Turan Dursun Sitesi Forumları
Geri git   Turan Dursun Sitesi Forumları > İbrahimi Dinler > İslam

Başlık Düzenleme Araçları Stil
Alt 24-05-2009, 18:46
azınlık azınlık isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Kıdemli Üye

vvalla´isimli üyeden Alıntı Mesajı göster
3. dünya savaşı bu işi halleder.
Savaşa gerek yok vvalla, Amerika bunları uygun bir yerden yakaladı ya ... artık Amerika'da moda ne olursa buraya da yansır. Amerika hızla dinlerden özgürleşiyor. Burada da hareket ivmelenecektir, az daha sabır.

A.

The meek shall inherit nothing! - FZ
Alt 25-05-2009, 01:12
dr humanist - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
dr humanist dr humanist isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Kıdemli Üye

şimdi bir düşünelim..

aradan 1400 yıl geçmiş;kitapları ,dinleri ,uygulamaları çağın gerisinde kalmış veya kalıyor..ama hala ortadoğu çevresinde kendine bir sınır çizebilmiş gerilikte yaşam sürüyor.gericilik bariz şekilde ortaya çıktı,hiç sorgulanmayan din,artık çok fazla sorgulanıyor..özellikle internetin icadından sonra insanların bilgi alışverişi kolaylaşıp hızlandığı için,insanlar gerçeklerin farkına çok kolay varmaya başladılar..

teknolojinin sadece son 20-30 yıldaki ilerlemesine baktığınızda,önümüzdeki binlerce yıllık ilerleme ve teknoloji korkunç olacaktır..

henüz 1400 yıl olmuş,ya 9800 yıl olmuş olsaydı??tabi ki tarih dersinde binlerce yıl önce inanılan bir din olmaktan öteye geçemeyecekti..çünkü kesinlikle teknolojiye ayak uyduramayacaktı.teknoloji geliştikçe insan zekası da gelişecek..artık türban gibi basit şeyler komediden öteye geçemeyecek..hele ki öldürme maddeleri o yıllarda ,binlerce yıllık insan tarihinin buna nasıl inanabildiğini sorgulamakla geçecek..

tarih bir süreçten ibarettir..dinlerin çöküşü başlamıştır,süreç uzundur ve uzunca bir zaman sonra sonlanacaktır..ne mutlu bize ki,evrensel olmayı,bu halkanın ilk ayaklarını oluşturmayı başarabiliyoruz

saygılarımla
Alt 25-05-2009, 08:46
AYATA AYATA isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Üyeliğini Sonlandırmış

bin beşyüz yıl sonra İnsalar tarih derslerinde....şu an yaşadığımız 3000 yıllık dönemi Felsefe de "dinlerin baskın olduğu dönemler" olarak okuyacaklar...
Alt 25-05-2009, 12:20
milomanara - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
milomanara milomanara isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Kıdemli Üye
Dinlerden Özgürlük Grubu Üyesi

Sadece müslümamlık için değil, tüm dinler için orta vade olasılıkları(Dan Dennet'den):
  1. Aydınlanma durur, din gezegeni ele geçirir
  2. Din can çekişiyor...
  3. Dinler kendilerini inanca dayalı olmayan ahlaki gruplara dönüştürür
  4. Dinlerin pretiji ve görünürlükleri azalır, sigarada olduğu gibi...
  5. Kıyamet kopar...

Alıntılanan konuşma:
Alt 26-05-2009, 01:00
Wand
Üye Değil

öncelikle herkese merhaba.nacizane fikmirimi belirtmek istedim.ben inanan din felsefesine inanan bi insanım fakat görüyorumki müslümanlıkta değişiyor..yada değiştirilmeye çalışılıyor.nasılmı kendimce gördüğüm bi tespit ; faiz her dinde haram diye biliyorum fakat heryerde faiz var.müslümanlık indirildiğinde müslüman olanlar faizi kullanmıyorlardı..şu an kendine müslüman diyenler (tabi kabul olurmu onu ben bilemem ama)hatta koyu müslüman diyenler faizle dünyaları kazanıyor..(kimleri kastettiğimi anladığınızı umarım)..
Buradan diyeceğim şuki bu benim bi konuya bakış açımdı bu konudan yanlışa düştüğümüzü düşünüyorum ve bu konudaki gelecekteki halinide iyi görmüyorum
herkese saygılar..
Alt 26-05-2009, 08:56
AYATA AYATA isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Üyeliğini Sonlandırmış

değişmeyen ne varki zaman içinde......
elbette değişecek...değişmediğini ve değişmeyeceğini iddia edenler....onlara ne demeli...
Alt 26-05-2009, 12:31
Davudi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Davudi Davudi isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Üye

22.ci yüzyıldan itibaren ne islam nede diğer rezil ibrahimi dinlerin esamesi bile kalmayacak
Alt 27-05-2009, 14:16
parmis parmis isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Kıdemli Üye

Ayrıntı´isimli üyeden Alıntı Mesajı göster
22.ci yüzyıldan itibaren ne islam nede diğer rezil ibrahimi dinlerin esamesi bile kalmayacak
İnasanlar ve yaşam hızla değişiyor gidenlerin yerine yeni jenarasyon geliyor evet biraz daha okumuş,anlamış kültürlü bir nesil yetişiyor ama ben yinede dinlerin etkilerinin kolay geçmeyeceği ve insanları etkilemeye devam edeceği kanısındayım..

Ve inanın hiristiyan ve yahudi dindarlar bizmkilerden çok daha yobaz ve inatçılar..
saygılar..

Parmis güneşin_kızı
Alt 30-05-2009, 00:27
Davudi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Davudi Davudi isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Üye

sevgili parmis tespitlerine katılıyorum ancak insanoğlu bilime meraklıdır ve rahat yasamayada her iki durumda ibrahimi dinlerinin aleyhinedir

ben bu sürecin daha hızlı olacağını tahmin ediyorum ,ateizme siddetle karsı cıkıpta sonradan ateist olan ,yani bilimsel ve felsefi gercekleri kabul eden nice "asırı dinci yahudi hristiyan müslüman" gördük

senin dediğin gibi olsa bile ,eninde sonunda kacınılmaz son !!!
Alt 31-05-2009, 22:15
nogada - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
nogada nogada isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Kıdemli Üye

Felsefeci 87´isimli üyeden Alıntı Mesajı göster
Sevgili dostum. Aynı temenniyi bende paylaşıyorum. Din denen kisvenin bir an önce yok olmasını tarihin tozlu sayfalarına gömülmesini istiyorum.. Bütün dinler yok olmalı ki, insanlar daha özgür ve daha mutlu olabilsinler..
İnsan varlıklar arasında hem en iyisi hemde en kötüsü olmak durumundadır.Bu gün dinleri ortadan kaldırsak bile insanlar egolarından ve kişisel tatminlerinden,güce olan aşklarından,ve türlü siyaset çabalarından dolayı yine savaşacak ve birbirlerini kıacak yöntemler yada araçlar bulacaklardır.

Ben bu konuda dinleri bağlayıcı bulmuyorum,eğer insanlık barış ve sonzuz sevgi,anlaşma ve derin idealler üzerinde kurulacaksa bu din varkende olabilir,sonuçta insanlar önce birbirleri üstündeki üstünlük yada aşağılık egolarında kurtulmalı her insanı insan olduğu iiçin sevmeyi öğrenebilmelidir.Tabiki bunların gerçekleşmesi içinde insanların ortak bir eğitim ve sosyal,ekonomik bir düzeye çekilmesi böylece kıskançlık,haset yada daha fazla güç isteği olmadan eğitimli birer birey haline gelerek ortak bir medeniyet kurması gerekir.

Tabi günümüz ile düşünürsel bu bir ütapya,asla gerçekleşemiyecek bir hayal olarak durmaktadır...

Saygılarımla...

Görmeyipte Korktuklarımız Sevmediklerimiz,Görmeyipte Sevdiklerimiz İnandıklarımızdır...!!!

Önerilen Siteler