Turan Dursun Sitesi Forumları
Geri git   Turan Dursun Sitesi Forumları > Felsefe > Etik, Estetik, Sanat, Politika, Bilim & Eğitim

Başlık Düzenleme Araçları Stil
Alt 26-11-2021, 07:30
tolonbey tolonbey isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Üye

Standart Avrupanın kıskandığı TÜRKİYEDE ŞEKER yokluğu baslamıştır.

İşte böyleee,
İzmirin bir ilçesinde BİM marketine gittim ŞEKER rafları bomboş.Sordum ŞEKER yokmu YOK dediler.Halimizde BOK dediler.PEHLİVANOĞLU marketine gittim,ŞEKER rafları bomboş.Sordum ŞEKER yokmu YOK dediler.Sorma halimiz BOKBOK dediler.Toplam 4 büyük markete gittim ,ŞEKER rafları bomboştu.

Korku benide sardı girdim küçük bir bakkala,sordum ŞEKER varmı vardedi.Rafda bulunan 10 paketin hepside aldım.Bakkal dediki artıkk bizdede ŞEKER yok.

Reisci SABBAH gazatasına baktım ne diyor biliyormusunuz.CHP liler SEKERLERİ toplayıp alıp depolarına yığınca ŞEKER kıtlığını başlattılar.Müslümanların işi gücü iftiradır.Kuranda bile TANRIYA bir çok IFTİRA vardır.
Örnek veriyim:Allah istedigine verir,istemedigine vermez diyor kuranda.Pekiiii bu ALLAH gağurlara çok verirken neden müslümanlara AZ veriyor.Yahutta hiç vermiyor.Aslında ALLAH kimseye birşey verdigi yok.Onun herşeyi tabiatta gizlidir.Onun verdigi USU kullanan her istedigini bulur.USUNU çalıştırmayanda havasını alır.
Allahım kızıma vurduğunu OSSURTAN pazulu bir KOCA ver.Oğlumada GARPUZ MEMELİ,galçalı,salçalı garı ver der dururuz.Duayla degil GARI vede KOCA 1 gıram ŞEKER bile vermiyor.Verir deyenler sabahcılardı,onlarda bu yokluğun CHP den kaynaklanıyor diyorlar.İKTİDAR kimde,CHP demi yoksa AKP demi.84 Dedeniz tolonbeg
Alt 26-11-2021, 14:39
Pasteur Pasteur isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Üyeliğini Sonlandırmış

Dedoşcum, bu yönetim dediğin kadar var. @filozof nicli dinci üye hakaret edince ceza meza almıyor.

ateistlere: "kalas, kuş beyinli v.b." diyebiliyor.
Alt 27-11-2021, 00:40
Üye

İşte böyleee,

Bugün başka bir BİM markete bazı şeyler almaya gittim.Raflara baktım ŞEKER yok.BİMDE görevli kıza sordum ŞEKER yokmu?Yook ABİ,TÜRKİYEDE hiçbir BİM marketınde ŞEKER yoktur artık.. dedi.Çünkü piyasada alıp satılacak şeker yok..Bende dedimki,desene kızım yokluklar TATLI ŞEKERLE başladı,ACI biberle sürer gider deyince kız dediki ARTIKKKKKK.............Bu sözle ne demek istedi anlayamadım.Amaaaa ULU REİS açıklama yaptı,SEKER kıtlığı deye birşey yok.Ortalık ŞEKER dolu.Hani CHP liler ŞEKERLERİ saklamışlardı.DİNCİ vede KİNCİ SABBAHUL azım gazatasıı öyle diyordu.ANLIYACANIZ YALAN söylüyordu.Ama onlarda YALANIN dahi bir HİKMETİ İLAHİSİ vardır.------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------İslam öncesi TÜRKLERDE hiç YEMİN yanı ANT yoktu.Çünkü eski TÜRKLERDE YALANDA yoktu.Bu nedenle herkes birbirine son derece güvenirdi.Araplardaki YALAN HASTALIĞI bizede DİN yoluyla girince bizdede azda olsa yemin işi bayağı yayıldı.Hele bu AKP lilerden bu işde bayağı çok ilerleme oldu bizdede.
Hiç unutmam,Erzincanın bir köyünde babam cami imamıydı.Bende ilk okula gidiyordum.3 arkadaş okul çıkışı okulun meyva bağına girdik.Başlatık sonbete.Arkadaşın biri bişeyler söyleyince öteki dediki YALAN söylüyorsun.Bu sefer arkadaş diyer arkadaşa dediki VALLA yalan söylemiyorum.Öteki arkadaşda dediki YALANCI olmasan YEMİN etmezdin.Yemin eden arkadaşda tekrar yemin edince öteki arkadaş müthiş kızdı ve birdaha YEMİN edersen senin ağzını burnunu kırarım YALANCI dedi.VVeeee bana döndü hadi gidelim dedi.Bunlarla arkadaşlık yaparsak bunlardaki büyük hastalık bizede geçer.

75 yıl önce bir ilk okul çocuğunun bu sözleri yaşami
ım boyunca hep hatıralarımda yaşadı.Köylü bir ilk okul çocuğunun bu sözleri nasıl söyleyebildi ,gerçekten us erdiremiyorum.

Şimdi, iki üç yıl kadar önce çohmu çoh böyyük müselman adamlardan biri aynan şöyle söylemişti YALANIN İSLAMA FAYDASI varsa YALAN söylemek GUNAH degildir demişti.Şimdi benim ilkokul arkadaşımla dine faydası olan YALANIN söylenmesinde GÜNAH yoktur deyen adamı TEREZİYE koyupda TARTSAK yüzde bin benim ilk okul arkadaşım bu süper dinciden vede politikacıdan çok daha agır gelir.Hey gidi ogünler.

Arap kuranda bir ayatta ALLAHADA ANT ettiriyor.Allah bu ayatta şöyle demiş güye.YEMİN ederimki..........................Kurandaki bu söze hayret ettim.Yemin ederim demek ALLAH şahitimdir demektir.Allah kalkıpda yemin ederım nasıl diyebilir.Allah kendinden başka Allahın olduğunumu sanıyor?Bu FELLAHlaşmışlar bizı k..........gibi ü...........mü sanıyorlar.Sanırımki öyleee.
TANRIYA gerçekten inananlar TANRIYA ASLA iftira etmezler.Edenler varsa onlar 1400 yıl önceki YÜREGİ BEYİN sananlardır.Hala bu kafada milyonlar yaşamakda ülkede.Eeeeeeee bunları seçenler bunların yaptıklarına dayanmak zorundalar.Bu gün şeker yok,yarında UN kaybolur.Kayıplar gittikce artar gider.84 Dedeniz tolonbeg
Alt 27-11-2021, 13:50
Pasteur Pasteur isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Üyeliğini Sonlandırmış

Türk Şeker 1000 gr Toz Şeker Fiyatları (cimri.com)

Ürün | Cepte Şok (sokmarket.com.tr)

toz şeker - Migros

Tüm Ürünler - Trendyol
Dedoşcum, yeni cehape(Atatürk hariç) kandırıkcıdır. Ben rey verecek parti bulamıyorum kürtiye cumhuriyetinde. Pamukoğlu Paşamız var, ama oda malum reytingleri düşük. Bu halkan her şey müstehak velihasılı kelam. Konuya dönersek. Sokağa adım bile atmadan bu linklerden sipariş verebilirsin. Bu cehape 150 avroya vatandaşımıza aşı yapıyorlar bile dedi yani. Aşını olmadıysan ol. Yarın güvenilir aşı bile bulamıyacağız. Paralar suyunu çekiyor malum iş sağlığa gelince. Kürtovac aşısına acil kullanım onayı verecekler, yerlinmillin ayağına... Yerli buğday üretemeyenler aşı üretmişmiş yersek!..
Alt 06-12-2021, 17:09
Üye

İşte ambeleee.
Sözcü gazata yazarı diyorki.geçen yıl DOLAR 8 tl,asgari ücrette 356 DOLARDI

Bugün dolar 14 tl asgari ücrette 219 dolara düştü.Bu yıl temmuz ayında asgari ücret konusunda Bulgaristan,Karadağ vede Arnağutluğun önündeyken gene bu yıl kasım ayında asgari ücrettte bu ülkelerin gerisinde kaldık.Böyle bir ülkeyi kimler kıskanmazki.Kalkınmada Türkiyeyi bu hükümet 20 kalkınmış ülkenin önüne geçirdi.Yalan deyiysem gurtlanem.Bütün yalancılar GURTLANSIN.Tedeniz Tolonbey.
Alt 07-12-2021, 04:45
Üye

İşte embeleee,
İktidar yanlısı TUİK yıllık enfilasyon 21,31 ANAKSA yıllık enfilasyon TÜRKİYEDE 58,6 dır dedi.Siz ne dersiniz?Burda yalan sallayan kim? 84 Dedeniz Tolonbeg
Alt 07-12-2021, 11:40
Üye

İşte ambeleee,
DİKKAT,DİKKAT,DİKDİ DİKDİKKAT:Yumurta dış satımda dünye üçüncüsüyüz.Yaşıyasın sen AKP.
Biz yumurtanın TONUNU 850 dolara satarken,HHolllandaçık 1400 dolara satıyor yumurtanın TONİNİ .Uy talayım pen pu AKP ye.

Yaş üzümün TONİNİ piz 700 tolara satayuruk.
ŞİLİ 1200 tolara,
İDALYA 1600 tolara,
ABD 2 200 tolara satayur.Tünyanın en kiymetli üzümünü yapayuruk ama en ucuza satayuruk.Avropa teyil TÜNYA pizi kiskansa yeeritur.

Zeytin yaginta tünyanun altincisiyuk:Tonini ortalama 2 600 tolara satayuruk.
GAĞUR İSPANYA zeytin yağını 3 000 tollara satayur.
PORTEKİZTA 3 400 tolara satayur.

TUŞMANİMUZ Yonanistanda 3 700 tolara satayur zeytini.

İTALYA 4 800 tolara satayu zeytini. Uy TALAYİM sağa AKP.Ola poyle kafa yemin eterumki kimsede yoktur.Muslimanlarun TİŞİNDAKİLERUN hali,ehvali POMPOKTUR.Ellah yapaçaği işi pilur.Pu ELLLAH olmassayidi muslimanlarun işi FELEKETTİ.Ellah çok yartimci oluyur PULARA.Müslümanlarun ELLAHİ kağurlarun yuzine hiçpir zaman tönupta pakmamişttur.Eeeeeeeeee kim İBATET etersa o KAZANUR.NERDE emek varsa ortada YEMEK vardur.

Piz MAKARİNANUN donini 450 tolara satayuruk.Ellahunn izniyle.

KAĞUR Rusya 950 tolara satayur.

İTALYA 1 400 tolara satayur.

ÇİN 1 650 tolara.

ABD 1950 tolara,
GÜNEY KORE 3 100 tolara satayur.EELLAH herşeyunn hen eyisini NESİP eter muslimana.

TOMATESUN Tonini 550 tolara satayurruk.

BOLONYA Türkiyenun iki katina satayur TOMATESUNİ yani 1 100 tolara .Piz kağurlar kipii insafsuz teyiluk.Pizde aşiri fiyat yurt tişina yoktur.Yurt içine çok aşiri fiyatun uygilamamuzun neteni,AHALİ artuk pizten uzaklaşiyurler.O pagumdan iplerrini payaği çekup kisalttukki KİİLİCİ kenişe kitemesunler.Nasil ELLAH isteduğune verup istemedugune vermeyursa pizda ayni politikayi uygilayuruk haçan.EEllahta oyle yapar.YAN çizene pasar çezayi.84 Tetenuz Dolonpeğ.Uyyyyy hapu KARATENİZ lehcesine payginum:-)))
Alt 07-12-2021, 12:39
Üye

İşte hapoyleee,
Karatenizun eni
Eyi koremeyurum seni
AKEPE,çokta kuzel teyilsun ama
Çilven yakayur peni,
Pu kitişle yakiinda,
Penta YAKACAĞUM seni,
Haperun olsun.
OY,OY,OY vermeyeçeğum SAĞA.