Turan Dursun Sitesi Forumları
Geri git   Turan Dursun Sitesi Forumları > Genel Forumlar > Politika

Başlık Düzenleme Araçları Stil
Alt 10-06-2013, 16:25
Psiko Psiko isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Kıdemli Üye

Sevgili Bursalı68 :

Kendini bu kadar üzme ve yıpratma arkadaşım.
Biliyorsun ki eskiden
"Kork,Allah'tan korkmayandan."
denilirdi.
Bu durumlardan sonra sanırım ambiansa uygun olarak bu sözü
"Kork,Allah'tan korkuyorum deyip korkmayandan."
şekline dönüştürmek gerekecek gibi.

Kendin için istemediğini,başkaları için de isteme.
Alt 10-06-2013, 17:22
azınlık azınlık isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Kıdemli Üye

reddediyorum´isimli üyeden Alıntı Mesajı göster
Azınlığın istediği Allahsızlığın çoğunluk üzerinde hüküm sürmesi oligarşidir.
Orijinal azınlık benim, lütfen benim ağzımdan konuşmayın

Çoğunluğun istediği allahsızlık oligarşi olmuyo o zaman ... öyle mi?

The meek shall inherit nothing! - FZ
Alt 10-06-2013, 17:33
reddediyorum reddediyorum isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Yasaklandı

bursali68´isimli üyeden Alıntı Mesajı göster
Merhaba,

Ne zaman dikkate alındı...Yukarıda saydığım özellikle 4 maddeden ilk 3 maddenin hangisi 10,5 yıllık iktidar tarafından dikkate alındı...Bir tanesi o da şudur deyin...! Boşu boşuna konuşmak ile olmuyor bu iş...Örnek gösterin...!

Allah ile ALDATMAK nedir peki...? Bu kadar saf ve temiz insanın Allah ile aldatılmasına insanların tepkisiz kalmasını mı bekliyorsunuz...Ki ayrıca hiç kimse ille de inançsızlık inancın üzerine hakimiyet oluştursun demiyor ki...Durup durup bir şeyler uydurmasanız...!

Yeri geliyor bizler de eleştiriyoruz arkadaşım...Siz insanların bunları hiç eleştirmediğini falan mı sanıyorsunuz...Ancak andımız ile sınıf geçmek veya ders geçmek zorunda değil öğrenci...Din dersinden GEÇMEK ZORUNDA ve diploma notuna etki eder...Ne andımız, ne gençliğe hitabe diploma notuna etki eden bir faktör değildir...İkisini birbirinden ayırınız...Özellikle Andımız konusu, sözüm ona "TÜRK " olmanın etnik ayrımcılığı teşvik ettiği eleştirisinden yola çıkılarak " Etnik kökenlerin " kaşındığı döneme denk gelmesi de çok manidardır...Ama yine de bir çocuğun andımızı okuyup okumamasının çok büyük bir önemi yok...Okunmasa da olur sorun değil...Ancak ZORLA OKUTULAN / DAYATILAN din dersi yıllardır sorundur...İsmini cismini değiştirip dursalar da...!

Merak etmeyiniz, ben alevi arkadaşlarla yıllarca aynı evi paylaşmış, yediğimiz içtiğimiz ayrı gitmemiş bir insanım...Ve onlardan yana da Sabiha Gökçen hakkında bir sıkıntı duymadım...! Demekki Alevi arkadaşların hepsi Sabiha Gökçen konusunda hepsi hemfikir değil...Ancak Yavuz Selim konusunda sanırım hepsi hemfikir, hatta bizler de Alevi olmadığımız halde evet haklılar diyoruz...Sonuçta FETVALAR kapı gibi duruyor, işlenen katliam da tarih sahnesindeki yerini almış durumda...

anımsadım diye...Neymiş anlamı size de yazayım ki kastırıp durmayın...:

İlle de TDK diyorsunuz sanırım...İyi peki ona da bakalım...:

Buyrun...! Neymiş, veya hangi anlamda kullanılıyormuş...: Örnek alınan, en çok hayranlık duyulan kimse...anlamında kullanılıyormuş...İki anlamı olan bir kelimenin niçin ille de OLUMSUZ tarafındaki anlamını alırsınız ki....? Bir sözlük açtım baktım, sen de GÖRDÜN MÜ neymiş...!

Bu arada KANLI denilenlerin de bir çoğunda SATIŞ söz konusudur...İnsanını satış, vatanını satış...Ki ayrıca unutmayınız 1920-38 arasından bahsediyoruz...! Günümüzde ise faşist diktatörlük ile karşı karşıyayız...Şu son eylemde bile BASIN ın nasıl TIS-PIS olduğunu/edildiğini sağır sultan bile duydu...Dünyanın en ücra köşeleri eylemi duyarken, bizim BASKI altına alınan veya iktidarın nimetlerinden nemalanan satılmış basın SAĞIR oldu birden bire...BGir de üzerine " İNTERNETİ KESERİZ TEHDİDİ "....! Tehdide bak...Ne demokratik, ne demokratik...Kimse bir şey duymasın, kimse eleştirmesin...Başka...???

Emin misiniz...Diyorum ki : Gavs-ı Azam, Muhyiddin Arabi, Mevlana İKİ AYAKLI TANRIDIR...! Bunlara tapmadığına göre sorun yok demektir...

Ulu kelimesini ilah olarak algılatma gayretindeyseniz boşuna çabalamayın...Biz " ulu " kelimesini " BÜYÜK " anlamında, takip edilecek anlamında kabulleniriz....Bu yüzden de Ulu Önderim demenin de hiç bir sakıncası yoktur, çünkü put, ilah olarak kabul etmez, düşünmeyiz bile...İkisini ayıracak düzeydedir buradaki insanlar...

Ancak ne kadar önderim olursa olsun yanlışları var mıdır, elbette ki vardır...Belki biz o günü yaşamadığımızdan yanlış yapmıştır diye düşünürüz, belki gerçekten yanlıştır...Sonuçta o da insandır...!

Sonuçta Hz.Peygamber de insandır, ilah değildir...Örneğin bir dünya kadınla evlenmesi KÜLLÜM HATA...! Bu sadece biri...Diğerlerini buradaki arkadaşlar izah ederler...Sanırım bu eleştiri de sizi rahatsız etmez...Nasılsa Hz.Muhammed İLAHINIZ DEĞİL...

Zamanında dediğiniz HANGİ ZAMANDA...? Cumhuriyetin ilk kuruluş yılları diyorsanız dediğinize uymuyor...Mutlaka yargılananlar oldu, cezalandırılanlar oldu, ancak bu çoğunluğun istediği için olagelmiş bir harekete karşı bir cezalandırma değil, CENNETİN ANAHTARLARINI kaybedenlerin sızlanmalarından dolayı Manda hayranlarının cezalandırılması desek daha doğru...

Sağlıcakla kalınız...
Tipik bir laikçi-kemalist vakıa ile karşı karşıyayız anlaşılan.

Bu ülkede din ve vicdan özgürlüğü sadece Allahsızlar ve vicdansızlar için geçerli. Baş örtüsü özgürlüğü istendiği zaman laiklik tehlikeye girer ancak cemevi istendiği zaman laikliğin gereği olur.

Allah ile aldatmayı aldatanlara sorun. İnançsızlık inancın üzerinde hakimiyet kursun demiyorlarmış. Çoğunluğu Allahlı olan bir ülkede Allahsızlığın egemen olması, her şeyin Allahsızların istediği gibi olması nedir peki?

Mesele burada sınıf geçip geçmemek değil. Aklın sıra andımız denen putperest ilahisini paklamaya çalışma. Kimse sizin andınızı okumak, putunuzun açtığı yolda, gösterdiği hedefe yürümek, varlığını türk varlığına armağan etmek zorunda değil. Bu ülkede türkler kadar kürtler de yaşıyor. Sakın kalkıp da ama siz kürt olduğunuzu söyleyerek kürtçülük yapıyorsunuz demeye kalkmayın. Burada yapılan kürtçülük değil (kürtçülük yapanlar varsa da ben onlara da karşıyım) sadece herkesin türklük potasında eritilmesine bir karşı çıkıştır. Bunlar "herkes kürttür, ne mutlu kürtüm diyene" demiyorlar. Sadece, "siz türk kökenlisiniz, biz kürt kökenliyiz. Sen türk olduğun için mutlusundur, ben türk değilim bu yüzden türk olduğum için mutlu olmam mümkün değildir" diyorlardır.

İş zorla dayatılan derslere gelecek olursa, bütün dersler zorla dayatılıyor. Üniversiteye kadar -ki hiç tarihle, siyasetle alakası olmayan bölümlerde dahi inkılap tarihi dersleri okutuluyor ve bu da genel puana etki ediyor. Ben senin inkılap tarihini öğrenmek zorunda değilim. Hele resmi tarih yalanlarıyla dolu olan inkılap tarihini öğrenmek zorunda hiç değilim.

O halde çağırın o sabiha gökçen konusunda hemfikir olmayan arkadaşlarınızı da belgelerle isptlayalım nasıl bir alevi katliamcısı olduğunu. Bununla beraber, yavuz sultan selim'in alevileri katlettiğine dair kesin bir belge yoktur sadece idris-i bitlisi'nin bir aktarımına dayandırılır bu katliam iddiaları ancak dersim olayı daha tazedir, belgeler de arşivlerdedir. bi zahmet açıp okuyun.

Görüldüğü üzere idol kelimesinin tüm sözlüklerdeki ilk anlamı puttur, tapınılan şeydir. Eğer ki sadece örnek alıyor ve hayranlık duyuyorsan yanlış anlaşılmalara mahal vermeyecek sözcükler de kullanabilirsin, çok zor bir şey değil (mi?)

Şaka mısın arkadaş sen? Kime faşist diktatör dediğinin farkında mısın? Seçimle, kansız bir şekilde başa gelen demokrat birisini, faşist italya'ya selam çakan, kan dökerek milletin tepesine oturan bir diktatör ile bir tuttuğunun farkında mısın? Tehlikenin farkında mısınız?

Bu arada, takrir-i sükun bir ileri basın özgürlüğü kanunu muydu?

Halen daha kem küm ediyorsunuz. Yanlış yapmış olabilir ama şey kem küm, biz yaşamadığımız için bilemeyiz mırın kırın. Bırakın kardeşim bu ağızları, açıkça itiraf edin; siz bu adama tapıyorsunuz.

Size göre sizin gibi olmayanlar hep vatan hainiydi, vatan hainidir zaten ancak bir zahmet putunuzun vatan hainliği tanımını kontrol edin de kimler neden asılıp kesilmişler görün.
Alt 10-06-2013, 17:52
azınlık azınlık isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Kıdemli Üye

reddediyorum´isimli üyeden Alıntı Mesajı göster
herkesin türklük potasında eritilmesine
İngilterede Türk'e de Kürt'e de "turkish" derler, "citizen of Turkish Republic" değil. "Türk" Anadolu'nun şu anki halklarının adıdır, bundan öte bir anlamı yoktur çünkü Türk denen şeyi arasan da bulamazsın. Onbinlerce yıldır bu coğrafyada dolanıp duran Ortaasya Türkleri Anadolu halkları ile karışmıştır.

Kemalist ideoloji konusunda biraz daha bilgi sahibi olmalısınız.

Diktatör konusuna gelince; Hitler de seçimle gelmiş ve gitmemiştir. Hitler de ilk iş olarak emek yoğun sektörleri (Hitler -> silah sanayi, Tayyip -> inşaat) canlandırmış ve ekonomide göreceli bir rahatlama sağlamıştır; böylece kendisine biat eden kesimleri genişletmiş, ve burjuvayı Nazizme göbekten bağlamıştır; Hitler de ekonomi çarklarını borç ile çevirmeye çalışmıştır. Hitler'in de ilk hedefi hukuk sistemini kendine bağlamak olmuştur. Hitler'in de devasa bir propaganda makinesi vardır, Hitler Almanyası'nda da gazeteler gestaponun izin vermediği manşeti atamazdı. Hitler de kendi halkına kimyasal silahla saldırmıştı ... bu daha uzar gider ... son tahlilde "savcıma araştırılması için talimat verdim" dendiği sanitede bu iktidarın faşist olduğu tescillenmiştir. Uzatmanın alemi yoktur.

The meek shall inherit nothing! - FZ
Alt 10-06-2013, 18:05
xcan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
xcan xcan isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Üye

Vahdettin silahlı işgalcileri soktu vatanı yağmalattı .
Tayyip ekonomik ne kadar değerimiz varsa milletin olan yabancılara yağmalattı BOP memuru olmayı seçi.
İhanet kanınızda var.
Ozaman Atatürk önderliğinde Kuvvai milliye bağımsızlık için Ayağa kalktı Bu gün çapulcular
Çapulcuyum.
Çpulcuyuz Çapulcu!!!!!!
Oku bakiiiimmm....
Vatansever çapulcular ayakta.
Ördekler Demokrasinin ibadet biçimi olduğunu sanıyor.
Demokrasi insan için insanla
İbadet Allah için Allahla yapılır.
Hu vak vaklar bunu anlayamazlar .
Çünki bunlar
Pirinç ,makarna kömür ve para olmadan oy bile veremez.
Allahlarıda imanlarıda paradır.
İhanet için çorba için yaşarlar.
Onur bunlara uzaktır.
Çapulculara sevgi ve saygılarımla...
Alt 10-06-2013, 18:40
bursali68 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
bursali68 bursali68 isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Üye

Merhaba,

Tipik bir laikçi-kemalist vakıa ile karşı karşıyayız anlaşılan.
Bunda bir sorun mu var...?

Bu ülkede din ve vicdan özgürlüğü sadece Allahsızlar ve vicdansızlar için geçerli. Baş örtüsü özgürlüğü istendiği zaman laiklik tehlikeye girer ancak cemevi istendiği zaman laikliğin gereği olur.
Şaşırdınız kişileri galiba...Ben LAİKLİKTEN BAHSETTİM Mİ...? Ben ÇOĞULCU DEMOKRASİ den bahsettim...Lütfen kimin hangi konulardan bahsettiğini ŞAŞIRMAYIN...! Cemevi isteği Çoğulcu Demokrasideki bir istektir...Bir tek sünni nin bile yaşamadığı bir köydeki Cemevini ibadethane olarak tanımamayı LAİKLİK ile anlatamazsın...!

Allah ile aldatmayı aldatanlara sorun. İnançsızlık inancın üzerinde hakimiyet kursun demiyorlarmış. Çoğunluğu Allahlı olan bir ülkede Allahsızlığın egemen olması, her şeyin Allahsızların istediği gibi olması nedir peki?
Eeee bu günkü iktidara, Diyanete soruyoruz ama nafile...Diyorlar ki bizi alkışlayanlara sorun...O yüzden size soruyoruz...Onlara sorunca GERİLİYORLAR...!

Mesele burada sınıf geçip geçmemek değil. Aklın sıra andımız denen putperest ilahisini paklamaya çalışma. Kimse sizin andınızı okumak, putunuzun açtığı yolda, gösterdiği hedefe yürümek, varlığını türk varlığına armağan etmek zorunda değil. Bu ülkede türkler kadar kürtler de yaşıyor. Sakın kalkıp da ama siz kürt olduğunuzu söyleyerek kürtçülük yapıyorsunuz demeye kalkmayın. Burada yapılan kürtçülük değil (kürtçülük yapanlar varsa da ben onlara da karşıyım) sadece herkesin türklük potasında eritilmesine bir karşı çıkıştır. Bunlar "herkes kürttür, ne mutlu kürtüm diyene" demiyorlar. Sadece, "siz türk kökenlisiniz, biz kürt kökenliyiz. Sen türk olduğun için mutlusundur, ben türk değilim bu yüzden türk olduğum için mutlu olmam mümkün değildir" diyorlardır.
Bir arkadaşımız buna hemen kısacık da olsa bir yanıt vermiş...Türklük kini Osmanlı'dan buyana gelen bir kin...Soy neseb babadan oğula geçermiş ya, Mendelev'e, yani bilime göre ille de öyle değil ama öyle diyorlar ya, zaten Türklüğü kaybetmiş kökeni KARMAN ÇORMAN olmuş bir hanedanlığın mirası olarak Türklük kavramına karşı olmak normaldir...Osmanlı rüyası görenler de bunu ırkçılık düşüncesiyle anlatır durular...Türklük kavramının baskınlığının nedenlerinden biri de Osmanlı'nın Türklük karşıtlığına bir tepkidir...İyi okuyuz...!

İş zorla dayatılan derslere gelecek olursa, bütün dersler zorla dayatılıyor. Üniversiteye kadar -ki hiç tarihle, siyasetle alakası olmayan bölümlerde dahi inkılap tarihi dersleri okutuluyor ve bu da genel puana etki ediyor. Ben senin inkılap tarihini öğrenmek zorunda değilim. Hele resmi tarih yalanlarıyla dolu olan inkılap tarihini öğrenmek zorunda hiç değilim.
Doğru tüm dersler zorla dayatılıyor...Ancak VİCDANİ SEÇİME DAYALI olan tek konu DİN dir...! Kimseye zorla din ŞIRINGA edemezsiniz...Ederseniz kendi inandığınız kitaba bile İHANET ETMİŞ olursunuz...İnad ederseniz DİNDE AŞIRILIĞA gidersiniz...Oysa ki ayet " Dinde aşırıya gitmeyin sizden önceki helak olan toplumlar gibi " der...!

O halde çağırın o sabiha gökçen konusunda hemfikir olmayan arkadaşlarınızı da belgelerle isptlayalım nasıl bir alevi katliamcısı olduğunu. Bununla beraber, yavuz sultan selim'in alevileri katlettiğine dair kesin bir belge yoktur sadece idris-i bitlisi'nin bir aktarımına dayandırılır bu katliam iddiaları ancak dersim olayı daha tazedir, belgeler de arşivlerdedir. bi zahmet açıp okuyun.
Siz okuyun Dersim belgelerini...Hiç okumamışsınız anlaşılan....Dersim olaylarından 15 gün önce meclisin aldığı KRİTİK kararı nasıl okudunuz ki....? Meclis kayıtlarında duruyor...Aç ta oku...! Bu durumu bilen aleviler Sabiha Gökçen'e tepki göstermez...Oradaki SPEKÜLATÖR şeyh-şıh-ağa bozuntularına tepki gösterirler...

Görüldüğü üzere idol kelimesinin tüm sözlüklerdeki ilk anlamı puttur, tapınılan şeydir. Eğer ki sadece örnek alıyor ve hayranlık duyuyorsan yanlış anlaşılmalara mahal vermeyecek sözcükler de kullanabilirsin, çok zor bir şey değil (mi?)
Çok biliyorsan İKİNCİ anlamını da biliyorsun demektir...Yoksa her kelime için GOOGLE ı mı tıklıyorsun...?

Şaka mısın arkadaş sen? Kime faşist diktatör dediğinin farkında mısın? Seçimle, kansız bir şekilde başa gelen demokrat birisini, faşist italya'ya selam çakan, kan dökerek milletin tepesine oturan bir diktatör ile bir tuttuğunun farkında mısın? Tehlikenin farkında mısınız?
Benim için hiç bir farkı yok...Bir şeyleri insanlara ZORLA dayatan, benim dediğim olacak diyen, ülkenin basınını , yargısını, askerini, polisini, kendi emrinde hareket ettirenin tanımı faşist-diktatördür...Bu hitler olmuş, Ali olmuş, Veli olmuş farketmez...Senin paşa gönlün istiyor diye de bu değişmez....! Arz-u Mevud arzusuyla yanıp tutuşan İsrail ile kol kola hareket eden ve onun bir hayalini gerçekleştirme adımı atan, kan emici emperyalist sömürücü ABD yi ağabey olarak göreni pürüpak göstermeye çalışıyorsun sanırım...!

Bu arada, takrir-i sükun bir ileri basın özgürlüğü kanunu muydu?
Takrir-Sukun un HINCINI mı alıyor bu iktidar...? 21.yüzyılda ve 2013 Türkiyesinde, ileri demokrasiden bahsederek hem de....! Cumhuriyet Düşmanlığı bu olsa gerek...! Yaşanmışlıkları 70-80 yıl sonra yargılayan bir zihniyet, ama yargılarken de o zamandan BETER olan bir zihniyet...!

Halen daha kem küm ediyorsunuz. Yanlış yapmış olabilir ama şey kem küm, biz yaşamadığımız için bilemeyiz mırın kırın. Bırakın kardeşim bu ağızları, açıkça itiraf edin; siz bu adama tapıyorsunuz.
Sen biliyorsan, belgeleri kendine speküle etmemek için o gün Mustafa Kemal ile YAŞADIĞINIZ konuları anlat....! Hazır başlamışken, Hz.Peygamberin KAÇ KARISI VAR...? Hz. Peygamber kum öbeğinin ardına tuvaletini nasıl etmiş...? Baskın yapınca kadınların ırzına geçilmesine nasıl İZİN VERMİŞ...? Lat, Uzza, Menat anılınca NİÇİN SECDE ETMİŞ...? Bunları da ŞAHİT olduğun üzere anlat da bilelim...! Kem küm etmeden ama...

Size göre sizin gibi olmayanlar hep vatan hainiydi, vatan hainidir zaten ancak bir zahmet putunuzun vatan hainliği tanımını kontrol edin de kimler neden asılıp kesilmişler görün.
Siz de bir gün HACCA giderseniz, Kabedeki PUTU DEVİRMEYİ unutmayın sakın...! Yoksa etrafında pervane gibi döner durursunuz...!

Sağlıcakla kalınız...

" Kötülüğün galip gelmesi için iyi insanların hiç bir şey yapmaması kafi " Edmund Burke

Konu bursali68 tarafından (10-06-2013 Saat 18:51 ) değiştirilmiştir.
Alt 10-06-2013, 19:01
xcan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
xcan xcan isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Üye

Merhaba,

Şaşırdınız kişileri galiba...Ben LAİKLİKTEN BAHSETTİM Mİ...? Ben ÇOĞULCU DEMOKRASİ den bahsettim...Lütfen kimin hangi konulardan bahsettiğini ŞAŞIRMAYIN...! Cemevi isteği Çoğulcu Demokrasideki bir istektir...Bir tek sünni nin bile yaşamadığı bir köydeki Cemevini ibadethane olarak tanımamayı LAİKLİK ile anlatamazsın...!

Eeee bu günkü iktidara, Diyanete soruyoruz ama nafile...Diyorlar ki bizi alkışlayanlara sorun...O yüzden size soruyoruz...Onlara sorunca GERİLİYORLAR...!

Bir arkadaşımız buna hemen kısacık da olsa bir yanıt vermiş...Türklük kini Osmanlı'dan buyana gelen bir kin...Soy neseb babadan oğula geçermiş ya, Mendelev'e, yani bilime göre ille de öyle değil ama öyle diyorlar ya, zaten Türklüğü kaybetmiş kökeni KARMAN ÇORMAN olmuş bir hanedanlığın mirası olarak Türklük kavramına karşı olmak normaldir...Osmanlı rüyası görenler de bunu ırkçılık düşüncesiyle anlatır durular...Türklük kavramının baskınlığının nedenlerinden biri de Osmanlı'nın Türklük karşıtlığına bir tepkidir...İyi okuyuz...!

Doğru tüm dersler zorla dayatılıyor...Ancak VİCDANİ SEÇİME DAYALI olan tek konu DİN dir...! Kimseye zorla din ŞIRINGA edemezsiniz...Ederseniz kendi inandığınız kitaba bile İHANET ETMİŞ olursunuz...İnad ederseniz DİNDE AŞIRILIĞA gidersiniz...Oysa ki ayet " Dinde aşırıya gitmeyin sizden önceki helak olan toplumlar gibi " der...!

Siz okuyun Dersim belgelerini...Hiç okumamışsınız anlaşılan....Dersim olaylarından 15 gün önce meclisin aldığı KRİTİK kararı nasıl okudunuz ki....? Meclis kayıtlarında duruyor...Aç ta oku...! Bu durumu bilen aleviler Sabiha Gökçen'e tepki göstermez...Oradaki SPEKÜLATÖR şeyh-şıh-ağa bozuntularına tepki gösterirler...

Çok biliyorsan İKİNCİ anlamını da biliyorsun demektir...Yoksa her kelime için GOOGLE ı mı tıklıyorsun...?

Benim için hiç bir farkı yok...Bir şeyleri insanlara ZORLA dayatan, benim dediğim olacak diyen, ülkenin basınını , yargısını, askerini, polisini, kendi emrinde hareket ettirenin tanımı faşist-diktatördür...Bu hitler olmuş, Ali olmuş, Veli olmuş farketmez...Senin paşa gönlün istiyor diye de bu değişmez....! Arz-u Mevud arzusuyla yanıp tutuşan İsrail ile kol kola hareket eden ve onun bir hayalini gerçekleştirme adımı atan, kan emici emperyalist sömürücü ABD yi ağabey olarak göreni pürüpak göstermeye çalışıyorsun sanırım...!

Takrir-Sukun un HINCINI mı alıyor bu iktidar...? 21.yüzyılda ve 2013 Türkiyesinde, ileri demokrasiden bahsederek hem de....! Cumhuriyet Düşmanlığı bu olsa gerek...! Yaşanmışlıkları 70-80 yıl sonra yargılayan bir zihniyet, ama yargılarken de o zamandan BETER olan bir zihniyet...!

Sen biliyorsan, belgeleri kendine speküle etmemek için o gün Mustafa Kemal ile YAŞADIĞINIZ konuları anlat....! Hazır başlamışken, Hz.Peygamberin KAÇ KARISI VAR...? Hz. Peygamber kum öbeğinin ardına tuvaletini nasıl etmiş...? Baskın yapınca kadınların ırzına geçilmesine nasıl İZİN VERMİŞ...? Lat, Uzza, Menat anılınca NİÇİN SECDE ETMİŞ...? Bunları da ŞAHİT olduğun üzere anlat da bilelim...! Kem küm etmeden ama...

Siz de bir gün HACCA giderseniz, Kabedeki PUTU DEVİRMEYİ unutmayın sakın...! Yoksa etrafında pervane gibi döner durursunuz...!

Sağlıcakla kalınız...
Sevgil Bursalı tüm kalbimle yazına imzamı atıyorum .
İyiki sen gibi aydın vatanseverlerimiz var.
Sağ ol var ol
Sevgi ve hürmetlerimle.
Alt 10-06-2013, 19:12
vartor - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
vartor vartor isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Kıdemli Üye
Dinlerden Özgürlük Grubu Üyesi

Onur Üyeliği 

Sevgili Bursali68, bunlar adami imandan sogutur, galiba siz de fark ettiniz.

Iman, ask gibidir,gozleri koreltir,beyni muhurler.
Alt 10-06-2013, 20:19
reddediyorum reddediyorum isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Yasaklandı

Merhaba,

Sağlıcakla kalınız...
Evet, bir sorun var.

Ne fark eder? O zaman şöyle diyelim; Baş örtüsü olunca demokratik düzen tehlikeye girer ancak cemevi olunca demokratik hak olur, din ve vicdan özgürlüğü olur, olur da olur yani.

Biz kürtlerin mağduriyetinden bahsetmişiz, bu da kalkmış bizi türk düşmanı ilan etmiş. Türklüğe düşman olduğumu da nerden çıkardın sen? Türkün kürdü ezmesine karşı olduğum için türk düşmanı oluyorsam, kürdün türkü ezmesini savunsam ne olurum merak ediyorum doğrusu? Sen suçlamayı ve hakaret etmeyi bırak da yazdıklarımıza argümanlarla cevap ver.

Vicdani seçime dayalı olan tek konu din mi? Biz her şeyi dayatabiliriz ancak siz hiçbir şeyi dayatamazsınız demek midir bu? Dini referansla konuşacaksak aynı din "Allah'ın indirdiğiyle hükmetmeyenler zalimdir, fasıktır, kafirdir", "sizden olan emir sahiplerine itaat edin" de diyor. Kitabın bir kısmına inanıp da öteki kısmına inanmamak olmaz, değil mi ama?

Daha neyin lafını yapıyorsun sen. Resmi belgeler var, git arşivleri kurcala oku. Gerçekler acı gelebilir ancak gerçeklerden kaçamazsın. Nereye kaçarsan kaç, vicdanından kaçamazsın -ki o da varsa tabi.

Ülkenin askerini, polisini, yargısını, basınını kendi emrinde hareket ettiren birisi varsa o, sizin ilahınız olan mustafa kemal'dir. Bu ülkenin askeri, kemalizm dini tehlikeye girdiğinde darbe yapıyorsa, bu ülkenin askeri mustafa kemal'in emrindedir. bu ülkenin polisi insanların bir yerlerine cop sokup marş okutuyorsa, bu ülkenin polisi mustafa kemal'in polisidir. bu ülkede kemalizm dini tehlikede diye parti kapatılıyorsa, bu ülkenin yargısı mustafa kemal'in yargısıdır. bu ülkede kemalizm aleyhinde olduğu için kapatılan, cezalandırılan basın yayın organları varsa, bu ülkenin basını mustafa kemal'in basınıdır. Her şey sizin lehinize iken siz hangi yüzle kalkıp da mağdur edebiyatı yapabiliyorsunuz?

Bir şeyin hıncının alındığı yok sadece medya çalışanı adı altında terörün ve teröristlerin propagandasının yapılmasının önüne geçilmeye çalışılıyor. Yaşanmışlıkların zamanında yargılanmasına engel olunmasaydı adaletin yerini bulması bu kadar gecikmezdi. 70-80 yıl sonra adaletin tecelli etmesine vesile olanlara şarlayacağınıza, onlara her adımda çelme takanlara çatın siz.

Senin ne olduğun da belli değil. Hem HZ.Peygamber deyip hem de aynı peygambere saydırmanı ve kabe'de put olduğunu iddia etmeni nasıl yorumlamalı bilemedim doğrusu.
Alt 10-06-2013, 21:18
Neva - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Neva Neva isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Kıdemli Üye
Dinlerden Özgürlük Grubu Üyesi

Başarı Ödülü 

vartor´isimli üyeden Alıntı Mesajı göster
Sevgili Bursali68, bunlar adami imandan sogutur, galiba siz de fark ettiniz.
Katiliyorum sana Vartor.

Önerilen Siteler

Başlık Düzenleme Araçları
Stil