Turan Dursun Sitesi Forumları
Alt 28-11-2013, 13:43
yasrasm yasrasm isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Aday Üye
Dinlerden Özgürlük Grubu Üyesi

Standart 17 yıllık karanlık

İyi günler sevgili arkadaşlar,
Aslında uzun zamandır forumu takip ediyorum ancak bugün ben de kendi hikayemi sizlerle paylaşmak istiyorum.

Uzun yıllar imanlı, dini için kavga eden, tartışan, her ortamda onu savunun biriydim. Doğal olarak ailem de böyleydi. Bu yüzden zaten 17 yılın 6 yılı kuran kursunda eğitim alarak geçti.

İmamlık, vaizlik, hafızlık, arapça eğitimi, fıkıh eğitimi gibi süreçlerden geçtim. Çok hevesliydim bu yüzden çok çalışıyordum öğrenmek için.

Ama bir yandan kafamda hep, ya diğer dinler doğruyu söylüyosa netice de onlarda kendilerini çok hakli görüyorlar, birilerinin kendilerini haklı görmesi düşüncelerinin doğru olduğunun ispatı değildir cümlesi dolaşıp duruyordu, bu nedenle yıllarca her elimi açıp dua ettiğimde, allahım nolursun benim imanı mı kaybetmeme müsade etme derdim.

Bir gün, mezheplerin aralarında ki farkın nedenini (yüzeysel olmayanları) araştırırken yıllarca görmezden geldiğim bir durum olduğunu farkettim, mezhepler yalan söylüyordu. cemaatlerin yalan söylediğiyse zaten orta da.

Kur'an da yazanlar ile islam toplumlarının islamı yaşayışları hiç uyuşmuyordu.

Beni uyuduğum 17 yıllık uykudan uyandıran hadise sanırım buydu.

O günden beri 17 yıl boyunca kafama hiç takmadığım, bilimsel konuları öğrenmeye başladım. Tekrar doğa bilimleri ile ilgilenen bir bölümde üniversite öğrencisi olarak. Her gün sonunda öğrendiklerime baktıkça 17 yıldır nasıl bir bataklıkta yaşadığımı görmek korkunç bir vicdan azabı yaşatıyor bana. Bu kadar aptal ve kör olduğumu kabullenemiyorum bir türlü

Bilim ile ilgilenmeye başladığımdan beri, bir kere bile islami bir konuda düşünmedim, doğayı kardeşim olarak gördüm, o kadar mutlu huzurlu bir insan haline dönüştüm ki, eski sinirli, tatmin olmayan, dediğim dedik, bağnaz insan olmadığımı gören herkes müthiş şaşkınlılar yaşıyor.

Sonu -ist ile biten herhangi bir kavrama dahilmiyim bilmiyorum. Ama söyledikleri sonuna kadar doğa da gözlemlenebilen, ölçülebilen Richard Dawkins'in yolunda gittiğimi içim rahat olarak söyleyebilirim.

Anlattıkları, akla ve mantığa ters olan, bilimsel gerçeklerle, doğayla çelişen Kur'anın, nasıl bir art niyetle yazılmış olduğunu, tanıdığım herkese anlatmayı kendime görev bildiğim için farkında olmadan açık hedef haline geldiğim zamanlar oldu. ama biliyorum ki biz susmayıp konuştukça, onların karanlığına da ışık olacağız, Carl Sagan'ın da söylediği gibi.

Özgürlükle dolu, aydınlık günler diliyorum sizlere.
Alt 28-11-2013, 14:27
inferno inferno isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Üye

hoş geldin aramıza ne mutlu sana

Ben içimdeki vicdanımın bana söylediklerini yaparım. Bunu bana Tanrı yasaklamış olsa bile.
Alt 28-11-2013, 17:05
Vefik Sami Vefik Sami isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Üyeliğini Sonlandırmış

yasrasm´isimli üyeden Alıntı Mesajı göster

...İmamlık, vaizlik, hafızlık, arapça eğitimi, fıkıh eğitimi gibi süreçlerden geçtim. Çok hevesliydim bu yüzden çok çalışıyordum öğrenmek için...

(...)

...Bir gün, mezheplerin aralarında ki farkın nedenini (yüzeysel olmayanları) araştırırken yıllarca görmezden geldiğim bir durum olduğunu farkettim, mezhepler yalan söylüyordu...
Mezheplerin söylediği bu 'yalan'lardan birkaç örnek rica edebilir miyim.
En azından, bilgi dağarcığımız zenginleşmiş olur sâyenizde...
Alt 28-11-2013, 17:05
vartor - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
vartor vartor isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Kıdemli Üye

Onur Üyeliği 

yasrasm, once aramiza hos geldin.
Dusun ki, kendi ulkenin insanlari, senin 17 senedir icinde bulundugun uyku haline dogru, devlet tarafindan surukleniyor; Sen uyanmissin, tebrik ediyorum, cunku islam gibi bir dinin tutsakligindan kurtulmak baya bir caba ister. Bizler burada uyuyanlari uyarmak icin, insani vazifemizi yapmak uzere bulunuyoruz, senin de katkilarinla daha da etkili olabilecegimizi umuyorum. sevgiler.

Iman, ask gibidir,gozleri koreltir,beyni muhurler.
Alt 28-11-2013, 17:30
Aday Üye

Sayın vefik sami,

Uzun zamandır ilgilenmediğim bir konu, ilginiz için eski notlarımı gözden geçirip detaylı bir cevap veririm.

sayın vartor, çok doğru söylüyorsunuz, korku zincirini kırıp, islamın afyonlu uykusundan uyanmak inanılmaz zor bir süreç, benim için bu yıllar aldı. 6 yıllık eğitiminizin yalan üstüne kurulduğunu düşünün, bunu kabullenmek hepsinden zor. O yüzden ömrünü dinlere adayarak geçirmiş imanlı insanların, yaptıkları mantıksızlıkları fark etmeleri yaşlandıkça anlamsız bir inatla daha da imkansızlaşmakta, bunun için sabırla anlatmalıyız diye düşünüyorum.
Alt 28-11-2013, 18:27
Erdem Alaca - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Erdem Alaca Erdem Alaca isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Üye

Ne mutlu size sn.yasrasm, genç yaşta bunu başarabilmişsiniz...
Hoşgeldiniz.

1930'lar: Uçak ihraç ediyoruz, 2010'lar: Saman ithal ediyoruz...
Alt 28-11-2013, 18:48
Vefik Sami Vefik Sami isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Üyeliğini Sonlandırmış

yasrasm´isimli üyeden Alıntı Mesajı göster
Sayın vefik sami,

Uzun zamandır ilgilenmediğim bir konu, ilginiz için eski notlarımı gözden geçirip detaylı bir cevap veririm.
Benim için sıkıntıya girmeyiniz.
Öylesine sormuştum.
Alt 28-11-2013, 18:57
Aday Üye

Erdem Alaca´isimli üyeden Alıntı Mesajı göster
Ne mutlu size sn.yasrasm, genç yaşta bunu başarabilmişsiniz...
Hoşgeldiniz.
Teşekkur ederim, ama pek genç olduğumu idda edemeyeceğim o güzelim yılları karanlıkta geçirdim, telafi edebilmek için gündüzleri iş, geceleri ise eğitimle geçiriyorum, keşke 20li yaşların başında bulabilseydim doğruları, 10 yıl geriden geliyorum bu yüzden.

Sayın vefik sami, sıkıntı olmaz, kötü bir hatırayı hatırlamış olurum sadece
Alt 28-11-2013, 20:17
K.C. - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
K.C. K.C. isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Kıdemli Üye

Sn. yasrasm, kayıp yılları, hele hele din yüzünden kaybedilmiş yılları telafi etmenin imkanı yoksa da nasıl bir bilgi açlığı olduğunu tahmin edebiliyorum.

Özgürlüğe hoş geldiniz.

YILDIZLAR ATEŞ BÖCEĞİ SANILMAKTAN KORKMAZLAR

http://kadinislamadalet.blogcu.com/
Alt 29-11-2013, 04:38
Natürelist - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Natürelist Natürelist isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Kıdemli Üye

Hosgeldiniz sayin yasrasm,

Keske mezhepler, din'ler yalan söylemeleri ile sinirli kalsaydi, ancak gel gör ki bunun ötesinde her alana yayilarak, insani insana düsman yaparak insanlik tarihinde bir hic ugruna milyonlarca kisinin katledilmesine arac olmustur, bu kötü aractan kurtuldugunuza sizin adiniza sevindim.. Ümit ederiz darisi digerlerinin basina. Imam'lik görevinde de bulundunuz mu?

Iyi ve hos günler gecirmenizi diler ve ayrica katkilarinizi esirgemeyecegini umuyorum...

İnsanlık onuru her şeyden üstündür

Önerilen Siteler

Başlık Düzenleme Araçları
Stil