Turan Dursun Sitesi Forumları
Geri git   Turan Dursun Sitesi Forumları > Bilim > Biyoloji > Evrim

Başlık Düzenleme Araçları Stil
Alt 13-11-2017, 19:54
Turdur Turdur isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Üye
Dinlerden Özgürlük Grubu Üyesi

Standart Darwin'e göre Türkler aşağı ırk mı ?

... Bunlar çoğunlukla teknik kitaplardır. Darwin'in görüşlerini, özellikle de iç dünyasını ve yakın çevresi ile paylaştığı düşüncelerini en iyi yansıtan kaynak ise, ölümünden altı yıl sonra oğlu Francis Darwin tarafından yayınlanan Life and Letters of Charles Darwin (Charles Darwin'in Hayatı ve Mektupları) adlı kitaptır. Bu kitapta Darwin'in çok sayıda mektubu vardır ve bu mektuplarda ilginç görüşler dile getirilmektedir.

Bu kitap yayınlandıktan sonra İngiliz fikir adamları arasında önemli bir yankı uyandırmış, özellikle de Darwin'in taraftarları, kitabın her satırını inceleyerek kendilerine akıl hocalığı yapan kişinin görüşlerini etüd etmişlerdir.

Kitapta yer alan mektuplardan bir tanesi ise, oldukça önemli siyasi mesajlar taşıdığı için büyük dikkat çekmiştir. Özellikle İngiltere'nin Osmanlı İmparatorluğu'na cephe aldığı, İngiliz başbakanı Gladstone'un "Türkler insanlığın insan olmayan numuneleridir. Medeniyetimizin bekası için onları Asya steplerine geri sürmeli veya Anadolu'da yok etmeliyiz"[Süleyman Kocabaş, Hindistan Yolu ve Petrol Uğruna Yapılanlar, Türkiye ve İngiltere, 1.b., İstanbul: Vatan Yayınları, 1985, s. 231 ] gibi sözleri ısrarla tekrarladığı bir dönemde yayınlanan bu mektup kısa sürede önemli bir propaganda malzemesi haline gelmiştir. Çünkü Darwin'in bu mektuptaki fikirleri Gladstone'unkiyle aynı, hatta daha da fanatiktir.

Söz konusu mektup, Charles Darwin tarafından 3 Temmuz 1881 tarihinde W. Graham adlı bir bilim adamına yazılmıştır. Darwin, mektubun girişinde doğada bir amaç ve anlam olmadığı yönündeki klasik materyalist mantıklarını tekrar etmektedir. Ancak sonra konuyu doğal seleksiyon kavramına çekmekte ve doğal seleksiyonun "geri ırkları" eleyerek medeniyetin gelişmesine katkıda bulunduğunu öne sürmektedir. Darwin'in "geri ırk" kavramına kendince örnek olarak gösterdiği millet ise Türk Milleti'dir. Darwin aynen şöyle yazmaktadır:
"Doğal seleksiyona dayalı kavganın, medeniyetin ilerleyişine sizin zannettiğinizden daha fazla yarar sağladığını ve sağlamakta olduğunu gösterebilirim. Düşünün ki, birkaç yüzyıl önce Avrupa, TÜRKLER TARAFINDAN İŞGAL EDİLDİĞİNDE, Avrupa milletleri nasıl risk altında kalmıştı, bugün Avrupa'nın TÜRKLER TARAFINDAN İŞGALİ bize ne kadar gülünç geliyor.

Avrupa ırkları olarak bilinen medeni ırklar, yaşam mücadelesinde Türklere karşı kesin bir galibiyet elde etmişlerdir. Dünyanın çok da uzak olmayan bir geleceğine baktığımda, çok sayıdakı AŞAĞI IRKLARIN medenileşmiş yüksek ırklar tarafından ELİMİNE EDİLECEĞİNİ (YOK EDİLECEĞİNİ) görüyorum." (Francis Darwin, The Life and Letters of Charles Darwin, Vol. I, 1888. New York: D. Appleton and Company, s. 285-286) ...
Alt 14-11-2017, 00:40
Dijwar - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Dijwar Dijwar isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Üye

Türkler ve Türk Milliyetçileri genelde kompleksli oluyorlar ama ben şu zamana kadar şunu gözlemledim:
Gelişme ve ilerleme, genetik değil, gelenektir.

Yani kim disiplinli çalışırsa, başarıyor. Almanlar; Türklerden ya da Kürtlerden daha üstün oldukları için değil, sistem ,hedef ve disiplin insanı oldukları için başarılı oluyorlar.

Kişiliklerinde devrim yapamayanlar, devrimci olamazlar
Mahir ÇAYAN
Alt 14-11-2017, 01:36
Felâsife - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Felâsife Felâsife isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Üye

Darwin amcamız da belli ki Avrupa'nın Türk sempatizan söylemlerinden, propagandalarından hayli etkilenmiş, hoş gerçi etkilenmesinde ne olsun, Avrupa'lının anlayacağı şekilde de doğal seçilimi, Türklerin nasıl elendiği şeklinde misal vermiş. Siyaseten de böyle demiş olabilir, Türkler üzerine oynamak her zaman geçerli akçe olsa gerek. Helede ortada kabul ettirilecek bir teori varken.

İşin garibide gelecekte görüyorum derken, şimdilerde zaten "doğal seçilim" diye bir şey kalmadı ki?
Olan şeyin adı "suni seçilim"
Yüksek ırk meselesi de ilginç tabi, kim bunlar merak ediyor insan.

Bilim artık önüne geleni yaşatıyor, yaşayanları da daha uzun yaşatıyor, öyle güçlü olan ayakta kalır diye bir prensipte kalmadı ortada. Bilakis "zayıf" olanlarda ayakta kalıyor, oysa doğal seçilim zayıfa şans vermiyordu ki? Hatta çoğu durumda güçlüye de bir şans vermiyor.
Zaten insanlık bu zayıfıda ayakta tutmak meselesi yüzünden, geleceğe sağlam ırk taşıyamayacak.

Şimdilerde insan mısın? zayıf, güçlü hiç fark etmiyor, daha fazla yaşamak kesin, nüfusun katlaması ise garanti.
Yüksek ırk teknoloji ile ayakta kalan, yarı mekanik insan çeşitiyse bilemedim.

Derinde ittifaklar var, yüzeye çıktıkça ayrılıklar.
Zıtlar temelde aynıdır, gayrı hikayedir ayrılıklar.
Artık yersen bu ayrılıktır, yemezsen de aynılıktır.
Aynılaşanlar ayrı olamaz, kandırmacadır ayrılıklar.
Alt 18-11-2017, 23:56
ilahimasal ilahimasal isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Üye

Aklı evvelin birisi harun cami mahyasının iddiası ile konuyu çarpıtarak açmış.

Harun cami mahyası kaynaklı safsata şu

. "Darwin ırkçı ve Türk düşmanıydı. W. Graham’a yazdığı 3 Temmuz 1881 tarihli mektubunda, ırkçı düşüncesini şöyle ifade etmişti: "(...) Avrupalı ırklar olarak bilinen medeni ırklar, yaşam mücadelesinde TÜRK BARBARLIĞINA karşı galip gelmişlerdir. Dünyanın çok da uzak olmayan bir geleceğine baktığımda, BU TÜR AŞAĞI IRKLARIN çoğunun medenileşmiş yüksek ırklar tarafından elemine edileceğini (yok edileceğini) görüyorum."" (Harun Yahya, Yaratılış Atlası 1, s.606
İşin aslıda altta ki linkte.

http://evrimagaci.org/article/tr/dar...-dusmani-miydi.

Darwin i insanların gözünde, milliyetci safsata yolunu kullanarak küçük düşürmek , kadın bacak göğüs programları dahi tutmayan fetoş aşığı, tescilli bir delinin sözü ile olmaz zaten.

Darwin evrim konusu ile çığır. Harun cami mahyası ise dansöz açmıştır. Bu tip sorunlu insanların iddiaalarını ciddiye dahi almamak geekir.
Alt 19-11-2017, 21:20
Turdur Turdur isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Üye
Dinlerden Özgürlük Grubu Üyesi

Fabula´isimli üyeden Alıntı Mesajı göster
Aklı evvelin birisi harun cami mahyasının iddiası ile konuyu çarpıtarak açmış.
Konuyu alıntıladım, aklı ahir bey efendi.
Alt 03-03-2021, 11:01
ilahimasal ilahimasal isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Üye

Darvin e ait olduğu söylenen metnin , dil cevirisi an itibarı ile bu şekilde çevirdi.

İngilizce metin

the more civilised so-called caucasian races have beaten the turkish hollow in the struggle for existence. Looking to the world at no very distant date, what an endless number of the lower races will have been eliminated by the higher civilized races throughout the world

Türkcesi çevirisi
daha medeni sözde Kafkas ırkları, varoluş mücadelesinde Türk çukurunu yendi. Dünyaya çok uzak olmayan bir tarihte bakıldığında, dünya çapındaki yüksek uygar ırklar tarafından ne kadar çok sayıda alt ırkın ortadan kaldırılmış olacağı

" Türk çukuru" diyor.
Osmanlı devletinden sebep bunu diyor ama osmanlı kendini " türk " degil , ibrahim milleti yani müslüman olarak görüyor.
Darvin nin , osmanlıya " türk" demesi garip. Demekki avrupada algı bu şekilde.

Darvin haksızmı?
Bence haklı , türkler dedigi , islam egemenligini (arap milliyetçiliği) kabul etmiş ve arapların ardından hiç bir gelişme ortaya koyamamış , derleme toplama osmanlı türklügünün saldırmak ve işgal etmekten başka hiç bir meziyeti olmayan haline " çukur" demiş.
O çukurun icine düşen tüm halklar kendini çukurdan çıkartmaya ugraşmış , çukurdan kurtulanlarda var kurtulamayanlarda var.
Birde o cukurun dibinde gönüllüler var.

Çukur bu gün halen mevcut.
Adıda kemalizm çukuru.
Kemalizm çukuru, eskiden osmanlı çukuruydu , çukur aynı çukur , ismi ve birazda işlevi degişmiş o kadar.

Bu forumun geçmidindeki etkin üyelere baktığımda bir çok kemalisti fark ettim.
Ben kemalist taraftayken , kemalizmin solda bir düşünce ve yapılanma oldugu saftirikligi ile yaşıyıp gidiyordum.
Aynı dine allaha inandıgım gibi.

İkisinide birazcık kurcalayınca , ikisininde aldatmaca oldugunu hatta gözümüzün ićine soka soka , tarih boyunca yaptıkları zalimlikleri devrim diye haykırmamız , onların degil ben ve gibilerinin suçu.
Şimdi forumda olmayan ve kemalist ateist olanların olan biteni bilipte halen kemalizme dayanak vermeleri enteresan.
Hadi ben bilgi sahibi degildim. Farkına varamadım. O cukurda bekledim durdum. E be enteresan ateist kemalist üyeler siz bilipte o cukurda niye durdunuz.

Sevgili dilaverde bu dunyada yok ama onunda bir yazısında , kemalizmi savundugu bir yazıya denk geldim.
Olabilir insanlar dine , kemalizme sempati duyabilirde , e be kardeşim kemalist devrim dedigin dönemde , neresi devrimse! Tarihi bilip nasıl olurda bu fikre, sırf dinci tehlikye karşı taraf olabilirsin?
Bakın mesela
Tercih yapmak ZORUNDA kalsam secenekte olmasa , bu günkü farkındalığımla
İslamcıları , ülkücü kemalistlere tercih ederim.

Ülkücü , ırkcı , türkcü , turancı , kemalist , bunların tamamı beni rahatsız ediyor. Hepside aynı şeyler.
Kemalizmin düzeninde hepsi kemalizme hizmet eden ideolojiler ve tamamı emeğe düşman , halka düşman yapılar.
Alayı komunuzmin , sosyalizmin azılı düşmanı.

Ulan ne var bu sosyalizmde ? Sadece bir grup şerefsizin , insanların , doğanın sömürülmesinin yanlış oldugunu ve bunun engelenmesi gerektigini söyleyen bir düşünce.
Adamlar yani kemalizm , daha t.c olmadan bu düşüncedeki insanlara saldırıp katletmiş halende katlediyor. Bu günkü kemalizmin adı. Akp zihniyeti

Halkı öyle manipule etmişlerki , şöyle hafiften ne oluyor diye bir baksa anlayacak ama işte o manipule olma durumu , kendine faydası olacak duruma baş düşman diye kudurmuş gibi her yerde saldırıyorlar.
Hah işte o çukur bu çukur.
Alt 03-03-2021, 14:51
LEVH - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
LEVH LEVH isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Üye

Mu kıtası battığında Türkler yani Mo'oğulları İrlanda ve İngiltere'den girip tüm Avrupa'nın üstünden geçmişler ve Anadolu'ya kadar yerleşmişler, bir taraftan Amerika'ya diğer taraftan Asya'ya yerleşmiştir. Yapılan genetik araştırmalar Avrupalıların en az %10 Türk geni taşıdığını, aynı şekilde Çinlilerin de %10 oranında Moğol hükümdarı Cengiz Han'ın genini taşıdığını göstermektedir.
Dolayısıyla Avrupalıların Türklere karşı kompleksli, ezik ve kindar davranmalarının gerçekçi bir backgroundu vardır.

Ayık kafayla da forumda yazılmaz ki.

Yasal Uyarı: İçki zararlıdır.

Günde beş sefer hakarete uğruyorum, hiç kimseye hakaret davası açmıyorum.

Hay yaa len salak,
Hay yaa len veled.

Susuyorsak adamlığımızdan.

Önerilen Siteler

Etiket
darwin, evrim, evrim teorisi, türk düşmanlığı, ırkçılık