Turan Dursun Sitesi Forumları
Geri git   Turan Dursun Sitesi Forumları > Turan Dursun > Turan Dursun

Başlık Düzenleme Araçları Stil
Alt 14-01-2013, 07:38
rastaman - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
rastaman rastaman isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Kıdemli Üye

Turan Dursun'a mason diyen arkadaş;

Herhalde şu forumun en antisemit bilinen ismi benimdir.Türk mason öncülerinin hemen hepsinin kripto Yahudiler olduğunu da iyi bilirim,isteyene de ispatlarım.Eğer Türk ateist ''önderleri'' arasında mason ya da Yahudi arıyorsan sana İlhan Arsel'i verelim.Masonlukla ilgisi var mıdır bilmem ama kendisi köken olarak Yahudidir,Sabetaycıların Kapani kolundandır.

Arsel'i Turan Dursundan ayıran temel fark da budur,ilki içinden çıkmadığı bir toplumun daha önce hiç inanmadığı dinini irdelediği için inandırıcılıktan uzaktır.Turan Dursunun yazdıklarıysa onikiden vurur,her ex-Muslim bunu hisseder.

Turan Dursun'un mason ya da kripto Yahudi olduğuna dair en ufak bir bilginin bile olmadığına seni temin ederim.Zaten kitaplarını,hayat hikayesini okumuş olsan böyle saçma bir iddiayla buraya gelmezdin.

Bir de masonluğu Harun Yahya'dan öğrenemezsiniz,ya da yanlış öğrenir,''ateizm savunucusu bir grup olduğu'' gibi gülünç iddialara inanırsınız.Dünyanın her yerinde,her dine geçen convertler mevcut,nasıl ki hem Neo-Muslimlerin,Neo-Hristiyanların kendi kuruluşları varsa,masonluk da protestan dünyada Yahudiliğe geçenlerin;ortadoğu ve katolik dünyadaysa daha çok kripto Yahudilerin öncülüğündeki kabalist yasal kuruluşlardır,ateizmle değil;siyonizmle bağlantılıdırlar.
Alt 26-03-2013, 06:03
Şüpheci Dinsiz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Şüpheci Dinsiz Şüpheci Dinsiz isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Kıdemli Üye
Dinlerden Özgürlük Grubu Üyesi

Sevgili arkadaşlar,

Bir çok Mason dostum, ve onlar vasıtasıyla tanıdığım var. Felsefi ve insani derinlikleri olan çok değerli insanlardır. Zaman zaman kendileriyle toplanır, çok zevk aldığım sohbetler yaparız.

Bu başlıkta okuduğum mesajlarda Masonlar ve Masonluk hakkında yanlış bilinen veya çarpıtılan bir çok konu olduğunu gördüm. İnternette kasten çarpıtılan veya alenen yalan olan bir çok söylemin, iftiranın dolaştığını da biliyorum. Bu konuyu açıklığa kavuşturmak istedim.

- Hür ve Kabul Edilmiş Masonlar Derneği Türkiye Cumhuriyeti Anayasa'sına uygun biçimde kurulmuş olan yasal bir dernektir.
- Üye olmanın herhangi bir zorluğu, özel ön şartı yoktur. Bir Tanrı'ya inanıyor olmak, üç üyenin referansına sahip olmak (genellikle bir üyenin referansı yeterlidir), yüz kızartıcı bir suç işlememiş olmak, yıllık üyelik aidatını ödeyebilir durumda olmak (geçen sene yıllık 300 TL idi sanırım), bulunduğu derecenin toplantılarına katılmak gibi (Tanrı'ya inanıyor olmak dışında ) standart sayılabilecek üyelik prosedürü sonucunda genellikle üyeliğe kabul edilir.
- Zenginlik, yüksek mevki, patronluk, toplumda liderlik vs. gibi şartlar aranmaz.
- Üyenin dini, etnik kökeni, milliyeti asla sorgulanmaz, üyelikten sonra bunların konuşulması da hoş karşılanmaz.
- Benim tanıdığım Mason'ların tamamı Türk vatandaşıdır, aralarında Müslümanlar da vardır, Hıristiyanlar da, Yahudiler de, Deist'ler de.
- Üye aidatlarını ödemediğinde, toplantılara katılmadığında, diğer üyelerle sürekli olarak geçimsizliğe düştüğünde üyeliğine son verilir.

Yazdıklarım doğrudur, doğruluğunun anlaşılması da son derece kolaydır.
Böyle kuyruklu yalanlar söylemek yerine:
evet turan dursun kesin bir masondur.çünku kanıtlarım var.ben israıl de yaşayan biriyim.
[...]
ben türkıye de ne kadar mason oldugunu bılıyorum.hatta birkaç üzt duzey masonlar sohbet bıle ettım.
[...]
Orada masonlar kendi içlerinden birine eğer kendileriylede belli bir süre sonra zıt düşerse, Onu infaz ediyorlar.
biraz medeni cesaret sahibi olup Masonlar derneğine üye olunması, veya bir Mason dost, ahbap edinilmesi, hatta derneğe gidip üye olmadan da merak ettikleri soruları sormaları yeterlidir.

Türkiyedeki Masonluk, bir tür kültür, felsefe, üyeler arası yardımlaşma, paylaşma, kişisel gelişim derneğidir. Kuş - kanarya sevenler derneğinden farklı olarak kendine özgü yemin ritüelleri vardır. Bu ritüelleri İskoç Rit'inden devralmıştır. Israille veya başka ülkeyle hiç bir organik bağı yoktur, hele Israil'le hiç yoktur. Tersine, diğer ülkelerdeki Mason dernekleriyle yazışarak Filistin'de yapılan zulmü protesto ederler, Israil aleyhinde uluslararası kamuoyu oluştururlar.

Bunun dışında herhangi gizli kapaklı, art niyetli bir yanı yoktur. Haliyle bir insanın Mason olmasının hiç bir olumsuz yanı yoktur. Olsaydı Cumhuriyet savcıları harekete geçip kapatmazlar mıydı ? Masonlar aleyhinde yazılan, söylenen kitaplardaki, internetteki bunca yalanı, iftirayı takip etmediklerini mi düşünüyorsunuz ?

Turan Dursun ve İlhan Arsel'in Mason oldukları iddiaları ile ilgili daha sonra devam edeceğim.

"Elimde kanıtım var" diyen delikanlıysa gelsin. Kanıtının geçersiz olduğunu ispatlarsam buraya kıllı poposunun üzerinde etekli fotoğrafını asacağına söz verirse elbette...

Sevgiler

* Bir ben vardır bende, benden içeri. (Yunus Emre)
* Kadınlar insan, biz insanoğlu. (Neşet Ertaş)
* Bu otobüs de benim Maserati'm, halkımla birlikte kullanıyoruz. (Tuncel Kurtiz)
* Rahat yaşamak uğruna gerçeği mezara mı götüreyim; halka gerçeği anlatmak uğruna ölümü mü göze alayım? (Turan Dursun)
* Beneath this mask there is more than flesh, beneath this mask there is an idea Mr Creedy, and ideas are bullet-proof. (V for vendetta)
* O iyi insanlar, o güzel atlara binip çekip gittiler. Demirin tuncuna, insanın piçine kaldık. (Yaşar Kemal)
* Sen yanmazsan, ben yanmazsam, biz yanmazsak, nasıl çıkar karanlıklar aydınlığa. (Nazım Hikmet Ran)
* Çin'den İspanya'ya, Ümit Burnu'ndan Alaska'ya kadar her milli bahride her kilometrede dostum ve düşmanım var. Dostlar ki; bir kere bile selamlaşmadık, aynı ekmek, aynı hürriyet, aynı hasret için ölebiliriz..
(Nazım Hikmet Ran)

Konu Şüpheci Dinsiz tarafından (26-03-2013 Saat 06:22 ) değiştirilmiştir.
Alt 27-03-2013, 01:03
Sesli - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Sesli Sesli isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Üye

rastaman´isimli üyeden Alıntı Mesajı göster
Turan Dursun'a mason diyen arkadaş;

Herhalde şu forumun en antisemit bilinen ismi benimdir.Türk mason öncülerinin hemen hepsinin kripto Yahudiler olduğunu da iyi bilirim,isteyene de ispatlarım.Eğer Türk ateist ''önderleri'' arasında mason ya da Yahudi arıyorsan sana İlhan Arsel'i verelim.Masonlukla ilgisi var mıdır bilmem ama kendisi köken olarak Yahudidir,Sabetaycıların Kapani kolundandır.

Arsel'i Turan Dursundan ayıran temel fark da budur,ilki içinden çıkmadığı bir toplumun daha önce hiç inanmadığı dinini irdelediği için inandırıcılıktan uzaktır.Turan Dursunun yazdıklarıysa onikiden vurur,her ex-Muslim bunu hisseder.

Turan Dursun'un mason ya da kripto Yahudi olduğuna dair en ufak bir bilginin bile olmadığına seni temin ederim.Zaten kitaplarını,hayat hikayesini okumuş olsan böyle saçma bir iddiayla buraya gelmezdin.

Bir de masonluğu Harun Yahya'dan öğrenemezsiniz,ya da yanlış öğrenir,''ateizm savunucusu bir grup olduğu'' gibi gülünç iddialara inanırsınız.Dünyanın her yerinde,her dine geçen convertler mevcut,nasıl ki hem Neo-Muslimlerin,Neo-Hristiyanların kendi kuruluşları varsa,masonluk da protestan dünyada Yahudiliğe geçenlerin;ortadoğu ve katolik dünyadaysa daha çok kripto Yahudilerin öncülüğündeki kabalist yasal kuruluşlardır,ateizmle değil;siyonizmle bağlantılıdırlar.
Sayın Rastaman,

İlhan arsel ölmüş ve kendisini savunmaktan yoksun bir kimse olmasına karşın size göre Sabetaycı ve Yahudi olunca, ister buradaki bir Müslümanın TURAN DURSUN'a bakışı olsun, isterse sizin İlhan Arsel'e bakışınız olsun, arada hiç bir fark kalmıyor.

Siz önce Yahudi nedir, Musevi nedir öğrenmelisiniz ki hayalinizde kurguladığınız söylemleriniz gerçekle uyumlu olsun.

FARKINDALIK / FARKINDALIK / FARKINDALIK
Alt 27-03-2013, 01:09
angel333 angel333 isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Üyeliğini Sonlandırmış

Turan Dursun mason olup olmaması önemli değil.

Önemli olan dürüst olmasıdır.
Alt 01-04-2013, 14:50
RuhAdam - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
RuhAdam RuhAdam isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Üye

xxxwww denilen şahıs , önce bir müslüman gibi konuşup sonradan yahudi olduğunu söyleyen değişik bir arkadaş . Masonluğu bildiğini söyleyip artistce tavırlar sergiliyor ancak Mason olacak kişinin mutlaka bir tanrıya yaratıcıya inanması gerektiğini bilmiyor . Bi arkadaşın dediği gibi , bu şahıs k.vadisini izleyip kendini buralara atıyor
Alt 12-04-2013, 18:29
unbe - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
unbe unbe isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Super Moderator
Dinlerden Özgürlük Grubu Üyesi

Başarı Ödülü 

kulleteyni okuyunca turan dursunun mason falan olmadığı gayet net anlaşılıyor zaten.bu konudaki tartışmalar gereksizdir.

"Varsan,çarp!!!"

Önerilen Siteler

Başlık Düzenleme Araçları
Stil