Turan Dursun Sitesi Forumları
Geri git   Turan Dursun Sitesi Forumları > İbrahimi Dinler > İslam

Başlık Düzenleme Araçları Stil
Alt 16-09-2012, 01:41
HolyOne HolyOne isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Üye

Yorumu yapan arkadaşların hepsi iyi niyetle; şuna izin vermezdim, buna izin verirdim tarzı güzel yaklaşımlarda bulunmuş. Ama bence hepiniz vahşi tanrılar olurdunuz.

Bu dünyaya neden geldim? Keşke doğmasaydım? Bu soruları elbet herkes ömründe bir kere sormuştur. Kendine ya da tanrısına.

Çok iyi bir tanrı olup her şeyi serbest bırakırsanız, kaos ve paradoks olur. Hani denir ya " özgürlük bir başkasının özgürlüğünün başladığı yerde biter " Bu durumda özgürlüklerin bitmemesine kudretiniz yetecek bir Tanrı olamazsınız.

Tanrı inancı olan biri olarak diyorum ki; " HİÇ YARATMAZ ve KULLARIMA YAŞAMALARI İÇİN EZİYET ETMEZDİM " Sevdiklerimizi kaybetmemizin verdiği acı, aşk acısı vs vs.
Alt 16-09-2012, 02:50
Ahlaksız - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Ahlaksız Ahlaksız isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Üye

Tanrı'ya inananlar Tanrı kavramından bihaber ne yazık ki..!

Tanrı,hiçbirşeye ihtiyacı olmadığı için Tanrı olabilir ancak..Birşeyler ihtiyacı olan Tanrı olamaz..Tanrı gizli bir hazine olamaz..Tanrı birilerinin kendisine ibadet etmesine ihtiyaç duy(a)maz..
Tanrı sadece Tanrı'dır..(Tevrat'taki ''ben benim'' gibi oldu)
İnsan gibi ucubeleri yaratan bir Tanrı olamaz..
Dünya'da her 4 saniyede açlıktan veya açlığa bağlı hastalıklardan ölen bir insan varken,kimse bana Tanrı var filan demesin..!
Alt 16-09-2012, 03:03
nebukadnezar nebukadnezar isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Üyeliğini Sonlandırmış

Nasıl bir Tanrı olurdunuz ?

Hiç bir zaman Tanrı olmak istemezdim: İnsanlar Dünya'da yaşar, Tanrı ise inananların içine hapsolmuştur.
Alt 16-09-2012, 10:34
degreeoffreedom degreeoffreedom isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Üye

HolyOne´isimli üyeden Alıntı Mesajı göster
Yorumu yapan arkadaşların hepsi iyi niyetle; şuna izin vermezdim, buna izin verirdim tarzı güzel yaklaşımlarda bulunmuş. Ama bence hepiniz vahşi tanrılar olurdunuz.

Bu dünyaya neden geldim? Keşke doğmasaydım? Bu soruları elbet herkes ömründe bir kere sormuştur. Kendine ya da tanrısına.

Çok iyi bir tanrı olup her şeyi serbest bırakırsanız, kaos ve paradoks olur. Hani denir ya " özgürlük bir başkasının özgürlüğünün başladığı yerde biter " Bu durumda özgürlüklerin bitmemesine kudretiniz yetecek bir Tanrı olamazsınız.

Tanrı inancı olan biri olarak diyorum ki; " HİÇ YARATMAZ ve KULLARIMA YAŞAMALARI İÇİN EZİYET ETMEZDİM " Sevdiklerimizi kaybetmemizin verdiği acı, aşk acısı vs vs.
Yahu hayal kuruyorsunuz; sizin hayaliniz değil mi? Siz istemediğiniz sürece çelişki de, kaos da, paradoks da olmaz. Hayal gücünüzün gücüne inanın, bakın 'koskaca' tanrı yaratıyorsunuz daha ne?
Alt 16-09-2012, 11:44
HolyOne HolyOne isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Üye

degreeoffreedom´isimli üyeden Alıntı Mesajı göster
Yahu hayal kuruyorsunuz; sizin hayaliniz değil mi? Siz istemediğiniz sürece çelişki de, kaos da, paradoks da olmaz. Hayal gücünüzün gücüne inanın, bakın 'koskaca' tanrı yaratıyorsunuz daha ne?
Evet, hayal kuruyoruz. Ama hayallerde bile mümkün olmuyor işte bu paradokstan çıkmak.
Alt 17-09-2012, 04:16
YasasinBilim - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
YasasinBilim YasasinBilim isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Üye

tanrı olsaydım, kesinlikle sevgi dolu olurdum.

ama maalesef, bu dünyadaki düzeni yaratan tanrı sevgi dolu değildir. canlıların birbirlerini yemesi üzerine bir düzen kurmuştur.oysa tüm canlılar, inorganik maddelerle beslenerek yaşamlarını sürdürebilirlerdi.

http://www.turandursun.com/forumlar/...ad.php?t=18576

dinlerin kitaplarını; okuyup anlayana dinsiz, okuyup anlamayana dindar, okumadığı halde inanana yobaz denir.
Alt 17-09-2012, 08:24
qlause - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
qlause qlause isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Üye
Dinlerden Özgürlük Grubu Üyesi

YasasinBilim´isimli üyeden Alıntı Mesajı göster
tanrı olsaydım, kesinlikle sevgi dolu olurdum.

ama maalesef, bu dünyadaki düzeni yaratan tanrı sevgi dolu değildir. canlıların birbirlerini yemesi üzerine bir düzen kurmuştur.oysa tüm canlılar, inorganik maddelerle beslenerek yaşamlarını sürdürebilirlerdi.

http://www.turandursun.com/forumlar/...ad.php?t=18576
Tabi canım hepimiz fotosentez yapardık
Alt 17-09-2012, 12:37
kurtulusislamda kurtulusislamda isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Denetimdeki Üye

uyar´isimli üyeden Alıntı Mesajı göster
yarattigim her canliyi ozene bezene ve birbirinden bagimsiz yaratirdim kusursuz olurlar.. birbirlerine saldirip beslenmezlerdi. benim kim oldugumu ve onlari yarattigimi bilirlerdi

bunlar simdilik aklima gelenler
birbirinden bağimsiz
yani robot gibi dimi
sağa git sağa giderdin,yapma yapmazdın,o halde bunları düşünüpte yazamazdın dimi?
pekala sen neden inkar ediyorsun,sana nefes vermiş,vucut vermiş,kendi irade mekanizmanı vermiş,her şeyi emrine vermiş,ALLAHU TEALA demiyormu ''yeryüzünde bir halife yaratacağım''halife ne demek=aslın haklarını kullanarak,idare eden
insan=güneşi kullanıyor,hayvanları kullanıyor,aklıyla kendi çapında makine yapmak(tam yaratıcılık denmesede imal etme diyelim)yani seni yaratanının halifeliğini yapmıyormu?
peki bu inkar nedendir?

insan ateist olmayı görsün içeriden adeta kendini yöneten başka bir irade olduğunu farkeder. O irade kişinin aklına Allah ile ilgili ipucları gelse hemen devreye girer ve esir edilmis o kişiyi kendi istikametine cevirir. Ateist mantığı yoktur.Herşey tesadüfün işidir
Alt 17-09-2012, 12:46
qlause - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
qlause qlause isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Üye
Dinlerden Özgürlük Grubu Üyesi

kurtulusislamda´isimli üyeden Alıntı Mesajı göster
birbirinden bağimsiz
yani robot gibi dimi
sağa git sağa giderdin,yapma yapmazdın,o halde bunları düşünüpte yazamazdın dimi?
pekala sen neden inkar ediyorsun,sana nefes vermiş,vucut vermiş,kendi irade mekanizmanı vermiş,her şeyi emrine vermiş,ALLAHU TEALA demiyormu ''yeryüzünde bir halife yaratacağım''halife ne demek=aslın haklarını kullanarak,idare eden
insan=güneşi kullanıyor,hayvanları kullanıyor,aklıyla kendi çapında makine yapmak(tam yaratıcılık denmesede imal etme diyelim)yani seni yaratanının halifeliğini yapmıyormu?
peki bu inkar nedendir?

Hiç bir şey anlamadım, ne zaman konuyla alakası olan şeyler yazacaksın?

Konuları sabotajdan vazgeç fikrini belirt belirtmek istemiyorsan başka konu aç orada bu fikrini dile getir.
Alt 17-09-2012, 13:06
kurtulusislamda kurtulusislamda isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Denetimdeki Üye

glause işine gelmeyince yada beynindeki çelişkilerden ayırt edecek kapasite kalmadığından anlamamazlığa gelme,uyar ne demiş''birbirinden bağımsız''yani her canlı kendine has,zaten şu anda her canlı kendine has özellikler içermiyormu,her bireyin yada her canlının özellikleri farklı deilmi,
yazımı okursan konuyu sabotaj deil okuduğum iletilerden cıkarttığım anlamlar,bunu lionawar arkadaşımda belirtmiş,resmen robot istiyorsunuz,sizler deilmisiniz kendi düşünce kalıplarımızla inanırken inanmamazlığa sürüklendik yada kendinizce aydınlığa cıkmadınızmı,eğer robot olsanız inanır hep inanır inanmayan hep inanmayan olurdu düşüncelerde bir değişim olmazdı,
sizler resmen robot olmayı seciyorsunuz,ama ALLAHU TEALA ne yapıyor,yaratmış seni ve bir irade koymuş,emir ve yasakalrını belirtmiş,bunları tepliğ için yarattıklarının faziletlilerini insanlara bildirmesi için yollamış,artık irade senin elinde ya evet yada hayır deme senin elinde yani robot deilsin,o halde inkar neden?kndi tanrı profilinizde bile iradeyi soyutlayan sizlersiniz!
İnsandaki iradeyi cekip al=robot

insan ateist olmayı görsün içeriden adeta kendini yöneten başka bir irade olduğunu farkeder. O irade kişinin aklına Allah ile ilgili ipucları gelse hemen devreye girer ve esir edilmis o kişiyi kendi istikametine cevirir. Ateist mantığı yoktur.Herşey tesadüfün işidir

Önerilen Siteler