Turan Dursun Sitesi Forumları
Geri git   Turan Dursun Sitesi Forumları > İbrahimi Dinler > İslam > İslami Alevilik

Başlık Düzenleme Araçları Stil
Alt 25-07-2012, 06:19
endulus endulus isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Üye

Alevilik eğer bir din değil de islamın mezhebi ise kitap hadi aynı diyelim ama peygamberde aynı olması gerekmez mi?

Eğer aynı ise Ali nin nerede ise tanrısallaştırılması ne ayak?

Bu ülke'nin hiçbir zaman "C" planı olmadı.Bu ülke de daima A.B.D planları devreye sokuldu !... UĞUR MUMCU
Alt 25-07-2012, 13:31
milomanara - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
milomanara milomanara isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Kıdemli Üye
Dinlerden Özgürlük Grubu Üyesi

Neyin din olup neyin olmadığına devlet karar veremez. Eğer bir kişi ben filancaya inanıyorum diyorsa konu kapanmıştır. Devlet o vatandaşına gerekli sınırlar içinde ibadet özgürlüğünü sağlar. İnsan gibi devlet en azından.

İngiltere'de sırf dalga olsun diye bir grup vatandaş Jedi(Yıldız Savaşları) dinine inandığını belirtiyor ve devlet olduğu gibi sonucu yazıyor. Ülkenin 0.7%si Jedi! [Jedi Dini]

Devlete ne? Patatese tapılan bir dine inanan 1000 kişi olursak bize de patates camisi yapacaksın arkadaş! Sen kimsin ki beni patatese tapılmaz diye yargılayabilecek? Ben sana çöl bedevisine inanma diyor muyum? Sadece burnuma sokma bedeviiyi diyorum!

Ayrıca Alevilik, Sünnilikten neredeyse Hıristiyanlık kadar farklı bir şey. Neden bu kadar öküz oluyorsun ki arkadaş? Yap adamın cem evini! Manyak mısın? Sana giren çıkan ne!

[YOUTUBE] altyazıladığım videolar [/YOUTUBE] - EvrimTeorisi.Org
و ص ج اولودور، ميلومانارا اونون لچيسيدير.
Alt 25-07-2012, 17:25
Firestorm - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Firestorm Firestorm isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Kıdemli Üye

milomanara´isimli üyeden Alıntı Mesajı göster
Neyin din olup neyin olmadığına devlet karar veremez. Eğer bir kişi ben filancaya inanıyorum diyorsa konu kapanmıştır. Devlet o vatandaşına gerekli sınırlar içinde ibadet özgürlüğünü sağlar. İnsan gibi devlet en azından.

İngiltere'de sırf dalga olsun diye bir grup vatandaş Jedi(Yıldız Savaşları) dinine inandığını belirtiyor ve devlet olduğu gibi sonucu yazıyor. Ülkenin 0.7%si Jedi! [Jedi Dini]

Devlete ne? Patatese tapılan bir dine inanan 1000 kişi olursak bize de patates camisi yapacaksın arkadaş! Sen kimsin ki beni patatese tapılmaz diye yargılayabilecek? Ben sana çöl bedevisine inanma diyor muyum? Sadece burnuma sokma bedeviiyi diyorum!

Ayrıca Alevilik, Sünnilikten neredeyse Hıristiyanlık kadar farklı bir şey. Neden bu kadar öküz oluyorsun ki arkadaş? Yap adamın cem evini! Manyak mısın? Sana giren çıkan ne!
Mükemmel mesaj altında imza değil direk parmağımı basıyorum(hani kopya filan demesinler diye)

Not:Hatta çalıyorum yorumu
Alt 17-08-2012, 20:23
Sesli - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Sesli Sesli isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Üye

milomanara´isimli üyeden Alıntı Mesajı göster

Devlet karar vermiyor...Devleti idare eden kuruluşlardaki kafaları siz devlet sanınca yanılırsınız. Bir zamanlar da bizim diyanet BAHAİ dinini de islamın bir meshebi diye tanıtırdı. Sonra baktı gördüki bu heryerde başlıbaşına bir din olarak tanınmakta. Diyanet de dönüş yaptmak zorunda kaldı.

Yani DEVLET denilince hepimiz işin içine gireriz. Onun için devleti idarecilerle karıştırmayalım...
Alt 17-08-2012, 23:19
Neva - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Neva Neva isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Kıdemli Üye

Başarı Ödülü 

Sesli´isimli üyeden Alıntı Mesajı göster
Devlet karar vermiyor...Devleti idare eden kuruluşlardaki kafaları siz devlet sanınca yanılırsınız. Bir zamanlar da bizim diyanet BAHAİ dinini de islamın bir meshebi diye tanıtırdı. Sonra baktı gördüki bu heryerde başlıbaşına bir din olarak tanınmakta. Diyanet de dönüş yaptmak zorunda kaldı.

Yani DEVLET denilince hepimiz işin içine gireriz. Onun için devleti idarecilerle karıştırmayalım...
Cevirin kazi yanmasin.

Bu ulkenin basbakani devleti temsilen orada degil midir?

Sunu diyen kimdir?

http://siyaset.milliyet.com.tr/erdog...57/default.htm
Alt 24-08-2012, 02:14
wehavethefossils - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
wehavethefossils wehavethefossils isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Üye

Alevilik bir din değildir. İslam ile de ilgisi yoktur...Temelini panteist felsefeden alır.
Alt 24-08-2012, 21:07
Lynx Lynx isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Üye

Alevilik ne olursa olsun hic bir zaman islam olmasin islamdan olmasin islamin yanindan bile gecmesin... Islam kadar pis degilsiniz yanindan bile gecseniz kirlenirsiniz.

Bu toprakta bir kalp çarpar hakkın bilimin aşkına
Bir kalp çarpar her bedende Cumhuriyet uğruna
Bir çarpar ki hep ileri Mustafa Kemal adına
Öyle çarpar ki ritmine cümle alemler aşina
Alt 25-08-2012, 18:32
ozgur_beyin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
ozgur_beyin ozgur_beyin isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Kıdemli Üye

imanlı müslümanların ve bilhassa bu işi meslek edinen zevatın en büyük yanlışı bir inancı kendi inancıyla açıklama yanlışıdır.
geçen hafta bir karadeniz turuna katıldım rehber sümelada ve ayasofya (trabzon) kilisesinde hrıstiyan inancını anlatırken ki anlattığı hrıstiyan teolojisine göreydi.
hemen itirazlar ''ama o öyle değil'' modundaydı. çünkü onlara göre her şey sünni islam uygun olmalıydı. yani tüm inançları islama göre açıklamak hastalığı var.

halbuki bir din başka bir dinle açıklanamaz bu imkansızdır. işte dindarların ve imamların yaptığı budur.aynı kıstası aleviliğide uygulamahastalığı vardır sünnilerin. böyle oluncada bir konsensus hiç bir zaman olmuyor

sorun cahil olman değil , kendini alim sanman
Alt 09-10-2012, 11:32
ozgur_beyin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
ozgur_beyin ozgur_beyin isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Kıdemli Üye

bektaşi ve alevi inancında pek anlaşılamayan, TAVŞAN YAMEMEME konusunda bir dosya. okunursa faydalı olur kanaatindeyim

http://www.hbvdergisi.gazi.edu.tr/ui...1230171958.pdf

sorun cahil olman değil , kendini alim sanman
Alt 18-10-2012, 20:25
Sami Dede - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Sami Dede Sami Dede isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Üye

ozgur_beyin´isimli üyeden Alıntı Mesajı göster
uzun zamandır çok kafamda tanımlamaya çalıştığım bir konudur.
kendimce çok uzun düşündüm .ikamet ettiğim yerdeki cem evine gidip, ordaki akil insanlarla konuştum ve tartıştım. sonunda kendimce şu karara vardım türkiye aleviliği bir çok dinden etkilenmiş bir bir dindir.
Ben Ayrı bir DİN olduğuna inanmıyorum.. Tanıdığım Hic bir Alevi Arkadaşım böyle söylemedi, Ama İslamın TÜRK versiyonu en güzel yakıştırmadır sanırım..

Önerilen Siteler

Başlık Düzenleme Araçları
Stil