Turan Dursun Sitesi Forumları
Geri git   Turan Dursun Sitesi Forumları > İbrahimi Dinler > Yahudilik

Başlık Düzenleme Araçları Stil
Alt 08-06-2010, 14:40
Khaos Khaos isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Üye

barudi´isimli üyeden Alıntı Mesajı göster
tahrif olmuş kitabın tahrif ithamları

Hz.Sare'nin Hz.İbrahim'in kardeşi olmadığını biz gayet iyi biliyoruz, amcasının kızı o bir kere.
yarım ensest yani.
tevrat da zaten tam ensest olmadığını ispat edebilmek için baba bir anne ayrı kılıfını icad etmişti.
müslümanlar da amcakızı kılıfını bulmuş.
Alt 08-06-2010, 19:57
barudi barudi isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Üye

nihilist´isimli üyeden Alıntı Mesajı göster
yarım ensest yani.
tevrat da zaten tam ensest olmadığını ispat edebilmek için baba bir anne ayrı kılıfını icad etmişti.
müslümanlar da amcakızı kılıfını bulmuş.
kılıf değil gerçek kılıfın kendisi zaten ensest ilişki ithamıdır...
Alt 08-06-2010, 23:31
Nova - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Nova Nova isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Super Moderator
Dinlerden Özgürlük Grubu Üyesi

"Ahzap 51- Onlardan dilediğini geri bırakır, dilediğini yanına alırsın. Sırasını geri bıraktığın kadınlardan dilediğini yanına almanda da sana bir günah yoktur. Onların gözleri aydın olup üzülmemelerine ve kendilerine verdiğin ile hepsinin hoşnut olmalarına en elverişli olan budur. Allah kalblerinizdekini bilir. Allah her şeyi bilir ve yumuşak davranır.
Ahzap 52- Bundan başka kadınlar sana helâl olmaz. Bunları başka eşlerle değiştirmek de olmaz. İsterse güzellikleri hoşuna gitsin. Ancak sahip olduğun cariyen başka. Allah her şeye gözcü bulunuyor."

Buradada baktıki olacak gibi değil insanların tepkisini çekmeye başladı, manevra yapıyor muhammet ahzap 52 de. O zaman olanlar ve insanların beşerini bugün canlandırınız kafanızda, şu anda siz nasıl telefonunuzla oynuyor, çay içip insanlarla konuşuyorsanız, iş yerinizde gereken ciddiyeti ve disiplini gösteriyorsanız, o zamanda aynıydı, olağan üstü hiçbirşey yoktu. Bunlar sadece çevir kazı yanmasın hareketleridir. Bunun benzerlerini daha önce görmüştük. Önce birşey diyor ve sonra kendini muhaf kılıyor, tıpkı kureyşlileri kafalamak için lat-menat-uzza örenğindeki gibi. Akraba evliliği yarı ensest gibidir, ister amca kızı ister hala çocuğu olsun farketmez, bu bilimsel bir dayanaktır.

...ve diyorumki, eğer kız kardeşi de olsaydı onada bir kulp takılırdı, eğer rüzgar var ise mutlaka dökülen yaprak olacaktır.

İddia ediyorum ki ikimiz de "Tanrıtanımaz" larız. Sadece benim inandığım tanrı sayısı seninkinden bir eksik. Diğer olası tanrıları neden reddettiğini anladığın zaman, benim de seninkini neden reddetiğimi anlayacaksın.

Zihin paraşüt gibidir, sadece "açıkken" çalışır.

Benim manevi mirasın akıl ve bilimdir. Atatürk.
Alt 09-06-2010, 18:30
Üye

Alakası yok Ahzap 51'i dikkatli okursan "Geride bıraktıklarını sırasıyla yanına alabilirsin." buyrulmaktadır, yani yanındakileri geri bırakırsın gibi bir ibare yoktur, dolayısıyla burada "Cinsel İlişki" yakıştırması tamamen sizlerin kendi algılamasıdır. Zihniyet bozuk olunca algılama da bozuk oluyor malesef...
Alt 09-06-2010, 19:26
Khaos Khaos isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Üye

zihniyet derken neyi kastettiniz sayın barudi...
6 yaşında kızla nişanlanıp 9 yaşina vardığında yatağına almayı mı kastettiniz.
Alt 09-06-2010, 22:56
Üye

nihilist´isimli üyeden Alıntı Mesajı göster
zihniyet derken neyi kastettiniz sayın barudi...
6 yaşında kızla nişanlanıp 9 yaşina vardığında yatağına almayı mı kastettiniz.
inanmadığın hadislerle neyi ispat etmeye çalışıyorsun?

hadis peygamberin hikmetli sözlerini içerir, ayşe annemizin sözleri ne zaman hadis olmuş? kendi anlatmış, peygamberin bir tane kelimesi yok hadiste (sahte hadis olduğu gün gibi ortada)... güya zeki ve araştırmacı insanlarsınız...
Alt 10-06-2010, 00:36
Nova - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Nova Nova isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Super Moderator
Dinlerden Özgürlük Grubu Üyesi

Barudi, sen söyleyince oluyor da, biz söyleyince neden hoşuna gitmiyor abi anlat bakalım açık açık.

""""hadis peygamberin hikmetli sözlerini içerir, ayşe annemizin sözleri ne zaman hadis olmuş? kendi anlatmış, peygamberin bir tane kelimesi yok hadiste (sahte hadis olduğu gün gibi ortada)... güya zeki ve araştırmacı insanlarsınız... """""

Sen kadını at arka plana, muhammedin sözü kadar o kadının sözünün değeri yokmu? ama evet evet; kadın köledir islamda bu cümlen ile de bunu onaylamış oldun, eline sağlık.

Sen 1500 yıl önce muhammetin o kadınlarla yatmadığını nereden biliyorsun bakalım, yanında kapısında nöbetmi tutuyordun yahu? işin içinde evlilik varsa cinsellik vardır tabiiki.... nede olsa cebrail gelmiş, ona bi kazandan aş yedirmiş ve tamı tamına 30 erkeğin gücü ile donatmış ya muhammedi, bu kadar cinsel gücü olan bi adamı "sevişmedi senin için fesat" diyerek üstelikte görmeden bilmeden nasıl bileceksin ve bana mızrak tutacaksın. Elindeki kaynaklar sadece bu sistemi övmek ve pompalamak üzere konuşlandırılmış argümanlar, kendine gel yahu az düşün. Sen hayalinde peygamberi beyaz tenli olarak canlandırıyorsun, bende müslümanken rüyamda allahı ve peygamberi öyle gördüm hatta cebraili ve azrailide insan suretinde gördüm defalarca.... ama malesef muhammet siyah tenlidir (arap-zenci-afroköken-artık nasıl derseniz işte).

Üzgünüm, bunlar sizin fikirleriniz değil, bunlar sizin düşünmenizi istedikleri fikirler.

Sevgi ve saygılarımla, Nova.

İddia ediyorum ki ikimiz de "Tanrıtanımaz" larız. Sadece benim inandığım tanrı sayısı seninkinden bir eksik. Diğer olası tanrıları neden reddettiğini anladığın zaman, benim de seninkini neden reddetiğimi anlayacaksın.

Zihin paraşüt gibidir, sadece "açıkken" çalışır.

Benim manevi mirasın akıl ve bilimdir. Atatürk.

Konu Nova tarafından (10-06-2010 Saat 00:42 ) değiştirilmiştir.
Alt 10-06-2010, 01:02
aliyarasfal - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
aliyarasfal aliyarasfal isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Üye

Aslında ensesti farkında olmadan savunuyor inananlar. Örneğin kendilerinden önceki dinleri ve kitapları bozulmuş kabul eden islamcı arkadaşlar, kutsal kitaplarının onların bozulması üzerine asla bozulamayacak tek kutsal kitap olduğu iddiasındalar. O halde öncelikle kutsal kitaplarında bu kitapların bozulduğunu anlatan bölümü (bölümleri), sonra neresi bozulmuşsa onu düzelten bölümü ve sonrada bu konuda adı geçen kutsal kişilerin hayatlarını hangi sağlam kaynaklara dayanarak öğrendiklerini açıklayabilmelidir.Özellikle tanrılarının önce gönderdiği kitaptaki bu ensest ilişkiler ile ilgili bölümlerin bozulmuşluğunu kanıtlamalıdırlar.Kanıtlayamazlar ise burda aynı tanrıdan bahsedildiğine göre ensest ilişkiye onay veren tanrı imajı üstlerine kalır. Aksi taktirde Adem ile Havva hikayesinden beri süregelen ve dinlere malolan ( ki hepsini aynı tanrı göndermiş madem) bu olayı onların mirasçısı olarak kabul ve savunma konumuna düşerler.
Şimdilik saygımla gittim...

Sorular sormuyorsan ya ölüsün ya da köle...
Alt 10-06-2010, 01:12
evrensel-insan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
evrensel-insan evrensel-insan isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Kıdemli Üye

evrensel-insan - MSN üzeri Mesaj gönder

Saygideger aliyarasfal;

O donemlerde, ensest algisi, etiksel bir yonlendirim ve yaptirima tabi tutulmamisti. Yoksa, bugunku insanoglu nufusu, sadece Adem ile Havva'dan nasil turerdi?

Eger o devirlerde, ensest iliskinin, etiksel bir yaptirim ve yonlendirimi olsaydi, Adem Havva hikayesi daha baska turlu yazilirdi.

Zaten disinin kadininin "insan yerine konmadigi" donem ve toplmda, kadinin hangi erkekle iliski kurmus olmasinin ne onemi var?, sonucta kadin, her turlu "kullanim araci", o devirde "kullanan" erkegin, akrabalik derecesine mi bakilacak?

Saygilarimla;
evrensel-insan

Evrensel-Insan - Yapılandırmacı Epistemoloji/Bilişsel Bilim/Qua Felsefesi/Serbest Düşünce/Devrimci Sorgulama/Zihinsel Devrim - Evrensel-Insan Zihniyeti
Alt 10-06-2010, 03:53
Üye

nova´isimli üyeden Alıntı Mesajı göster
Barudi, sen söyleyince oluyor da, biz söyleyince neden hoşuna gitmiyor abi anlat bakalım açık açık.

""""hadis peygamberin hikmetli sözlerini içerir, ayşe annemizin sözleri ne zaman hadis olmuş? kendi anlatmış, peygamberin bir tane kelimesi yok hadiste (sahte hadis olduğu gün gibi ortada)... güya zeki ve araştırmacı insanlarsınız... """""

Sen kadını at arka plana, muhammedin sözü kadar o kadının sözünün değeri yokmu? ama evet evet; kadın köledir islamda bu cümlen ile de bunu onaylamış oldun, eline sağlık.

Sen 1500 yıl önce muhammetin o kadınlarla yatmadığını nereden biliyorsun bakalım, yanında kapısında nöbetmi tutuyordun yahu? işin içinde evlilik varsa cinsellik vardır tabiiki.... nede olsa cebrail gelmiş, ona bi kazandan aş yedirmiş ve tamı tamına 30 erkeğin gücü ile donatmış ya muhammedi, bu kadar cinsel gücü olan bi adamı "sevişmedi senin için fesat" diyerek üstelikte görmeden bilmeden nasıl bileceksin ve bana mızrak tutacaksın. Elindeki kaynaklar sadece bu sistemi övmek ve pompalamak üzere konuşlandırılmış argümanlar, kendine gel yahu az düşün. Sen hayalinde peygamberi beyaz tenli olarak canlandırıyorsun, bende müslümanken rüyamda allahı ve peygamberi öyle gördüm hatta cebraili ve azrailide insan suretinde gördüm defalarca.... ama malesef muhammet siyah tenlidir (arap-zenci-afroköken-artık nasıl derseniz işte).

Üzgünüm, bunlar sizin fikirleriniz değil, bunlar sizin düşünmenizi istedikleri fikirler.

Sevgi ve saygılarımla, Nova.
Kadını arka plana atmıyorum, uyduruk hadis olduğunun altını çiziyorum, asıl sen düşün Ayşe annemiz Hz.Muhammed ile nikahlanmadan önce neden nişanlıydı diye?

Ayette sayılan tüm çeşitlere göre örnek verebilecekmisin? evlendiği amca kızı, dayı kızı, teyze kızı, hala kızı kim? hepsine örnek var mı? öyleyse neden fırsattan istifade etmemiş? hani bu kitabı size göre Muhamed uydurmuştu, uyduran insan bu kadar kendini köşeye sıkıştırırmı? begendiğini kendine haram kılacak kadar? evlilikler cinsel ilişki üzerine kurulmaz bunu sizde gayet iyi biliyorsunuz.

bana kanıt soruyorsun ama sende kanıtsız konuşuyorsun nasıl anlaşacağız?
en azından benim biraz kanıtım var, senin hiç yok... nasıl olacak bu iş?

Önerilen Siteler

Etiket
ensest, lut, süleyman, İbrahim