Turan Dursun Sitesi Forumları
Geri git   Turan Dursun Sitesi Forumları > Genel Forumlar > Politika > Aktüel Haberler

Başlık Düzenleme Araçları Stil
Alt 23-11-2022, 18:24
Şüpheci Dinsiz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Şüpheci Dinsiz Şüpheci Dinsiz isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Kıdemli Üye
Dinlerden Özgürlük Grubu Üyesi

Tayyip Erdoğan, ABD başkanı Biden herifiyle görüşeceğini umduğu G20 toplantısı için Endonezya'ya gitmeden önce İstiklal Caddesi saldırısı gerçekleşti. Biden'la konuşmak ve uluslararası kamuoyu desteği kazanmak için bu terör olayı, tıpkı 15 Temmuz gibi "Allah'ın lütfu" oldu.

Ne var ki, terör olayını gerçekleştiren kişilerin şeriatçı ÖSO ile ve MHP'li uyuşturucu kaçakçısı bir kişiyle bağlantıları ortaya çıktı. Buna rağmen Türkiye ordusu olaydan PKK/YPG'yi sorumlu tuttu, Kobani'ye, Kandil'e hava bombardımanı gerçekleştirdi.

Hava bombardımanından sonra Türkiye'ye roket saldırısı gerçekleştirildi, Türkiye ordusu bu saldırıdan da PKK/YPG'yi sorumlu tuttu, oysa roketlerin atıldığı bölge Türkiye ordusunun ve ÖSO gibi IŞİD'ci çetelerin kontrolünde.

Belli ki, İstiklal Caddesi saldırısı, Kobani'yi işgal etmek için devlet tarafından organize edilmiş bir eylem. Bunu bütün muhalefet partileri biliyor ama yine de kendi halkını katleden iktidar için kılını kıpırdatmıyorlar.

Ahmet Nesin ve Fehim Taştekin'in bu konu hakkında ayrıntılı bilgi veren youtube videoları var.
https://www.youtube.com/@AhmetNesin1
https://www.youtube.com/@fehim.tastekin

* Bir ben vardır bende, benden içeri. (Yunus Emre)
* Gören bizi sanır deli, usludan yeğdir delimiz. (Muhy-i)
* Kadınlar insan, biz insanoğlu. (Neşet Ertaş)
* Bu otobüs de benim Maserati'm, halkımla birlikte kullanıyoruz. (Tuncel Kurtiz)
* Rahat yaşamak uğruna gerçeği mezara mı götüreyim; halka gerçeği anlatmak uğruna ölümü mü göze alayım? (Turan Dursun)
* Beneath this mask there is more than flesh, beneath this mask there is an idea Mr Creedy, and ideas are bullet-proof. (V for vendetta)
* O iyi insanlar, o güzel atlara binip çekip gittiler. Demirin tuncuna, insanın piçine kaldık. (Yaşar Kemal)
* Sen yanmazsan, ben yanmazsam, biz yanmazsak, nasıl çıkar karanlıklar aydınlığa. (Nazım Hikmet Ran)
* Çin'den İspanya'ya, Ümit Burnu'ndan Alaska'ya kadar her milli bahride her kilometrede dostum ve düşmanım var. Dostlar ki; bir kere bile selamlaşmadık, aynı ekmek, aynı hürriyet, aynı hasret için ölebiliriz..
(Nazım Hikmet Ran)
Alt 24-11-2022, 15:21
Baskoylu Baskoylu isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Üye

Saygideger Dostlar,

Daha once defalarca kaleme aldigim BU FASIST KOHNE DUZEN VE BU DUZENIN KURUCUSUNUN TURKIYE HALKLARI UZERINDE OYNADIGI OYUNLARI ANLATMAKLA BITIREMEYIZ.

Bu toplum KENDI DUSMANINA ASIK OLAN BIR TOPLUMDUR.
Bu toplum HER TURLU YALAN, SAHTEKARLIK, DUZENBAZLIGA KANAN BIR TOPLUMDUR.

Cumhuriyettin kurulusundan bu yana halklar uzerinde oynanan oyun, halklari bir birine dusman ederek, dusman gostermeye calisarak SALTANATLARINI VE IKTIDARLARINI KORUMUSLARDIR.

Daha onceleri kendilerini cok guclu sandiklari ISKENCE-HANELERINDE, Tirnak koparmak, Parmak kesmek, Vucudun butun bolgelerinde Sigara Sondurmek vs vs vs vs benzeri inskenceleri durduran BU FASIST KOHNE DUZENIN EFENDILERI HIC KUSKUSUZ DUNYA HALKLARIN BAS DUSMANI OLAN EMPERYALISTLERDIR. Bunlarin direktifleri ile iskencicileri ve iskenceyi yaptiranlari kotu konuma sokmamak icin, iz birakmiyacak IC ORGANLARINI PARCALIYACAK VE BEYIN HUCRELERINDE TARIHBATLAR yaratacak taktikleri vererek Hem kendilerine bagimli olanlari hemde kendilerinin omrunu uzatmak icin butun imkanlarini kullanirlar.

11 EYLUL, bunun en guzel orneklerinden biridir, Bin Ladin`i kendi yetistirdi, Afganistanin basina getirdi, ikiz KULELERIN Yapida kullanilan malzemelerin kansere yol acmasindan dolayi yikilmasi gerektiginden, 1 tasla 3 kus vurma misali,
1. Bin Ladin`i kullandi, Kuleleri yikti.
2. Afganistani kendi emirlerini dinliyen bir dedigini iki yapmiyan iktidara teslim etti.
3. Bin Ladinin butun mal varligina el koydu, Mal varligi ile degil ikiz kuleleri, bin tane ikiz kule yaptiracak mal varligina el koydu...

Turkiye`de ABD nin ENIGI olduguna gore. Istedikleri oyunu oynamaktadirlar.....

Saygi ve Insani Sevgilerimle

MILLIYETCILIK COCUKLUK HASTALIGIDIR. INSANLIGIN DA KIZAMIGIDIR. EINSTEIN.
ADOLF HITLER VE MUSSOLINI GIBI IRKCILARIN USTASI, ATATURK`TUR
Alt 07-12-2022, 10:24
Şüpheci Dinsiz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Şüpheci Dinsiz Şüpheci Dinsiz isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Kıdemli Üye

* Bir ben vardır bende, benden içeri. (Yunus Emre)
* Gören bizi sanır deli, usludan yeğdir delimiz. (Muhy-i)
* Kadınlar insan, biz insanoğlu. (Neşet Ertaş)
* Bu otobüs de benim Maserati'm, halkımla birlikte kullanıyoruz. (Tuncel Kurtiz)
* Rahat yaşamak uğruna gerçeği mezara mı götüreyim; halka gerçeği anlatmak uğruna ölümü mü göze alayım? (Turan Dursun)
* Beneath this mask there is more than flesh, beneath this mask there is an idea Mr Creedy, and ideas are bullet-proof. (V for vendetta)
* O iyi insanlar, o güzel atlara binip çekip gittiler. Demirin tuncuna, insanın piçine kaldık. (Yaşar Kemal)
* Sen yanmazsan, ben yanmazsam, biz yanmazsak, nasıl çıkar karanlıklar aydınlığa. (Nazım Hikmet Ran)
* Çin'den İspanya'ya, Ümit Burnu'ndan Alaska'ya kadar her milli bahride her kilometrede dostum ve düşmanım var. Dostlar ki; bir kere bile selamlaşmadık, aynı ekmek, aynı hürriyet, aynı hasret için ölebiliriz..
(Nazım Hikmet Ran)
Alt 26-08-2023, 18:32
Yıldıztozu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Yıldıztozu Yıldıztozu isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Üye

Fransa'da üretim fazlası şaraplar imha edilecekmiş. Halka bedava dağıtsalarmış diyeceğim de fiyatlar düşer. Üstelik imha etmek için ekstra para harcayacakmış. Boşa giden lezzetli şaraplara üzüldüm.
https://www.bbc.com/turkce/articles/cp61lrn3x8eo

Arz/talep denilen oran her şeyin belirleyicisi. İnsanlar için sınırlı sayıda olan şeyler değerli görülüyor. Bolluk olursa değeri düşüyor.
İnsanda üstteki azınlık olmaya yönelik içgüdüsel bir rekabet yönelimi var. Sistemi sürdüren de bu duygu.
Kedilerde bu yok mesela. Yaşam alanları tehdit edilmediği sürece rekabet ve kıskançlık duygusu sıfır. Kedi felsefesi diye bir kitap okudum, ilgi çekici beğendim. Kedilerden ders alınacak özellikler var.
Alt 13-09-2023, 18:47
ilahimasal ilahimasal isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Üye

Meksika parlementosunda
"uzaylı " ! Cesedi

Yalan haber olması muhtemel ama ! Resmi ya işte.

Haber ilginç
Meksika nın RESMİ bir paylaşımı , şaka yapmıyorlar sanırım çünkü parlementoda resmen sergilemişler.
İnsan desen insan değil , evrim desen böyle evrim mi olur.
Madenlerde bulmuşlar galiba , 1000 senelik deniyor.

Halk tv haber de paylaşılmış
Haber detay
Haberin içinde videoda var.
https://halktv.com.tr/yasam/dunyayi-...-degil-769480h

Alt 14-09-2023, 07:28
Yıldıztozu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Yıldıztozu Yıldıztozu isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Üye

Elle yapılmış feyk muhtemelen.
Uzaylı filmlerinden alıntı gibi duruyor tipi.
Alt 02-03-2024, 02:55
Alvin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Alvin Alvin isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Üye

DEM Parti, Hezex'te avukat Doğan Adıbelli ile 40 yıl sonra toprağına geri dönen Süryani yurttaş Türkan Kayır'ı aday gösterdi.

https://www.ozgurpolitika.com/haberi...sbaskan-186883

Guzel haber bu.

"Happiness is a state of mind. It's just according to the way you look at things."
— Walt Disney

Önerilen Siteler