Turan Dursun Sitesi Forumları
Geri git   Turan Dursun Sitesi Forumları > İbrahimi Dinler > İslam

Başlık Düzenleme Araçları Stil
Alt 12-06-2007, 15:46
Üye Değil

Standart Re: İnadına Dinsizim! Diyebiliyor muyum acaba?

Sn. ikikereiki;

Bir yanlış anlaşılma oldu kusura bakmayın. Kasıp kavurmaktan kastım ülkücüler gibi düşüncemin tersini savunanı yok etmek değil, düşüncelerini yok etmektir.

Sn. D.E;

Ne kadar güzel bir örnek ve açıklama yapmışsınız çok çok teşekkür ederim. Hayat felsefesi yapılabilecek cümleler kurmuşsunuz. Ve gerçekten kesinlikle haklısınız. Yaşınızı bilmiyorum ama kanımca ya çok iyi bir hayat sürdünüz ya da sizi mükemmel bir hayat bekliyor.

Sn. Habilis;

Size kolay gelsin. Esen kalın.
Alt 12-06-2007, 16:08
D.E D.E isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Üye

Arkadaşım Hrant

Öncelikle ben çok teşekkür ederim.

Ama biraz abartmışsın yahu

Tekrar teşekkür ederim. Ancak kendine ait bir düşüncen olmasından ve bunu çok iyi savunmandansa başkalarının düşüncelerini iyi anlayıp destekleyebilmek çok daha iyi bir zeka ve anlayış ister.- hele ki kendi yanlışını görebilmek- Ve bu sizde fazlasıyla var. Bir bakıma isminizden de belli.

Yaşım fazla değil henüz lise 3 öğrencisiyim, belkide sizin gibi, Hayat konusundaki dileğinizede çok teşekkür ediyorum -elbette sizin içinde aynısını umuyorum- . Esenlikle ve sevdiklerinizle kalın.

Saygılarımla..

Sen sofusun, hep dinden dem vurursun;
Banada sapık, dinsiz der durursun.
Peki, ben ne görünüyorsam oyum;
Ya sen? ne görünüyorsan o musun?
Alt 12-06-2007, 17:11
Üye Değil

Arkadaslar,

bir dinsizin yapabilecegi en faydali sey, cocuklarini dinsiz yetistirmektir. Sadece dini bilgi vermemek degil, *dinin icyuzunu, neden varoldugunu anlatmak, cocugunuza verdiginiz hediyeyi Noel Baba'nin getirdigini soylememek de dahil. Bunun haricinde ateist oldugunu acik acik soylemek bir intihar. Cevremiz bilinci erimis zombilerle dolu.
Alt 13-06-2007, 12:20
habilis habilis isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Kıdemli Üye

NedimYilmaz";p=&quot´isimli üyeden Alıntı Mesajı göster
Boşver sen gene de. Dinsizliğini bir kimse öğrenince kaybedeceğin bir şey yok. *Hemde hiçbir şey. Bırak o yobazlar yobaz olarak kalsın, dinsizlerde dinsiz..
nedim kardeşim çözmüş

ress ..tabirinle katılıyorum...

NO GOD
NO RELIGION

"İnsanların varlığını belirleyen şey,
onların bilinçleri değildir; tam tersine,
onların bilincini belirleyen, toplumsal varlıklarıdır."

K. Marx
Alt 13-06-2007, 15:38
gozde-1 gozde-1 isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Üye

Bende çoğu zaman hatta bazı yerler dışında herzaman dinsiz olduğumu saklamak zorunda kalıyorum. Anlaşılmaması için yalan söylemek zorunda kaldığım anlar oluyor. O zaman kendimi hiç sevmiyorum. Ama başka çarem de yok. Ben elimden geldiği kadar bazı konularda çevremi bilgilendirmeye çalışıyorum. Bazen dinsiz olduğunu söylemeden de kendini ortaya koyabilirsin. Bazı kelimeleri hiç kullanmazsın örneğin: Maşallah, inşallah, amin, allaha emanet ol, aleyküm selam gibi ben bunları hiç kullanmıyorum artık. Yada giyim kuşamın ve konuşma tarzınla da kendini ortaya koyabilirsin. Zaten bunları yapınca çevrende hemen modern birimisin yoksa gericimisin anlaşılıyor. Ama bütün bunlara rağmen açıkça ben inanmıyorum demeyi çok isterdim. Diyemiyorum malesef...
Alt 13-06-2007, 15:43
Üye Değil

gözde benim amacım kendimi belli etmek değil ki insanlara gerçeği öğretmek istiyorum ama internet dışışnda yapamıyorum

eğer gerçekten cennet ve cehennem varsa yandıkk!!! baya bi adamı dinden çıkardım
Alt 13-06-2007, 17:14
agnostic_z agnostic_z isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Üye

Ben de genelde müslümanların MÜNAFIK diye nitelendirdiği sınıflandırmadayım.Yani bu konuları konuşma kapasitesi olmayan insanlara neyi anlatmaya çalışıyım ki?Zaten yaşam tarzımdan ve diğer özelliklerimden anlayan ne olduğumu anlıyor,anlamaması gerekenler de anlamıyor bu kadar basit Okuduğum okul öğrenci ve hoca görüşü bakımından sol ve dinsiz.Hocalar ders anlatırken üsturuplu bi şekilde lafı gediğine koyuyorlar,nabız ölçüyolar bazen.Dinle bilim bağdaşır mı? Muhammed peygamber hoşgörülü müydü? Türkler nasıl müslüman oldu biliyor musunuz gibi nabız yoklamalar ve tartışma açmak istediler.Ama hoşgörüden ve kendisinden başkasına tahammülü olmayan tipler hemen agresiflik yapıp salyalar saçarak kendinden beklenen davranışları sergiliyorlar.Öyle beklemediğiniz tiplerden öyle düşünce yapıları görüyorsunuz ki aklınız şaşar.Mesela o hoca;Aleviler türklerin islamı kendilerine göre yorumlamalarıdır,bana çok daha hümanist geliyo,hiç değilse onlarda 2.sınıf değilsiniz ama bi camiye kadın olarak ne sıfatta gidebiliyoruz malum gibisinden düşüncelerini belirtince yanımda oturan bolerolu mini etekli bi kız bile körü körüne aptal kadın ağzı gözü yamulacak,dinime saldırıyor diye homurdanabiliyor Bu beyni çalışmayan hanfendiyi dinini doya doya yaşaması için İran'a davet ettim,o da dinsiz öbür dünyada görüşürüz dedi aklı sıra beni susturdu Yani bu ülkede düşünceni istediğin şekilde belirtmen için almamız gereken daha çoook yol var arkadaşlar,biz görür müyüz şüpheliyim?

Düşünüyorum;o halde varım...
Alt 13-06-2007, 17:17
K.C. - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
K.C. K.C. isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Kıdemli Üye
Dinlerden Özgürlük Grubu Üyesi

Önceki cevapları okudum da, "ben hatalı mı davranıyorum acaba" diye düşündüm bir an.

Hayır, hatalı davranmadığıma karar verdim. Dinsiz olduğumu bir süredir çok rahatlıkla açıklamaya başladım. Ve açıkladıkça ilginç şeyler tespit ettim. Bazıları bana cevaben "ben daha kötü durumdayım, ateistim" dedi gülerek, bazıları kendi dini inançlarını açıkladılar ki onlarınki de tam bir deizm'di.

Bence bir arkadaşımın da dediği gibi, uygun koşullar varsa bunu açıklamaktan sakınmayalım. Çevremizde bizden olan çok kişinin varlığını göreceğiz ve onlar için de bir cesaret olacak bizim varlığımız.
Bize zarar vermeyecek düşüncede olan müslümanlara *da açıklayabilmeliyiz ki kendileri gibi düşünmeyen, kendileri gibi inanmayan insanların hiç de azımsanmayacak sayıda olduğunu görsünler.
Bu ülkede çok deist var. Sadece kendilerini müslüman zannediyorlar. Onlara da bunu somut bilgilerle göstermek, islamiyetin hiç de onların inandığı şey olmadığını öğretmek gerekiyor bence.
Belki cahil cesaretidir benimki ama, ben (uygun ortamda ve fikri mücadele verebilecek kişilere) dinsizliğimi açıklamaya devam edeceğim.

YILDIZLAR ATEŞ BÖCEĞİ SANILMAKTAN KORKMAZLAR

http://kadinislamadalet.blogcu.com/
Alt 13-06-2007, 17:40
Üye

Ben sadece ailemle ve diğer ateist tanıdıklarımla rahatça konuşabiliyorum bu konuyu. Düşünceleri hakkında fikrimin olmadığı kimsenin yanında konuşmuyorum. Korkmadan düşüncelerini dile getiren çok insan var aslında. Dile getiremeyenleride hesaba katarsak azımsanmayacak bir sayı çıkıyor. Aslında benim gözlemim inanların çoğuda neye inandıklarını bilmiyor. Bu insanlara müslüman demek doğru değil bence. Yaşam tarzı islami kurallara göre şekillenmemiş birsürü insan yaşıyor Türkiye'de. Gerçekten müslüman gibi yaşayanlar azınlık ve belli bölgelere toplanmışlar. Gruplaşmışlar tarikatlaşmışlar. Diğerleri ise evet müslümanız diyorlar ama namaz kılmıyorlar, oruç tutmuyorlar, kapanmıyorlar vs. yani islamın 5 şartını yerine getirmiyorlar. Çevrenizden mutlaka şu serzenişleri duymuşsunuzdur "başını kapatmış ama ben açık olduğum halde daha namusluyum ondan yada namaz kılıyor ama iyi bir insan değil yada içiyorum ama iyi bir insanım Allah beni sever ..." vs. Bunların altında yatan ve aslında insanların farkında olmadan söylemek istedikleri şey biz ibadetlerimizi yapmıyor olabiliriz ama insani bütün vasıfları taşıyoruz. Ahlaklı ve iyi bir insan olmamız için ibadet etmemiz gerekmiyor. İşte arkadaşlar aslında Türkiye müslüman bir ülke değil. Sadece müslümanmış gibi yapan bir ülke. Kendimize göre islamiyeti de şekillendirmişiz, uydurmuşuz. Kendimize göre hocamız bile var. Yaşar Nuri Öztürk
Alt 13-06-2007, 17:45
Üye

Müslümanım diyen ve ibadetlerini yapmayan herkes şunu kendine sormalı bence:
Eğer gerçekten namaz kılmadığımda yanacağıma inanıyorsam neden namaz kılmıyorum?
Bunun iki nedeni olabilir:
1- Ateşten korkmayacak kadar cesurum
2- Yanacağıma inanmıyorum

Sizce hangisi ?

Önerilen Siteler

Başlık Düzenleme Araçları
Stil