalışan, susturamayınca da, insanları aşağılama, hakaret etme, rencide etme, şahıslarını kirletme gibi şeylerinize özgürlük istiyorsunuz. ispatlayayım mı, senden yapacağım 3-5 alıntı yeterli! Zira tüm yazıların itham üzerine kurulu!!! Ben düşüncemi yazıyorum, sen, vay efendim sen hainsin, görüşümü yazıyorum, sen emperyalistsin, satılmışsın, bak dostum böyle düşünüyorum diyorum, vay sen kliniksin! kendi kendinize bildik köhnemiş taktikler üretmeye kalkmayın, vaktinize yazık, burada özgürce yazıyoruz ama muhatabı hedef almanın, ona iftiralar dizmenin, aşğılamanın, yakışıksız isnatlar dizmenin de bir sınırı var. ben bu tarzınızın faşit bir yöntem olduğunu önceki yazılarımda tane, tane açıkladım. (bir daha mı açıklayayım?)

Artık şahısları tartıştırmayı bıraksan, senden görüş, düşünce, bilgi, bir fikir kırıntısı dahi olsa alsak kötü mü? her seferinde yazdım, şahsi yazma, kişileri hedef alma, itham, isnat etme diye, bu da 10 olsun bir daha yazıyorum. Böyle yapmakta amacın, ortamı politize etmek, provake etmek ise, kendini değersizleştiriyorsun, kazandığımız hiç bir yarar yok. Bu üslupdan vazgeçelim.

Breh breh breh... Beni hakaret etmekle suçlayan moderatör bu ifadelere ne diyecek merak ettim. Üstelik benim ifadelerim belli kişileri işaret etmiyordu. Bu ise TC yi bu güne kadar yönetmiş herkesi, toplumun bütününü içeriyor, herkese hakaret içeriyor. Hakaret etmediği tek kişi yok!!!

Hakaretim nedir açıkla, Kime hakaret etmişim?

Demirefe, senin bu taktiklerine karşı şeriatçılardan dolayı bağışıklığımız var. yazdıklarımı, görüşleri, kendi düşüncelerini dahi değil, kelimelerle, cımbızlarla beni tartıştırıyorsun. Bu kadar mı çaresizsin?

-------
-------
-------
-------
------
------
------
------
------

Konu murted tarafından (12-08-2012 Saat 21:31 ) değiştirilmiştir. Sebep: Arka arkaya girilen iletiler birleştirildi.
Alt 12-08-2012, 13:14
qlause - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
qlause qlause isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Üye

Efendim lütfen bu işi tartışmaktan vazgeçelim, ortak bir amaç güden insanların çatışmasını izleyince üzülüyorum.

Geçmiş geçmişte kaldı hiç bir insan mükemmel değildir Atatürk'ünde yaptığı doğrularkadar yanlışlarıda vardır elbette. Ancak batıcı olmakla kimse suçlanamaz efendim bizde batıcıyız batının bilimini ve ilerlemesini örnek alıyoruz.

Lütfen bu konu üzerinde tartışmayın artık biriniz sadece hataları biriniz doğruları vurguluyor halbuki insan her ikisinide farkında olmadan yapar.

Kime göre iyi, kime göre kötü?
Alt 12-08-2012, 13:16
Neva - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Neva Neva isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Kıdemli Üye

Başarı Ödülü 

Okuyalim ogrenelim, klasik tarih yedirmeye kalkmak da bir yere kadar degil mi?

Hangi hakaret sizin bahsettiginiz? Kitabin yazari tum Turkiye Cumhuriyetine hakaret ediyor oyle mi?

http://www.radikal.com.tr/Radikal.as...&CategoryID=98

Satin almak isterseniz suraya tiklayin;

http://www.idefix.com/kitap/umumi-mu...Y6OM3MBDS69NE3

Konu Neva tarafından (12-08-2012 Saat 13:22 ) değiştirilmiştir.
Alt 12-08-2012, 13:22
Yasaklandı

satılmış, hain, klinik vaka gibi laflar ediyorsunuz
Ben sana böyle şeyler demedim. Nerde dediğimi, sana yönelik sarfettiğimi kanıtla! Klinikten bahsettim, ama klinik vaka demedim. Herkes kliniğe gidiyor, ben de giderim. Ne olmuş? Kliniğe gitmek hakaret mi?

Türk-islam sentezcisin dediğimi hatırlamıyorum,
Bak gördün mü hafıza sorunun da var. Kliniğe git demem boşuna değilmiş!

Bu tür kişi, şahıs tartışmalarını bırakın,
Bilader! Önce kafanı topla, doktorun klinikte sana yazacağı antidepresanı iç, sakinleşince otur, konunun başlığına bir bak. Sonra iletileri baştan oku!

Kişileri tartışan ben miyim, başkası mı, kimmiş bu kişileri tartışan, o zaman görürsün!
Konu Kapatılmıştır

Önerilen Siteler