Turan Dursun Sitesi Forumları
Geri git   Turan Dursun Sitesi Forumları > Bilim > Biyoloji > Evrim

Başlık Düzenleme Araçları Stil
Alt 04-04-2011, 17:11
texas - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
texas texas isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Üye

Standart Celal Şengör vs ilahiyatçılar -Siyaset meydanı

arkadaşlar ilk 8 partı paylaştım toplam 23 partlık bir tartışma yaklaşık 3-3.5 saat.youtube'dan devamını bulabilirsiniz ama isterseniz buradan paylaşırım yine. Mutlaka izleyin. Celal Şengör ilahiyatçıları bilimle dövüyor resmen.

Bilgi cesaret verir, cehalet küstahlık. (Terry)
Alt 04-04-2011, 17:24
taylan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
taylan taylan isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Kıdemli Üye
Dinlerden Özgürlük Grubu Üyesi

Sayın Texas çok ilgiyle izlediğim ve arşivimde yer alan bir tartışma bu. Celal Şengör hocayı da çok severim. Paylaşım için teşekkürler.

http://evrimteorisi.org
Hayat Değişimdir...
Alt 20-01-2019, 15:52
ilahimasal ilahimasal isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Üye

Halk tv de Ali Demirsoy ve Celal Şengörün katıldıkları programda , Celal şengörün ,iki ayaklı ve dört ayaklıların omur iliginin kafaya bağlantısını göstermek için , studyodaki masanın önüne gelip yere çökerek anlatımı , celal şengör hakkındaki görüşümü değiştirdi.

Kral adammış. Ögretmek icin ,O kilo ile kendini yere kapaklaması takdir edilecek bir hareketti.

Halk tv de konuşuyorlar.
Alt 20-01-2019, 21:53
Ahlaksız - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Ahlaksız Ahlaksız isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Üye

Türkü´isimli üyeden Alıntı Mesajı göster
Kral adammış.
Sevgili Türkü;düşünce ve ifade özgürlüğüne saygı duymayana ''adam'' denir mi?
Ben demem..İsterse Dünya'nın en iyi insanı olsun,benim gözümde b.ktan farksızdır böyle biri..

Bir insanın ne durumda olduğu da,belli şeylere bakılarak ortaya konamaz..Mesela Hitler'in de takdir edilecek davranışları olmuş olabilir..Atıyorum,sanata çok önem veriyordu diyelim..Bu kişiye ''sanat için kendini mahvediyor,ne kral adam'' denir mi?Denmez..

Celal Şengör ''ezandan rahatsız olan dağa çıksın'' dedi mi?
Dedi..!
Buna rağmen Celal'e ''kral adammış'' der misiniz?
Alt 21-01-2019, 00:11
karakedi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
karakedi karakedi isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Üye

bakma şimdi celal şengör iyi falan diyoruz da. dangalozun tekidir.
peki türkiyedeki en bilgili, en popüler ateistlerden birinin ezandan rahatsız olan daha çıksın demesini nasıl açıklıyorsunuz sn Ahlaksız? her şeyi ateizm/islamlık ekseninde değerlendiriyorsunuz. ezana gelince düşünce özgürlüğüne saygı duymamasından bahsetmeniz bana garip geldi. ateist olduğunu açık açık söyleyen bir adamın, üstelik en çok da cehaletten şikayet eden bir bilim adamının düşünce özgürlüğüne saygı duymaması söz konusu olabilir mi sizce?

ben isterim ki
eğilsin dallar bereketten
ama insanoğlu başını eğmesin
utançtan yada güçsüzlükten
her şey eğilsin insanın önünde
ama insan, insana tutsak olmasın
Alt 21-01-2019, 00:42
Ahlaksız - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Ahlaksız Ahlaksız isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Üye

karakedi´isimli üyeden Alıntı Mesajı göster
bakma şimdi celal şengör iyi falan diyoruz da. dangalozun tekidir.
peki türkiyedeki en bilgili, en popüler ateistlerden birinin ezandan rahatsız olan daha çıksın demesini nasıl açıklıyorsunuz sn Ahlaksız? her şeyi ateizm/islamlık ekseninde değerlendiriyorsunuz. ezana gelince düşünce özgürlüğüne saygı duymamasından bahsetmeniz bana garip geldi. ateist olduğunu açık açık söyleyen bir adamın, üstelik en çok da cehaletten şikayet eden bir bilim adamının düşünce özgürlüğüne saygı duymaması söz konusu olabilir mi sizce?
Aslında açıklanacak bir şey yok sayın karakedi..
Burada konu ezan filan da değil..Bir toplumda,bir kişi,bir konuda rahatsızlık duyabilir ve bunu uygun bir dille ifade edebilir..Kimse de bu kişiyi,bu görüşünden ötürü yargılayamaz..Örnek veriyorum..Türkiye'de yaşayan bir kişi Atatürk'ü sevmediğini söyleyebilir..Hatta Anıtkabir'deki yapılan törenlerin,anlamsız olduğunu da söyleyebilir..Biz bu kişiye saygı duyacağız sadece..Tutup bu kişiye ''Atatürk'ü sevmiyorsan,defol git bu ülkeden'' mi diyeceğiz?
Celal'in yaptığı da böyle..Türkiye'de yaşayan birisi ezandan rahatsız olamazmış..Niye?Çünkü Celal bey öyle istiyor..''Rahatsızsan,defol git bu ülkeden'' diye de ekliyor..

Bu kişi ateistmiş..Aydınmış filan..Tam bir Müslüman toplum aydını..Görüntü ateist ama kafa Müslüman..

Bana gelince..Ben her şeyi ateizme/islama filan bağlamıyorum..Dediğim net..DÜŞÜNCE VE İFADE ÖZGÜRLÜĞÜ..Mesela Türkiye'de yaşayan bir Müslüman,benim ezanın susması konusundaki düşüncelerime ne der?Hangi birisi,benim bu konudaki ifadelerime saygı duyar?Hiç biri..Müslümanın doğasında düşünce ve ifade özgürlüğüne saygı yoktur..Müslüman sadece Müslümanı düşünür,başkasını asla..
Burada bu gerçeklerden bahsediyoruz sadece..
Size Celal'in neden böyle olduğunu da söyleyeyim..Çünkü Celal,doğuştan ateist..Sonradan değil..Yani Celal,bu konulardan anlamaz..Bu konuları yaşamış değil..Haliyle Müslüman kafasını bilmez,ateizmin ne olduğunu da..3-5 kitap okuyup,3-5 cümle kuruyor sadece..
Bir başka şeyi daha belirteyim
Türkler abartmayı çok sever..Bu alışkanlıkları da araplardan Türklere sirayet etmiştir..Siyasetçilerini tanrılaştırırlar,aydınlarını göklere çıkarırlar,futbolcularına bile taparlar..
Celal'i de Türkler abarta abarta anlatırlar ama ben Celal'in gerçekte,ne olduğunu bir önceki mesajımda belirttim..
Alt 21-01-2019, 11:51
kartopu kartopu isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Üye

Cep telefonlarına mesaj göndersinler ezana ne gerek var. Zaten ezan okuyan minareye çıkmıyor bir çok minarenin merdiveni bile yok.
Ayrıca ezan bir çağrı farklı yollarla da olur.

Ben ezanın bu kadar yüksek sesle okunmasından rahatsızım Dağa mı çıkmam gerekiyor bu ülkeyi terk etmem mi.
Celal Şengör e soruyorum Hocammm ne yapacağım.

Bir dönemler yüksek sesle istiklal marşı söylenir duyduğun yerde hazır ol a geçecek bitinceye kadar öyle duracaktın sıkıyorsa bir kımılda.

Ne değişti.

Bir zamanlar komünistler Moskova ya diye adres gösterenler vardı . Ne değişti. Dünya değişti, sınırlar etkisizleşti, sermaye global oldu, üretimde işçi yerine robot kullanımı arttı, bazıları çaktığımız yerde hala.

Önerilen Siteler

Başlık Düzenleme Araçları
Stil