Turan Dursun Sitesi Forumları
Geri git   Turan Dursun Sitesi Forumları > İbrahimi Dinler > İslam

Başlık Düzenleme Araçları Stil
Alt 15-03-2005, 21:30
El Arabül ?ak ?ak El Arabül ?ak ?ak isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Aday Üye

EL CEVAP:Haci

Bak güzel kardeşim bir kere Hz. Muhammet(s.a.v) Hz. Aişe annemizle evlenirken Hz. Aişe 17-18 yaşlarındaydı 9 yaşındaydı diyenler(ya bu konuyu bilmiyor yada halkımızın aklını karıştırmak için yalan söylüyor)yanlış söylüyor bir kere ikinci konu peygamber efendimizin çok eşliliği
Peygamber efendimizin hanımlarının yaşları hakkında bir bilgi edinmeniz taraftarıyım
Hz. Aişe dışında hiçbir hanımı genç değildir.
Hz. Hatice 40 yaşında(peygamber efendimiz 25 yaşında ilk evliliği)
Hz. Sevde 53 yaşında dul
Hz. Aişe 17-18 yaşlarında(peygamber efendimizle evlenmeden önce cübeyr ile nişanlıydı dini nedenlerden dolayı(cübeyrin müşrik olmasından ötürü)nişan bozulmuş daha sonra peygamber efendimizle evlenmiştir demek ki Hz. Aişe evlenecek yaşta idi)
Hz. Hafsa DUL
Huzeyfe kızı Zeynep 60 yaşında dul
Ümmü Seleme 65 yaşında 4 çocuklu DUL
Cash kızı Zeynep DUL
Ümmü Habibe 55 yaşında DUL
Cüveyriye,Safiye esir
Meymune 2 çocuklu DUL
Mısırlı Mariye cariye
Yukarda peygamber efendimizin hanımlarını ve onların hangi şartlarda peygamber efendimizle evlendiğini yazdım.Burada bu foruma yazı yazan arkadaşlarımdan bir istirhamım var lütfen DÜZGÜN KAYNAKLARDAN yukarıda verdiğim bilgilere baksınlar yanlış bir şey varsa yazsınlar yoksa bu konu hakkında EBEDİYEN SUSSUNLAR.Artık bu forumda peygamber efendimizin hanımları hakkında bir yazı görmek istemiyorum.Lütfen islam dinini daha derinlemesine tartışalım bu forumda
Gibson:HZ. MUHAMMEDİ SEVMEYENLER ONU YETERİNCE TANIMAYANLARDIR.
Alt 15-03-2005, 23:03
haci haci isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Üye

Ayşe''nin yaşı İslam kaynaklarına göre 9 dur..
Bu yaşı biz uydurmuyoruz.. Ayşenin Muhammed''le evlendiği yaş güveniler hadislere göre 9 dur.
Bu durumda sen doğruyu söylemiyorsun..
Değil mi?

HACI
Alt 15-03-2005, 23:36
Üye Değil

Sahih-i Buhari''den:
Alt 16-03-2005, 12:02
Foolhardy Foolhardy isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Üye

Arabül şak şak son belge sana kapak olmuştur artık.Size yazılı belge sahih hadis veriyoz,hala saçmalıyonuz.Bu kadar da göz göre göre bir şeye inanılmazki.Körü körüne.Ne diyim sizin gibileri görünce biraz da seviniyorum aslında.Ne kadar doğru birşey yaptığımın farkına vardım.Sana iyi teslimiyetler.Öbür dünyada görüşürüz.

Ha bu arda papağan gibi tekrarlıyon demişsin,doğru tek ve biz onun yanındayız.

Muho 9 yaşında kızla evlendiğini en yobaz islamcılar bile kabul etti.Direnmeni anlayamıyom.Hatta bu olaydan sonra,islamdaki evlilik fıtratı bile değişti.12 yaşında evlenebilirlik olayı 9''a çekildi.Niye?Çünkü Muho sübyancı gözükmesin diye.

Şimdi sana şunu soruyom senin 9 yaşında kızın olsa birinin koynuna sokabilir misin onu,elinden oyuncakları alıp,kocası olacak adamın penisini tutturur musun :?: :?:

**D?N AFYONDUR**
Alt 16-03-2005, 13:08
explorer explorer isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Üye

cem harikasın......
başka bişey demiyorum...

ama bu getidiğin belgeyide yalanlayacak adamlar çıkar merak etme.

onlar için karanlık aydınlıktan daha fazla....

"TuranDursun forumunda gündüzler uzundur ,geceler k?sa....."

"Tanr?, kendisinin yarat?lmad?g?n? ve sonsuztan beri varoldugunu söylüyor. öyleyse tanr?da bir Ateisttir."
Alt 16-03-2005, 16:53
n0thing n0thing isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Üye

n0thing - AİM üzeri Mesaj gönder n0thing - MSN üzeri Mesaj gönder n0thing - YAHOO üzeri Mesaj gönder

Nebe 33`de göğüsleri henüz tomurcuklanmış kızları cennetinde insanlara sunacağını söylemiyor mu? Muhammedin bir çocukla yatması bizi şaşırtmamalı. Çünkü Kuran cennetinde taş gibi hatun değil de göğüsleri tomurcuklanmış kızlar sunuyor.

Şarap sonsuz hayat kaynağıdır, iç;
Gençlik sevincinin pınarıdır, iç;
Gamı yakar eritir ateş gibi,
Sağlık sularından şifalıdır, iç.
( Ö.H )
Alt 18-03-2005, 17:32
sheikh sheikh isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Aday Üye

Hz. Peygamber(s.a.v) Hz Aişe''yi 6 yaşında nikahlamış, 9-10 yaşına kadar buluğ çağına girmesini beklemiştir. Arabistan''da sıcak iklim dolayısıyla kızlar ergenliğe çabuk girer, 9-10 yaşları evlilik için normal sayılır. Zira Türkiye''de de 13-14 yaşlarında evlilikler olmaktadır.

-"Ey Aişe! Seni üç gece rüyamda gördüm. Bir melek ipeklere sarmış, bu senin zevcendir, dedi. Ben de yüzünü açtım. Eğer Hak tarafından ise, Allah imza etsin dedim."

Yukarıdaki Hadisi şerif neden Hz Aişe''nin seçildiğini açıklıyor. Sürekli alıntı yaptığınıza göre hadislere inandığınızı düşünüyorum.

Ayrıca belirtmek isterim ki Hz Aişe Peygamber Efendimiz(s.a.v) tarafından "İnsanların bana en sevgilisi Aişe''dir" olarak nitelenmiştir ki bu ona ne kadar çok değer verdiğini gösterir.
Alt 18-03-2005, 18:09
Tolga Tolga isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Üye

Öncelikle hoşgeldin,sheikh

Bahsettiğin hadisi aşağı kopyaladım.

-"Ey Aişe! Seni üç gece rüyamda gördüm. Bir melek ipeklere sarmış, bu senin zevcendir, dedi. Ben de yüzünü açtım. Eğer Hak tarafından ise, Allah imza etsin dedim."

Bu hadisi okuyunca insan şunu düşünüyor.Allahın hiç işi güçü yokmu ki 9 yaşınaki bir kızı muhammedle evlendirmek için caba sarfediyor.Ayrıca allahın muhammede böyle bir rüya göstertmesi allahı küçültür.Çünkü 9 yaşındaki bir kızı dedesi yaşında bir adamla evlendirmek ahlaka pek bağdaşmaz.

Son olarak sürekli alıntı yapılmasının sebebi kurandaki bazı olayları daha iyi yorumlamak ve kuranda geçmeyen şeyleri açığa çıkarmaktır.Ve genelde alıntı yapan insanlar sahih hadisleri almaya özen gösterirler.Çünkü doğru olma ihtimali en yüksek olan onlardır.
Alt 19-03-2005, 20:41
n0thing n0thing isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Üye

n0thing - AİM üzeri Mesaj gönder n0thing - MSN üzeri Mesaj gönder n0thing - YAHOO üzeri Mesaj gönder

Olayı iklime değil neye bağlarsanız bağlayın yine de 9 yaşındaki bir kızla evlenilmez.Çocuk daha biyolojik gelişimini tamamlayamamış ama siz olsun büyük görünüyor ya yeter mantığıyla olaya yaklaşıyorsunuz.

Şarap sonsuz hayat kaynağıdır, iç;
Gençlik sevincinin pınarıdır, iç;
Gamı yakar eritir ateş gibi,
Sağlık sularından şifalıdır, iç.
( Ö.H )
Alt 19-03-2005, 22:05
dmxads dmxads isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Üye

Adam; kızı hatta torunu sayılacak yaştaki kızı koynuna almış.... Hala savunmaya çalışıyorlar... Böyle bi adamı hala nasıl seviyorlar bi türlü anlamıyorum.....

Sevgiyle yuğrulmamışsa yüreğin
Tekkede, manastırda eremezsin.
Bir kez gerçekten sevdin mi dünyada
Cennetin, cehennemin üstündesin.

ÖMER HAYYAM

http://www.dosthane.de/omerhayyam.html ..... Ömer Hayyam ın şiirleriyle ilgilenenler için....... Saygılar..........

Önerilen Siteler

Başlık Düzenleme Araçları
Stil