Turan Dursun Sitesi Forumları
Geri git   Turan Dursun Sitesi Forumları > İbrahimi Dinler > İslam

Başlık Düzenleme Araçları Stil
Alt 28-01-2017, 15:59
Corpse Bride Corpse Bride isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Üye

Ahlaksız´isimli üyeden Alıntı Mesajı göster
Sn.corpse bride;Objektif olduğumu size nasıl izah edebilirim?
1-Ateistim..Ateist olmam,haliyle evrim hakkında bilgi sahibi olduğum anlamına gelir..Evrimi bilen birisi,asla ırkçı olamaz..Asla bir toplumu,başka bir toplumdan üstün filan göremez..Yani,her insana,her topluma eşit mesafededir..
2-Türkçü,Atatürkçü,milliyetçi filan değilim..Mankurt birisiyim..(Yakın zaman önce Kemalist olarak görüyordum,tanıtıyordum kendimi..)
Mankurt birisinin,ırkçı olması mümkün değildir..!
3-İnsan seven birisi değilim..İnsan sevmeyen birisinin,özellikle bir toplumu karalamak gibi saçma bir girişimde bulunması anlamsızdır..
4-Dini konularda her türden insanın kitabını okurum..(Geçen sene 40 kitap okudum..)Böyle birisi ateist olursa,bu konularda nasıl objektif yazılar yazılması gerektiğini de bilir..

İlk mesajımda yazdığım herşeyin kaynakları mevcut..Ben kişisel bir görüş filan belirtmedim..Hitti'nin kim olduğu ortada..Merak eden Google'a bakabilir..Diğer yazarların kim olduğu ortada..Arapların ne oldukları ortada..Benim ne olduğum yukarıdaki 4 maddede..Tüm bunlara rağmen ''objektif bir analiz değil'' gibi bir çıkarım yapıyorsanız,bu çıkarımınızı delillendirmeniz gerekir..Araplar şöyle şöyle insanlardır deyip,bu konuda kaynaklarınızı ortaya koymanız lazım..Madem ciddisiniz,buyrun hodri meydan..Açın bir konu ve benim yanıldığımı kaynaklarınızı işaret ederek gösterin..Bende hatalı olduğumu kabul edeyim..
Bu işler böyle olur..
Siz tamamen kendi kişisel fikirlerinizi bize empoze etmeye çalışıyorsunuz..Konuyu diğer toplumlara getiriyorsunuz..Tekrar yazıyorum size..Konu diğer toplumlar değil..Ben burada Türklerin veya Rusların nasıl insanlar olduğunu anlatmaya çalışmıyorum..Siz bu toplumları biliyorsanız,açın bir konu,okuyalım..

Hitti veya diğer insanlar bunları neye dayanarak yazmışlar?
Tarihi/arkeolojik verilere dayanarak tabi..Bu insanlar bu konuların uzmanı ve yazdıkları yazılara itiraz etmeniz için sağlam birisi olmanız lazım..''Ben şunu gördüm'' diyerek,salt gözleme dayalı olarak bu kişileri eleştiremezsiniz..

Nolan,bana kendi yaptığın etik olmayan davranışın aynısını öneriyorsun. araplar dediğinde ruslar dediğinde kürtler dediğinde o toplumdaki kadın erkek çocuk genç bebek hepsini dahil etmiş oluyorsun. sana göre iyi kötü temiz pis suçlu suçsuz hepsi hakkında aynı kanıyı oluşturmuş oluyorsun bu etik değil diyorum. kardeşin bir adamı öldürdüğünde, senin kardeşin gibi katil olarak lanse edilmen anılman gibi bu aile katil bu aile hırsız topluca yok edilmelisiniz sizden doğacak herkes aynı dünya sizden kurtulmalı bu mesaj veriliyor buna ırkçılık diyoruz. toplumun tüm bireylerini dahil ederek anlatılan her olay beşikteki bebeğe kadar hepsinin robot gibi düğmeye basınca aynı davranışı gösterir iknasıyla o topluma dair olumlu olumsuz genel kanı edinmemize yöneliktir. ırkçılıktır. en etkin aracıda medya basın yayındır. din adamlarıdır bildirilerdir. bu yöntem devletin yada menfati olanların taraf oluşturmak ve halkları biribirine kırdırmakta en ekili silahıdır. bir ülke yada topluluk hakında fikir edinmek istiyorsan gidip aralarında bir süre bulunmanı tavsiye ederim ki bölgeye şartlara ve kişilere göre değişik olacaktır izlenimlerin. genel bir tanım yapılamaz.
kaynak ya da belgesel yada herne aracılığı ile bilgi edinmen o an orada bulunanlara yere yöreye ve sunumu yapanın düşüncelerine göre olacaktır o toplumun genelini bağlamaz.

kendini kesin bir dille ifade etmen bir an sonra senin ve olaylara bakış açının değişmeyeceğini garantilemez canlılarla etkileşim iletişim halindesin. deneyimlerin olayların seyri seni şekilden şekile sokar aksi sabit fikirlilik olur.
Alt 28-01-2017, 20:49
Ahlaksız - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Ahlaksız Ahlaksız isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Üye

Sn.corpse bride;yazdıklarımı ''dikkatli'' okumuyorsunuz..İnsan sevmiyorum dediğim halde,beni yine ırkçılıkla suçluyorsunuz..Et sevmeyen bir vejetaryene,''sen aslında bonfile sevmiyorsun'' demekle,insan sevmeyen birine ''sen aslında arap sevmiyorsun'' demek aynı şeydir..Yani saçma..!
İlk yazımın son cümlesine bakın;
Doğrusu ''Araplar zorla müslüman olmuştur''..!
Ne demek bu?
Yazar burada ne demek istemiş olabilir?
Diyorum ki,''bu insanlar Müslüman olamayacak kadar özgürlüklerine düşkünler..Yazık olmuş''..!
Yine anlatamadım değil mi?

Size başka bir şey daha dedim..Dedim ki ''istersem İlhan Arsel gibi yazarlardan alıntı yaparak,arapların ne olduğunu anlatabilirdim ama bunu yapmadım..''Çünkü bu bilimsel olmaz..
İlk yazımda bir tane ayet veya hadis gördünüz mü?
Ayet ve hadislerle yazdıklarımı destekleyemez miydim?
Bunu gayet iyi yapardım ama yapmadım..Çünkü islami literatür bilimsel değil..Hiçbir geçerliliği,güvenilirliği yok..

İlk yazıma dikkat etseydiniz,benim aslında arapların acımasızlıkları veya kadına düşkünlükleri ile değil de;aslında özgürlükleri ile ilgilendiğimi fark ederdiniz..Bunu özellikle farklı kaynaklardan teyit ederek,aslında arapların bir otorite(muhammed) altına giremeyeceklerini söylemek istedim..

Tabi siz tüm bunları es geçip,''Nolan aslında islam düşmanı,bunun derdi aslında araplara giydirmek'' demek istediniz..Canınız sağolsun ama bahsettiğiniz şeyi yapmak için bu kadar farklı kaynağı elden geçirmeme gerek yoktu..İki ayet,üç hadisle araplara giydirmesini de bilir(d)im..!
Alt 29-01-2017, 11:51
Üye

Sn.corpse bride;yazdıklarımı ''dikkatli'' okumuyorsunuz..İnsan sevmiyorum dediğim halde,beni yine ırkçılıkla suçluyorsunuz..Et sevmeyen bir vejetaryene,''sen aslında bonfile sevmiyorsun'' demekle,insan sevmeyen birine ''sen aslında arap sevmiyorsun'' demek aynı şeydir..Yani saçma..!
İlk yazımın son cümlesine bakın;

Ne demek bu?
Yazar burada ne demek istemiş olabilir?
Diyorum ki,''bu insanlar Müslüman olamayacak kadar özgürlüklerine düşkünler..Yazık olmuş''..!
Yine anlatamadım değil mi?

Size başka bir şey daha dedim..Dedim ki ''istersem İlhan Arsel gibi yazarlardan alıntı yaparak,arapların ne olduğunu anlatabilirdim ama bunu yapmadım..''Çünkü bu bilimsel olmaz..
İlk yazımda bir tane ayet veya hadis gördünüz mü?
Ayet ve hadislerle yazdıklarımı destekleyemez miydim?
Bunu gayet iyi yapardım ama yapmadım..Çünkü islami literatür bilimsel değil..Hiçbir geçerliliği,güvenilirliği yok..

İlk yazıma dikkat etseydiniz,benim aslında arapların acımasızlıkları veya kadına düşkünlükleri ile değil de;aslında özgürlükleri ile ilgilendiğimi fark ederdiniz..Bunu özellikle farklı kaynaklardan teyit ederek,aslında arapların bir otorite(muhammed) altına giremeyeceklerini söylemek istedim..

Tabi siz tüm bunları es geçip,''Nolan aslında islam düşmanı,bunun derdi aslında araplara giydirmek'' demek istediniz..Canınız sağolsun ama bahsettiğiniz şeyi yapmak için bu kadar farklı kaynağı elden geçirmeme gerek yoktu..İki ayet,üç hadisle araplara giydirmesini de bilir(d)im..!
mesajları türkçe yazdığımı sanıyordum. ordan çincemi gözüküyor. konu başlığın ne nolan?

"arap-lar- nasıl insanlar" kuzey afrikadan arap yarımadasına suriye iran afganistana hindistana kadar yayılmış bir topluluk. içersinde farklı milletler ve inançlar barındırmakla birlikte arapların çoğunluk olarak günümüzde yaşadığı bölgeler.yoğun emeklerle güvendiğin kaynaklardan okuyup derlediğin arabistanda belirli bir yer dönem içinde bir arap kabilesinin dini uygulamalarını yaşamlarını sapkınlıklarını geleneklerini karakteristik özelliklerini davranışlarını tarihsel verilerle yazacaksan konu içersindeki sıraladığın olaylara yer zaman kabilenin kime bağlı olduğunu şeyhlerini belirterek başlığın adını değiştir. kendinde dahil konu ve yorumlar yersiz zamansız günümüz yaşamlarına dair olduğundan ve hepsine has özelliklermiş gibi yapıldığından konu bu kadar uzadı.uslup hatası, araplar diye başladığın her cümlenle tüm arapları dahil etmiş olursun

ve kendine odaklanmayı bırakırmısın şahsına değil davranışa yönelik fikir belirtirken mesajda muhatap sen olduğun için yazılanı üstüne alınma. bundan sonra mesajlarımın sonuna yazdıklarımı götünüzden de anlayabilirsiniz diye not düşeyim bari diğer konularda da aynı durum oluyor.şimdi bunada alınacaksın eminim meali sen kimliğin ne olduğuna değil konuya olaya davranışadır beyanım.
Alt 29-01-2017, 18:09
Üye

Sn.corpse bride;resmen duvara tosladınız ama hâlâ direksiyonu kırmaya çalışıyorsunuz..
''Irkçılık'' dedin,insan sevmeyen biri çıktı karşına..
Herodot veya Hitti okuduğunu belirten birine ''daha çok araştırmalısın'' dedin,senede 40 teolojik kitap okuyan biri çıktı karşına..
''Objektif değilsin'' dedin,ateist olduğunu ve her insana homo sapiens olarak baktığını söyleyen,her toplumu aynı değerlendirdiğini söyleyen birisi çıktı karşına..

Gelelim genelleme konusuna..Ben bir kere ilk mesajımda,dediğin gibi tarih filan belirtmedim..Bu kısa bir makale sadece,''doktora tezi'' filan değil..
Kaynaklarda bir tutarlılık olduğunu göstermek istedim..Bir Müslüman da,bir oryantalistte ''araplar hoşgörüsüz'' diye bir genelleme yapabiliyorsa;bende bunu yapabilmeliyim..
Sen diyorsun ki ''yapamazsın'' bunu..Çünkü arada hoşgörülü araplarda varmış..Ben ''yok'' demiyorum ki..Sen söylenmek istenene odaklanmıyorsun..

Hem bu hoşgörü konusuna filan takılmış değilim..Öncede dediğim gibi,önceliğim bu insanların bir mitoloji/kozmogoni yaratıp yaratamayacaklarıdır..Benim odaklandığım yer burası..Yoksa arapların ilk cinsel deneyimlerini erkeklerle yapması ile veya çocuklarını katletmeleri ile ilgilenmiyorum..Benim derdim mitoloji..!

Hem bu genelleme işini,sende bana yaptın..Beni facebookta iki arap resmi paylaşıp islama giydirmeye çalışan ateistlerle bir tuttun..Gördün mü düştüğün çelişkiyi?

Aziz Nesin ''Türklerin %60 aptaldır'' dediğin zaman,haksız mıydı?
Bence haklıydı..Evet,bir genelleme bu ama doğru..
Aziz Nesin bu gerçeği söylemekle ırkçı mı oldu?
Hayır,aydın..!
Alt 29-01-2017, 20:57
bursali68 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
bursali68 bursali68 isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Üye

Merhaba,

Arapça'daki işaretleri ortadan kaldırsak " Araplar MÜNAFIKLIKTA en üstün millet "...

Sanırım bu da onlara yeter...!

Sağlıcakla kalınız...

" Kötülüğün galip gelmesi için iyi insanların hiç bir şey yapmaması kafi " Edmund Burke
Alt 30-01-2017, 00:18
Üye

Sn.corpse bride;resmen duvara tosladınız ama hâlâ direksiyonu kırmaya çalışıyorsunuz..
''Irkçılık'' dedin,insan sevmeyen biri çıktı karşına..
Herodot veya Hitti okuduğunu belirten birine ''daha çok araştırmalısın'' dedin,senede 40 teolojik kitap okuyan biri çıktı karşına..
''Objektif değilsin'' dedin,ateist olduğunu ve her insana homo sapiens olarak baktığını söyleyen,her toplumu aynı değerlendirdiğini söyleyen birisi çıktı karşına..

Gelelim genelleme konusuna..Ben bir kere ilk mesajımda,dediğin gibi tarih filan belirtmedim..Bu kısa bir makale sadece,''doktora tezi'' filan değil..
Kaynaklarda bir tutarlılık olduğunu göstermek istedim..Bir Müslüman da,bir oryantalistte ''araplar hoşgörüsüz'' diye bir genelleme yapabiliyorsa;bende bunu yapabilmeliyim..
Sen diyorsun ki ''yapamazsın'' bunu..Çünkü arada hoşgörülü araplarda varmış..Ben ''yok'' demiyorum ki..Sen söylenmek istenene odaklanmıyorsun..

Hem bu hoşgörü konusuna filan takılmış değilim..Öncede dediğim gibi,önceliğim bu insanların bir mitoloji/kozmogoni yaratıp yaratamayacaklarıdır..Benim odaklandığım yer burası..Yoksa arapların ilk cinsel deneyimlerini erkeklerle yapması ile veya çocuklarını katletmeleri ile ilgilenmiyorum..Benim derdim mitoloji..!

Hem bu genelleme işini,sende bana yaptın..Beni facebookta iki arap resmi paylaşıp islama giydirmeye çalışan ateistlerle bir tuttun..Gördün mü düştüğün çelişkiyi?

Aziz Nesin ''Türklerin %60 aptaldır'' dediğin zaman,haksız mıydı?
Bence haklıydı..Evet,bir genelleme bu ama doğru..
Aziz Nesin bu gerçeği söylemekle ırkçı mı oldu?
Hayır,aydın..!
kendini beğenmeyi ve övmeyi bıraktığında ne demek istediğimi bir gün anlayacağını umarım.
ve konu hakkında son mesajım yoruldum tekrarlamaktan.

hala aynı şeyi söylüyorum "araplar nasıl insanlar" konusunda yaptığın genellemeye ırkçılık denir.

istersen günde 100 kitap oku daha çok araştırmalısın diyorum tekrar. verdiğin fetva talmuda ait olduğu için daha çok araştır demiştim hatırlarsan .

her toplumu aynı değerlendiren biri ne demek, nasıl oluyor inan merak ettim. kendine ateist diyorsun insana homosapiens olarak baktığını söyleyip arap ırkının nasıl bir ırk olduğunu çözmeye çalışıyorsun kitaplardan ve tespitte bulunuyorsun üstelik içlerinde hiç yaşamadan. bu nasıl eşit mesafe oluyor ve sen buna objektif değerlendirme diyorsun üzgünüm objektif olmadığını yineliyorum.

doktora tezi değilde makale olunca bu, bölge bölge içlerinde yaşamasamda istediğim gibi sallarım mı demek oluyor her hal ve karda kitaplara bağlısında makalede olsa sen kimsin derler adama.
aziz nesin ömrünü türklerin içinde geçirdi sen araplarla ne kadar süre yaşadın.

bak bu sözler sana ait
"Niye bu arap ırkının nasıl bir ırk olduğu veya arap toplumunun nasıl bir toplum olduğu ortaya konmamıştır?

3-5 kitap karıştırarak,arap insanının karakterini ortaya koymak istiyorum..Eğer arapların nasıl insanlar olduğunu anlayabilirsek,o zaman islam hakkındaki düşüncelerimiz de daha rasyonel olacaktır."
Alt 30-01-2017, 01:33
Natan Natan isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Kıdemli Üyeler

an gitmiş o da aynı kanıdaymış, kendisi söylüyor züğürt bi şekilde gittiğini yatacak yer bulduğuna şükretsin. / corpse

Ben yilda bir yada iki kere gidiyorum, her gittigimde de 50/60 gun kadar 5 yildizli Hotelde konakliyorum. Kisisel olarak gozlemledigim alan da cöl yada kenar mahalleler degil. Son derece elit (!) mahalleler olmasina ragmen yine de COK PİSti sokaklar. Insanlarin geneli parali fakat hijyen konusunda Turkiye'ye gore son derece berbatti. O toplumu kotulemek icin de soylemedim.

Turkiyeye gore kiyaslarsak oralarda yasamini surdurmek istemezsin. Banglades'e gore kiyaslarsan, Bangladesten da[ha iyi oldugunu (temizlik konusuna mesela) goreceksin. Endonezya da muslumanlar cogunlukta ama onlar soz konusu her iki toplumdan da daha iyi durumdalar. Toplumsal karakter kapsaminda da bu boyledir, temizlik, saygi konusunda da.

Bir resim paylasacagim. Bu resmi paylasmamin sebebi sudur:

Etrafta genele gore cok elit mekanlar var. Asagidaki resimden biraz anlayabilirsiniz. Bu otelden assagi iniyorsunuz, cok degil 700 m. Kadar ilerdeki mahalleler pislik icinde. Lagim sulari tum sokaklari dolduruyor. Cocuklar sa o sokaklarin kaldirimlarinda oynuyor.

Az ilerisi ise su sekilde sokaklarla cevrili;

Tezatlik ulkesi resmen. Ayni sokak bu ustelik.

Ilk resimde en ondeki sag binanin arkasi burasi.

Keske o sokaklari da cekebilseydim. Zenginlik icerisinde pislik goreceksiniz. Sorun o da degil aslinda. Sorun, kimsenin kimseye saygi duymamasi, kadinlarin adeta alinip satilan bir mal yada meta sayilmasi, insan haklarinin var olmamasi.

Bir arabaya carpsan ki adi ustunde kaza, sen hatalisin. Cunku soyle bir mantik var;

Sen benim ulkeme gelmeseydin burada boyle bir kaza olmayacakti diye dusunuyorlar.
Eklenen Resim Ön İzlemesi
Dosya tipi: jpg 20170130_005707.jpg (178,1 KB (Kilobyte), 55x kez indirilmiştir)
Dosya tipi: jpg 20170130_012247.jpg (219,9 KB (Kilobyte), 54x kez indirilmiştir)
Alt 30-01-2017, 02:37
Natan Natan isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Kıdemli Üyeler

Ben yakinlarda iki resim cektim.

Burasi restoran.bildiginiz basit bir yer. (Fakat orada cok unlu bir zincir)

Simdi COK IYI BAKIN;

ICERIDE OTURARAK YEMEK YIYEN ERKEKLER;

Sadece erkekler insan yerine koyuluyor. Kadinlar ne yapiyor biliyor musunuz?

Gostereyim,

Yuzleri dahi gorunmeyen bu kadinlar ayni mekanin kapisinin onunde siparis bekliyor. Iceride once erkeklerin siparisleri alinir, onlara istedikleri verilir.

Kadinlar ise DISARIDA BEKLEMEK zorundadir. Ta ki iceride musait olunca siparisleri hazirlanip disarida kuyruk olan bu kadinlarin istedikleri verilir ve gonderilirler.

Dikkatinizi cekerim.

Bu resimler ayni mekanda ayni dakikalarda cekildi.

ERKEKLER iceride mis gibi oturup yerken,
Cuvala sokulmus kadinlar KAPIDA KUYRUKTA BEKLIYOR.

BU YASANANLARA GOZLERIMLE SAHIT OLDUM.

Arabistanda isler boyle yurur..
Eklenen Resim Ön İzlemesi
Dosya tipi: jpg 16387338_1029190950560734_3720292085937892803_n.jpg (83,1 KB (Kilobyte), 52x kez indirilmiştir)
Dosya tipi: jpg 16425943_1029190937227402_7493765337199445758_n.jpg (56,0 KB (Kilobyte), 52x kez indirilmiştir)
Alt 30-01-2017, 19:19
Üye

Sn.corpse bride;araplar hakkında analiz yapmak için arapların içinde mi yaşamak lazım?
Bu mu senin itiraz ettiğin şey?
Evrimle ilgili bir kitap yazmak için,x hayvanı veya y insan ırkı ile beraber vakit geçirmek mi lazım?
Ne söylediğinin farkında bile değilsin..Evrimle ilgili kitap yazmak isteyen her bilim adamı,Darwin gibi yolculuk etmek zorunda değil ki..
Çocuk musun,anlamadım ki..

Sümerlerle ilgili analiz yapmak için Sümerlilerle beraber yaşamak mı lazım?
Dünya tarihi ile ilgili kitap yazan birisi,tüm Dünya'da ve tüm zamanlarda yaşamış mı olması gerekir?
Bu ne saçma laflar böyle..!

Arapların ne olduğunu söylemek için sırtımı bu konunun uzmanlarına dayamışım ama bu hata imiş..Sırtımı kime dayayım?
Muhammed'e mi?!

Ya arapsınız,ya Müslüman..Baştan beri yazdıklarınızdan ben bunu anlıyorum..Sizin bu arap sevdanızı başka türlü anlayamam..Eğer ateist filansanız,gerçekten şaşırırım buna..

Daha ilk mesajında konuyu sabote etmekten başladın..Yani konuya zaten girişin çok fena..Sonrasında aynı tarzda devam ettin..Yazdığın hiçbirşey yok..Konuya müspet veya menfi en ufak bir katkın yok..Eğer bu konularda azıcık okumuş birisi olsaydın(OKUMADAN OLMAZ..!),bana şöyle bir itirazın olabilirdi;
Madem araplar böyleler,neden Avrupa Rönesansa arapların tercüme çalışmaları sayesinde,yani arapların bilime katkıları sayesinde geçti?
Bu tarz bir itirazı kabul edebilirim ve elimden geldiğince cevapta vermeye çalışırım amma velakin ''ARAPLARI ANLAMAK İÇİN ARAPLARLA YAŞAMAK LAZIM'' gibi çocukça ifadelere ne deme mi bekliyorsunuz?

Dedim ya,yazılanları anlamak istemiyorsun sen..Senin derdin ahlaksız bir ateiste dalaşmak..Bu o kadar bariz ki..
Cevabını da her türlü aldın..

Ben araplarla ilgili kişisel düşüncemi belirtmedim bile..Kaynaklarda yazanlardan yola çıkarak,özellikle islam ile ilgili bir çıkarımda bulundum..Ben bu araplarla veya türklerle ilgili kişisel düşüncemi yazarsam eğer,beni yöneticiler anında banlarlar..Derdim sadece BİLİMSEL ve DİDAKTİK yazmak..Yazdığım her şeyi kaynaklandırırım,delillendiririm..Yazarken,bana birisinin ''neye dayanarak bunu yazıyorsun?'' demesini hep aklımda tutarım..
Mesela ''ARAPLAR HOŞGÖRÜSÜZDÜR'' diyorsam,bunu Hitti'ye veya Bahriye Üçok'a dayanarak yazıyorum..Bu ifadeler,bana ait ifadeler değil ki..Farklı kaynaklar bu ifadeleri doğruluyorsa ve bugün bile bu ifadelerin doğruluğu haberlere bakarak bile teyit edilebiliyorsa,bu ifadelere nasıl itiraz edebilirsiniz?Bu çok zor,hatta imkansız..
En basitinden size şeytan taşlamayı hatırlatırım..Birbirlerini ezen arapların veya arap kafasına dönüşmüş homo sapienslerin hoşgörülü olduklarını nasıl söyleyebilirsiniz?İslam'ın hoşgörü dini olduğunu nasıl söyleyebilirsiniz?
Başka bir örnek..Bugün Dünya'da kafaları kesen,insanları diri diri yakan,insanları çatılardan diri diri atan,insanları öldürüp ciğerleri/kalplerini yiyenler kimler?
Japonlar mı?

Sn.natan;gitmiş,görmüş ve konuda bildiklerini paylaşıyor..Benimde yakınlarım,arkadaşlarım aynı şeyleri söylüyor..Günde 5 vakit namaz kılan arkadaşım,arapların ne kadar pislik/mikrop insanlar olduğunu bana anlatırken,o suratındaki ifadeyi gördüm..O ifadeler bana yeter..

Tamamen bilimsel,uzmanlarca yazılmış kitaplar aynı şeyi söylüyor..
Arapların yanlarına gidenler aynı şeyi söylüyor..
Arap mitolojisi aynı şeyi söylüyor..
Haberler aynı şeyi söylüyor..
Belgeseller aynı şeyi söylüyor..
Tüm bunları kurgulayıp bir yazı yazıyoruz ''sen objektif değilsin'' veya ''sen araplarla bir arada yaşamamışsın'' falan filan..
YUH..!
Alt 01-02-2017, 19:42
Üye

Sn.corpse bride;araplar hakkında analiz yapmak için arapların içinde mi yaşamak lazım?
Bu mu senin itiraz ettiğin şey?
Evrimle ilgili bir kitap yazmak için,x hayvanı veya y insan ırkı ile beraber vakit geçirmek mi lazım?
Ne söylediğinin farkında bile değilsin..Evrimle ilgili kitap yazmak isteyen her bilim adamı,Darwin gibi yolculuk etmek zorunda değil ki..
Çocuk musun,anlamadım ki..

Sümerlerle ilgili analiz yapmak için Sümerlilerle beraber yaşamak mı lazım?
Dünya tarihi ile ilgili kitap yazan birisi,tüm Dünya'da ve tüm zamanlarda yaşamış mı olması gerekir?
Bu ne saçma laflar böyle..!

Arapların ne olduğunu söylemek için sırtımı bu konunun uzmanlarına dayamışım ama bu hata imiş..Sırtımı kime dayayım?
Muhammed'e mi?!

Ya arapsınız,ya Müslüman..Baştan beri yazdıklarınızdan ben bunu anlıyorum..Sizin bu arap sevdanızı başka türlü anlayamam..Eğer ateist filansanız,gerçekten şaşırırım buna..

Daha ilk mesajında konuyu sabote etmekten başladın..Yani konuya zaten girişin çok fena..Sonrasında aynı tarzda devam ettin..Yazdığın hiçbirşey yok..Konuya müspet veya menfi en ufak bir katkın yok..Eğer bu konularda azıcık okumuş birisi olsaydın(OKUMADAN OLMAZ..!),bana şöyle bir itirazın olabilirdi;
Madem araplar böyleler,neden Avrupa Rönesansa arapların tercüme çalışmaları sayesinde,yani arapların bilime katkıları sayesinde geçti?
Bu tarz bir itirazı kabul edebilirim ve elimden geldiğince cevapta vermeye çalışırım amma velakin ''ARAPLARI ANLAMAK İÇİN ARAPLARLA YAŞAMAK LAZIM'' gibi çocukça ifadelere ne deme mi bekliyorsunuz?

Dedim ya,yazılanları anlamak istemiyorsun sen..Senin derdin ahlaksız bir ateiste dalaşmak..Bu o kadar bariz ki..
Cevabını da her türlü aldın..

Ben araplarla ilgili kişisel düşüncemi belirtmedim bile..Kaynaklarda yazanlardan yola çıkarak,özellikle islam ile ilgili bir çıkarımda bulundum..Ben bu araplarla veya türklerle ilgili kişisel düşüncemi yazarsam eğer,beni yöneticiler anında banlarlar..Derdim sadece BİLİMSEL ve DİDAKTİK yazmak..Yazdığım her şeyi kaynaklandırırım,delillendiririm..Yazarken,bana birisinin ''neye dayanarak bunu yazıyorsun?'' demesini hep aklımda tutarım..
Mesela ''ARAPLAR HOŞGÖRÜSÜZDÜR'' diyorsam,bunu Hitti'ye veya Bahriye Üçok'a dayanarak yazıyorum..Bu ifadeler,bana ait ifadeler değil ki..Farklı kaynaklar bu ifadeleri doğruluyorsa ve bugün bile bu ifadelerin doğruluğu haberlere bakarak bile teyit edilebiliyorsa,bu ifadelere nasıl itiraz edebilirsiniz?Bu çok zor,hatta imkansız..
En basitinden size şeytan taşlamayı hatırlatırım..Birbirlerini ezen arapların veya arap kafasına dönüşmüş homo sapienslerin hoşgörülü olduklarını nasıl söyleyebilirsiniz?İslam'ın hoşgörü dini olduğunu nasıl söyleyebilirsiniz?
Başka bir örnek..Bugün Dünya'da kafaları kesen,insanları diri diri yakan,insanları çatılardan diri diri atan,insanları öldürüp ciğerleri/kalplerini yiyenler kimler?
Japonlar mı?

Sn.natan;gitmiş,görmüş ve konuda bildiklerini paylaşıyor..Benimde yakınlarım,arkadaşlarım aynı şeyleri söylüyor..Günde 5 vakit namaz kılan arkadaşım,arapların ne kadar pislik/mikrop insanlar olduğunu bana anlatırken,o suratındaki ifadeyi gördüm..O ifadeler bana yeter..

Tamamen bilimsel,uzmanlarca yazılmış kitaplar aynı şeyi söylüyor..
Arapların yanlarına gidenler aynı şeyi söylüyor..
Arap mitolojisi aynı şeyi söylüyor..
Haberler aynı şeyi söylüyor..
Belgeseller aynı şeyi söylüyor..
Tüm bunları kurgulayıp bir yazı yazıyoruz ''sen objektif değilsin'' veya ''sen araplarla bir arada yaşamamışsın'' falan filan..
YUH..!
bir konu hakkında düşünce görüş bilgi paylaşımı yapılırken -olumlu olumsuz- muhatap olduğun insanla fikirlerin uyuşmadığında muhatabın kendisine yönelmek yaftalamak bel altıdır.

açtığın konu etik değil dedim sebeplerini belirttim hangi ırktan olursa olsun kaynak dediğin kitapları yazanların duyduğu ya da bulunduğu ortamı olayı değerlendirmesi her birey için bu kaynakların geçerliliğini gös-te-re-mez. süreç ileri yada geri olumlu olmsuz değişkenlik göstermektedir bunu doğmuş ölmüş yaşayan ya da doğacak olan herkeste sabit bir özellik gibi değerlendirmen mümkün değil. kendi ülkende insanların her yörede gelenek davranış yaşam şekilleri farklı artı geleneklerde koşullara göre değişiyor geçmişten bu güne aynı şartlarda değilki toplumların yaşam biçimi dini yönetimleri liderlerin uygulamaları baskıları eğitim sistemleri yaşam şartları karakterlerini olumlu olumsuz etkilemekte bu her toplum için geçerli . insan bırak arap toplumunu hangi millet olursa olsun bir çocuğu böyle tespitlere dahil etmeye ürperirken benden müspet ya da menfi katkı bekliyorsun asıl sana pes. birey birey farklı olacağını farklı hal ve davranış segileyeceğini düşünmekten acizmisin günde kırk kitap okudun diye diğer insanları karakter tahlili adıyla yaftalayacağını mı sanıyorsun "4-5 kitapla" adam toplumun karakterini çözümlüyor breh breh. tunusta bir gence, yemende bir kadına mısırlı bir çocuğa sen arapsın bak kaynaklara göre karakteriniz böyle siz şöylesiniz demek diğer insanları bu bilgiyle yönlendirmek yok öyle orda çüşeceksin haddini bileceksin oturduğun yerde görmediğin köyün haberini veremezsin adam kalkmış 3-5 kitapla arapların karakterini tespit edeceğim diyor kimsin ki sen günde 40 kitap okudum diye psikanaliz yapacak. hastalar nerde ee bazı kitaplar bi kaç hastayı ve hastalığı tarif etmiş ordan tüm kişilikleri çözümledi beyfendi. freud bile bu kadar dangalaklık yapamazdı. işid gibi bilmem kaç milletten dahil edilerek oluşturulan beyni yıkanmış ve kendinden olmayanı öldürmeye şartlanmış paralı orduyu arap toplumu olarak değerlendirip araplara nefret kusman içler acısı işide katılanların çoğunluğu türk kürt arap türkmen çeçen ingiliz ve yabancı basın 50 binden fazla işidlinin şu anda türkiyede olduğunu pkk için hazır bekletildiğini -hayır çıkarsa millete kesilcek faturanın adresi- belirli bir sayısıda tunusa kaydırıldığını yazıyor.

ve bu görüşlerim sadece arap değil tüm toplumlar için geçerli.

gelelim bel altı bayağılığına, derdin dalaşmak sen şöylesin sen busun yada şucusun bu olduğundan bunu yazdın bilmem ne. forumda sık sık yapılıyor samimiyetin getirdiği alay ve şaka haricinde düşünce yada fikir hakkında bir değerlendirme yapılsın yapılmasın, empati yapmaktan aciz kişi işine gelmediği konu olay davranış olduğunda yada kabullenmesi zaman alan, düşmanca muhatabı hedef alıyor. diyorumki nolan sen yada takip ettiğim diğerleri, forum belirli bir suredir imkan olduğunda girip baktığım yer, yorumlarından yazarları bakış açılarını konular içersinde kendilerine dair yazdıkları anektodları da haklarında az çok izlenim edinmemi sağladı ve belaltı dediğim muhataba varsayımla yaftalama iğrençliğinde yapacağım misillemeyle -analizle- karşımdakinin kıçının üstüne oturacağını incineceğini belkide bunun yaşamını etkileyeceğini adım gibi biliyorum bu yüzden böyle muhatapları ve şu anda seni aynı minvalde -belaltı- yaftalayıp kendimi kötü hissetmekten uzak duruyorum bu hakkı kendimde görmüyorum. senin ve diğerlerininde göremeyeceği gibi. senin elini kolunu bağlayıp durdurmadım yazdıkların etik değil gerçeği yansıtmaz diyerek düşüncemi dile getirdim sen yazarım diyorsan yazarsın istediğin tespitte bulunur içindeki zehri kusarsın ki konuya olan yaklaşım şeklinin, şahsıma yönelip yaftalamandan farkı yok. sözde vasıflarını donanımlı olmanı her mesajda papağan gibi tekrarlaman yaptığın şeyi haklı göstermez ve umurumda da değil ne olduğun hiç okumayan biri senden daha iyi empati yapabilir ahlaksız olman saygısız olma hakkını vermez evet çok kitap okudun accaip donanımlısın duydu herkes çok ateistsin onuda duydular konun hakkında ne yazmak istiyorsan yaz. yaftalarınla bana bulaşma.

Önerilen Siteler

Başlık Düzenleme Araçları
Stil