Turan Dursun Sitesi Forumları
Geri git   Turan Dursun Sitesi Forumları > İbrahimi Dinler > İslam

Başlık Düzenleme Araçları Stil
Alt 14-12-2020, 22:59
antkanser antkanser isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Üye

ilahimasal´isimli üyeden Alıntı Mesajı göster
Allah'ın haklarında evrensel aşk için ayet yolladığı

Evlatlık kim? Zeyd degilmiş
Eski eş kim? Zeynep degilmiş
Aşık adam kim? Muhammed degilmiş

Ben bulamadım. Kim bunlar ? Sırmı?

Bu uyanık Akçay konunun esas meselesini saptırmış ama ..

Bu iş burada bitmez. Ahzab 37 nikahdan öncemi - sonramı?
ben arkadaşının karısı ile evlenene şerefsiz derim. başka karımı kalmadı deyyus. demek ki ben ölmeden göz koymuşsun arkadaşım olarak eve gelip karımı gözetlemişsin it.

ama normaldir. kime göre müslümallara göre.

ülen bular değilmi 7 sülalesini bir şeyhe bağışlayanlar. mide bulantısı bir yahudi tarikatıdır islam.

ilave not: bir ekleme yapayım aklı olan hiç kimse bir müslümanı arkadaş edinmesin evine barkına avlusuna yanaştırmasın. karınızı kızınızı ayartır, boşatır,kendi üfler.

bu onlar için sünnettir. akıllı olun müslümanla selamlaşmayın. arkanızı daima kollayın.
Alt 16-12-2020, 20:12
ilahimasal ilahimasal isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Üye

Ahzab 37 , o günkü müslümanlara okunmasa kimse evlatlığın karısının babalığa helal olduğunu bilemeyecek.

Ahzab 37 okunana kadar ahzab süresinde ve Kur'an'ın tamamında , Muhammed ile Zeynep'in nikahlandığına dair ve zeydin karısını boşadığına dair bir tek ifade yok.

Ahzab 37 yi yok sayın evet evet yok sayın. Bu olaya dair ne anlarsınız?
Tabiki hiç bir şey.

Durum böyle iken pat diye ahzab 37 okunuyor.
Ve içindeki ifadeye bakın.
" Zeyd o kadından ilişiğini kesince onu sana nikâhladık"

Daha ortada boşandı diye , evlatlık eşini bıraktı diye bir tek ifade yokken hangi ara nikah kıydın?
Şahitler nerede?

Belliki Zeyd ile Zeynebin nikahı bozulmadan, birisi acele ediyor ve pat diye ayet adı altında nikah üzerine , şahitsiz bir nikah kıyıyor.

Ahlakimi ?
Etikmi?
Vicdanimi?
Rıza varmı?

Bu durum tabiki bizi bağlamaz ama bunu ilahi bir davranış gibi insanlara dayatmak kabul edilemez.

Yoksa
Muhammed ile Zeynep birbirine aşıkmış! Bize ne.
Muhammed zeydi mirasından mahrum etmek istiyormuş! Bize ne

Nikah üstüne , şahitsiz tanıksız nikah kıyılmış ! Bize ne.

Bize ne de ! İşte bize 21.yy da , bir tek bizemi ? Tüm çocuklarımıza , din eğitimi , ahlak eğitimi adı altında mecburi diye dayatılıyor.
Kabul etmesek , bu dini red etsek. Vatan haini diye dışlanıp hatta daha ileri gidilip katliama uğruyoruz.

Yoksa bize ne hikayede ismi geçen üç yetişkinin arasındaki. Âşk meşk işlerinden nede akceli işlerinden haberde almak istemiyoruz öğrenmekte istemiyoruz.
Alt 16-12-2020, 20:39
tolonbey tolonbey isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Üye

İşde böyleee,
İslamın başı evlatlığının karısını ayartırken birde ayat uyduruyor ALLAHDAN geldii deye.
Efendim ALLAHLA peygamber bir şeyi beyendimi artık o ŞEY hakkında hiç kimse hak iddia edemez.Allahda dünyadaki şeyi almayacağına göre oo şey kime kalıyor anasının GÖZÜ muhammede.
Yaman muhammed bu ayarı kurana kor.Dinin başı vaazlarında bu ayattan camaata bilgi verir.Tabiki evlatlıhda bu bilgiyi alır.
Birgün evlatlıh evde yokken babalık evlatlığın evine gelir.Gelinine derki KIZ NE GÜZEL GÖZLERRİN varmış.Az sonrada çıkar gider.Evlatlıh eve gelir.Karısı derki biraz önce babalığın burdaydı,BANA DEDİKİ , KIZ NEKADAR GÜZEL GÖZLERİN varmıış.
Bu sözü duyan evlatlıh garısına derki artık sen benim karı degilsin.Seni boşuyorum.Çünkü dayın olacak o adam seni beyenmiş.
Onun beyendigi seyde hiç kimse hakiddia edemez.
Zaten öncedende bunlar birbirlerine azda olsa göz sürtüşmesi yapmışlar.Adam,evlat karını boşama falan dediysede içindende inşallah boşar der.Ve evlatlıh garıyı boşayınca babalıh derki madem boşadın garını GİT ONU BANA İSTE.
Dünyada böyle ahlak arabistandan başşka yerde görülmeniş.
Salak oğlan.......... cekecegine gider boşadığı karısını babalığına ister.Bunların demek ikiside aynı soydan.
Aslında putperest araplardada evlatlık karısı evlat karısı gibi görülüyordu.Ama Muhammedin imal ettigi ayat herşeyi altüst etti.
Bugün internette okudum.Firavunlarda evlet karılarıyla kızlarıyla evlenenleri varmışevlenirmiş.
Birde kalkar firavunları kötülerler.
Muhammetten sonra evlatlıh garısıyla evlenen ne müslüman nede gavür görülmüştür dünyada.
Allaha bukadarda iftira görülmüş şey degil.
Ben ALLAH olsazdım biride bana bunun kadar iftira etmiş plsaydı,bu hareketleride yapsaydı ezraili göndermem kendim gider onu camıden alır götürüp............me atardım vallaaa..

Kuran asla ALLAHIN degil enbüyük FELLAHINDIR...
Efendim biri için ZİNA yaptı demen için 4 tane şahit getirmen gerek.1,2,3 şahat kabul degil.Yahu ben nerden bulacan 4 şahiti.Zina yapanlar bunu sokak ortasında bile yapsalar 4 şahat bulamazlar.
Adamın biri halife Ömere gelip diyorki,az önce karanlıkta biri benim eve girdi.Sanırım benim garıyla şuan şey ediyorlar.Ömer kılıcını kuşanır adamı alır doğru adamın evine.Adama derki sen kapıda dur.Ömer kapıyı açar açmaz ilk işi lambayı söndürür.Kılıcı çeker adamı öldürür.
Ev sahibi Ömere sorar sen neden ilk önce lambayı södürdün.Ömer dediki eger adamm benim oğlan olursa onu görünce öldüremezdim.Adamlardaki yasalara bakın.
Yakala gör soruştur,belkide bir başka neden olabilir.
Arap orduları TÜRKİSTANDA TÜRKLERE diyorlarki teslim olun silahlarınızı alıp sizi sebest bırakacagız.Türklerde inanır teslım olurlar.ÇÇoh müslüman arap verdigi sözü tutmaz kaleden teslim olanların tümünün başlarını keser araplaar.
Bunların yedigi HALTLAR binlerce kıtaplara bile sığmaz.
Putperest arap şairlerinin siirlerinden yüzlerce şiir alınıp kurana AYET yapılmıştır.Hasan aKÇAY isterse getirir burayı doldururum.
Kimisi virgülüne kadar tıpatıp aynı.Kimisinnede bazı eklemeler çıkartmalar yapılmıştır.
Hatta Muhammet şöyle demiştir.Onun ayatları iman ettide kendi iman etmedı.
Ne dümenler dönüyür bu dınlerde.Bu kadar dümeni italyanlar bile çeviremez.

83 yaşında dedeniz(TOLONBEY)
Alt 27-03-2021, 09:54
ilahimasal ilahimasal isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Üye

ilahimasal´isimli üyeden Alıntı Mesajı göster

Allah ın bu aceleciliği de , ne ola ki ?

Yobaz olan BEN bir soru sormuştum. TARIHTE , ISLAM PEYGAMBERINDEN BAŞKA , GELİNİNİ NİKAHINA ALAN bir şahsiyet var mı ?

Gelinine yürüyen yok galiba.

İslamcı yobazlardan cevap alamıyoruz

Anlaşılıyorki Muhammed in gelini ile evlenmesi , leviler deki bu söze muhalefet oldugu için
.
Leviler
12 Bir adam geliniyle yatarsa, ikisi de kesinlikle öldürülecektir. Rezillik etmişler, ölümü hak etmişlerdir

Sırf o dine muhalif olmak için gelinine yürümekde nedir.
Tanrının gônderdigi din muhammede kesilecek cezayı oraya yazmış.

Sagcı yobaz
Teist yobaz
Cağdışı yobaz
Gerici yobaz cevap veremiyor çünkü bağnaz yobaz , taasublu yobaz , inat yobaz.

Yobaz derken hakaret için demiyorum
Ayna tutuyorum
Alt 15-05-2021, 05:45
tolonbey tolonbey isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Üye

istee böyleee,
Muhammedin uydurdugu ahlakta ingiltereyi bile geride birakti.Addemin cocuklari hep ikiz dogarmis .Ikizler birlikte dogan ikizler birbirleriy evlenemezmis amadiger kardeslerle evlllenme dine aykiri degildegilmis.Kuranin baska ayatindaysa kardes kardesle evlenemez diyor.
akcay senin bu dininin hanki kuralina uymak zorundayiz

Önerilen Siteler

Başlık Düzenleme Araçları
Stil