Turan Dursun Sitesi Forumları
Geri git   Turan Dursun Sitesi Forumları > İbrahimi Dinler > İslam

Başlık Düzenleme Araçları Stil
Alt 17-02-2005, 00:51
Üye Değil

Standart //İlk insan teoremi//

Hadi bakalım işte size dana işte kuyruk.Buraya ilk insan teoremlerinizi yazın bakalım.Bende goreyim hayal gunuz ne kadar geniş.
Alt 17-02-2005, 00:58
haci haci isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Üye

Bu bilimsel bir konudur. Hayal gücü ile en ufak bir ilişkisi yoktur. Nasıl olsa anlamayacağın, daha doğrusu inanmayacağın bir konuyla neden uğraşıyorsun ki.. Sen bizleri, kendin gibi, bazı hurafelere inanacak kadar gafil birileri mi sanıyorsun?
Yanılıyorsun...
Bu sorunun uzun yanıtını alacaksın.. Bakalım okumaya meraklı mısın? Ve yazılanları anlayacak mısın?
Göreceğiz..

HACI
Alt 17-02-2005, 01:15
Üye Değil

haci Diyor ki
Bu bilimsel bir konudur. Hayal gücü ile en ufak bir ilişkisi yoktur. Nasıl olsa anlamayacağın, daha doğrusu inanmayacağın bir konuyla neden uğraşıyorsun ki.. Sen bizleri, kendin gibi, bazı hurafelere inanacak kadar gafil birileri mi sanıyorsun?
Yanılıyorsun...
Bu sorunun uzun yanıtını alacaksın.. Bakalım okumaya meraklı mısın? Ve yazılanları anlayacak mısın?
Göreceğiz..

HACI
hacı bu baslıgı acdım sen yaz ben okurum no prob.hem forumda konusulan hersey ilimsel niye ayrım yabıyon ki.hayalgucu felsefik yaklaşımı pozitif bilimlerl uyumlu bir şekilde birleştirip tutarlı bir sonucu ortaya cıkarmak için bir araç.Hem bilim zaten hayalle gelişir hayal yoksa bilim d yok.
Alt 17-02-2005, 02:48
Üye

EastCommender...
İlk defa doğru bir şey söyledin.. İnsan her zaman düşlerini izler.. Onları gerçekleştirmeye çalışır. Ama ben fantazilerimi gerçekleştirmeye çalışmayacağım. İnsanın kökeni hakkında bu güne kadar yapılan bilimsel araştırmalara değineceğim.. Sırası geldi..

HACI
Alt 17-02-2005, 03:25
Üye Değil

haci Diyor ki
EastCommender...
İlk defa doğru bir şey söyledin.. İnsan her zaman düşlerini izler.. Onları gerçekleştirmeye çalışır. Ama ben fantazilerimi gerçekleştirmeye çalışmayacağım. İnsanın kökeni hakkında bu güne kadar yapılan bilimsel araştırmalara değineceğim.. Sırası geldi..

HACI
haci yanlız bak dogru anla ilk insan teoremi diyorum ilk insan nasıl oldu teoremi degil.biras dha belirginleştireyim ilk innsan nasıl dı? ne yer ne içer di?hatta ilk insan mı insanlarmıydı? bu tip konulara ilişkin ilk insan teoremlerini istiyorum.Bilimsel çalışma veya sizin teorileriniz.Ben şimdiye kadar yazılmış bir suru bilimsel araştıröaayı istemiyorum varoluş hallkkındaki onların yeri belli gider okurum anlatabildimmi.
Alt 17-02-2005, 03:35
Üye

Yani sen insanlar hakkında benim, veya her kim ise onun, kendi düşüncelerini bilmek istiyorsun.. Öyle mi?
Alt 17-02-2005, 03:38
Üye Değil

haci konu net saptırmadan teorilerinizi yazın yani konuyu fazla dagıtmadan.gerci o da zor iş ya konuyu dagıtmamak.

haci sen konuyu anladıysan yaz insanlar yazsın yazılar yazıldıgı zaman zaten ne istediim anlaşılacak.Bende istediimi alacam kolay gelsin.
Alt 17-02-2005, 03:42
explorer explorer isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Üye

EastCommander Diyor ki
haci Diyor ki
Yanılıyorsun...
Göreceğiz..

HACI
hacı bu baslıgı acdım sen yaz ben okurum no prob.hem forumda konusulan hersey ilimsel niye ayrım yabıyon ki.hayalgucu felsefik yaklaşımı pozitif bilimlerl uyumlu bir şekilde birleştirip tutarlı bir sonucu ortaya cıkarmak için bir araç.Hem bilim zaten hayalle gelişir hayal yoksa bilim d yok.
sevgili east ayırt etmen gereken bir nokta var

Bilim = Önce Hayal eder, Sonra Yorumlar , En son İnanır
Din= Önce İnanır, Sonra Yorumlar , En son hayal kurar....

"TuranDursun forumunda gündüzler uzundur ,geceler k?sa....."

"Tanr?, kendisinin yarat?lmad?g?n? ve sonsuztan beri varoldugunu söylüyor. öyleyse tanr?da bir Ateisttir."
Alt 17-02-2005, 03:54
Üye

Explorer...

O kadar güzel özetlemişsin ki bilim-hayal döngüsünü...

Müthiş...............

Tebrikler ve teşekkürler..

HACI
Alt 17-02-2005, 03:56
Üye Değil

explorer Diyor ki
EastCommander Diyor ki
haci Diyor ki
Yanılıyorsun...
Göreceğiz..

HACI
sevgili east ayırt etmen gereken bir nokta var

Bilim = Önce Hayal eder, Sonra Yorumlar , En son İnanır
Din= Önce İnanır, Sonra Yorumlar , En son hayal kurar....
ya ex. siz buraya sayıylamı verildiniz.Ben diyomki herkes yazsın.ister ate ister musluman ister hristiyan.bilim - din akış diyagramına gelince at gitsin derim ben hadi din d yanlış yabdında bilimde nasıl yanlış yabarsın.ayıp ettin.Tamam daha mesaj atılmasın bole teori yazacak varsa yazsın o kadar.

Önerilen Siteler

Başlık Düzenleme Araçları
Stil