Turan Dursun Sitesi Forumları
Geri git   Turan Dursun Sitesi Forumları > İbrahimi Dinler > İslam

Başlık Düzenleme Araçları Stil
Alt 19-09-2009, 00:06
-InVi- -InVi- isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Denetimdeki Üye

-InVi- - MSN üzeri Mesaj gönder

Ama alıntı hırsızlığında yüzsüzlük edenlerin peşini bırakmam.
Kendin emek ver de yaz. Çalma.
Hz.Pante

https://turandursun.com/forumlar/show...6&postcount=27

Mutezile !
Önemli olan insanlarin elestirdikleri degerler hakkindaki kendi fikirleri , ama tabi bunu yapabilmek icinde, azami bilgi birikime sahip olmak lazim.
Simdi ben senin kopyala yapistirmalarina alismasina alistim'da.....
acaba diyorum, s bu kurani kerim arastirmalarin ve bulgularin hakkinda ne zaman birseyler paylasmayi düsünyorsun ?
Hani bu basligi kurani kerim hakkindaki genel arastirmalari ve bulgularindan söz ediyorsan, o zaman hergün bir tane link asmandaki engel ne ?
Bu hem site tüzügü olarak sart hemde seninde daha önceden vurgu yaptigin gibi "tasarruf" acisindan dogru birsey degilmi ?
haa yok kendi dogrularina sahip cikmaya niyetli degilsin...o zaman sorun yok...
c/p yapmaya devam....
Alt 19-09-2009, 00:13
Alchindus Alchindus isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Denetimdeki Üye

İftiradan yüce Mevlaya sığınırım! Artık gözünün önünüde göremez olmuşsun, yazdığım yazıya verdiğim bağlantıya tıkla!

Gerçi Radikalden yaptığın buz gibi intihali inkar etmiştin bunu etmen pek tabidir senin için!

Alchindus´isimli üyeden Alıntı Mesajı göster

Arkadaşın kopyala yapıştır alışkanlığı o denli hücrelerine sinmişki bırakınız orjinal bir yanıt iddia edilen araştırma ve elde edilen bir bulguyu ortaya koymak, yeni bir mesaj dahi yazacak mecal olmadığından daha öncesinde koypalayıp yapıştırdığı ve yanıtını aldığı bir mesajı tekrar serrişte etme noktasına kadar ricat etmiş

http://www.turandursun.com/forumlar/...&postcount=425

Mesnetsiz savların berhava edildiği yanıtlar ise buradadır http://www.turandursun.com/forumlar/...&postcount=432

Bir müddeinin heybesinde taş olmaması hali ne kötüdür!
Alt 19-09-2009, 00:24
Mutezile - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Mutezile Mutezile isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Üye
Dinlerden Özgürlük Grubu Üyesi

Kopyala yapıştır dediğin yazı bir kolajdır. Kolajı ben yapmışım. Konunun bam teline dokunan bir yazıdır..

Yav Alchindus; sen geceyarısı ne arıyorsun TD'de.? Hani senin her dakikan kıymetliydi, senin gibi Allame-i cihanı bu sitede ıvır zııvırla meşgul ederek çoook değerli zamanını heba ettiriyorduk?

Sen de tutarlılığın eseri var mıdır?

Sitenin müptelası oldun muhterem. Öyleyse milleti neden aşağıladın yok benim zamaım hepinizinkinden değerli, ben herkesle tartışmam, sıkletim değilsiniz..

Sen gerçekten tutarlılık konusunda caydırıcı bir örnek teşkil ediyorsun..

İnvi; senin iletilerini mecburen okuyorum. Yanıt beklemediğin ve ağzını bozmadığın sürece keyfince takıl. Rahat ol, geniş geniş yaz çiz.

‘Barışı sabote etmek için Türklerle savaştık. Öldük ve öldürdük… Sevr Antlaşması ve ‘büyük Ermenistan’ hayali gözlerimizi kör etti. Kandırıldık ve Rusya’ya bağlandık… Tehcir doğruydu ve gerekliydi…’

''Askerî operasyonlara katıldık. Kandırıldık ve Rusya’ya bağlandık. Tehcir doğruydu ve gerekliydi. Gerçekleri göremedik, olayların sebebi biziz. Türklerin millî mücadelesi haklıydı. Barışı reddetmemiz ve silahlanmamız büyük bir hataydı. ''
Ovanes Kaçaznuni (Ermenistan'ın 1. Başbakanı)
Alt 19-09-2009, 00:36
Alchindus Alchindus isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Denetimdeki Üye

Mutezile´isimli üyeden Alıntı Mesajı göster
Kopyala yapıştır dediğin yazı bir kolajdır. Kolajı ben yapmışım. Konunun bam teline dokunan bir yazıdır..
Bu şimdi cevap mı olmakta! Biz ne diyoruz! Arkadaşın heybesinde hiç taş yok! Dört sahife önce yazdığını sıkılmadan "konunun özüne ilişkin bir şeyler söyleyelim" diyerek sanki yeni bir kelam edermiş gibi aynen tekrar yapıştırıyorsun!

Bam teli ha Benim dokunmamdan sonra elde bamda telde kalmadı ki http://www.turandursun.com/forumlar/...&postcount=432

Heybende taş yok!

Yav Alchindus; sen geceyarısı ne arıyorsun TD'de.?
Gerçeğe sadakati olmayan birileri yanlış bir kelam etmiş mi bakmaya geliyorum! Hem hayırdır sen turandursun gümrük kontrolorü müsün!

Hani senin her dakikan kıymetliydi, senin gibi Allame-i cihanı bu sitede ıvır zııvırla meşgul ederek çoook değerli zamanını heba ettiriyorduk?
İmdi benim zamanım pek bir kıymetlidir seni bilemem amma senin için söylediğimi çevirme ben seninle vakit kaybettiğimi söyledimki haklıyım ilmi hal bilgisinden mahrum birisi neyleyeyimki iddiası büyük olduğu için nazarı dikkatimi celbetmiştir! Hem kuran araştırması yaptığını söyleyecek hem bulgular diyecek rumuzu da mutezile olacakki islam düşünce geleneğinde muhim bir ekoldür bunları görünce ciddiye aldık! Amma bir kaç mesaj sonrası bunların etiketten ibaret olduğunu gördük bunuda yüzüne söyledik!

ben herkesle tartışmam
El hak doğrudur herkesle tartışmam dikkat edersen seninlede artık tartışmıyorum!

Heybesinde taşı olmayanı neyleyeyim!
Alt 19-09-2009, 00:45
Üye

Dört sahife önce demek yazdığım yazı bana aitmiş. Bir yerlerden C/P değilmiş

Dört sahife önceki yazıma sen laf salatası mahiyetinde yorumlar yazınca; o yazı takdir edersin ki ''ad acta'' olamıyor. Bulgular orta yerde duruyor.

Sen her asılan yazıyı da üzerine alınıp ortaokul düzeyinde bir şeyler karalamak zorunda değilsin..

Hem senin zamanın biz fanilerinkinden ne çok değerliymiş öyle...Harcama kendini buralarda muhterem..

Takdir göreceğin, hanif/islam sitelerine takıl..Yalnız Hanif'lere yine de takılma derim. Orada da sıkıntı yaşarsın..

Neyse; yazıyı tekrar asacağım tabii; senin laf salatandan daha ciddi bir yanıt gelmesi muhtemeldir..Belki İnvi bir şeyler karalar.. Yazıdaki bulgular da son derece önemlidir.

‘Barışı sabote etmek için Türklerle savaştık. Öldük ve öldürdük… Sevr Antlaşması ve ‘büyük Ermenistan’ hayali gözlerimizi kör etti. Kandırıldık ve Rusya’ya bağlandık… Tehcir doğruydu ve gerekliydi…’

''Askerî operasyonlara katıldık. Kandırıldık ve Rusya’ya bağlandık. Tehcir doğruydu ve gerekliydi. Gerçekleri göremedik, olayların sebebi biziz. Türklerin millî mücadelesi haklıydı. Barışı reddetmemiz ve silahlanmamız büyük bir hataydı. ''
Alt 19-09-2009, 00:56
-InVi- -InVi- isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Denetimdeki Üye

-InVi- - MSN üzeri Mesaj gönder

Mutezile
ici bos kendini kandirmanin hic geregi yok, 2005 yilinda acmisin bu basligi...yil 2009....zaman algilaman bunu görmüyor ama adamin sana ne zaman cevap verdip vermedigini elestiriyorsun.....
basligin icine bakinca, 1 tane bulgu veya arastirma yok, senin önemle durulmasi gerektigi sey dedigin ise, yanitlari bu forumlarda cokca verilmistir zaten....
karsindaki adam "ag babalarin" ile tartisiyorken, burada SENDEN bir Arastirma bir Bulgu bekliyor....
Birde birak artik her iletinde hüngür hüngür aglamani, niye su foruma bu foruma gitsin, herkes sen mi birilerin gel demesi ile gelecek, git demesiyle gidecek....
hadi kirma bizi
arastirmalarINI ve bulgularINI bizimle paylas....
Alt 19-09-2009, 01:07
Üye

İnvi; konunun özüne değin bir şeyler karalama davetime cevabın bu mu? Senin canın sağolsun

Alt 19-09-2009, 21:58
mücerred mücerred isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Üye

Islamla ilk ciddi sorularla karsilastigimda sunu demistim:Ben Islam`dan Allah`tan süphe etmem.Dinimden ve Allahimdan o kadar emindim ki % de1 süphem olsa bu dini birakirim demistim.Sonra % deler sürekli cogaldi.
Sayin Invi sizin % bir süpheniz var mi?

Sayin Alchindus`un yazilarini okuyunca bir seyler ögrenirim diye sevinmistim.Sayin Alchindus`dan fanatik bir futbol taraftarinin yaklasimini görünce üzülmedim desem yalan olur.Siz bir fanatik futbol taraftarina kendi takimi aleyhine acik bir penaltiyi dahi kabul ettiremezsiniz.
saygilar
Alt 27-09-2009, 11:48
Üye

Islamla ilk ciddi sorularla karsilastigimda sunu demistim:Ben Islam`dan Allah`tan süphe etmem.Dinimden ve Allahimdan o kadar emindim ki % de1 süphem olsa bu dini birakirim demistim.Sonra % deler sürekli cogaldi.
Sayin Invi sizin % bir süpheniz var mi?
Neleri görünce şüphelerin arttı mücerred?

Alt 28-09-2009, 03:13
hiramusta hiramusta isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Kıdemli Üye

Mutezile,dikkate bile alınmaması gereken uydurmaların ravilerini bi yazsa bakalım.Merak ediyorum,aralarında Ebubekir,Ömer,Osman,Ali,Fatıma,Aişe,Hasan,Hüseyin, Zeyd,Zeynep gibi Hz.Peygamberin en yakınlarından sahabeler var mı?Önce bunları Mutezileden bi öğrenelim sonra bu uydurmaların kritiğine bi bakarız.

Önerilen Siteler

Başlık Düzenleme Araçları
Stil