Turan Dursun Sitesi Forumları
Geri git   Turan Dursun Sitesi Forumları > Genel Forumlar > Politika

Başlık Düzenleme Araçları Stil
Alt 20-09-2013, 03:51
ALKA - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
ALKA ALKA isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Kıdemli Üye
Dinlerden Özgürlük Grubu Üyesi

Başarı Ödülü 

Standart Yardımlaşmanın Mutluluğu

Hiç düşündünüz mü bir eliniz, iki bacağınız olmasa; gözleriniz görmese ya da kulaklarınız duymasa - hayatınızda ne gibi zorluklar yaşayacaktınız?

Maalesef yukarıda saydığım şekilde doğan engelli insanlarımız da toplumumuzun bir gerçeği. Yaşadıkları bu zorluklara ilaveten o insanlar, herkes kadar rahat iş bulamayabilir, kendilerini ailelerine yük olarak hissedebilirler. Daha bilemediğimiz türlü sıkıntıları olabilir.

Engelli vatandaşlara yardımcı olmak bir insanlık görevidir.

Onlara nasıl mı yardımcı olabilirsiniz?

Aşağıda bir dergiden iki sayfa görmektesiniz; bu engellilerin çıkardığı aylık bir dergi. Fiatı da çok değil, 5.TL - insan nelere vermiyor ki o parayı? Bir paket sigara parası bile değil...

İşte bu dergiden satın alarak, siz de engelli insanlarımıza ufak da olsa bir katkıda bulunabilir, yaşadıkları sıkıntıları bir nebze olsun azaltabilirsiniz.

Üstelik satın aldığınız her sayıda, tahsilat makbuzunuzu cebinize koyarken duyacağınız mutluluk da anlatılmaz bir duygu olmakta.

Haydi, lütfen bugün siz de bu dergilerden bir tane alın, sonra da almaya devam edin.

Konu ALKA tarafından (22-09-2013 Saat 05:23 ) değiştirilmiştir.
Alt 20-09-2013, 04:51
vartor - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
vartor vartor isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Kıdemli Üye

Onur Üyeliği 

Yine insancil bir atlim, tesekkurler ALKA

Iman, ask gibidir,gozleri koreltir,beyni muhurler.
Alt 20-09-2013, 10:50
Subat - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Subat Subat isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Super Moderator

Lakin piyasada yüzlerce engelli dergisi var. Bu dergiyi araştırdın mı bilmiyorum ama büyük bir kısmı para tuzağı. Bizzat bu işi yaptığını beyan edenlerle tanıştım. Hiç biri engellilere gerekli yardımı yapmıyor. Satış yapan kadınlar erkeklere, erkekler de kadınlara yöneliyor. Onların da satış başından ücret alıyorlar. Mantar gibi türemişlerdi ki artık insanlar yemiyor bu numarayı.

Umarım bu gazete bahsettiklerimden değildir.

Yarattığımız her etki bize bir düşman kazandırır, çoğunluğun kabul ettiği bir insan olmak için sıradan biri olmak gerekir.

Sigmund Freud
Alt 20-09-2013, 11:50
bakkalmahmud - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
bakkalmahmud bakkalmahmud isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Kıdemli Üye

Subat´isimli üyeden Alıntı Mesajı göster
Lakin piyasada yüzlerce engelli dergisi var. Bu dergiyi araştırdın mı bilmiyorum ama büyük bir kısmı para tuzağı. Bizzat bu işi yaptığını beyan edenlerle tanıştım. Hiç biri engellilere gerekli yardımı yapmıyor. Satış yapan kadınlar erkeklere, erkekler de kadınlara yöneliyor. Onların da satış başından ücret alıyorlar. Mantar gibi türemişlerdi ki artık insanlar yemiyor bu numarayı.

Haklisin subat,istanbulda oldugum bir zaman istiklal caddesinde önümü bir kiz kesti ve bana butür bir dergi satmak istedi,kiza birkac soru sordum bana maasla calisdigini söyledi,para tuzagi oldugunu anladim ama genede 2 tl verdim ama engelli vatandaslara devletin sahip cikmasi gerekir.saygilar

"Din sıradan insanlar için gerçek, aydınlar için yalan, iktidarlar içinse kullanışlıdır." - Lucius Annaeus Seneca
Alt 20-09-2013, 12:37
Subat - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Subat Subat isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Super Moderator

anti-ka´isimli üyeden Alıntı Mesajı göster
Haklisin subat,istanbulda oldugum bir zaman istiklal caddesinde önümü bir kiz kesti ve bana butür bir dergi satmak istedi,kiza birkac soru sordum bana maasla calisdigini söyledi,para tuzagi oldugunu anladim ama genede 2 tl verdim ama engelli vatandaslara devletin sahip cikmasi gerekir.saygilar
Devletlü akepe engellileri adam yerine koymakla övünüyor..
Maalesef insani bir anlayış taşıyan hükümetler iş başına gelmedikçe bu durum vahimliğini koruyacak gibi görünüyor.

Yarattığımız her etki bize bir düşman kazandırır, çoğunluğun kabul ettiği bir insan olmak için sıradan biri olmak gerekir.

Sigmund Freud
Alt 20-09-2013, 15:11
Kıdemli Üye

Başarı Ödülü 

Eğer caddede 25 yaşlarında ama gelişim bozukluğundan 5-6 yaş gibi vücuda sahip olan bir kızcağızın haftanın belirli bir günü tekerlekli sandalyesinde oturup, Işık adlı bir dergiyi sattığını görürseniz rahatlıkla bu dergiyi ondan satın alabilirsiniz.
Alt 20-09-2013, 15:31
Kıdemli Üye

Başarı Ödülü 

Bir facebook videosu ile başlığa katkı vereyim. İyiliğe ortak ol!

https://www.facebook.com/photo.php?v...type=2&theater
Alt 20-09-2013, 22:32
evrensel-insan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
evrensel-insan evrensel-insan isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Kıdemli Üye

evrensel-insan - MSN üzeri Mesaj gönder

Bence, baslik "sanki onlar baska bir sey olabilirmis gibi" degerlendirme algisinda, "yakisiksiz" olmus.

Bir kisinin ozurlu/engelli dogmasi, ya da sonradan ozurlu/engelli olmasi; onun insanoglu turunun bir ferdi olmasini degistirmez.

Ayrica her bir insanoglu ferdinin su an olmasa bile, yasaminda ozurlu/engelli olma durumu vardir.

Bu da o kisiyi insanliktan "cikarmaz."

Evrensel-Insan - Yapılandırmacı Epistemoloji/Bilişsel Bilim/Qua Felsefesi/Serbest Düşünce/Devrimci Sorgulama/Zihinsel Devrim - Evrensel-Insan Zihniyeti
Alt 20-09-2013, 23:24
Vefik Sami Vefik Sami isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Üyeliğini Sonlandırmış

Özürlü ya da engelli diye nitelenenler, bütün organları tamam/sağlam olanlara göre biraz dezavantajlı sayılırlar hayat mücâdelesinde.

Ama hepsi o kadar.

Bir de sakat olanlar var.
Bunlar hiç bir bedeni ve maddi eksiği olmamasına karşın, insan olma yolunda "bir arpa boyu" mesâfe katetmemiş hilkat gâribeleridir.
Bu tipler, bir engelli vatandaşın hayata yaptığı katkının binde birini yapmaz ama; tek başına onbinlerce engellinin rızkını çalıp tüketir ve sonunda leş olurlar.

Ölmek, insanlara mahsustur.
Ölen insan ise eğer, ardından gözyaşı dökeni, üzüleni çok olur.
Alt 21-09-2013, 00:34
dilaver - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
dilaver dilaver isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Kıdemli Üye

Onur Üyeliği Başarı Ödülü Başarı Ödülü 

Subat´isimli üyeden Alıntı Mesajı göster

Subat bu konuda haklı Alka. Bir ara bu engelliler dergilerinden nefret ederdim. Her gün bir kaç kişi gelirdi ve ben nazikçe kovardım. Ama neyseki şu sıralar kesildiler. Ancak dedigin dergi gerçek olabilir ama sahteleri insanı nefret ettirebiliyor.

saygılarımla

Çin'den İspanya'ya, Ümit Burnu'ndan Alaska'ya kadar
her mili bahride her kilometrede dostum ve düşmanım var
Dostlar, ki bir kere bile selamlaşmadık
aynı ekmek, aynı hürriyet, aynı hasret için ölebiliriz...

Nazım Hikmet

www.dilaverkom.blogcu.com

Önerilen Siteler

Başlık Düzenleme Araçları
Stil