Turan Dursun Sitesi Forumları
Geri git   Turan Dursun Sitesi Forumları > İbrahimi Dinler > İslam

Başlık Düzenleme Araçları Stil
Alt 25-01-2017, 17:56
İlahimasal İlahimasal isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Üye
Dinlerden Özgürlük Grubu Üyesi

Arapların genel özelliği , ERKEK olarak kadınlara çok düşkünler. KADIN olarak bir kıymetleri yok zaten
Kendi içlerinde ortaya çıkarttıkları dini kurallar olmasına rağmen ,cinselıkteki sapkınlıkları önlenemeyecek derecede hastalık haline dönüşmüş. Bu hallerinide arap milliyetciliği altında , başka milletlere ihraç ediyorlar.

Arapların ikinci özelliği ise şatafata çok düşkünler. o dereceki yağı bol bulunca kıçına başına sürerler gibi bir halk söylemine muhattap olurlar.

Araplarda üçüncü özellik ise katil ruhlu insanlar olmaları. Öldürüp bir başkasının canına malına, ırzına el koymaya evrilmiş bir yapıları oluşmuş.

Arapların , Lubnan ve Suriye gibi ülkelerde medeni olarak gelişmiş olanlarıda mevcut.(tamamında deil , belli kesimlerde)

AHZAB DAN ÖNCE Zeynep mhmd'in GELİNİYDİ AHZAB DAN SONRA Zeynep mhmd'in KARISIYDI .
Alt 25-01-2017, 19:22
Khaos Khaos isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Üye

ırkçılık yapmayın ; farkında olmadan.
ben 25 senelik evliliğin sonunda boşanıp bekar evine geçtim.
orda suriyeli müslüman bi çocuk vardı.
onlar komüniste iştiraki der.
bana soylediği şu:
senle konuşmaktan korkuyorum.
imanım gidiyor.

insan onlar da, karı değil özgürlük istiyorlar ama yolunu bilmiyorlar.
Alt 25-01-2017, 21:50
Ahlaksız - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Ahlaksız Ahlaksız isimli Üye şuanda  online konumundadır
Üye

Sn.nihilist;burada yazdıklarımızla arapları kötülüyor filan değiliz..Sadece bu insanların karakterlerine dair,geçmişten günümüze ''bilimsel verileri'' analiz ediyoruz..Evet..Hitti'nin ve diğer uzmanların yazdıkları bilimsel veridir..
Demişsiniz ki;
karı değil özgürlük istiyorlar
Araplar kadına çok düşkünler..Arap prenslerin,Türkiye'de dahil bir çok ülkeden kadın kaçırttıklarını bir belgeselde izlemiştim..
Bunu ifade etmek ırkçılık olarak algılanmamalı..
Özgürlüklerine ise,kadına olan düşkünlüklerinden daha çok önem verirler..Bunu sizde,araplarla temasta bulunarak gözlemlemişsiniz..
Alt 26-01-2017, 00:35
İlahimasal İlahimasal isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Üye

Nihilist´isimli üyeden Alıntı Mesajı göster
ırkçılık yapmayın ; farkında olmadan.
ben 25 senelik evliliğin sonunda boşanıp bekar evine geçtim.
orda suriyeli müslüman bi çocuk vardı.
onlar komüniste iştiraki der.
bana soylediği şu:
senle konuşmaktan korkuyorum.
imanım gidiyor.

insan onlar da, karı değil özgürlük istiyorlar ama yolunu bilmiyorlar.
Haklısın Nihilist ırkçılık gibi bir durum ancak konu arapları sorduğu için şahsen böyle bir yazı yazdım. imam hatipler kapatılsın. Tencere nasıl deseler ona göre bişeyler yazardık. İngilizler , fransızlar, türkler nasıl diye sorulsaydı , emin ol onada birşeyer yazar çizerdik.

Arapların özgürlükleri kitaplarında bence.

AHZAB DAN ÖNCE Zeynep mhmd'in GELİNİYDİ AHZAB DAN SONRA Zeynep mhmd'in KARISIYDI .
Alt 26-01-2017, 12:47
Corpse Bride Corpse Bride isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Üye

Ahlaksız başlığını sabote etmek istemiyorum ama yazdıkların objektif değil bu gününü ve kendi koşullarını kıyaslayarak bilmem kaç yıllık döneme ait ve bir iki kişiye ait veriyle artı kendi kişisel düşüncelerinle toplumu karalamak etik değil. bana tüm bireylerinin sabah akşam banyo yaptığı yemeği sofrası en hijyen koşullarda örnek bir ülke verebilirmisin. çöl diyorsun sonrada çadırda kaşık kullanmadılar diyorsun yahu çöl işte su yok kaç kez yıkayabilirsin o kaşığı. almanlar ingilizler sokaklara işenmesinin önune geçmek için hala yöntem bulamadılar. çinliler japonlar ingilizler güney amerikalılar asyalılar hintliler verdiğin örneğin daha beteri koşullarda yaşam sürüyorlar. şu kitap http://www.dailymail.co.uk/news/arti...years-ago.html ingiliz kraliyet ailesinin insan etine olan düşkünlüğünü anlatıyo.

kişisel veriler baz alınacaksa ben bir kaç kez arap sofrasında bulundum sofrayı donatıyorlar önce çocukları buyur edip doyuruyorlar. üstü pismiş burnu akmış bakmıyorlar ama çocukları en güzel yemekleriyle doyurup yetişkinlere kalanlarla ikram o kadar şaşırmıştım ki bizler ailelerimiz misafir gelince çocukları kışkışlayıp misafire özene bezene sofra kurulurdu kendi halimizden ve değer yargımızdan utanmıştım. imrendim yani o manzaraya. yine bir arap evinde misafiri ağırlamak için gösterdiklerini samimiyeti ben kendi halkımda görmedim. temizlik sende hastalık halini almış olabilirmi kişisel değerlendirmeyle toplumu karalıyorsunda. kıstasın yüzde birlik elit ya da son 30 yılın olanaklarıyla ev donatan sonradan görmelerin yüzyıllardır böyle yaşıyormuş edasında olanlar mı? kendi köylerimize git ve bak yahu pislik içersinde yaşam arıyorsan.
Alt 26-01-2017, 19:13
Üye

Sn.corpse bride;şöyle yapsaydım,hak verirdim size..Kaynaklarım sadece islami kaynaklar olsaydı veya islami kaynakları destekleyen kaynaklar olsaydı ve bu kaynaklara bakarak bir yorumda bulunmuş olsaydım,objektif/bilimsel olmadığımı söyleyebilirdiniz ama yazımda gördüğünüz gibi,farklı farklı kaynakların aynı veya benzer şeylerden bahsettiklerini belirterek bir çıkarımda bulundum..Hitti gibi bir isim,bir ilahiyatçıyla aynı şeyi söylüyor ve Arabistan'a giden sn.Natan'da benzer şeyleri söylüyor ve bende yakınlarımdan benzer şeyleri duyuyorsam;burada bir tutarlılık vardır..
Tüm bu yazılanlara rağmen ''ama sofraya önce çocukları oturtuyorlar'' demeniz olmuş mu?
Bu mu yani yazılanlara itirazınız?
''Ama İngilizlerde şöyle..''
Konu Fransızlar veya İngilizler değil ki..!
Araplar sapıktır dedim mi?
Demedim..
Araplar sübyancıdır dedim mi?
Demedim..
Araplar eşcinseldir veya arapların namus anlayışları yoktur gibi şeyler dedim mi?
Demedim..
Ne demişim?
Bağımsızlıklarına düşkünler,kafaları boştur,acımasızlar,hoşgörüsüzler..vb
Bu dediklerimi bir yerlerimden mi uydurmuşum?
Hayır,kalın kalın kitaplardan alıntılar yapmışım..
Yani kişisel bir şey dediğim yok ki..Ne yazıyorsam kaynağını göstererek yazıyorum..İsteyene sayfa numarasını da verebilirim..
Asıl sizin yaptığınız şey kişisel bir çıkarımdır,subjektiftir..Hiçbir geçerliliği,bilimselliği,rasyonel bir tarafı yoktur..Tamamen kendi kişisel gözleminiz..

Burada çok kötü çıkarımlar yapabilirim ama yapmıyorum..Çünkü derdim bu değil..Bu insanların ne olduğunu ortaya koymaya çalıştım sadece ve bu konuda %100 OBJEKTİFİM..Objektif olmak zorundayım..

Bakın şimdi..Size subjektif çıkarım nasıl yapılır göstereceğim..Bunu yapıyım ki,ilk mesajımdaki objektifliği görün..

Bundan başka bir de oruçlu olduğunu bilerek ''diri bir insanla,hangi yoldan olursa olsun''münasebette bulunan bir erkeğin hem kaza ve hem de keffaret orucu tutması zorunluluğunu koymuştur.539

Fakat bütün bunlardan gayrı erkeğin şehvet gâilesiyle ilgili olarak Muhammed'in getirdiği bazı hükümler vardır ki bunlara akıl erdirmek gerçekten imkansızdır:Örneğin ''ölü insanla''ya da ''hayvanlarla''cinsi münasebette bulunma hallerinde ''kaza'' ya da ''kefaret'' orucunu öngörmesi bunlardan biridir..Gerçekten de Celâleddin Es-Suyûti'nin ''Feth-ül Kebir'' adlı yapıtında yer alan ve T.C.Devletinin Diyanet İşleri Başkanlığınca halkımıza Tanrı ve peygamber emirleri olarak anlatılan hükümlerden anlaşılmaktadır ki Muhammed,ölü bir insanla ya da canlı bir hayvanla cinsi münasebette bulunmayı yasaklamıştır..Ancak bu gibi münasebetleri,eğer ''inzâl vuku bulmamış ise''orucu bozmayan hallerden saymış,yok eğer bulmuş ise ''kaza''orucu tutulması gerektiğini bildirmiştir..540

Fakat akla daha da ters düşen şudur ki;ölü ile yapılan cinsi münasebette ''inzalin vaki olması'',orucu bozup sadece kaza orucunu gerektiği halde,diri bir insanla yapılan münasebet,hem kaza ve hem de kefareti gerektirmektedir..541

Daha başka bir deyimle Muhammed,o kendine özgü ve Arap ahlak anlayışına yatkın zihniyetiyle,ölü ile yapılan cinsi münasebeti diri insanla yapılandan daha ''uygun'',daha ''isabetli'' ve daha ''ahlaki'' saymış ve bundan dolayıdır ki sadece kaza orucuna bağlamıştır..

-539.Bu hadisi şerifler için bk.Diyanet dergisi 1972 XII,sayı 6,sh 338-342,Diyanet gazetesi Ankara 1970,sayı 3,sh 14
-540.Diyanet dergisi 1972 X 6 sh 338-342,Diyanet gazetesi 1970 3 sh 14
-541.Diyanet işleri başkanlığının resmi yayınlarında Muhammed'in sözleri olarak aynen şöyle denmektedir;Orucu bozup kazayı gerektiren şeyler;ölü ile ve hayvanla yapılan münasebette inzâlin vaki olması.Kaza ve kefareti gerektiren haller;oruçlu olduğunu bilerek diri bir insanla hangi yoldan olursa olsun münasebette bulunmak(inzal vaki olsun veya olmasın farkı yoktur)
Bu satırlar için bakınız Diyanet Gazetesi 1970 sayı 3,sayfa 14

KAYNAK:İLHAN ARSEL'in ŞERİAT VE KADIN isimli kitabının 231.sayfası..

Dipnot:İnzâl;Şehvetle meninin gelmesi,boşalmak..
Şimdi ben bu alıntıyı baz alıp,''ARAPLAR ÖLÜ İLE İLİŞKİYE GİRMEYE BAYILIRLAR'' ..vb dersem,bana ''ama bu alıntınızı destekleyen başka bir kaynak yok'' diyerek,eleştirebilirsiniz..Yaptığım bu çıkarımın sübjektif olduğunu belirtebilirsiniz ve bende size bu konuda bir şey diyemem..
Anlatabildim mi acaba?
Alt 26-01-2017, 20:35
Tatarka - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Tatarka Tatarka isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Üye

Bence Türkiye bir arap ülkesidir. Ezanın Türkçe okunuşuna bile karşı çıkmış halkı. Namaza çağrı olayının bile kendi anadilleri ile olmasına karşı çıkmışlar. Demekki, İslam insanları kendi anadillerine bile düşman ediyor. Araplar da zaten pis ve sapık insanlar. Kendi pisliksapıklıklarını bulaştırmışlar.

Kendinden hiç söz etmemek çok soylu bir ikiyüzlülüktür.(Friedrich Nietzsche)
Alt 26-01-2017, 20:48
bilgivehis bilgivehis isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Üye

Irk veya toplumları sömürü sisteminden bağımsız yargılamak eksik bir davranıştır.
Bugüne kadar toplumların nasıl olacağını belirleyen sömürücüler olmuştur.
Hiç bir toplumun yaşam biçimi kendi özgür iradesiyle belirlenmemiştir.
Yaşam biçimini belirlemek için önce kazanılması gerekir, oysa toplumlar bırakın kazanmanın önemini, yaşam biçimini belirleme bilincine dahi sahip olamamıştır.
Tebaa veya ümmetin zaten böyle bir şansı olmadığı gibi daha ileri olan yurttaşlıkta dahi özgür iradeye sahip değillerdir.
Bu anlamda toplumları ırklarıyla, yaşam biçimleriyle değil, sömürüye karşı bilinçleri ve duyarlılıklarıyla değerlendirmek daha mantıklı olacaktır.
Örnegin Küba halkı onca ambargo ve onca yoksulluga ragmen çogunluk kapitalist sistemi neden istemez ya da Arap halkı onca yoksulluga onca geri kalmışlıga ragmen neden kendini bu duruma düşüren dine daha çok sarılır veya Çin halkının geçim sıkıntısı olmamasına ragmen neden daha varlıklı olamıyorlar ya da dünyanın bir numaralı petrol ülkesi Venezuella halkı neden bu kadar yoksul gibi sorular daha yararlı olacaktır...
Alt 27-01-2017, 16:40
Corpse Bride Corpse Bride isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Üye

Ahlaksız´isimli üyeden Alıntı Mesajı göster
Sn.corpse bride;şöyle yapsaydım,hak verirdim size..Kaynaklarım sadece islami kaynaklar olsaydı veya islami kaynakları destekleyen kaynaklar olsaydı ve bu kaynaklara bakarak bir yorumda bulunmuş olsaydım,objektif/bilimsel olmadığımı söyleyebilirdiniz ama yazımda gördüğünüz gibi,farklı farklı kaynakların aynı veya benzer şeylerden bahsettiklerini belirterek bir çıkarımda bulundum..Hitti gibi bir isim,bir ilahiyatçıyla aynı şeyi söylüyor ve Arabistan'a giden sn.Natan'da benzer şeyleri söylüyor ve bende yakınlarımdan benzer şeyleri duyuyorsam;burada bir tutarlılık vardır..
Tüm bu yazılanlara rağmen ''ama sofraya önce çocukları oturtuyorlar'' demeniz olmuş mu?
Bu mu yani yazılanlara itirazınız?
''Ama İngilizlerde şöyle..''
Konu Fransızlar veya İngilizler değil ki..!
Araplar sapıktır dedim mi?
Demedim..
Araplar sübyancıdır dedim mi?
Demedim..
Araplar eşcinseldir veya arapların namus anlayışları yoktur gibi şeyler dedim mi?
Demedim..
Ne demişim?
Bağımsızlıklarına düşkünler,kafaları boştur,acımasızlar,hoşgörüsüzler..vb
Bu dediklerimi bir yerlerimden mi uydurmuşum?
Hayır,kalın kalın kitaplardan alıntılar yapmışım..
Yani kişisel bir şey dediğim yok ki..Ne yazıyorsam kaynağını göstererek yazıyorum..İsteyene sayfa numarasını da verebilirim..
Asıl sizin yaptığınız şey kişisel bir çıkarımdır,subjektiftir..Hiçbir geçerliliği,bilimselliği,rasyonel bir tarafı yoktur..Tamamen kendi kişisel gözleminiz..

Burada çok kötü çıkarımlar yapabilirim ama yapmıyorum..Çünkü derdim bu değil..Bu insanların ne olduğunu ortaya koymaya çalıştım sadece ve bu konuda %100 OBJEKTİFİM..Objektif olmak zorundayım..

Bakın şimdi..Size subjektif çıkarım nasıl yapılır göstereceğim..Bunu yapıyım ki,ilk mesajımdaki objektifliği görün..

Şimdi ben bu alıntıyı baz alıp,''ARAPLAR ÖLÜ İLE İLİŞKİYE GİRMEYE BAYILIRLAR'' ..vb dersem,bana ''ama bu alıntınızı destekleyen başka bir kaynak yok'' diyerek,eleştirebilirsiniz..Yaptığım bu çıkarımın sübjektif olduğunu belirtebilirsiniz ve bende size bu konuda bir şey diyemem..
Anlatabildim mi acaba?

az yavaş nolan bir hışımla noluyoruz
önce çocukları doyuruyorlar örneğini, "-Bugün bile bir arap kabilesinde şayet su darlığı sebebiyle çocuklar ''su'' diye bağrışıp çağrışmaya başlasalar,at sahibi hiç kılı kıpırdamadan mevcut suyu son damlasına kadar atına vermek üzere kovaya boşaltır." yazına istinaden verdim ve senin konudaki diğer, sözde demediğin duyduğun yorumlarınıda -kadın düşkünü oldukları eşcilsellikle bekaret giderdikleri kadın kaçırdıkları- baz alarak görüşümü dile getirdim. kaynak hitiye aitse hiti hangi millete göre kıyaslamış çocukları önemsiz gördüklerini onuda yazsaydı.münferit olaylarla toplum karalanmaz öyle olacaksa başta türkiye sapıklıkta arapların eline su dökemez ki tecavüzde brezilya öndeyken işid herkesi solladı. daha yeni aşıların otizme sebep olduğu binlerce çocuğun hastalık ve ölümüne dair raporların yok edildiği iddiası hakkında fbi abd de operasyon düzenledi. bir kaç yıl önce seks turizminde satılan kaçırılan çocukların sayısına dair bir rapor linki vermiştim, ve şuan işid pazarı ele geçirmiş durumda bu turizme iştirak edenler kendi saygın beylerimizde dahil tüm dünyadan. yine organ mafyasına türkiye 6 doktoruyla destek olmakta dünya bu rezillikleri konuşuyor tarihe bakınca çocuklara uygulamaları şapka çıkartılır dediğin kim var. ya da kaynakların kimleri baz almış. insan kurban ettikleri çocuk kanı içtikleri mevzusuna gelince diğer toplumlara bak kitap linki verdim şu anda avrupa ve amerikada yahudi ayinlerinin iç yüzünü yada diğer milletlerin geçmişte sapkın geleneklerini anlatan yazılar bolca mevcut.
pedofili, organ, ayin adına dünya üzerinde her yıl kaçırılan 800 bine yakın çocuğun akıbetinin sorgulaması yapılıyor. en son pedofili ağında hilary clintonunda dahil olduğu skandalı ortaya çıkarmaya çalışan iki gazeteci öldürüldü. afrikada hindistanda orta ve güney amerikada insanlar çöplükten besleniyor tecavüzün haddi hesabı yok yoksulluk sefalet diz boyu ve sefaletin getirdiği hırsızlıkların sözünü etmeme gerek yok. sen araplar savaşçı kadın düşkünü ve pis diyorsun natan gitmiş o da aynı kanıdaymış, kendisi söylüyor züğürt bi şekilde gittiğini yatacak yer bulduğuna şükretsin. başka milletler kral dairesinde mi ağırlıyor. natan kendi şartlarıyla seni destekleyince arap milletinin sendeki olumsuz kanısı daha bi güçlendi kaynaklarınıda baz alıp araplara saydıralım bu mudur objektiflik. islamiyete dine ve yaşam şekillerine olan düşmanca bakış açın objektif değerlendirmene engel oluyor farkında değilsin. dini fetvaları söylemleri eleştirip fikirlerini söylemen başka onların nasıl insanlar olduklarına dair genel değerlendirmen başka olmalı. ikisini bir arada değerlendiremezsin çünkü bizim ülkemizde nasılki bu manyak fetvalara inanmayıp kendi halinde kimseye zarar vermeden iyilik ve merhametle çevresine yararlı olmaya çalışanlar varsa onların içersinde de aynı insanlar var. yargılamayı eleştiriyi, koşulları yaşanmışlıkları bilmeden kendi beklentilerimize göre yapıyoruz yada bilerek saptıran tarihçilerin tuzağına düşüp ahkam kesiyoruz bu haksızlık.
senin araplar hakkında değerlendirme yapman için sadece arapları değil tüm milletlerin yaşamını kültürünü geleneğini içine alan yazı çıkarman -kıyas-lazım ki objektif diyebilelim.

objektif veri diye sunduğun örneğe gelince talmud yasalarının satılmış din adamları tarafından islam dinine ait gibi fetva ve yazılarla halka benimsetmeye çalışılması ne kadar objektif bilgiyse sende o kadar objektifsin. araplar israil için türklerin gayri meşru çocuğu diyor hakları var kaynakları onaylarken iki kere düşün.ve ben ne çok objektif dedim.

bunlar talmudtan
"yeboamoht55 b, "o şahıski akrabası kız ile cinsi temas edip bekaret zarını yalnızca gevşetir. O adamdan şikayet edilmemelidir". Ölmüş kadın ile temas o kadının hayattaki vaziyetinde iken yapılan temas gibi kabul edilir. Kadın evli ise her ne kadar ölmüş olsa bile gene evli bir kadın olarak kabul edilir ham de ölmüş bir kadınla çiftleşmek meniyi ziyan etmek demektir". bu maddeye göre yasak akraba ile ilişki yerine ölü kadınla sevişmenin daha makul olacağını böylelikle döllenme olmayacağı ama meni ziyan olacağı anlatılmakta

Kethuboth 11b "Bir büyük küçük bir kız ile cinsi temas yaparsa bu göze girmiş bir parmak gibi kabul edilmeli. Keza bir çocuk bir kadınla temas ederse buda kadının cinsi uzvuna bir çubuk girmiş olarak kabul edilmeli. Bir büyük tarafından bir çocuk baştan çıkartılıp ırzına geçirilirse bu ırza girme hadisesi olarak kabul edilmeli, bir büyük tarafından bir çocuk baştan zıkartılıp ırzına girilirse bu ırza geçme hadisesi olarak değerlendirimemeli; "Nasıl ki gözyaşı tekrar ve tekrar yeniden insanın gözüne gelirse üçyaşından küçük iken cinsi temasta bir kızanda bekareti geri gelebilir". Küçük yaşlarda erkeklerle yatmış bir kız çocuğu evlenirken bu vaziyeti kocasına bildirmeli aksi halde kan gelmez ve kocası da bu vaziyetten hoşlanmaz."

Yebamoth 60b' "Yahudiliğe döndürülmüş bir kız, üç yaşından bir gün fazla olrusa bir haham onunla evlenebilir.

ensest ilişkiler
Kethobuoth 76 a: "O adamki kızkardeşi ile beraber yatıp, kendilerini cinsi zevklere bırakırlar ve kız kardeşi bunu şikayet etmez, bunda bir kabahat yoktur fakat kızkardeş şikayette bulunursa bu işi tekrarlamamsı bu adama bildirilir". O şahıs ki daha annesi yaşlı değildir ve babası ölmüştür ve validesi yabancı erkeklerin koynuna girmek istemez ve kendi oğlu ile yatmak ister ve keza oğluda validesi ile yatmak isterse böyle bir vaziyette eğer bu işler zor kullanılmadan yapılıyorsa, bize düşen bir vazife yoktur t ki oğul evlenme yaşına gelip de başka bir kızla evlenmek talebinde bulunur ve validesi buna mani olmak isterse, oğul kendi karısının cinsi arzularını hem de annesinin cinsi arzularını tatmin etmeli ta ki validesi başka bir erkek buluncaya kadar.

islamiyetin ya da dinlerin savunmasını yapmıyorum hepsine mesafem aynı sevmeyebilirsin ama tüm olumsuzlukları onlara yüklemeden önce islamiyeti kendi sapkın emelleri için ters yüz eden yahudileri vahhabileri daha fazla araştırmanı öneriyorum. okumak istersen linkler mevcut.oricinıl talmud da dahil. elbette sen hepsini okumuşsundur yoksa nasıl objektif "düşmanca" yazı hazırlardın di mi sayın hazreti nolan.
ve şu gururlu insan pis olur tespitin çok çok alakasız. şartlar ve koşulları öyle bir kelimeye indirgeyemezsin.
Alt 27-01-2017, 19:49
Üye

Sn.corpse bride;Objektif olduğumu size nasıl izah edebilirim?
1-Ateistim..Ateist olmam,haliyle evrim hakkında bilgi sahibi olduğum anlamına gelir..Evrimi bilen birisi,asla ırkçı olamaz..Asla bir toplumu,başka bir toplumdan üstün filan göremez..Yani,her insana,her topluma eşit mesafededir..
2-Türkçü,Atatürkçü,milliyetçi filan değilim..Mankurt birisiyim..(Yakın zaman önce Kemalist olarak görüyordum,tanıtıyordum kendimi..)
Mankurt birisinin,ırkçı olması mümkün değildir..!
3-İnsan seven birisi değilim..İnsan sevmeyen birisinin,özellikle bir toplumu karalamak gibi saçma bir girişimde bulunması anlamsızdır..
4-Dini konularda her türden insanın kitabını okurum..(Geçen sene 40 kitap okudum..)Böyle birisi ateist olursa,bu konularda nasıl objektif yazılar yazılması gerektiğini de bilir..

İlk mesajımda yazdığım herşeyin kaynakları mevcut..Ben kişisel bir görüş filan belirtmedim..Hitti'nin kim olduğu ortada..Merak eden Google'a bakabilir..Diğer yazarların kim olduğu ortada..Arapların ne oldukları ortada..Benim ne olduğum yukarıdaki 4 maddede..Tüm bunlara rağmen ''objektif bir analiz değil'' gibi bir çıkarım yapıyorsanız,bu çıkarımınızı delillendirmeniz gerekir..Araplar şöyle şöyle insanlardır deyip,bu konuda kaynaklarınızı ortaya koymanız lazım..Madem ciddisiniz,buyrun hodri meydan..Açın bir konu ve benim yanıldığımı kaynaklarınızı işaret ederek gösterin..Bende hatalı olduğumu kabul edeyim..
Bu işler böyle olur..
Siz tamamen kendi kişisel fikirlerinizi bize empoze etmeye çalışıyorsunuz..Konuyu diğer toplumlara getiriyorsunuz..Tekrar yazıyorum size..Konu diğer toplumlar değil..Ben burada Türklerin veya Rusların nasıl insanlar olduğunu anlatmaya çalışmıyorum..Siz bu toplumları biliyorsanız,açın bir konu,okuyalım..

Hitti veya diğer insanlar bunları neye dayanarak yazmışlar?
Tarihi/arkeolojik verilere dayanarak tabi..Bu insanlar bu konuların uzmanı ve yazdıkları yazılara itiraz etmeniz için sağlam birisi olmanız lazım..''Ben şunu gördüm'' diyerek,salt gözleme dayalı olarak bu kişileri eleştiremezsiniz..

Önerilen Siteler

Başlık Düzenleme Araçları
Stil