Turan Dursun Sitesi Forumları
Geri git   Turan Dursun Sitesi Forumları > Bilim > Biyoloji > Evrim

Başlık Düzenleme Araçları Stil
Alt 27-03-2009, 01:34
isar86 isar86 isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Üye

Tekrar sÖylÜyorum dİn bİr tercİh ve İhtİyaÇ meselesİ İse İnananlar dİnlerİnİ pazarlamak İÇİn Çaba gÖstermesİn.sen kuŞlara ,bÖceklere bakip aa negÜzel Şeyler kİm yartmiŞ olabİlİrkİ bunlari dİye dÜŞÜnÜrken ve huuzuur bulurken bİzde kuŞlardan bÖceklerden baŞka da canlilar olduĞunu ve bu canlilarin dÜnyada netÜr zorluklar Çektİklerİnİ dÜŞÜnÜyoruz ve neyazikkİ sİzİn gİbİ huzrda bulamiyoruz. Sİzİnkİ ÇÖplÜk İÇİnde kendİnzİ sarayda hİssetmekten baŞka bİrŞey deĞİldİr.gerÇeklerİ gÖrememek İÇİn cennet yalanini uydurdunuz zaten.sİzİn dÜnyayi cennete Çevİrme gİbİ derdİnİz yok zaten dÜnyanin cennet olmasini dahİ İstemİyorsuzun ÇÜnkÜ sinav mantiĞina aykiri herŞey gÜllÜk gÜlİstanlik olursa ne anlami kalir deĞİlmİ sinavin.hİÇbİrŞey İspatlayacaĞiniz da yok sİzİn tek bİldİnİz kİtaplarinzda yazanlardan İbaret.zaten bİlsenİz bİlmİŞ olursunuz İnanmiŞ deĞİl.
Alt 27-03-2009, 01:35
isar86 isar86 isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Üye

Soru:tanri kaldiramayacaĞi bİr yÜkÜ yaratabİlİrmİ?
Alt 31-03-2009, 14:57
paslıçivi paslıçivi isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Kıdemli Üye

isar86´isimli üyeden Alıntı Mesajı göster
dİn bİr tercİh ve İhtİyaÇ meselesİ İse
din bir tercih meselesi değildir... bu dünyada neye, hangi dine inancağına sen karar vermiyorsun, seçmiyorsun.. yüksek bir dağın tepesinden bir çok kar tanesi aşağı yuvarlanarak çığ oluşturmuştur, sen hangi çığın altında kaldıysan onunla sürüklenirsin.. yaşadığın zaman ve coğrafyada ne varsa onu yemek zorundasın..

din bir ihtiyaç değildir.. doğduğu andan itibaren morfin verilen çocuk tabii ki morfinman olacaktır.. sadece nesiller boyu geçen bir rahatsızlıktır.. ataların hangi hastalığa yakalanmışsa sana da nesillerce aynısı bulaştırılar..

Alt 01-04-2009, 04:55
dr humanist - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
dr humanist dr humanist isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Kıdemli Üye

sevgili paslıçivi;
bu tarz yorumları yaptığını görünce ,kendimi sormaktan alı koyamadım,kendi düşüncem avrupada pek çok kez bulunduğunuzdur
düşüncemin doğruluğu nedir paylaşırsan sevirim
çünkü insan yeni şeyler gördükçe ufku açılıyor

saygılarımla
Alt 01-04-2009, 07:59
paslıçivi paslıçivi isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Kıdemli Üye

sevgili dr. humanist..

olay biraz okuma asıl sebep ise meditasyondur.. meditasyon deyince hala hepinizin dudak büktüğünüzü biliyorum..

meditasyonda size giydirilen zihinden arınıyorsunuz.. yalancı benlikten gerçek benliğinize iniyorsunuz..

meditasyon öncesi müslüman türktüm..

şimdi basitçe bir insanım.. hiç bir etiketim yok..

eskiden trenler geçerken sadece bakıyordum..

şimdi görüyorum...

Alt 04-04-2009, 13:18
katre_07 katre_07 isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Üye

katre_07 - MSN üzeri Mesaj gönder

sinner´isimli üyeden Alıntı Mesajı göster
26- Andolsun ki biz insanı kuru bir çamurdan, şekillenmiş bir balçıktan yarattık. Hicr

5- Andolsun biz, en yakın göğü kandillerle donattık ve onları, şeytanlar için taşlamalar yaptık. Ve onlar için alevli ateş azabını hazırladık. Mülk

54-... Allah, gökleri ve yeri altı günde yarattı. Araf

2. Allah O'dur ki, gökleri direksiz yükseltti, onu görüyorsunuz, sonra arş üzerine istiva etti, güneşi ve ayı emrine boyun eğdirdi. Her biri belli bir vakte kadar akar gider.

40- Ne güneş aya yetişebilir, ne de gece gündüzü geçebilir. Her biri bir yörüngede yüzmektedir. Yasin

5- O’dur ki Güneş’i bir ışık yaptı. Ay’ı dabir nûr kılıp, ona birtakım konaklar tayin etti Yunus

39- Ay için de menziller belirledik ki, git gide kurumuş hurma dalına döner. Yasin

Şu ayetleri yorumsuz okuyan bir insan Allah'ın yeryüzünde yaşadığını ve kainatı oradan gözlemlediğini çok rahat tespit eder.

sayın sinner kur an mealını ılk elıme aldığımda aslında bırz hayal kırıklığına uğradım..ama sonra dusundumkı..tum bunlar neyı anlatmaya çalışıyor dedim...

ve bakmıyorlar mı deveye nasıl yaratılmıştır ayetıyle tum kırıklıklarım onandı...

kuran bakın neler bılıyorum vay be hadı bana secde edın amacında değildir...

onun amacı tanrıya bır yol cıkarmaktır..goğe bak der ...nızama bak... titre ve kendıne gel... pişman ol kendıne gel der....

yanı ben o yukarda yazılan ayetlerın doğruluğu ya da mubhemlıgıyle ılgılenmıyorum...

benım ıcın tanrıya ınanmama sebeb o ayetlerın doğruluğu değil..o ayetlerde neyın anlatılmaya calışılmasıdır...

bı konu vardı...kur an hz peygamberın kelıme dagarcığı ve tanrının yardımıyla meydana gelmiştir dıye..ben az cok boyle ınanalardanım..i

nsan merkezlı bır kıtap old. en başta ınsana dusundurebılır...ancak hz peygasmber bir ınsan ve ona tabıı olanlar da bır ınsan...

kur anın ınsan merkezlı olması bızım ınancımızdan hiç bir şey eksiltmez..biz mucıze ısteyen ınsanlardan da değiliz...

ve kur an en başta bir öğüt kitabıdır...

saygılar..!
Alt 04-04-2009, 13:28
Üye

paslıçivi´isimli üyeden Alıntı Mesajı göster
din bir tercih meselesi değildir... bu dünyada neye, hangi dine inancağına sen karar vermiyorsun, seçmiyorsun.. yüksek bir dağın tepesinden bir çok kar tanesi aşağı yuvarlanarak çığ oluşturmuştur, sen hangi çığın altında kaldıysan onunla sürüklenirsin.. yaşadığın zaman ve coğrafyada ne varsa onu yemek zorundasın..

din bir ihtiyaç değildir.. doğduğu andan itibaren morfin verilen çocuk tabii ki morfinman olacaktır.. sadece nesiller boyu geçen bir rahatsızlıktır.. ataların hangi hastalığa yakalanmışsa sana da nesillerce aynısı bulaştırılar..

bir yerlere sığınmak bir ihtiyaçtır...bu dunyada ne kadar ınsan tanrı fıkrıyle..ona sığınmayla moral buluyor bılıyor musun...sığınmak bir ihtiyaçtır...tanrıya sığınmak buyuk bır ihtiyaçtır..dinleri bılemem...

dir bır tercıh meselesıdır...avrupada kaç tane ınsan gosterrebilirsin doğduğu andan ıtıbaren musluman olan...çoğu avrupalı sonradan musluman olmuştur..yanı kendı karar vermıştır..mılanlı kaka 67 kusur kıtap okudum ıslamı araştırıyorum demışti..onlara ne dıyeceğiz..

ya da bu sıtede bı dunya ateist onceden muslumandı...onlar nasıl ateist oldu..
kendı tecihlerıyle..onlarda dinlerini araştırdı..

bak tı ki ateizm guzel ya... çok manevı gorunuyor dedı.. ateıst oldu...

saygılar
Alt 04-04-2009, 17:24
sinner - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
sinner sinner isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Kıdemli Üye
Dinlerden Özgürlük Grubu Üyesi

sinner - MSN üzeri Mesaj gönder

sn katre,
Kuran insanları hiçbir kuşkuya yer bırakmayacak biçimde inandıracak (bilimsel) kanıtlar sunduğunu iddia ediyor:

Zariyat 20-21- Kesin olarak inananlar için, yeryüzünde ve kendi nefislerinde nice deliller vardır. Hiç görmüyor musunuz?

Bu konuda kriter insanların inancı, doğrulaması da ahiret olamayacağına göre, Kuranın bize delil diye sunduğu bilgilerin bilimsel yollarla doğrulanması veya yanlışlanması gerekir.

Misal; insanın topraktan yaratılışı konusu, bilim açısından doğrulanabiliyor mu? Yoksa bu bilgi bir efsane hükmünde mi kalıyor ?
Alt 02-05-2009, 14:20
Üye

sinner´isimli üyeden Alıntı Mesajı göster
sn katre,
Kuran insanları hiçbir kuşkuya yer bırakmayacak biçimde inandıracak (bilimsel) kanıtlar sunduğunu iddia ediyor:

Zariyat 20-21- Kesin olarak inananlar için, yeryüzünde ve kendi nefislerinde nice deliller vardır. Hiç görmüyor musunuz?

Bu konuda kriter insanların inancı, doğrulaması da ahiret olamayacağına göre, Kuranın bize delil diye sunduğu bilgilerin bilimsel yollarla doğrulanması veya yanlışlanması gerekir.

Misal; insanın topraktan yaratılışı konusu, bilim açısından doğrulanabiliyor mu? Yoksa bu bilgi bir efsane hükmünde mi kalıyor ?

sayın sinner

kuranda ki kanıtın ne anlama geldiğini herkes biliyor..buradaki kanıt a bilim de dahildir..doğa da... görebildiğimiz ,düşünebildiğimiz her şey de..

nasıl bir kanıt sizin aradığınız lütfen söyleyin.. tmm..ahiret düşüncesi inanmakla alakalıdır..zaten kuranda bir çok şey inanmakla ilgilidir..mesela cennet sayısı işte sırat köprüsü ..melek ler vb. şeyler bilimsel olmayan(kanıt)şeylerdir..

fakat sayın sinner insanlar bunlara inanmak için ciddi bir sorgulamadan geçerler... mesela öncelikle tanrı inancı ve o nun tek old...daha sonra hz.peygamberin hiç yalan söylememiş old.düşüncesi..davasında samimi old. bilmemiz..ve kendi içinde kuranın genele dönük tutarlı cvplar vermesi..vb. şeyler, bizim yukarıda saydığım şeylere inanmamızı gerekli kılmakta ..

tümevarım gibi düşünelim.. parçadan ..parça parça doğrulardan bütüne ulaşmak gibi dersem sanırım demek istediğimi anlatmış olurum..

saygılar..

Önerilen Siteler